Randomowa sprzedaż puzzli

Pomoc techniczna, uwagi, propozycje.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5099
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Randomowa sprzedaż puzzli

Post autor: jagabaga »

Cena?

"Fajnie", jak ktoś rejestruje się na forum i pierwszy post, jaki zamieszcza, to "Sprzedam" :|
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2278
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sprzedam

Post autor: Cyber Killer »

Gdybym ja był moderatorem to bym z miejsca banował za spam.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Sprzedam

Post autor: Hojny7 »

Cyber Killer pisze:Gdybym ja był moderatorem to bym z miejsca banował za spam.
bo na forum nie powinno być działu sprzedaż, tylko wymiana, a jak już sprzedaż to tylko dla osób z np 100+ postów itp...bo wiadomo lepiej się kupuje od swoich i pasjonatów niż randoma z neta co kupił zwątpił jak zobaczył i teraz chce się pozbyć :)
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Sprzedam

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Cyber Killer pisze: Gdybym ja był moderatorem to bym z miejsca banował za spam.
Hojny7 pisze: bo na forum nie powinno być działu sprzedaż, tylko wymiana, a jak już sprzedaż to tylko dla osób z np 100+ postów itp...bo wiadomo lepiej się kupuje od swoich i pasjonatów niż randoma z neta co kupił zwątpił jak zobaczył i teraz chce się pozbyć :)
To jeszcze musiałbyś trochę poczekać aby coś sprzedać ;)

A tak serio - zdziwiły mnie Wasze posty.
Jak zerkniecie w temat "Sprzedaż" - post Liotona11 jest pierwszym od b. dawna postem kogoś absolutnie nowego na forum. Cała reszta to forumowe "VIP-y" ;)
Czy lepiej się kupuje od "forumowych wyjadaczy"? Reguły nie ma, natomiast w przypadku "randoma" (jak to ładnie ujął Hojny) jest duża szansa zakupu w okazyjnej cenie (np. ktoś się słabo orientuje ;) )
I wreszcie - gdybym jakimś cudem wszedł w posiadanie nowiutkiej wędki i chciał ją sprzedać na forum wędkarskim, wołałbym napisać jeden post dot. sprzedaży niż przedstawiać się i pisać coś o sobie w iluś postach ;)

Jeśli więcej osób będzie niezadowolonych z tego działu to oczywiście możemy pomyśleć o jego usunięciu.
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: RE: Re: Sprzedam

Post autor: Hojny7 »

Marcin S. Puzzler pisze:
Cyber Killer pisze: Gdybym ja był moderatorem to bym z miejsca banował za spam.
Hojny7 pisze: bo na forum nie powinno być działu sprzedaż, tylko wymiana, a jak już sprzedaż to tylko dla osób z np 100+ postów itp...bo wiadomo lepiej się kupuje od swoich i pasjonatów niż randoma z neta co kupił zwątpił jak zobaczył i teraz chce się pozbyć :)
To jeszcze musiałbyś trochę poczekać aby coś sprzedać ;)

A tak serio - zdziwiły mnie Wasze posty.
Jak zerkniecie w temat "Sprzedaż" - post Liotona11 jest pierwszym od b. dawna postem kogoś absolutnie nowego na forum. Cała reszta to forumowe "VIP-y" ;)
Czy lepiej się kupuje od "forumowych wyjadaczy"? Reguły nie ma, natomiast w przypadku "randoma" (jak to ładnie ujął Hojny) jest duża szansa zakupu w okazyjnej cenie (np. ktoś się słabo orientuje ;) )
I wreszcie - gdybym jakimś cudem wszedł w posiadanie nowiutkiej wędki i chciał ją sprzedać na forum wędkarskim, wołałbym napisać jeden post dot. sprzedaży niż przedstawiać się i pisać coś o sobie w iluś postach ;)

Jeśli więcej osób będzie niezadowolonych z tego działu to oczywiście możemy pomyśleć o jego usunięciu.
nie musi być usunięty wystarczy że będzie widoczny dla grona osób z odpowiednim stażem, w obecnych czasach miejsc na sprzedaż w internecie jest nadmiar. Ogólnie wystawianie wzorów które są ogólnodostępne w takiej elementacji jest strata czasu [emoji4] jak dla mnie chyba że hurtowo.
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2278
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sprzedam

Post autor: Cyber Killer »

Również jestem za istnieniem działu, do osób tutaj mam dużą dozę zaufania, np jak piszą że jest np komplet elementów to nie ściemniają.

