Rangi

Pomoc techniczna, uwagi, propozycje.
Awatar użytkownika
Sonne
Piąty stopień puzzlomaniactwa

Rangi

Post autor: Sonne » 17 lut 2017, 8:08

Witajcie
Wiem, że rangi na forum za posty ma swoje plusy i minusy.
Jednym z plusów jest nagradzanie najaktywniejszych
A minusów, że jest szansa, że ktoś wyznaczy sobie cel i będzie spamować.
Nie mniej jednak uważam, że można było by je rozwinąć. Np użytkownik leżak ma 2700 postów, a ma tę samą rangę co Cyberkiller ( który też jest naczelnym "spamerem" ) ale póki co ma ich prawie 700

Grafiki kolejnych rang można łatwo rozszerzyć albo dodając kolejne puzzle. Albo zmienić im kolory i ponownie zbierać np w kolorze żółtym od 1 do 6 puzzli. A później znowu od 1 puzzla w innym kolorze.
Posiadam: 8 pudełek, 39700 elementów
Dotychczas ułożone: 3 obrazy, 7000 elementów

Aktualnie układam: 1500 Trefl (26140) - Tower Bridge nad Tamizą: viewtopic.php?f=318&t=3537

Awatar użytkownika
Bimbosz

Re: Rangi

Post autor: Bimbosz » 17 lut 2017, 8:20

Jestem za tym aby coś zmienić z rangami, urozmaicenie kolorów czy nowe nazwy jak najbardziej jestem za :)
z tymi kolorami to coś podobnego do alledrogo, co były np czerwone gwiazdki to tam od 0 do 100komentarzy, a później żółte niebieskie zielone itp ..
Zapraszam do odwiedzania Mojego profilu :?

Awatar użytkownika
Sonne

Post autor: Sonne » 17 lut 2017, 8:27

Bimbosz pisze:Jestem za tym aby coś zmienić z rangami, urozmaicenie kolorów czy nowe nazwy jak najbardziej jestem za :)
z tymi kolorami to coś podobnego do alledrogo, co były np czerwone gwiazdki to tam od 0 do 100komentarzy, a później żółte niebieskie zielone itp ..
Dokładnie tak, tym się inspirowałem

Aktualnie układam: 1500 Trefl (26140) - Tower Bridge nad Tamizą: viewtopic.php?f=318&t=3537

Awatar użytkownika
Cyber Killer
Kontakt:

Post autor: Cyber Killer » 17 lut 2017, 8:49

Sam jesteś spamer :-P. Po to jest forum, żeby się komunikować, i tak wszyscy za mało piszą jak na mój gust, często siadam po całym dniu i okazuje się że nie ma żadnych nowych postów, no dramat! :-)

A w kwestii rang - AFAIR phpbb ma tylko liniowy progress rang, więc system z różnymi ikonkami może być niełatwy do wdrożenia. Ale zgadzam się, że warto byłoby wartości punktowe na różne rangi przeskalować. Najwyższy poziom dostaje się po raptem kilkuset postach, zmieniłbym to na jakieś 2000.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.

Awatar użytkownika
Sonne

Post autor: Sonne » 17 lut 2017, 9:03

Spoko rozumiem, taki żart to był z mojej strony. Też czasem tak mam, że po całym dniu nic nowego. :) Ale w końcu ludzie układają puzzle, a nie komunikują się na forum :). Dlatego ich rozumiem.

Kiedyś administrowałem forum phpbb2 by przemo. Stawiałem od zera i dodawałem wiele pluginów. Jest ich setki. Wydaje mi się że nie ma problemu wdrożyć coś tutaj na phpbb3 wszystko kwestia chęci.

abee

Post autor: abee » 17 lut 2017, 9:40

Cyber Killer pisze:Po to jest forum, żeby się komunikować, i tak wszyscy za mało piszą jak na mój gust, często siadam po całym dniu i okazuje się że nie ma żadnych nowych postów, no dramat! :-)
Po prostu większość osób ma prawdziwe życie poza forum ;) :) Dla mnie to dramat, jak wsiadam do tramwaju/pociągu/metra i większość ludków siedzi z nosem w internecie i prowadzi sztuczne wirtualne życie - to nawet nie dramat, to jest tragedia!

