2016

Awatar użytkownika
mamaania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 01 lipca 2015, 15:13

Re: 2016

Post autor: mamaania »

Świetne szczegóły, udana seria :D
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: 2016

Post autor: Czak Noris »

Czadowe, ale w humorystycznych to akurat nic dziwnego :D
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

Re: 2016

Post autor: Ania »

Leżak, Twoje zbliżenia są straszne i będą mnie drogo kosztować! :D Miałam neutralny stosunek do serii ZOO. Zbliżenia obejrzał Michał i stwierdził, że super i on układałby! :D
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 2016

Post autor: leżak »

Ania pisze:Leżak, Twoje zbliżenia są straszne i będą mnie drogo kosztować! :D Miałam neutralny stosunek do serii ZOO. Zbliżenia obejrzał Michał i stwierdził, że super i on układałby! :D
Będę sprzedawać posiadane 5 szt. które do tej pory wyszły. Możemy się dogadać. Wyjdzie taniej niż nówki ;) Jak jesteś zainteresowana to pisz na pw.
Awatar użytkownika
Leilla
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 362
Rejestracja: 10 lipca 2015, 15:50

Re: 2016

Post autor: Leilla »

dinozaury mega !!! musialo sie przyjmenie ukladac ;)
ostatnie z serii funky zoo ktorych jeszcze brakuje w mojej kolekcji ;)
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 2016

Post autor: leżak »

Leilla pisze:dinozaury mega !!! musialo sie przyjmenie ukladac ;)
ostatnie z serii funky zoo ktorych jeszcze brakuje w mojej kolekcji ;)
Układało się rzeczywiście super!. I miłe zaskoczenie. Elementy nie miały "ostrych" rogów. Może to kwestia innego podkładu.
Awatar użytkownika
Leilla
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 362
Rejestracja: 10 lipca 2015, 15:50

Re: 2016

Post autor: Leilla »

leżak pisze:
Ania pisze:Leżak, Twoje zbliżenia są straszne i będą mnie drogo kosztować! :D Miałam neutralny stosunek do serii ZOO. Zbliżenia obejrzał Michał i stwierdził, że super i on układałby! :D
Będę sprzedawać posiadane 5 szt. które do tej pory wyszły. Możemy się dogadać. Wyjdzie taniej niż nówki ;) Jak jesteś zainteresowana to pisz na pw.
przygarnelabym jedno pudelko to z dinozaurami, jesli masz jeszcze do sprzedania ;)
Awatar użytkownika
mariareis
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1584
Rejestracja: 12 października 2014, 08:00

Re: 2016

Post autor: mariareis »

Dawno u Ciebie nie byłam i tyle mnie ominęło! Świetne obrazki - 5. część zoo rewelacyjna, ale starałam się nie wpatrywać w szczegóły, bo na 100% będę ją układać :D, bardzo fajny spływ kajakowy - wszyscy wydają się tam jacyś tacy zarośnięci, a te drobne fale wody wokół nich wyglądają jak włosy :lol: , ale są naprawdę zabawne. Oczywiście, Yerka jak zawsze mega, tutaj nawet nie ma co mówić. Dziewczynka z Heye do kompletu bardzo fajna - podoba mi się ta seria, ale nie aż tak, żeby tyle za nią dawać - może kiedyś. Kobieta z Eduki też całkiem przyjemna - fajnie pooglądać u innych :D.
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 2016

Post autor: leżak »