Drażnią mnie tylko takie wybitnie komercyjne posty jak powyższy, albo inne gdzie ktoś się zarejestrował tylko po to żeby wpakować linka do swojej listy sprzedaży na olx. Dość jasno widać kto nie ma zamiaru uczestniczyć we życiu tu naszej społeczności i tylko chce opchnąć.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Sprzedam

Post autor: michael_s »

A jakby się okazało, że taki ktoś ma do opchnięcia 12k Schmidta "Beautiful View"? :roll:
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5099
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Sprzedam

Post autor: jagabaga »

michael_s pisze:A jakby się okazało, że taki ktoś ma do opchnięcia 12k Schmidta "Beautiful View"? :roll:
To i tak ktoś z naszych by kupił, tyle że na innej platformie sprzedażowej 8-)
abee
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 934
Rejestracja: 18 września 2015, 23:57

Re: Sprzedam

Post autor: abee »

Ja tam zgadzam się z Marcinem.
Nie widzę powodu, żeby blokować dostęp do działu dla "nowych", czy "randomów" (BTW - z tym określeniem jeszcze się nie spotkałam). Kto będzie chciał to zaryzykuje i kupi od takiej osoby, kto nie - to nie. Sama raczej bym się nie połaszczyła, bo nie mam zaufania, ale jak ktoś lubi ryzyko, to w czym problem?
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Sprzedam

Post autor: Hojny7 »

forum jest po to aby się z ludźmi integrować i dzielić pasja do ofert są olx i allegro, na forach bardziej wymiany linkowanie okazji wypożyczanie sobie większych elementacji itp..dlatego tego typu dział powinien mieć pewne ograniczenia [emoji4]
lazyboy2016
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 9
Rejestracja: 03 grudnia 2016, 23:32

Re: Sprzedam

Post autor: lazyboy2016 »

Wszyscy chyba zapomnieliście i gadacie bez związku z tematem. Człowiek po prostu chce sprzedać puzzle. Po co te komentarze? Posty nabijacie? :)
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: RE: Re: Sprzedam

Post autor: Hojny7 »

lazyboy2016 pisze:Wszyscy chyba zapomnieliście i gadacie bez związku z tematem. Człowiek po prostu chce sprzedać puzzle. Po co te komentarze? Posty nabijacie? :)
Prowadzimy dyskusje na temat słuszności istnienia działu sprzedaż, co prawda można by wydzielić ta rozmowę do ogólnego działu, nikt niema nic do tego że ktoś chce sprzedać puzzle. A ilość postów w gronie osób to chyba element brany na samym końcu pod uwagę o ile ktoś na to ja zwraca [emoji4]
mastered
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 56
Rejestracja: 30 sierpnia 2016, 19:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzedam

Post autor: mastered »

Co zlego w sprzedawaniu puzzli na forum o puzzlach? Rownie dobrze moznaby sie przyczepic do wrzucania zdjec, wyrazania opinii - miejsc do tego tez sporo. Zamilowanie ludzi do "usilowania skasowania czegos" to ciekawy temat na jakad prace z psychologii.
P.S. moja niemoznosc wylania prywatnej wiadomosci to reperkusja czyjegos zamilowania do "administracji" i ksztaltowania swiata pod swoje wyssane z palca pomysly?