Awatar użytkownika
Sonne

Post autor: Sonne » 17 lut 2017, 9:49

abee pisze:
Cyber Killer pisze:Po to jest forum, żeby się komunikować, i tak wszyscy za mało piszą jak na mój gust, często siadam po całym dniu i okazuje się że nie ma żadnych nowych postów, no dramat! :-)
Po prostu większość osób ma prawdziwe życie poza forum ;) :) Dla mnie to dramat, jak wsiadam do tramwaju/pociągu/metra i większość ludków siedzi z nosem w internecie i prowadzi sztuczne wirtualne życie - to nawet nie dramat, to jest tragedia!
Dla mnie tragedie jaką widziałem, to w lato zeszłego roku. Wyszedłem z dziewczyną pojeździć na rowerze. Zatrzymaliśmy się na polach mokotowskich by jakąś kiełbaskę z grilla wciągnać, a tam grupa nastolatków ( już raczej dorosłych) było ich z 15 przy stole. Przy każdej osobie piwko. Wszyscy w komórkach przez cały czas czyli jakieś 45 minut ( od momentu zamówienia do odjazdu). Słyszałem pojedyńcze słowa że CI ludzie zamienili ze sobą.
To już nie tragedia to już masakra :)

Awatar użytkownika
Cyber Killer
Kontakt:

Post autor: Cyber Killer » 17 lut 2017, 10:21

Jeśli wchodzimy w ten temat, to ja uważam, że to po prostu naturalna kolej rzeczy. Mamy dzisiaj powszechnie dostępne sposoby komunikacji z kimkolwiek na całym świecie, więc nie ma przymusu żeby wchodzić w interakcje społeczne z osobami, które są fizycznie na miejscu. Można zamiast tego cały czas spędzać w towarzystwie innych osób, z którymi lepiej się człowiek rozumie, dzieli pasje, poglądy itd. To jest piękne, że każdy może swobodnie wybrać z kim chce utrzymywać kontakt, zamiast mieć to odgórnie narzucone przez swoją lokację geograficzną.

Witajcie w XXI wieku :-)

Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.

Awatar użytkownika
michael_s

Post autor: michael_s » 17 lut 2017, 10:34

Sonne pisze:Dla mnie tragedie jaką widziałem, to w lato zeszłego roku. Wyszedłem z dziewczyną pojeździć na rowerze. Zatrzymaliśmy się na polach mokotowskich by jakąś kiełbaskę z grilla wciągnać, a tam grupa nastolatków ( już raczej dorosłych) było ich z 15 przy stole. Przy każdej osobie piwko. Wszyscy w komórkach przez cały czas czyli jakieś 45 minut ( od momentu zamówienia do odjazdu). Słyszałem pojedyńcze słowa że CI ludzie zamienili ze sobą.
Przynajmniej spędzali czas na świeżym powietrzu. ;)
Posiadam: 72 pudełka, 584700 elementów
Dotychczas ułożone: 35 obrazków, 206700 elementów
Aktualnie układam: Educa 8000 Central Park Bow Bridge viewtopic.php?f=124&t=5986

Awatar użytkownika
Czak Noris

Post autor: Czak Noris » 17 lut 2017, 10:42

No ja rozumiem, że jest internet, fejsik, srejsik i inne wynalazki, ale to, o czym pisze Sonne, to zupełnie inna sprawa. Nie pojmę nigdy po jaki kij spotykać się ze znajomymi na piwie/rowerach/czymkolwiek i 99% czasu spędzać na waleniu w klawiaturę swojego telefona. Chyba już stary jestem ;)

Co do rang: jestem za zmianami.
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)

SylwesterP
Czwarty stopień puzzlomaniactwa

Post autor: SylwesterP » 17 lut 2017, 12:02

Nowe rangi to świetny pomysł :)

Jak z kimś rozmawiam i ten ktoś wlepia nos w telefon... Nie trawię takiego zachowania. Według mnie to czysty brak kultury... Rozumiem, że ludzie wolą komunikacje przez Internet od rozmowy, ale jak rozmawiasz to się nie komunikuj :)
A jak człowiek woli komunikację z jednymi to po o wchodzi w interakcje fizyczne z drugimi? Nie lepiej w domu zostać? :D

Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator

Post autor: Marcin S. Puzzler » 17 lut 2017, 18:21

Moje uprawnienia (i umiejętności) są niewystarczające - napisałem do Łukasza :)

Awatar użytkownika
Artur

Post autor: Artur » 17 lut 2017, 20:26

Dobry pomysł, także jestem za :)

Awatar użytkownika
pine

Post autor: pine » 17 lut 2017, 20:38

Ale jak to, przestanę czuć się taka ważna? :lol:

Awatar użytkownika
Imp

Post autor: Imp » 18 lut 2017, 18:22

Marcin S. Puzzler pisze:Moje uprawnienia (i umiejętności) są niewystarczające - napisałem do Łukasza :)
Och/ach i w ogóle.. I niewystarczające ?? Ależ panie M. spadłeś pan z piedestału :shock:

Awatar użytkownika
leżak

Post autor: leżak » 18 lut 2017, 22:42

Sonne pisze:Np użytkownik leżak ma 2700 postów...
- Po czym można poznać, że leżak aktualnie nie układa puzzli?
- Bo spamuje na forum :P :lol:

A na serio - na rangi nie zwracam uwagi.
I tak poniżej podana jest liczba postów i data przystąpienia do forum - tak więc można zobaczyć kto, przez jaki czas, ile postów nastukał.
Cyber Killer pisze:Sam jesteś spamer :-P. Po to jest forum, żeby się komunikować, i tak wszyscy za mało piszą jak na mój gust, często siadam po całym dniu i okazuje się że nie ma żadnych nowych postów, no dramat! :-)
Też wydaje mi się, że na forum piszemy coraz mniej. Nie wiem z czego to wynika. Może zbyt często wstawiamy postępy z układania? Za dużo powtarzających się wzorów w krótkim czasie? Zmęczenie po pracy, nauce? Nie wiem. W każdym razie zauważyłam, że większość komentarzy pojawia się po wstawieniu skończonych puzzli - z wyjątkami np. relacje Czaka :) . Do tego (jeżeli się mylę to mnie poprawcie), jest grupa osób, która komentuje postępy/ułożone we wszystkich albumach. To miłe jak wchodzisz i widzisz, że ktoś interesuje się tym co układasz i napisał coś miłego - wiem to po sobie. Wtedy motywacja do układania wzrasta. Jednak sporo osób pisze tylko we własnych albumach. Gdzie indziej szybki rzut oka i przejście do innego wątku - widać to po licznikach odwiedzin.

Awatar użytkownika
XeniaRodefsky

Post autor: XeniaRodefsky » 18 lut 2017, 22:55

Wątków jest dużo, a jeszcze trzeba mieć pomysł, co by tu napisać :)

Awatar użytkownika
Bimbosz

Post autor: Bimbosz » 18 lut 2017, 23:14

Ja też uwielbiam wejść po całym dniu i odświeżyć swoją stronę a tutaj jakieś komentarze do układanych puzzli, chociaż przyznaję się bez bicia że nie komentuje za dużo w okół . Czas na poprawę.
Zapraszam do odwiedzania Mojego profilu :?

Awatar użytkownika
XeniaRodefsky

Post autor: XeniaRodefsky » 18 lut 2017, 23:34

Mi sprawia szczególną trudność pisanie w wątkach dotyczących puzzli np. amerykańskich producentów, którzy nie mają nic, co by mnie interesowało (no może kiedyś coś halloweenowego sobie sprowadzę). Nie mam bladego pojęcia, jak skomentować puzzle, które do mnie nie przemawiają, wydane przez firmę, której puzzli raczej nigdy nie kupię :)

Awatar użytkownika
Cyber Killer
Kontakt:

Post autor: Cyber Killer » 19 lut 2017, 8:18

leżak pisze:To miłe jak wchodzisz i widzisz, że ktoś interesuje się tym co układasz i napisał coś miłego - wiem to po sobie. Wtedy motywacja do układania wzrasta.
O tak, gdybym miał wskazać główny powód dlaczego siedzę tu na forum, to jest to właśnie powyższe. To się tyczy nie tylko puzzli, jakiekolwiek większe "projekty" potrzebują wsparcia motywacyjnego. Przy czym można z tym też przegiąć i człowiek może się zgasić jak będzie czuć presję, że robi coś, bo setki innych tego od niego oczekują. Więc trzeba motywować z rozwagą :-)

