Własny host na obrazki

Pomoc techniczna, uwagi, propozycje.
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Kontakt:

Własny host na obrazki

Post autor: Cyber Killer » 17 lis 2016, 8:39

Zeźliłem się na fotosik, bo przy kilku fotkach, nawet wstawiając je w wersji 500px, ciągle wychodzi że pół GB transferu mi idzie. Dodam jeszcze fotki z 1-2 puzzli i poleci cały. Myślę, że oni coś wkręcają z tymi statystykami.

Tak czy kwak, szukałem ostatnie parę tygodni jakiegoś narzędzia, które mógłbym zahostować na moim serwerze, już byłem całkiem bliski napisania własnego imagebina, kiedy wczoraj wreszcie znalazłem Chevereto Free. Posadziłem u siebie i zreuploadowałem część fotek (i podstawiłem na forum), resztę zostawiam na fotosiku. Myślę, że mogę to polecić każdemu kto też ma swój serwer i chciałby przestać się przejmować ograniczeniami.

Kto chce zobaczyć jak to wygląda to tu jest moja instancja: http://puzzle.ck40.ovh/ - do każdego foto są generowane m.in. mniejsze wersje z linkami do wstawiania na forum.

Mogę też założyć konta paru osobom, jeśli ktoś chciałby skorzystać, ale ostrzegam, że z tym serwerem nie oferuję żadnych gwarancji :-)
Ostatnio zmieniony 05 maja 2017, 8:49 przez Cyber Killer, łącznie zmieniany 1 raz.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.

Tomasz.B

Re: Własny host na obrazki

Post autor: Tomasz.B » 17 lis 2016, 8:59

Całkiem fajne i jak na potrzeby forum w zupełności wystarczające :)

Awatar użytkownika
Cyber Killer
Kontakt:

Post autor: Cyber Killer » 30 sty 2017, 6:12

Bump'uję temat, bo ostatnio dość powszechnie trafiają się problemy z hostowaniem obrazków.

Tak jak powyżej pisałem - jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę dać mu konto u mnie. Narzędzie jest mocno wygodne, autogeneruje mniejsze wersje oraz kody do wstawiania na forum, z minusów nie pozwala ustawiać obrazków w ręcznie wybranej kolejności. Żadnych limitów (obecnie max rozmiar 1 pliku to 20MB, ale mogę podbić w razie potrzeby), ale też żadnych gwarancji, prośba o rozsądne korzystanie i o trzymanie swoich zdjęć gdzieś też u siebie na wypadek gdyby serwer mi w kosmos odleciał.

Mogę też komuś w zamian za przysłowiowe piwo postawić jego własną instancję, znam przyzwoity darmowy hosting dający 1GB miejsca. To powinno spokojnie każdemu wystarczyć na jakiś czas (ja na swoim używam obecnie mniej niż 400MB na blisko 160 zdjęć). Lub jeśli ktoś ma hosting to mogę mu na jego koncie zainstalować lub pomóc z instalacją.

Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.

Awatar użytkownika
michael_s

Post autor: michael_s » 30 sty 2017, 9:04

Fajna inicjatywa. Jak mi flickr zacznie świrować to skorzystam. :)
Posiadam: 72 pudełka, 584700 elementów
Dotychczas ułożone: 35 obrazków, 206700 elementów
Ostatnio ułożone: Educa 18000 St. Columba Altarpiece viewtopic.php?f=124&t=4335

solisie
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa

Post autor: solisie » 30 sty 2017, 15:17

Nie mogę zrozumieć jednej rzeczy. Po co wstawiać obrazki na portale typu flickr albo google+? Nie lepiej po prostu wstawić obrazki na jakiś darmowy dobry hosting typu imgur lub postimage? Później te zdjęcia i tak wstawiamy na forum, więc nigdzie nie zginą i zawsze będziemy mieli do nich dostęp. Wstawianie linków do takich zdjęć w bbcode do którego mamy odnośnik podczas pisania posta chyba nie jest takie trudne.
Chyba, że ktoś tworzy jakiegoś rodzaju album lub coś w tym stylu i chce mieć to na tego typu portalu, ale i tak nie widzę w tym sensu, bo album równie dobrze każdy ma na forum z linkami do zdjęć.