Leilla pisze:
leżak pisze:
Ania pisze:Leżak, Twoje zbliżenia są straszne i będą mnie drogo kosztować! :D Miałam neutralny stosunek do serii ZOO. Zbliżenia obejrzał Michał i stwierdził, że super i on układałby! :D
Będę sprzedawać posiadane 5 szt. które do tej pory wyszły. Możemy się dogadać. Wyjdzie taniej niż nówki ;) Jak jesteś zainteresowana to pisz na pw.
przygarnelabym jedno pudelko to z dinozaurami, jesli masz jeszcze do sprzedania ;)
Niestety, są już zaklepane i niedługo zmienią właściciela.
mariareis pisze:Dawno u Ciebie nie byłam i tyle mnie ominęło! Świetne obrazki - 5. część zoo rewelacyjna, ale starałam się nie wpatrywać w szczegóły, bo na 100% będę ją układać :D, bardzo fajny spływ kajakowy - wszyscy wydają się tam jacyś tacy zarośnięci, a te drobne fale wody wokół nich wyglądają jak włosy :lol: , ale są naprawdę zabawne. Oczywiście, Yerka jak zawsze mega, tutaj nawet nie ma co mówić. Dziewczynka z Heye do kompletu bardzo fajna - podoba mi się ta seria, ale nie aż tak, żeby tyle za nią dawać - może kiedyś. Kobieta z Eduki też całkiem przyjemna - fajnie pooglądać u innych :D.
Mam jeszcze parę 3000 Jumbo do ułożenia. Układały się rewelacyjnie - najlepsze pod względem jakości, jakie układałam EVER. I powoli zaczynam się przekonywać do JvH, chociaż nie wszystkie jego prace trafiają w mój gust. J. Ketnera i V. Romero układałam dla sióstr - zawisną w antyramach.
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 2016

Post autor: leżak »

Wracam po krótkiej przerwie. WPD trochę mnie zmęczyło.
Do tego na początku miesiąca złamałam sobie palec i unieruchomili mi go na byczej szynie razem z całą dłonią, przez co w ogóle nie chciało mi się układać. Teraz zmienili szynę na mniejszą, więc powoli wracam. Ale plany przez to się trochę pozmieniały. Za jakiś duży projekt wezmę się kiedy mi wszystko pozdejmują.

LIGHTHOUSE AT TWO LIGHTS, 1929
EDWARD HOOPER (1882-1967)
PIATNIK 1000 (538544)


Obrazek

Moje drugie puzzle tego producenta. Jakość przyzwoita i układało się sympatycznie. Małe przesunięcia linii poziomych, przez co trochę przypominały mi Waddingtona.
Metalizowana mapa miała tradycyjny układ pionowych i poziomych linii.
Mam jeszcze jeden obraz tego artysty, więc na pewno w przyszłości zaistnieje w moim albumie.
Awatar użytkownika
martam
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 311
Rejestracja: 12 lutego 2016, 00:29

Re: 2016

Post autor: martam »

Bardzo ładny widok :) Wracaj do zdrowia!
Awatar użytkownika
mariareis
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1584
Rejestracja: 12 października 2014, 08:00

Re: 2016

Post autor: mariareis »

Na których puzzlach złamałaś ten palec?! ;) Życzę szybkiego powrotu do formy, puzzle same się nie ułożą :).
Lubię oglądać obrazy Hoopera, choć ta pustka mnie przeraża, u niego wszystko wygląda jak opuszczone, bez życia. Ale jest taki dreszczyk niepokoju i wyobraźnia pracuje :D.
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 2016

Post autor: leżak »

mariareis pisze:Na których puzzlach złamałaś ten palec?! ;) Życzę szybkiego powrotu do formy, puzzle same się nie ułożą :).
Lubię oglądać obrazy Hoopera, choć ta pustka mnie przeraża, u niego wszystko wygląda jak opuszczone, bez życia. Ale jest taki dreszczyk niepokoju i wyobraźnia pracuje :D.
W trakcie Hoopera ;) Ale to nie na nich. Jak widać na moim przykładzie to praca szkodzi zdrowiu :mrgreen:
Masz rację co do obrazów Hoopera. Szczególnie przygnębiające są te z przedstawiające ludzi. A i tak nie ma ich przedstawionych wielu. Do tego uczucie pustki powoduje fakt, że na kawałku płótna jakoś mu się udaje stworzyć wrażenie przestrzeni. Cieszę się bardzo, że Piatnik wydał akurat te co mi się najbardziej podobają.
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: 2016

Post autor: Marcin S. Puzzler »

leżak pisze: W trakcie Hoopera ;) Ale to nie na nich. Jak widać na moim przykładzie to praca szkodzi zdrowiu :mrgreen:
Kurczę, umknęła mi Twoja kontuzja. Zdrówka życzę.
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 2016