Awatar użytkownika
mariareis

Post autor: mariareis » 19 lut 2017, 8:57

abee pisze:Dla mnie to dramat, jak wsiadam do tramwaju/pociągu/metra i większość ludków siedzi z nosem w internecie i prowadzi sztuczne wirtualne życie - to nawet nie dramat, to jest tragedia!
O nie! To jest zmiana na lepsze :). Mam chyba zachęcający wyraz twarzy, bo regularnie padam ofiarą prób "prawdziwej" komunikacji ze strony podpitych panów lub kobiet pragnących opowiedzieć mi najintymniejsze fragmenty swojego życia i w zamian usłyszeć moje ;). Pewną barierę psychologiczną stanowi dla nich mój nos wetknięty w ebook (ale często niewystarczającą :roll:).
Poza tym zgadzam się z Cyber Killerem - internet pozwala na skomunikowanie się z ludźmi o podobnym sposobie myślenia lub podobnej pasji. W moim otoczeniu nikt nie układa puzzli i nikt nie rozumie, co w tym fajnego. Komu mam pokazywać kolejne zdobycze i liczyć na zrozumienie, jak nie Wam? :D

Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator

Post autor: Marcin S. Puzzler » 19 lut 2017, 10:53

Imp pisze:
Marcin S. Puzzler pisze:Moje uprawnienia (i umiejętności) są niewystarczające - napisałem do Łukasza :)
Och/ach i w ogóle.. I niewystarczające ?? Ależ panie M. spadłeś pan z piedestału :shock:
Nie bardzo wiem co odpowiedzieć więc odpowiem Lecem ;)
Burząc pom­ni­ki, oszczędzaj­cie co­koły. Zaw­sze mogą się przydać.

Awatar użytkownika
Pastor

Post autor: Pastor » 19 lut 2017, 13:18

W rangach jest błąd: "drug" zamiast "drugi".
Good Red is dead Red.

Awatar użytkownika
michael_s

Post autor: michael_s » 19 lut 2017, 14:02

Pastor pisze:W rangach jest błąd: "drug" zamiast "drugi".
Chodzi o to, że jak już wchodzimy na drugi poziom to puzzle zaczynają być jak drug (ang. narkotyk). ;)
Posiadam: 72 pudełka, 584700 elementów
Dotychczas ułożone: 35 obrazków, 206700 elementów
Aktualnie układam: Educa 8000 Central Park Bow Bridge viewtopic.php?f=124&t=5986

Awatar użytkownika
Dawid

Post autor: Dawid » 19 lut 2017, 15:41

Nie wiem, czy rangi są tak wielkim problemem, ale może i racja, że warto ten system trochę stuningować.
Natomiast jeśli to możliwe, to dodałbym jakiś system wyróżnień - jakieś ikonki widoczne przy avatarze. Na przykład dla użytkowników bardzo pomocnych, dla tych, którzy wrzucili już na forum więcej niż 50 puzzli albo więcej niż 50 tysięcy elementów. No, o tematach takich orderów można pomyśleć, ale chodzi o samą zasadę. Fajne urozmaicenie i też jakaś motywacja.

EDIT: Po napisaniu tego posta sprawdziłem, że mam piąty poziom puzzlomaniactwa, wcześniej nie miało to dla mnie żadnego znaczenia, ani u mnie, ani u innych. Po tak długim czasie na forum i tak wiem, kto pisze ciekawe posty, a kto po prostu pisze dużo postów.
W 2018: 5 pudełek / 3400 elementów

Awatar użytkownika
pine

Post autor: pine » 19 lut 2017, 16:27

Jestem za, bardzo dobry pomysł te wyróżnienia.

Awatar użytkownika
Pastor

Post autor: Pastor » 19 lut 2017, 16:45

michael_s pisze:
Pastor pisze:W rangach jest błąd: "drug" zamiast "drugi".
Chodzi o to, że jak już wchodzimy na drugi poziom to puzzle zaczynają być jak drug (ang. narkotyk). ;)
Wszystko jasne... a dziwiłem się, dlaczego taki zakręcony chodzę...
Good Red is dead Red.