Awatar użytkownika
Cyber Killer
Kontakt:

Post autor: Cyber Killer » 30 sty 2017, 17:09

Z tym "nigdzie nie zginą" to niezupełnie. Przeglądnij choćby tu na forum jakieś starsze wątki, sprzed kilku lat. Zobaczysz, że brakuje obrazków. Można też chcieć mieć dostęp do zdjęć poza forum, tutaj "albumy" są tylko z nazwy, na prawdę forum nie ma żadnych dedykowanych funkcji do tego celu.

solisie

Post autor: solisie » 30 sty 2017, 18:05

Brakuje obrazków, bo wygasły albo serwis już nie działa. Równie dobrze może się tak zdarzyć z każdą inną stroną. Sam bardzo długo trzymam obrazki na darmowych hostingach typu postimage i jeszcze nigdy nie zdarzyła mi się taka sytuacja w której jakiś obrazek wygasł.
Oczywiście nie można mówić o długich latach, bo to oczywiste, że zdjęcia przepadną. To chyba jasne, że jeżeli ktoś chce zachować zdjęcia na dłużej to nie trzyma ich w internecie. ;)
Osobiście nie widzę większego sensu korzystania z wyżej podanych serwisów pod względem stron do hostowania obrazków. Można tam stworzyć swój album jeśli ktoś ma taką ochotę, ale od wstawiania obrazków na fora są o wiele lepsze hostingi, a wrzucenie czegoś na taki właśnie hosting zabiera maksymalnie minutę wraz ze skopiowaniem linku. Po prostu nie warto męczyć się z wytworami typu google+ itp. Kiedy korzystamy z normalnego hostingu mamy pewność, że wszystko będzie działać prawidłowo i że obrazek nie wygaśnie po kilku dniach.
Jeszcze jest sytuacja w której ktoś chce dać linka do albumu aby ktoś mógł go przejrzeć, wtedy po prostu obrazki warto zamieścić na sprawdzonym hostingu, a link do albumu dać oddzielnie. Myślę, że jest to najlepsze rozwiązanie i przede wszystkim w końcu nie będzie problemów z wstawianiem zdjęć na forum.
Możecie też pomyśleć, że wstawianie zdjęć na hostingi i na portale typu google+ jest bez sensu, bo za dużo roboty czy coś w tym stylu, ale tak się tylko wydaje. Tak naprawdę wstawienie obrazka na zwykły hosting to minuta tak jak już wcześniej pisałem. ;)

Tomasz.B

Post autor: Tomasz.B » 30 sty 2017, 23:22

Każdy wrzuca tam gdzie lubi, ale fakt, że Google coś nie jest zbytnio przyjazny. Flickr pod względem puzzli ma jedną fajną rzecz - grupy. Jest tam taka grupa o dużych elementacjach "very rare", którą pewnie sporo osób tu zna :)

Awatar użytkownika
pine

Post autor: pine » 19 lut 2017, 16:55

Próbował ktoś tego postimage? Jakoś mi wizualnie przypadł do gustu, założyłam konto ale zalogować się nie mogę i żadnej wiadomości, ani że konto nieaktywne, ani że jakiś błąd, ładuje się jedynie od nowa strona logowania.

Pomocy! Zdjęcie chcę załadować. :cry: :lol:

edit: udało się :D

Awatar użytkownika
Cyber Killer
Kontakt:

Post autor: Cyber Killer » 31 sie 2017, 17:47

Zauważyłem że photobucket zaczął teraz robić problemy z wstawianiem obrazków, więc przypominam ten wątek.

W skrócie proponuję 2 opcje:
- mogę nieodpłatnie postawić komuś na jego wykupionym lub darmowym hostingu instancję Chevereto która będzie jego i tylko jego
- mogę nieodpłatnie założyć komuś tu z forum konto na mojej instancji Chevereto jeśli ta osoba zobowiąże się do odpowiedzialnego używania (od kilku miesięcy mam dość konkretnie solidny serwer, działa jak na razie 100% czasu bez zająknięcia, ale nic nie gwarantuję)

Awatar użytkownika
Cyber Killer
Kontakt:

Post autor: Cyber Killer » 24 lut 2018, 21:39

Mamy sporo nowych osób na forum i sprawa miejsca do wrzucania fotek wraca jak bumerang, to przypomnę się z tym tematem. :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Uwagi dotyczące forum”