Nie chce nikogo obrazac, ale trafilem na te forum szukajac peenych konkretnych puzzli i zagladam tu od czasu do czasu i wasza dyskusja wydaje mi sie absurdalna. Jak ktos nie chce kupowac/sprzedawac to niech tego nie robi, ale po co tego zabraniac wszystkim?
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2278
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sprzedam

Post autor: Cyber Killer »

Ponieważ niechciane oferty sprzedaży zalewają nas wszystkich codziennie na każdym kroku. To co innego odkupić przedmiot od kogoś zaufanego (i w tym celu jest ta sekcja forum), a co innego od losowo wybranego nieznanego handlarza.

Stąd jestem za utrzymaniem tego działu, ale moderacja powinna wycinać spamerów. Jest ich zalew na allegro, olx, świstaku i wszędzie indziej, niech tutaj będzie czysto.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
oola
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 106
Rejestracja: 25 grudnia 2016, 10:00

Re: Sprzedam

Post autor: oola »

Na innym forum o zupełnie innej tematyce był podobny problem. Tylko że był to zalew chętnych kupujących z którymi był potem duży problem. Ostatecznie dzial sprzedaży został zamknięty dla nowicjuszy. Trzeba było mieć x postów aby był on widoczny. To lepsze rozwiązanie niż usuwanie na bieżąco nie chcianych tematów. Na zasadzie czego oczy nie widzą temu sercu nie żal.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5099
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Sprzedam

Post autor: jagabaga »

mastered pisze:Co zlego w sprzedawaniu puzzli na forum o puzzlach? Rownie dobrze moznaby sie przyczepic do wrzucania zdjec, wyrazania opinii - miejsc do tego tez sporo.
Moim zdaniem nie ma nic złego w istnieniu działu sprzedaży na forach hobbystycznych. Wręcz super, że taki dział istnieje. Jednak uważam, że niesmacznym jest rejestrowanie się na forum, zwłaszcza hobbystycznym, na którym ludzie "wrzucają zdjęcia, wyrażają opinie" i w pierwszej kolejności z buciorami uskuteczniać handelek czegoś, co zagraca jedną z domowych półek :| .
Tomasz.B
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 799
Rejestracja: 03 grudnia 2015, 11:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Randomowa sprzedaż puzzli

Post autor: Tomasz.B »

Moim zdaniem robicie z igły widły. Jeżeli ktoś wrzuca ogłoszenie w odpowiedni dział to w czym problem? Jeżeli ogłoszenie nie spełnia jakiś norm to można je zgłosić i administratorzy/moderatorzy zadecydują co dalej. Są większe problemy na świecie niż to, że ktoś chce sprzedać pudełko puzzli akurat na tym forum ;)
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Sprzedam

Post autor: Marcin S. Puzzler »

mastered pisze: P.S. moja niemoznosc wylania prywatnej wiadomosci to reperkusja czyjegos zamilowania do "administracji" i ksztaltowania swiata pod swoje wyssane z palca pomysly?
Po 5 postach włączą Ci się PW.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3521
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Sprzedam

Post autor: kallarepka »

abee pisze:Ja tam zgadzam się z Marcinem.
Nie widzę powodu, żeby blokować dostęp do działu dla "nowych", czy "randomów" (BTW - z tym określeniem jeszcze się nie spotkałam). Kto będzie chciał to zaryzykuje i kupi od takiej osoby, kto nie - to nie. Sama raczej bym się nie połaszczyła, bo nie mam zaufania, ale jak ktoś lubi ryzyko, to w czym problem?
Podpisuję się. :)
Ja z działania działu Sprzedaż jestem zadowolona, kilka razy skorzystałam z powodzeniem. Posty użytkowników, których nie kojarzę z forum, po prostu pomijam.
Co do blokowania działu dla "nowicjuszy", bardziej chyba przeszkadzałoby mi, gdyby tacy nowi użytkownicy komentowali 5 czy 10 przypadkowych wątków, żeby zyskać możliwość ogłoszenia się w dziale "sprzedam".
Ale generalnie cokolwiek zostanie postanowione, akceptuję. :)
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2278
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Randomowa sprzedaż puzzli

