Springbok 1000 - Yesterdays

Awatar użytkownika
mariareis
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1584
Rejestracja: 12 października 2014, 08:00

Springbok 1000 - Yesterdays

Post autor: mariareis »

Puzzle kupiłam głównie dla firmy - to moje trzecie Springboki. Niesamowite kształty, spasowanie żelazne (puzzle często trzeba wciskać i dociskać), elementy wykonane z takiego jakby grubego i miękkiego kartonu. Tym razem w większej elementacji i kompletny, co mnie ucieszyło, bo gwarancji nie było.
Wzór jak wzór, taki więcej kolażowo-wintażowy ;), z amerykańskimi akcentami sentymentalnymi, co nie dziwi, zważywszy na firmę. Układało się przyjemnie, można było odkryć parę szczególików niewidocznych na pierwszy rzut oka, np. szydełkowego motylka, czyli szmaterloka ;).

Całość:

Obrazek

Parę szczegółów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Puzzle trzymane w powietrzu jedną ręką (druga potrzebna do wykonania zdjęcia :)):

Obrazek
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Springbok 1000 - Yesterdays

Post autor: Cyber Killer »

Chyba bym nie chciał żeby spasowanie było aż tak ciasne, że ciężko elementy połączyć. Często na ile dobrze jaki element wchodzi na miejsce jest jedynym sposobem na stwierdzenie czy to jego właściwa lokacja. A gdyby wszystkie ciężko wchodziły to dawałoby mi to wrażenie że wszystkie są źle wkładane.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
mariareis
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1584
Rejestracja: 12 października 2014, 08:00

Re: Springbok 1000 - Yesterdays

Post autor: mariareis »

W tych puzzlach nie ma opcji złego dopasowania elementu, po pierwsze widać, czy pasuje wzorem, po drugie są tak skrojone, że jak nawet wepchniesz wypustkę na siłę (co też nie jest łatwe), to wszędzie indziej odstaje. Pod względem dopasowania są rewelacyjne.
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1298
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: Springbok 1000 - Yesterdays

Post autor: Dawid »

Właśnie miałem prostować Cybera, że przy takim wykrojniku pomylić puzzli się nie da, ale już mnie uprzedziłaś :D
Ja układałem bardzo podobnie cięte Bits and Pieces http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=178&t=2618 i również bardzo fajnie je wspominam. Trudne to jak cholera, bo perspektywa się trochę zaburza, ale dużo bardziej satysfakcjonujące :)
A Twoj obrazek kojarzy mi się z grami typu Hidden Objects ;)
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 7 pudełek / 4599 el.
Awatar użytkownika
mariareis
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1584
Rejestracja: 12 października 2014, 08:00

Re: Springbok 1000 - Yesterdays

Post autor: mariareis »

Dawid pisze:Ja układałem bardzo podobnie cięte Bits and Pieces http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=178&t=2618 i również bardzo fajnie je wspominam. Trudne to jak cholera, bo perspektywa się trochę zaburza, ale dużo bardziej satysfakcjonujące :)
Bits and Pieces też bardzo lubię, ale Springboki są trochę inne (nie mówię o kształtach) - są duże i takie specyficznie miękkawe, chodzi o rodzaj tektury. I faktycznie, czasami nie wiadomo jak to ułożyć, najgorsze są takie cięte po skosie wzoru :lol:.
Dawid pisze:A Twoj obrazek kojarzy mi się z grami typu Hidden Objects ;)
Coś w tym jest, bo w tego typu wzorach (które bardzo lubię) zawsze dopiero podczas układania znajdę jakieś szczegóły, których nie dostrzegłam wcześniej, choćbym nie wiem jak dokładnie studiowala obrazek na pudełku.
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1298
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: Springbok 1000 - Yesterdays

Post autor: Dawid »

mariareis pisze:Bits and Pieces też bardzo lubię, ale Springboki są trochę inne (nie mówię o kształtach) - są duże i takie specyficznie miękkawe, chodzi o rodzaj tektury. I faktycznie, czasami nie wiadomo jak to ułożyć, najgorsze są takie cięte po skosie wzoru :lol:.
Wiem, o co Ci chodzi - te moje B&P też były właśnie z takiej miękkiej tekturki, bardziej elastyczne, niż standardowe puzzle. Świetne w nich było to, że jak ktoś by chciał, to można je spokojnie powiesić bez klejenia :)
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 7 pudełek / 4599 el.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3508
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Springbok 1000 - Yesterdays

Post autor: kallarepka »

Aaale fajne kształty. Ubolewam, że tak niewiele europejskich marek stosuje taki wykrojnik.
A sam obrazek też zaskakująco przyjemny. Zaczynam doceniać ostatnio kolaże. :)
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Springbok 1000 - Yesterdays

Post autor: jagabaga »

Czarodziejski jest ten regał, podobnie jak cały wątek ;) - próba otwarcia go dwa razy pod rząd zwiesiła mi telefon :shock: Na szczęście zadziałało odczarowanie pt. "do trzech razy sztuka" :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mariareis”