Post autor: leżak »

Marcin S. Puzzler pisze:
leżak pisze: W trakcie Hoopera ;) Ale to nie na nich. Jak widać na moim przykładzie to praca szkodzi zdrowiu :mrgreen:
Kurczę, umknęła mi Twoja kontuzja. Zdrówka życzę.
Dzięki! Nie jest tak, że nic nie robię :) 8-) . Coś tam sobie dłubię i pewnie niedługo wrzucę gotową 2kę :)
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: 2016

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Dieta! Przy kościach pamiętaj o:

Obrazek
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3509
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: 2016

Post autor: kallarepka »

Zdrowia, leżaku!
Puzzle sprawdzają się świetnie jako zabijacz czasu podczas rekonwalescencji. :)

A Hooper bardzo ładny. Jeszcze ta jego kolorystyka, jak o zmierzchu, to dodatkowo niepokojące.
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 2016

Post autor: leżak »

kallarepka pisze:Zdrowia, leżaku!
Puzzle sprawdzają się świetnie jako zabijacz czasu podczas rekonwalescencji. :)
A więc rekonwalescencja trwa :)

ALONG THE RIVER, MACNEIL
CASTORLAND 2000 (C-200566-2)


Obrazek

Sympatyczny obrazek. Trochę miałam zagwozdkę z różowymi liśćmi - zdecydowanie najbardziej czasochłonna część obrazka.

W necie natrafiłam na ten sam obrazek tylko trochę podrasowany, który bardziej przypadł mi do gustu. Niby tylko zmiana koloru sukienki, a jednak robi różnicę. Ale właściwie. co ja tam wiem. Zresztą oceńcie sami.

Obrazek
Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

Re: 2016

Post autor: Ania »

Jak rzuciłam okiem na ten wzór miałam wrażenie że panie które sobie tam są zostały skopiowane tylko ze zmianą wysokości i koloru kiecki ;)

Sam wzór bardzo przyjemny :)
Awatar użytkownika
Olcia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1945
Rejestracja: 22 lutego 2016, 08:45
Lokalizacja: Jura Krakowsko-Częstochowska

Re: 2016

Post autor: Olcia »

gdyby ludzisk nie było... byłoby dla mnie git ;) ale każdy ma inny gust
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 2016

Post autor: leżak »

Olcia pisze:gdyby ludzisk nie było... byłoby dla mnie git ;) ale każdy ma inny gust
Też unikam ludzi na puzzlach. Jedyny wyjątek w malarstwie.
Mam jeszcze puzzelki z fontanną tego artysty, które bardziej mi się spodobały.
Te 2000 wędruje do mojej siostry.
Ania pisze:Jak rzuciłam okiem na ten wzór miałam wrażenie że panie które sobie tam są zostały skopiowane tylko ze zmianą wysokości i koloru kiecki ;)
Może to ta sama babka - tylko w różnych okresach czasu. Taka alegoria związku - trochę przytulasów, patrzenia w oczęta. Jakieś rozstanie, więc przechadza się sama, aż nawinie się nowa ofiara :mrgreen: :lol: itd. itp. ;)
Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

Re: 2016

Post autor: Ania »

leżak pisze: Może to ta sama babka - tylko w różnych okresach czasu. Taka alegoria związku - trochę przytulasów, patrzenia w oczęta. Jakieś rozstanie, więc przechadza się sama, aż nawinie się nowa ofiara :mrgreen: :lol: itd. itp. ;)
Mocna interpretacja :D przypomina mi się anegdotka, choć myślę że z kategorii urban legend, gdy poproszono Wisławę Szymborską o napisanie nowej matury która była oparta o jej utwór i się w klucz odpowiedzi przy interpretacji nie wstrzeliła ;)
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: 2016

Post autor: michael_s »

Ale Londyn na tym obrazku wygląda ładnie... :)
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 2016

Post autor: leżak »

W oczekiwaniu na wyniki ankiety udało mi się ułożyć poniższy obrazek.
Frajda tym większa, że dawno nie układałam żadnego kociarstwa ;) 8-)
Jest to jeden z ostatnich posiadanych przeze mnie 1000 do ułożenia.

