Steam Rally (Keith Page), Rembrandt Puzzles 1000

Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3509
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Steam Rally (Keith Page), Rembrandt Puzzles 1000

Post autor: kallarepka »

Puzzle z gatunku łatwych i przyjemnych. Porządna brytyjska jakość. I jeszcze kompletne. Sama przyjemność układania. :)
Obrazek nie jest może jakoś specjalnie ładny, ale kreska jest pewną odmianą w stosunku do JvH czy Juppa. Temat za to ciekawy - targi (pokazy?) pojazdów parowych (chociaż na obrazku są chyba jednak nie tylko parowe - nie żebym się jakoś na tym specjalnie znała...). Zjawisko to ma swoje osobne hasło na wikipedii. Dzięki któremu dowiedziałam się na przykład, że targi pojazdów parowych są organizowane również w Polsce, w Wolsztynie i w Chabówce. :)
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_steam_fairs

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Cirizrivii
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 79
Rejestracja: 19 lutego 2018, 11:21
Lokalizacja: Wrocław/Krasnystaw

Re: Steam Rally (Keith Page), Rembrandt Puzzles 1000

Post autor: Cirizrivii »

Ahoj. Mi się kreska podoba. I to nawet bardzo. Zastanawiam się czy ciężko było z sortowaniem, bo w sumie to dużo różnych kolorów zastosowali.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3509
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Steam Rally (Keith Page), Rembrandt Puzzles 1000

Post autor: kallarepka »

Cirizrivii pisze: 19 lutego 2018, 22:52 Ahoj. Mi się kreska podoba. I to nawet bardzo. Zastanawiam się czy ciężko było z sortowaniem, bo w sumie to dużo różnych kolorów zastosowali.
Ja w zasadzie humorystycznych puzzli nie sortuję. Nie za bardzo da się to zrobić, kiedy na każdym elemencie jest kilka różnych kolorów. ;)
W ogóle nie lubię sortowania, więc najczęściej po prostu wykładam wszystko na raz.
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Steam Rally (Keith Page), Rembrandt Puzzles 1000

Post autor: Junka »

Targi targami, ale Beer Tent na środku musi być ;)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Steam Rally (Keith Page), Rembrandt Puzzles 1000

Post autor: ridibunda »

W Wolsztynie i Chabówce nie ma targów pojazdów parowych, ale są Parowozjady - są tam skanseny kolejowe, które raz w roku robią imprezę, na której są pokazy parowozów pod parą, konkursy, przejażdżki parowozami i zabytkowymi składami - bardzo polecam, super impreza, w Chabówce w ostatni weekend sierpnia zawsze, w Wolsztynie chyba w maju, ale tu nie wiem dokładnie. Warto obejrzeć same skanseny i zebrane tam parowozy, jeszcze jeden skansen jest w Kościerzynie.
A puzzle fajne, gratuluję.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3509
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Steam Rally (Keith Page), Rembrandt Puzzles 1000

Post autor: kallarepka »

Junka pisze: 20 lutego 2018, 09:19 Targi targami, ale Beer Tent na środku musi być ;)
Gdyby to były targi szydełkowania to może by go nie było. Ale maszyny parowe (czołgi, lokomotywy i ciężarówki) aż się proszą o piwo. ;)
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3509
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Steam Rally (Keith Page), Rembrandt Puzzles 1000

Post autor: kallarepka »

ridibunda pisze: 20 lutego 2018, 09:25 W Wolsztynie i Chabówce nie ma targów pojazdów parowych, ale są Parowozjady - są tam skanseny kolejowe, które raz w roku robią imprezę, na której są pokazy parowozów pod parą, konkursy, przejażdżki parowozami i zabytkowymi składami - bardzo polecam, super impreza, w Chabówce w ostatni weekend sierpnia zawsze, w Wolsztynie chyba w maju, ale tu nie wiem dokładnie. Warto obejrzeć same skanseny i zebrane tam parowozy, jeszcze jeden skansen jest w Kościerzynie.
A puzzle fajne, gratuluję.
No proszę. Zawsze uważałam, że puzzle to nie jest banalne hobby - puzzle poszerzają horyzonty. ;)
Dzięki za doprecyzowanie!
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Steam Rally (Keith Page), Rembrandt Puzzles 1000

Post autor: ridibunda »

kallarepka pisze: 20 lutego 2018, 10:01
ridibunda pisze: 20 lutego 2018, 09:25 W Wolsztynie i Chabówce nie ma targów pojazdów parowych, ale są Parowozjady - są tam skanseny kolejowe, które raz w roku robią imprezę, na której są pokazy parowozów pod parą, konkursy, przejażdżki parowozami i zabytkowymi składami - bardzo polecam, super impreza, w Chabówce w ostatni weekend sierpnia zawsze, w Wolsztynie chyba w maju, ale tu nie wiem dokładnie. Warto obejrzeć same skanseny i zebrane tam parowozy, jeszcze jeden skansen jest w Kościerzynie.
A puzzle fajne, gratuluję.
No proszę. Zawsze uważałam, że puzzle to nie jest banalne hobby - puzzle poszerzają horyzonty. ;)
Dzięki za doprecyzowanie!
To efekt posiadania męża ze świrem kolejowym, ciągle nas włóczy po jakichś stacjach i pociągach. Ja mam w internecie galerię puzzlową, a on kolejową:)
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3509
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Steam Rally (Keith Page), Rembrandt Puzzles 1000

Post autor: kallarepka »

ridibunda pisze: 20 lutego 2018, 10:16
kallarepka pisze: 20 lutego 2018, 10:01
ridibunda pisze: 20 lutego 2018, 09:25 W Wolsztynie i Chabówce nie ma targów pojazdów parowych, ale są Parowozjady - są tam skanseny kolejowe, które raz w roku robią imprezę, na której są pokazy parowozów pod parą, konkursy, przejażdżki parowozami i zabytkowymi składami - bardzo polecam, super impreza, w Chabówce w ostatni weekend sierpnia zawsze, w Wolsztynie chyba w maju, ale tu nie wiem dokładnie. Warto obejrzeć same skanseny i zebrane tam parowozy, jeszcze jeden skansen jest w Kościerzynie.
A puzzle fajne, gratuluję.
No proszę. Zawsze uważałam, że puzzle to nie jest banalne hobby - puzzle poszerzają horyzonty. ;)
Dzięki za doprecyzowanie!
To efekt posiadania męża ze świrem kolejowym, ciągle nas włóczy po jakichś stacjach i pociągach. Ja mam w internecie galerię puzzlową, a on kolejową:)
Jeśli włóczycie się też po Europie, to polecam rewelacyjne muzem kolei w Brukseli. Ja nie jestem fanką tematu, ale zrobiło na mnie wielkie wrażenie. Nie tylko lokomotywy, które można tam oglądać, ale też różne ekspozycje. Jak się dokopię w wolnej chwili, to wrzucę jakieś zdjęcie na zachętę.
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Steam Rally (Keith Page), Rembrandt Puzzles 1000

Post autor: ridibunda »

Dzięki za polecenie, my głównie po Polsce, ale za granicę też nam się zdarza zajrzeć, będę pamiętać o tym muzeum.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kallarepka”