Rangi

Pomoc techniczna, uwagi, propozycje.
Sonne
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 280
Rejestracja: 03 stycznia 2017, 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: RE: Re: Rangi

Post autor: Sonne »

Hojny7 pisze:
Sonne pisze: Spoko, to dobrze, ale nawet z moim multiskillem, system rang zaproponowany przez hojnego jest praktycznie nie do zrealizowania.
Zapewne zrobiłeś to nieświadomie, ale zabrzmiało jak byś stwierdził że proponuję coś co nie jestem w stanie wykonać ani nikt inny poza Tobą. [emoji4]
Nawet jeśli tak zabrzmiało, to przepraszam. Mimo to, nawet ja się tego nie podejmę. Ale zawsze możesz to być Ty :)
Posiadam: 8 pudełek, 39700 elementów
Dotychczas ułożone: 3 obrazy, 7000 elementów

Aktualnie układam: 6000 Clementoni (36522) Zamek Neuschwanstein: http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=318&t=13596
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Rangi

Post autor: michael_s »

Zajmijcie się lepiej układaniem puzzli zamiast tracić energię na jałową dyskusję o niemożliwych do realizacji pomysłach.
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2277
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Rangi

Post autor: Cyber Killer »

Tak, zwłaszcza o 9:40, kiedy jest się w pracy najwięcej puzzli się poukłada ;-)
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Sonne
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 280
Rejestracja: 03 stycznia 2017, 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rangi

Post autor: Sonne »

Cyber Killer pisze:Tak, zwłaszcza o 9:40, kiedy jest się w pracy najwięcej puzzli się poukłada ;-)
+1 ( ala G+) +1 ( do posta ) +1 ( do zajebistości :) )

Gdyby można było układać puzzle, w pracy eh.... A ja dzisiaj wyjątkowo koczuje od 8 do 20 :(.
Czas zabrać się do spisu :)
Posiadam: 8 pudełek, 39700 elementów
Dotychczas ułożone: 3 obrazy, 7000 elementów

Aktualnie układam: 6000 Clementoni (36522) Zamek Neuschwanstein: http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=318&t=13596
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2277
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Rangi

Post autor: Cyber Killer »

Nie twierdzę, że jest to niemożliwe, ale nie zawsze jest taka opcja ;-)
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5092
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Rangi

Post autor: jagabaga »

Sonne pisze: Gdyby można było układać puzzle, w pracy eh.... A ja dzisiaj wyjątkowo koczuje od 8 do 20 :(.
Czas zabrać się do spisu :)
I tak dobrze, gdy w czasie koczowania ma się możliwość zastosowania czasumilaczy :lol:
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Rangi

Post autor: Vicky »

Jestem na tym forum już rok. Aktywnie się w to bawię - czasem mniej, czasem bardziej. Ale od samego początku zauważyłem, że z tymi punktami za komentarze i rangami coś nam nie wychodzi :D To znaczy jestem zdania, że każdy ma szanse wykazać się - pisać ile wlezie - ale za ten trud powinien być odpowiednio nagradzany. Istnieje taka trochę niesprawiedliwość, że graficznie taką samą rangę będzie miał ktoś powyżej 250 postów, co ten co ma ich tysiąc. Nawet jeśli ten ostatni wypisuje co chwila jakieś głupoty, tylko po to żeby podskoczyć "o post wyżej", to jednak wkłada w ten swój wysiłek trochę więcej zaangażowania. :D

Ja to widzę tak, że po pierwsze powinny zostać zmienione zasady naliczania rang:
    1. Dla świeżaków z małą aktywnością od 0 do 100 postów bez naliczania rangi
      2. Dla Użytkowników od 101 do 300 postów pierwsza ranga (jeden puzzel)
        3. Dla Użytkowników od 301 do 500 postów druga ranga (dwa puzzle)
          4. Dla Użytkowników od 501 do 999 postów trzecia ranga (trzy puzzle)
            5. Dla Użytkowników powyżej 1000 postów czwarta ranga (cztery puzzle)
              6. Dla Użytkowników zarejestrowanych na początku (czyli powiedzmy powyżej trzech lat) dodatkowo piąta ranga - dodatkowy kolorowy puzzel

              To, plus podkreślenie roli administratorów (kolorowa trzcionka nazwy), da moim zdaniem lepszy obraz rzeczywistej aktywności użytkowników. Bo dotychczasowe naliczanie co 50 postów jest nieadekwatne i zbyt "proste" w osiągnięciu "piątego stopnia puzzlomaniactwa" :lol:
              Na własnym przykładzie w taki sposób mając sto kilkadziesiąt postów znalazłbym się w drugiej grupie, z jednym puzzlem rangi. I takie mam osobiście odczucie. Bo przecież nie tak bardzo różnie się od tych co mają zaledwie kilkanaście, kilkadziesiąt postów, a przecież daleko mi do kogoś kto już jest aktywny od kilku lat i zaangażował się w pisanie ponad 300, 500, czy więcej wiadomości.

              Na koniec dopisek w jeszcze jednej sprawie. Naliczanie punktów podług ilości ułożonych puzzli nie jest w tym systemie możliwe, bo nie do końca jest sprawdzalne/weryfikowalne. Ponieważ od razu z założenia musiałby istnieć jakiś kalkulator naliczania puzzli, plus to, że każdy musiałby od razu dzielić swoje wpisy pod tym kątem. A przecież mnóstwo waszych wypowiedzi i umieszczanych puzzli pisanych jest sposobem "hurtowym". Po kilka, kilkanaście na dany temat. I jeszcze jedno... Układanie mnóstwa puzzli nie stawia kogoś ponad kogoś innego, kto mniej układa, za to interesuje się w inny sposób tego typu hobby. To znaczy dużo komentuje, ogląda innych posty. Samo więc kalkulowanie co kto i ile ułożył jest też nie do końca fair.
              Awatar użytkownika
              yarkoos
              Piąty stopień puzzlomaniactwa
              Piąty stopień puzzlomaniactwa
              Posty: 495
              Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 01:51
              Lokalizacja: Łódź

              Re: Rangi

              Post autor: yarkoos »

              michael_s pisze:
              Pastor pisze:W rangach jest błąd: "drug" zamiast "drugi".
              Chodzi o to, że jak już wchodzimy na drugi poziom to puzzle zaczynają być jak drug (ang. narkotyk). ;)
              A ja pomyślałem, że zaczynają być jak drug (ros. przyjaciel). ;)

              Oberwałem własnym wiekiem... (ale jeszcze nie trumny!)
              I still play with cars and puzzles.
              ODPOWIEDZ

              Wróć do „Uwagi dotyczące forum”