Puzzle 2014

crissy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 19 września 2014, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Puzzle 2014

Post autor: crissy »

Oto moje pierwsze "dzieło" po kilkunastoletniej przerwie.

Clementoni, Romantic Italy - Venezia, 1000 el.

Poszło łatwo, jakieś 5 wieczorów po ok 2 godzinki.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Puzzle 2014

Post autor: leżak »

Brawo! Widziałam ten wzór w wersji 6000.
crissy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 19 września 2014, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Puzzle 2014

Post autor: crissy »

Teraz męczę się z kolażem Hiszpanii - Trefl 1000 el. Niby fajny obrazek i podoba mi się, ale jak przychodzi do układania to jakoś serca brak... Oto efekt trzech króciutkich wieczorków. Przepraszam za jakość, ale jak jest światło dzienne to nie ma mnie w domu, a przy sztucznym świetle to średnio wychodzi (szczególnie, że muszę stać tyłem do lampy).

Obrazek
crissy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 19 września 2014, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Puzzle 2014

Post autor: crissy »

Kolaż Hiszpanii ułożony (Trefl - 1000). Ładny, ale jak pisałam wyżej układałam go bez jakichś większych emocji. Raczej na zasadzie - no szybciej, szybciej, byle już skończyć.
Puzzle układało mi się zdecydowanie lepiej niż tą Wenecję z Clementoni - puzzle są bardziej matowe, co znacząco ułatwiało prace przy sztucznym świetle (a głównie tak układam). Było też mniej pyłu, fajne kształty, generalnie jestem na tak. Jedyny minus, że niektóre zaczęły się rozwarstwiać i odchodziła górna warstwa (w Clementoni głównie dolna, co było zdecydowanie mniej widoczne). Chociaż ta ostatnia "ułomność" ma pewnie związek z moją metodą układania - przy takich średnio trudnych puzzlach nie segreguję ich jakoś specjalnie, po prostu w te i wewte przerzucam, przesuwam, odwracam, mieszam je w pudełku.

P.S. Napiszcie czy zdjęcia nie za duże :?

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Puzzle 2014

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Myślę, że wykroje Trefla są lepsze niż Clementoni.
Rozmiar zdjęć super - świetnie wszystko widać 8-)
griev82
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 62
Rejestracja: 08 października 2014, 23:44
Lokalizacja: Gryfów Śląski, dolnośląskie
Kontakt:

Re: Puzzle 2014

Post autor: griev82 »

Witam.

a ja właśnie układam to samo ; ) na razie ułożone może z 20%, niestety czasu brakuje by mocniej przysiąść : )
crissy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 19 września 2014, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Puzzle 2014

Post autor: crissy »

Żeby odpocząć trochę od tego zestawu Trefla (oprócz kolażu Hiszpanii jest jeszcze kolorowa Barcelona) wzięłam się za pierwszą w życiu mapę. Poniżej efekt dwóch wieczorków. Jak się okazało, mapa idealnie wtapia się w tło, czyli w biurko :)
"Antique World Map" - Educa - 1000 el

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 listopada 2014, 14:47 przez crissy, łącznie zmieniany 1 raz.
crissy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 19 września 2014, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Puzzle 2014

Post autor: crissy »

Hmmm... Muszę zgłębić temat dlaczego jedne zdjęcia pojawiają się takie duże a inne małe :o Wyjściowe zdjęcia mają plus minus podobny rozmiar, potem identycznie ładuję je do google+, a potem wklejam adres URL.
Ktoś ma jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3522
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Puzzle 2014

Post autor: kallarepka »

Też się przymierzam do map. Czekam na kolejne zdjęcia. :)
Kahlan
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 69
Rejestracja: 03 maja 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Puzzle 2014

Post autor: Kahlan »

crissy pisze:Hmmm... Muszę zgłębić temat dlaczego jedne zdjęcia pojawiają się takie duże a inne małe :o Wyjściowe zdjęcia mają plus minus podobny rozmiar, potem identycznie ładuję je do google+, a potem wklejam adres URL.
Ktoś ma jakiś pomysł?
Może czasami kopiujesz adres obrazka w podglądzie google+, a czasami adres odnośnika, czyli tego oryginalnego obrazka w powiększeniu?
U mnie tak z blogspotem się kilka razy zagapiłam :)
Kolaże - mi się układało bdb, ale na razie tylko dwa i potem coś odmiennego typu dziecięce, fantasy, teraz humorystyczne, a potem, a potem może statek z 1500 żeby było trudniej ciut? :)
Zdjęcia - zimą przy sztucznym coś sensownego średnio wychodzi, a latem są inne zajęcia i aż tak się puzzli nie układa, chociaż ja wtedy do nich wróciłam i światło słoneczne, a sztuczne - przy układaniu widać dopiero różnicę jak jest odmienne jednak. Przyjemnego dalszego układania :) Do map się przymierzałam, ale na razie mam jeszcze kilka innych puzzli, ale chętnie zobaczę Twoje postępy.
Zapraszam na Instagram i TicTok @PuzzleRodzinne
crissy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 19 września 2014, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Puzzle 2014

