Timeless Tales. Humpty Dumpty (Scott Gustafson), Falcon 625

Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3508
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Timeless Tales. Humpty Dumpty (Scott Gustafson), Falcon 625

Post autor: kallarepka »

Falcon w najlepszym wydaniu - puzzle świetnie spasowane, twarde i dość cienkie, gładkie, ale nieprzesadnie błyszczące. Jak układam takiego Falcona to się zastanawiam, jak mnie wcześniej mogła w ogóle cieszyć jakość Heye czy Clementoni. ;)

Główną postacią na obrazku jest bohater starego angielskiego wierszyka-zagadki. Cytuję za Wikipedią:
W pierwszej pisanej wersji z 1810 jest to zagadka, która dla zmylenia wykorzystuje fakt, że w XVIII-wiecznej Anglii humpty-dumpty było slangowym określeniem niskiego, grubego mężczyzny; wcześniej Humpty-Dumpty było nazwą drinka: brandy gotowanej z ale. Wierszyk przestał być zagadką, kiedy odpowiedź stała się powszechnie znana. Podobne zagadki zostały zarejestrowane przez badaczy folkloru także w innych językach, np. francuskie Boule Boule czy norweskie Lille Trille.

Humpty Dumpty sat on a wall.
Humpty Dumpty had a great fall.
All the king’s horses and all the king’s men
Couldn’t put Humpty together again


Humpty Dumpty na murze siadł.
Humpty Dumpty z wysoka spadł.
I wszyscy konni i wszyscy dworzanie
Złożyć do kupy nie byli go w stanie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Timeless Tales. Humpty Dumpty (Scott Gustafson), Falcon 625

Post autor: jagabaga »

Cudowny obrazek! :mrgreen:. Dzięki niemu odbyłam podróż sentymentalną do wspaniałych czasów czytania (ba, mówienia z pamięci ;)) wierszyków mojemu małemu wówczas synkowi :). Nie mogłam oprzeć się zanurkowaniu w pudło z książeczkami dziecięcymi. Znalazłam tę właściwą - z taką "wersją" Humpty'ego-Dumpty'ego: D:
Obrazek
Awatar użytkownika
KonradPuzzle
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 100
Rejestracja: 28 listopada 2016, 07:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Timeless Tales. Humpty Dumpty (Scott Gustafson), Falcon 625

Post autor: KonradPuzzle »

Bardzo ładne puzzle, obrazek klimatyczny a te kolory nadają mu jeszcze większego klimatu, dla mnie bajka :D .
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3508
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Timeless Tales. Humpty Dumpty (Scott Gustafson), Falcon 625

Post autor: kallarepka »

jagabaga pisze: 26 marca 2018, 08:37 Cudowny obrazek! :mrgreen:. Dzięki niemu odbyłam podróż sentymentalną do wspaniałych czasów czytania (ba, mówienia z pamięci ;)) wierszyków mojemu małemu wówczas synkowi :). Nie mogłam oprzeć się zanurkowaniu w pudło z książeczkami dziecięcymi. Znalazłam tę właściwą - z taką "wersją" Humpty'ego-Dumpty'ego: D:
Obrazek
Fajne wspomnienia. :)
Ja tej postaci zupełnie nie znałam, a okazuje się, że odwołań do niej w literaturze i nie tylko jest sporo.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3508
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Timeless Tales. Humpty Dumpty (Scott Gustafson), Falcon 625

Post autor: kallarepka »

KonradPuzzle pisze: 26 marca 2018, 09:10 Bardzo ładne puzzle, obrazek klimatyczny a te kolory nadają mu jeszcze większego klimatu, dla mnie bajka :D .
To prawda, kolory są idealne - ładnie nasycone, ale niedotknięte raczej ręką grafika i Photoshopa.
Awatar użytkownika
KonradPuzzle
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 100
Rejestracja: 28 listopada 2016, 07:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Timeless Tales. Humpty Dumpty (Scott Gustafson), Falcon 625

Post autor: KonradPuzzle »

A można wiedzieć, gdzie takie puzzle idzie znaleźć ? Bo pogrzebałem trochę po necie i niestety takich samych nie znalazłem.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3508
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Timeless Tales. Humpty Dumpty (Scott Gustafson), Falcon 625

Post autor: kallarepka »

KonradPuzzle pisze: 27 marca 2018, 09:57 A można wiedzieć, gdzie takie puzzle idzie znaleźć ? Bo pogrzebałem trochę po necie i niestety takich samych nie znalazłem.
Kupione jako używane na Allegro, zapewne w Kramie albo Marivo, teraz już nie pamiętam. Wydane w 1996, więc niestety nie będzie je łatwo zdobyć. Najprędzej na ebay.co.uk. Jeśli gdzieś zauważę, dam znać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kallarepka”