Awatar użytkownika
Sonne

Post autor: Sonne » 20 lut 2017, 9:11

Mi się wydaje, że każdy z nas chciałby, aby w jego Albumie, byli ludzie i komentowali jego włożoną pracę. Problem jest taki, że ludzi z albumami jest setki. Co najmniej dla każdego nowego użytkownika. Zanim dojdzie do tego, kto tu ile układa, jakie ma tempo spośród osób już nieaktywnych, to albo sam się stanie nie aktywny, albo przetrwa i będzie wiedzieć do kogo wchodzić. Zauważyłem pewien trend, na sobie jak i na innych. Że jeśli wejdziesz do kogoś i skomentujesz, to druga osoba jest jakby odpowiedzialna, by co najmniej przejrzeć album osoby komentującej. A fajnie by było, jakby zmotywowała do dalszej pracy także :)

abee

Post autor: abee » 20 lut 2017, 10:20

mariareis pisze:
abee pisze:Dla mnie to dramat, jak wsiadam do tramwaju/pociągu/metra i większość ludków siedzi z nosem w internecie i prowadzi sztuczne wirtualne życie - to nawet nie dramat, to jest tragedia!
O nie! To jest zmiana na lepsze :). Mam chyba zachęcający wyraz twarzy, bo regularnie padam ofiarą prób "prawdziwej" komunikacji ze strony podpitych panów lub kobiet pragnących opowiedzieć mi najintymniejsze fragmenty swojego życia i w zamian usłyszeć moje ;). Pewną barierę psychologiczną stanowi dla nich mój nos wetknięty w ebook (ale często niewystarczającą :roll:).
Ja lubię oglądać okolice jak mam okazję, czyli jak sama nie siedzę za kółkiem, więc nie czytam w trakcie podróży. A na natrętów (nie tylko komunikacyjnych) z reguły dobrze działa "Je ne comprends pas..." albo coś w tym stylu. U nas mało kto mówi po francusku, hiszpańsku itp :D
Co do ogólnego zesmartfonienia społeczeństwa - moge dodać, że byłam u znajomych na miłej nasiadówce, która polegała na tym, że jak skończyły się atrakcje na świezym powietrzu i weszliśmy do domu zasiadając za stołem - połowa towarzystawa wyciągnęła swoje smartfony/tablety itp i zaczęła ZE SOBĄ "rozmawiać". I nie byli to nastolatkowie czy zbliżeni wiekiem, ale ludzie dojrzali: od po 30-stce do po 50-tce.

Co do rang - pewnie, że zmieniajcie - niektórzy tyle piszą, a mają taką samą range jak ja. Trochę mi głupio :oops:

Awatar użytkownika
jagabaga

Post autor: jagabaga » 20 lut 2017, 11:37

Wg mnie żeby takie forum jak to nasze żyło, potrzebne jest urozmaicenie wzorów, komentowanie w albumach innych osób, ale również odpowiadanie na komentarze we własnym albumie, lecz nie takie na zasadzie „Gratuluję” <=> ”Dziękuję”, bo - tak jak pisze Aga (Leżak) - miło jest wejść do swojego albumu i przeczytać komentarze, ale również komentującym jest miło, że ich komentarz został zauważony i doceniony. Bardzo przydatne dla tworzenia miłej atmosfery na forum i zżycia się forumowiczów są również wstawki z pozapuzzlowego życia prywatnego 8-) (byle nie za dużo, bo przestanie być intrygująco ;) ).

Natomiast moje zdanie na temat rang/rangów(??) jest takie, że podkolorują forum, ale z drugiej strony mogą spowodować zalewanie forum komentarzami typu „Świetnie”, Brawo” tylko po to, żeby wejść na „wyższy kolor”. Podobnie nieco szkody forum (w moim odczuciu) wyrządził program 5000+, ale o tym już wypowiadałam się w tamtym wątku.
# Moja puzzloteka
# Moje puzzlowe podium: * Przywołanie morza * Zegar * Mezzo Goddess *

ODPOWIEDZ

Wróć do „Uwagi dotyczące forum”