Koronawirus

O wszystkim
Awatar użytkownika
Olcia
Piąty stopień puzzlomaniactwa

Re: Koronawirus

Post autor: Olcia »

A mnie to już nie śmieszy :roll: od tygodnia leżę chora z kaszlem i gorączką... tyle w temacie...
Zdrówka wszystkim życzę.

edorka

Post autor: edorka »

Mnie też to nie śmieszy, już nie. Jako alergik/astmatyk - tym bardziej.

Olcia, trzymaj się!

Awatar użytkownika
Olcia

Dziękuję

Awatar użytkownika
Vicky

Post autor: Vicky »

U mnie, w powiecie już ponoć jest. Jeden potwierdzony, drugi w weryfikacji. Więc to, co niby tylko w telewizji, nagle może "dotknąć" każdego z Nas.
Trzeba zachować spokój. Myśleć pozytywnie, ale być też świadomym problemu. Bo myślenie, że mnie to na pewno nie dotyczy, może być dla wielu zgubne.

P.S. Puzzle jeszcze nie leczą, ale przynajmniej rozładowują stres. Więc śmiało można usprawiedliwić swoją pasję. ;)

Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Olcia pisze:
20 mar 2020, 18:57
Zdrówka wszystkim życzę.
Olu, zdrowiej :(

Awatar użytkownika
Olcia

Dzięki Mistrzu

Awatar użytkownika
Aśka300

Post autor: Aśka300 »

kallarepka pisze:
28 lut 2020, 9:01
W końcu! W końcu doczekałam się wyrazów uznania od męża - stwierdził, że wykazałam się wyjątkową zapobiegliwością gromadząc takie zapasy puzzli na wypadek ewentualnej kwarantanny. ;)

P.s. oczywiście to tylko mały żart, generalnie zdaję sobie sprawę, że sytuacja wesoła nie jest.
Ja posiadam około 30 pudełek, w większości nowe, w większości kupione w styczniu na promocji Bonito i w marcu na epidemię :lol: Jak nigdy, bo zwykle najwyżej 5 opakowań...
Z epidemii się nie śmieję, bardzo się nie śmieję, bo włączając mnie, wszyscy w domu są w grupie największego ryzyka (mam 34 lata :roll:) a brat w Londynie... :roll:
Jak przeżyję, to wszystko sprzedaję po epidemii :mrgreen:
Na razie układam i chyba rzucę pracę :lol:

Olcia, pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 29 mar 2020, 4:05 przez Aśka300, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Aśka300

Vicky pisze:
13 mar 2020, 14:05
NO TO PRZYZNAĆ SIĘ!
Kto teraz siedzi na zwolnieniu i puzzluje?! :lol: :D :)

Sytuacja urosła do granic paniki, i wcale nie jest śmiesznie. No ale w tym kryzysowym czasie trzeba zachować pogodę ducha. Obrazek
Ja :lol: :P :oops: :roll:

Awatar użytkownika
Aśka300

Nisia pisze:
17 mar 2020, 10:56
Wczoraj byłam na rynku we Wrocławiu i pozytywnie zaskoczyła mnie kolejka na poczcie - była niesamowicie długa (widać ja już z daleka), bo ludzie faktycznie stali 1,5-2m od siebie. Czyli jednak niektórzy biorą sobie te wytyczne do serca
Ale kolejki np. w Biedronce są masakryczne i na dodatek ludzie nie zachowują odstępów, a pracownicy sklepu mają to gdzieś. Im bardziej chcę się oddalić, tym bardziej ludzie na mnie włażą... A w kolejce pod apteką 4 dziadków sobie razem gada, nie zachowując WCALE żadnych odstępów 🙄🙄🙄

Wojciech

Post autor: Wojciech »

Aśka300 pisze:
29 mar 2020, 4:01
... a pracownicy sklepu mają to gdzieś....
Tutaj muszę zainterweniować.
Pracownicy nie mają tego gdzieś, a wręcz przeciwnie. Ale nie wolno im zareagować, bo grożą im za to konsekwencje od kierownictwa.