Post autor: Cyber Killer »

Dlatego myślę że ukrycie z widoku działu sprzedaży zanim ktoś nie uzbiera tych kilku normalnych postów, jest dobre - spamerzy nie będą wiedzieć że istnieje to nie będzie ich kusiło.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Randomowa sprzedaż puzzli

Post autor: Hojny7 »

Wystarczy że do pudełka które się chce sprzedać będzie wymagane foto że się je ułożyło [emoji3]
mastered
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 56
Rejestracja: 30 sierpnia 2016, 19:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Randomowa sprzedaż puzzli

Post autor: mastered »

Cyber Killer pisze:Dlatego myślę że ukrycie z widoku działu sprzedaży zanim ktoś nie uzbiera tych kilku normalnych postów, jest dobre - spamerzy nie będą wiedzieć że istnieje to nie będzie ich kusiło.
security by obscurity - masz myslenie z czasow panowania Hitlera (enigma tak dzialala :P)
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2278
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Randomowa sprzedaż puzzli

Post autor: Cyber Killer »

Widzę, że prawo Godwina działa niezawodnie nawet i tutaj. Zamiast trollować może podaj lepszą opcję, która nie będzie jednocześnie super uciążliwa dla pozostałych?

ps. poczułem się mocno urażony powyższym postem - zawodowo zajmuję się m.in. zabezpieczeniami systemów i stosuję tylko skuteczne rozwiązania tam gdzie można na to pozwolić, tzn tam gdzie system nie musi być przyjazny dla człowieka. Tu na forum potrzeba innych opcji.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
klipol
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 388
Rejestracja: 02 stycznia 2016, 16:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Randomowa sprzedaż puzzli

Post autor: klipol »

Najlepszą opcją dla forum będzie jak dacie sobie spokój. Do tej pory nikomu to nie przeszkadzało więc niech zostanie tak jak było Obrazek
....
mastered
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 56
Rejestracja: 30 sierpnia 2016, 19:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Randomowa sprzedaż puzzli

Post autor: mastered »

Cyber Killer pisze:Widzę, że prawo Godwina działa niezawodnie nawet i tutaj. Zamiast trollować może podaj lepszą opcję, która nie będzie jednocześnie super uciążliwa dla pozostałych?
Przepraszam za to porownanie, nie na miejscu i przesadzone. Moja propozycja jest taka, aby nie robic nic. Nie wiem czy admini robia ciezka prace w dziale sprzedazowym kasujac spamy, ale traktowanie pojedynczego ogloszenia jako spamu i szukanie w zwiazku z tym ciezkich rozwiazan jest na wyrost. Jesli jednak, to wydaje mi sie, ze nowi urzytkownicy powinni miec okres ograniczonego dostepu w oparciu o czas bycia uzytkownikiem a nie liczbe postow. Sam na swoim przykladzie moge powiedziec, ze chcialem wyslac priva i nie moglem, choc sledze te forum od paru miesiecy. Czy nastukanie kilku "randomowych" postow cos zmienia? Zamiast chowania dzialu sprzedazy, dzial ten moglby byc moderowany dla nowych uzytkownikow, a nie jak obecnie - poblogloslawiony dla "spamerow". Niemniej, wydaje mi sie, ze problem jest sztucznie napompowany i spokojnie moze zostac tak jak jest.
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2278
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Randomowa sprzedaż puzzli

Post autor: Cyber Killer »

Moderowanie ogłoszeń nowych osób byłoby lepsze, ale afair phpbb nie ma takiego mechanizmu. Może jakiś plugin jest, ale na czysto to chyba nie.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2278
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Randomowa sprzedaż puzzli

Post autor: Cyber Killer »

No i mamy kolejny przypadek zabłąkanej spamowieczki, która ma dla nas ofertę nie do odrzucenia prosto ze sklepu...
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uwagi dotyczące forum”