Post autor: crissy »

Kahlan pisze: Może czasami kopiujesz adres obrazka w podglądzie google+, a czasami adres odnośnika, czyli tego oryginalnego obrazka w powiększeniu?
U mnie tak z blogspotem się kilka razy zagapiłam :)
Tak, tak, to jest to! Dziękuję :) Zdjęcia poprawiłam.
Kahlan pisze:Kolaże - mi się układało bdb, ale na razie tylko dwa i potem coś odmiennego typu dziecięce, fantasy, teraz humorystyczne, a potem, a potem może statek z 1500 żeby było trudniej ciut? :)
Ja też urozmaicam sobie jak mogę. Widoczki, kolaże, mapy; powoli przymierzam się do jakiegoś malarstwa, chociaż koneserem sztuki nie jestem :oops:
crissy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 19 września 2014, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Puzzle 2014

Post autor: crissy »

Mapa skończona, brak jednego elementu :( Dla przypomnienia - to Educa, Antyczna Mapa Świata, 1000 el.
Jakość zdjęć nie do końca mnie zadowala - mam problem z fotografowaniem obiektów o takiej powierzchni - może jakaś rada? :?:

Jeżeli chodzi o jakość puzzli, to jestem bardzo zadowolona. Piękny delikatny połysk (ale nie utrudniający układania przy sztucznym świetle), bardzo miłe w dotyku puzzle, dość twarde, nierozwarstwiające się (pomimo mojej techniki wielokrotnego przetrząsania puzzli w te i wewte). Nie za bardzo da się podnieść jakiś większy kawałek układanki, ale nie mam żadnego wrażenia żeby puzzle były zbyt luźne lub w jakiś denerwujący sposób rozchodzące się. Ciekawe kształty puzzli - nie tylko wgłębienia i wypustki, ale też takie bardziej owalne wycięcia (może zrobię jakieś poglądowe zdjęcie i wrzucę potem).

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Puzzle 2014

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Bardzo ładna mapa 8-)
Co do zdjęć - mapy są najtrudniejsze bo mają dużo detali. W pejzażach słabsze zdjęcie jakoś ujdzie. Nie wiem jakim aparatem działasz ale może ustaw jak najmniejszą czułość (ISO). Wtedy teoretycznie robi z najmniejszym "szumem". Jak z fleszem to pod kątem (tak z dołu). Sam cały czas kombinuję :roll:
Te kształty (jeden dostrzegłem na środku Atlantyku na prawo od statku) są jeszcze w Heye i dawnych produkcjach (np. Selegiochi).

Czy autorem mapy jest Rajko Zigic (swego czasu zrobił ze 3 fajne mapy dla Heye)?
Awatar użytkownika
mariareis
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1584
Rejestracja: 12 października 2014, 08:00

Re: Puzzle 2014

Post autor: mariareis »

Nie jestem jakąś fanką map, ale ta jest dosyć ciekawa, a na pewno wygląda na trudną.
Też się zmagam ze zdjęciami, najczęściej jestem rozczarowana rezultatem.
crissy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 19 września 2014, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Puzzle 2014

Post autor: crissy »

Na pudełku niestety nie jest napisane kto jest autorem mapy :(
To mój pierwszy kontakt z mapami i muszę powiedzieć, że całkiem przyjemny. Ku mojemu zaskoczeniu najgorzej układało się te dwa paski z flagami. Tak się wtedy namęczyłam, że odłożyłam odkładanie na dobre dwa tygodnie. Potem już jakoś poszło. Ułatwieniem jest to, że większość nazw na mapie jest w poziomie - wiadomo jak obrócić puzzel. Były też cyferki przy równiku i południku 0. To pomagało odnaleźć położenie danego puzzla na mapie. No i nazwy państw, miast, rzek, itp, w większości znajome, też wskazywały na obszar w którym należy szukać miejsca dla puzzla. O dziwo, najszybciej poszło z Afryką.

Nie mam niestety jakiegoś bardzo profesjonalnego aparatu, jedynie taki zwykły, mały, kompaktowy. Te akurat zdjęcia robiła moja siostra swoim smartfonem (zdjęcia nim robione wychodzą mega-super, ale tu była dość spora powierzchnia z dużą ilością szczegółów). Chociaż jak patrzę na nie, to nie są aż tak złe :)

Poniżej obiecane kształty puzzli - całkiem przyjemne, a puzzle ładnie zaokrąglone.