TYGRYS, FISHER'98
SCHMIDT 1000 (58169)


Obrazek

Niestety malowanych dzikich kotów w większych elementacjach jest jak na lekarstwo :cry:
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 2016

Post autor: leżak »

Skończone :) W realu prezentuje się 100% lepiej niż na zdjęciu.

THE LAMENT FOR ICARUS, HERBERT DRAPER
2000 el.


Obrazek

Jestem z nich super zadowolona. Ładnie spasowane.

Obrazek

Mogłam je podnieść wyżej, ale do zdjęcia trzymała siostra i musiałam się pośpieszyć, bo jej ręce mdlały :P

Nie wstawiam zbliżeń, bo było ich trochę z poszczególnych etapów układania - widać tam łączenia i jakość obrazka. Zero pikselozy :D Szczególnie widać to przy harfie - piękne cieniutkie struny :)
Tymczasowy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1228
Rejestracja: 23 listopada 2015, 16:39

Re: 2016

Post autor: Tymczasowy »

Świetne! Skoro polecasz, to zacytuję Twoją informację z innego tematu, żeby było to w jednym miejscu, sam chyba też skorzystam:
leżak pisze:Puzzle zamawiane przez allegro, ale mają swoją stronę: prezentyna.pl
Kosztowały 139 zł (w tym wysyłka chyba kurierem).
Pudełko trochę mniejsze niż u innych producentów puzzli, nie za bardzo sztywne, raczej usztywniane. Teraz mają większy wybór pudełek. Do moich lepiej pasowałby kolor ecru, a mam szary - ale to szczegół. Myślę, że dobry kontakt. Zamówienie zrealizowali błyskawicznie. Nawet zdjęcie ładnie wykadrowali i przycięli - chociaż nie musieli.
Jak już będę miała trochę ułożone to wstawię fotki.
To co? Teraz wędrują na ścianę?
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 2016

Post autor: leżak »

Obowiązkowo na ścianę. Tylko muszę jeszcze zamówić antyramę na wymiar 69x97. No i czeka mnie trudny wybór koloru ramy :lol:
Tymczasowy pisze:Świetne! Skoro polecasz
Mówiąc szczerze to dużo bym tym puzzlom wybaczyła dla samego obrazka :) - ale cieszę się, że nie muszę :mrgreen:
Ale tak jak napisałam - jestem zadowolona. Żaden z elementów się nie rozwarstwił, nie pohaczył, kolor nie zarysował, żadnych szpar itp. Dla mnie wystarczy. Sama na pewno jeszcze skorzystam.
Awatar użytkownika
Olcia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1945
Rejestracja: 22 lutego 2016, 08:45
Lokalizacja: Jura Krakowsko-Częstochowska

Re: 2016

Post autor: Olcia »

baaardzo ładne Aguś ;) chyba więcej osób skorzysta skoro tak zachwalasz
Awatar użytkownika
mariareis
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1584
Rejestracja: 12 października 2014, 08:00

Re: 2016

Post autor: mariareis »

Świetne, bardzo trudny obraz, ale efekt powalający. Nie muszę mówić, że od tygodnia szukam po necie odpowiednich zdjęć ;).
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 2016

Post autor: leżak »

Olcia pisze:baaardzo ładne Aguś ;) chyba więcej osób skorzysta skoro tak zachwalasz
A później będą mnie wyzywać, bo każdy ma inną definicję dobrze wykonanych puzzli i na różne rzeczy zwraca uwagę :mrgreen: o czym świadczy ankieta.

Nie wiem czy by przypadły do gustu fanom Gibsons Games - ich puzzle kilkukrotnie były stawiane za wzór. Nie układałam, więc nie wiem. Jak Marcin stwierdził - najbardziej przypominają mu Trefla. Mi wystarczą Clementoni, Castorland, Heye. Najlepsze jakie do tej pory układałam to Jumbo.

Dlatego powstawiałam więcej zdjęć, żeby każdy mógł sobie zobaczyć co i jak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leżak”