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Puzzle 2014

Post autor: Marcin S. Puzzler »

W jednym z obrazów Eschera mialem nawet potrójne tego typu łączenia:

Obrazek


A jedną z map Zigica jest ta (układałem ją nawet 2 razy 8-) ):

Obrazek


Widzę sporo podobieństw.
griev82
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 62
Rejestracja: 08 października 2014, 23:44
Lokalizacja: Gryfów Śląski, dolnośląskie
Kontakt:

Re: Puzzle 2014

Post autor: griev82 »

Czy to Ravensburger? Podobne łączenia miałem w przypadku obrazu Bruegela - 3000 elementów.
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Puzzle 2014

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Te potrójne puzzle to Selegiochi (Another world 1000). Firma już nie robi puzzli.
Mapa to Heye (The World 3000)
crissy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 19 września 2014, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Puzzle 2014

Post autor: crissy »

Mały update w temacie mapy - znalazł się brakujący puzzel :) Nie zgadniecie gdzie, taka gapa ze mnie... W woreczku w którym były puzzle :oops: Dopiero jak je poskładałam i otworzyłam pudełko żeby pochować je do woreczka to znalazłam zgubę. Wcześniej na to nie wpadłam :lol:

Zaraz zabieram się za małe 500 Ravensburgera - Myszka Miki Vintage (chyba już tu pokazywana). To tak w ramach małego relaksu, bo po weekendzie spodziewam się paczki z pięcioma pudełkami. W tym będą dwa obrazki, które zamierzam ułożyć, wsadzić w antyramę i podarować w okresie świątecznym chrześniakowi i jego siostrze. Musze więc zdążyć z nimi w miesiąc, dlatego póki co nie rozkładam się z niczym większym. Więcej szczegółów później :D
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3522
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Puzzle 2014

Post autor: kallarepka »

Mapa świetna, ale nie wykańczała cię jednolita kolorystyka? Mnie to zazwyczaj najbardziej męczy. ;)
crissy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 19 września 2014, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Puzzle 2014

Post autor: crissy »

kalarepa pisze:Mapa świetna, ale nie wykańczała cię jednolita kolorystyka? Mnie to zazwyczaj najbardziej męczy. ;)
Wbrew pozorom układało się bardzo fajnie. Jednolita kolorystyka, ale sporo szczegółów i bardzo dobra jakość wykonania puzzli.

A poniżej krótki przerywnik i trochę oddechu przed kolejnym 1000 (to będzie jeden ze świątecznych prezentów o których pisałam wcześniej; na tę chwilę nie zdradzę co to za obrazek, niech to chwilowo zostanie tajemnicą :) )

A więc: Ravensburger - 500 el - Retro Mickey

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
crissy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 19 września 2014, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Puzzle 2014

Post autor: crissy »

No to moi kochani kolejny obrazek ułożony. To jeden z tych prezentów świątecznych (dla 6-letniego chrześniaka). Układało się ok, bardzo przyjemnie, jakość puzzli jak najbardziej zadowalająca, kształty troszkę zróżnicowane (tzn. układ wypustek i wgłębień niekoniecznie 2x2, ale różne inne układy też). Jak wyciągnęłam puzzle to przez pierwszy wieczór nie wiedziałam jak się za to zabrać :D Najpierw więc poszła ramka, potem prawa część (niebiesko-fioletowa), potem największy dinozaur, potem reszta. Wszystko oczywiście metodą grzebiącej kury :D Zrobiłam trochę zdjęć w trakcie, ale nie do końca mnie satysfakcjonują :cry:

Clementoni - 1000 - Świat Dinozaurów 3D (gdyby ktoś miał ochotę założyć okulary, ja takiej potrzeby nie odczuwam, ale przyznaję, że efekt jest)

Obrazek Obrazek Obrazek

Po ułożeniu puzzle włożone w antyramę. Nie ma szkła, jest jakieś pleksi antyrefleksyjne; trochę zmatowia kolory, ale przynajmniej małolatowi nie zrobi krzywdy jak mu na głowę spadnie (wiadomo co dzieciakowi do głowy przyjdzie z tym robić?). Różnie też wygląda pod różnymi kątami, ale generalnie jest ok - jak sądzicie? Mam jeszcze drugą taką antyramę, to też będzie prezent dla siostry chrześniaka (też Clementoni, piesek i kotek). Aha - nic nie kleiłam, do prezentu przekażę pudełka, jak będą chcieć to sobie złożą i schowają albo ułożą ponownie.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Puzzle 2014

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Super pomysł i wykonanie - gratulacje 8-) Możemy ładnie wykorzystać nasze hobby w celu produkcji prezentów - przyjemne z pożytecznym.
Awatar użytkownika
mariareis
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1584
Rejestracja: 12 października 2014, 08:00

Re: Puzzle 2014

Post autor: mariareis »

Bardzo fajne i muszę powiedzieć, że ja bym od razu założyła okulary, żeby sobie pooglądać własne dzieło w 3D:)
Powiedz, jakie masz odczucia co do Clementoni? Chodzi mi o widoczność łączeń, ciągle mam w pamięci moje Narodziny Venus, które były praktycznie nieczytelne po ułożeniu przez szerokie i wyraźne szpary pomiędzy poszczególnymi elementami. Na Twoich zdjęciach wygląda to ok.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3522
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Puzzle 2014

Post autor: kallarepka »

A ja, widzicie, mam nieco inne zdanie na temat prezentów w postaci ułożonych puzzli. Miałabym uczucie, że daruję komuś coś pozbawiając go największej przyjemności z tego prezentu - samego układania. ;)
crissy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 19 września 2014, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Puzzle 2014

Post autor: crissy »

kalarepa pisze:A ja, widzicie, mam nieco inne zdanie na temat prezentów w postaci ułożonych puzzli. Miałabym uczucie, że daruję komuś coś pozbawiając go największej przyjemności z tego prezentu - samego układania. ;)
Malec ma dopiero 6 lat, puzzli powyżej 120 el jeszcze nie ogarnia :D a puzzle są jak najbardziej rozkładalne, więc jak dorośnie to nie ma problemu żeby je sobie sam ułożył :)
Póki co puzzle nie bardzo Go kręcą, w przeciwieństwie do dinozaurów :D
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Puzzle 2014

Post autor: leżak »

Fajny pomysł i jak ładnie wymiar puzzli pasuje do wymiarów antyramy.

Ja ostatnio kupiłam puzzle z Małą syrenką wielkości 100 elementów i od razu ułożyłyśmy z moją 5-letnią bratanicą :D
Obie miałyśmy frajdę. Poza tym okazało się, że puzzle mają kilka zastosowań. Po rozłożeniu obrazka układałyśmy wieże - która z nas ułoży wyższą zanim się przewróci. ;)
crissy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 19 września 2014, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Puzzle 2014

Post autor: crissy »

Ufff!!! Zdążyłam z kolejnym prezentem przed Świętami :) Taki miły obrazek dla 9-letniej dziewczynki.
Clementoni 1000 el. Wcale nie takie łatwe jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Szczególnie kot dość kłopotliwy, ale za to taki słodziutki :)

To już moje trzecie Clementoni. I odpowiadając na pytanie Marireis - puzzle są dość grube, błyszczące (ale nie przesadnie), dobrze pasują na swoje miejsca. Styki dość widoczne (chociaż najgorzej było z Wenecją), ale puzzelki nie latają luźno. Ten egzemplarz miał trochę puzzli ferelnych - nie wiem jak to opisać, ale były takie jakby trochę powyginane, jakby ktoś taki kawałek brał i składał na pół.

Zdjęcia chyba nie najgorsze, ostatnie to puzzle już w antyramie gotowe do podarowania.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mariareis
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1584
Rejestracja: 12 października 2014, 08:00

Re: Puzzle 2014

Post autor: mariareis »

Dzięki za odpowiedź:) trafiłaś widocznie na lepszy egzemplarz (albo ja na felerny).
crissy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 19 września 2014, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Puzzle 2014

Post autor: crissy »

Żeby zakończyć rok 2014 wklejam ostatnio ułożone puzzle. Dzisiaj je dokończyłam, ale większość ułożyłam jeszcze w grudniu.

Puzzle te odkupiłam od Marcina, możecie więc je zobaczyć również w Jego galerii.

Układało się bardzo fajnie, specjalnie na okres okołoświąteczny wybrałam taki klimatyczny obrazek. Puzzle lekko połyskujące, wyraziste barwy, utrudnieniem był fakt, że jeden puzel całkiem nieźle pasował w kilka miejsc - musiałam np kilka razy przerabiać ramkę... Układałam od strony prawej do lewej, co będzie widać na załączonych zdjęciach - najpierw ta część błękitno-niebieska, potem dama ze swoją suknią, na koniec mroczny fragment po lewej stronie.
Zdjęcia robiłam różnymi telefonami, dlatego ich jakość trochę różni się od siebie :(

Gibbons Puzzles - Alternative Reality - 1000 el.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Crissy”