Awatar użytkownika
Aśka300

Wojciech pisze:
29 mar 2020, 11:15
Aśka300 pisze:
29 mar 2020, 4:01
... a pracownicy sklepu mają to gdzieś....
Tutaj muszę zainterweniować.
Pracownicy nie mają tego gdzieś, a wręcz przeciwnie. Ale nie wolno im zareagować, bo grożą im za to konsekwencje od kierownictwa.
To masakra... gorzej już chyba być nie może...
https://warszawa.onet.pl/koronawirus-wa ... ch/28sxef1

Awatar użytkownika
Vicky

To wszystko to bardzo trudna sprawa. I ciężko winić ludzi za próbę zachowania odrobiny normalności.

Z jednej strony oczywiście wkurza mnie taka prosta bezmyślność ludzi, którym te nakazy jakoś nie całkiem wchodzą do głowy (przykłady z mediów, itp.). Z drugiej strony wielki bulwers miałem po przeczytaniu durnego wpisu (przerobionego na artykuł) jakiejś tam pary lekarzy, którzy upominają i zabraniają wszystkiego. Nie podobało im się np. to, że wczoraj, przy słonecznej sobocie, ludzie "masowo" wyszli z rodzinami na spacery. Według nich (i wpis takiej pani Gardias) była to jawna bezmyślność, złamanie kwarantanny, oraz wielkie narażanie siebie i innych na wirusa (przy okazji porównali tych spacerujących do ćwierć mózgów, gdy tylko oni to inteligenci, którzy realnie pojmują powagę sytuacji).

To ja się pytam wprost co mamy już robić - zamknąć się i zwariować? Siedzieć na dupie przed tv/kompem, jeść na potęgę 500 kg spożywki, którą co bardziej zapobiegliwi zdołali wynieść podczas wielkiego boomu ze sklepów i "robić kupę po pachy" z tego tytułu i ze strachu, że zaraz po nas przyjdzie komando w kombinezonach? A co z pracą? Przecież nie każdy może zdalnie sobie popracować i nie każdy ma zapewniony zasiłek od państwa. Do tego część społeczeństwa finansowo już ledwo co zipie...

Ludzie... trochę opamiętania i normalności, bo wkrótce obudzimy się w świecie jak z kafkowskiej prozy. Bez niczego... A te wiadomości, politycy i sianie paniki z liczbami nikomu nie pomogą, tylko pogłębiają i tak potężny już kryzys i chaos. Zresztą duża część tych "zabiegów państwa" to fikcja. Począwszy od stanu służby zdrowia, po kontrolę graniczną i "import wirusa" z zagranicy. Staram się być odpowiedzialny za to, co robię - gdy nie muszę, nie wychodzę (do pracy, na zakupy), nie "gromadzę się". Wymagam też podobnych zasad od innych. Ale bez przesady - nikt mi nie zabroni wyjść przewietrzyć się, porozmawiać na tym spacerze, zapłacić gotówką (gdy inaczej nie mam), czy po prostu wyjść do pracy, kiedy tak trzeba.

Popatrzcie zresztą sami jaka jest hipokryzja niektórych ludzi, zwłaszcza w mediach (od posłów poczynając), którzy bojąc się o swoje życie zostają w domu, szczelnie izolują się, a np. takiemu pracownikowi "Biedry", każą "zapier***" po 8 godzin w pracy, kiedy ich ryzyko jest tu największe. :twisted:

Tyle. Bo już te słowa na K* coraz bardziej mnie irytują. :x

Wojciech

Post autor: Wojciech »

Vicky pisze:
29 mar 2020, 15:02
No to poszedłeś po całości. ;)

Rav
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa

Post autor: Rav »

Wojciech pisze:
29 mar 2020, 23:31
Vicky pisze:
No to poszedłeś po całości. ;)
A ja w 100% popieram, bądźmy ostrożni ale nie dajmy się zwariować.
PS Co do posłów,to mieli najwyższej klasy profesjonalne maseczki, które co niektórzy nosili na czole. W tym samym czasie szpitale ratują się już czymkolwiek.

Awatar użytkownika
Cyber Killer
Kontaktowanie:

Post autor: Cyber Killer »

Ja również jestem sceptycznie nastawiony do panującego wariactwa. Niestety jestem okrzyknięty byciem "lekceważącym" wobec "problemu". Ehh... Ludzie zachowują się tak jakby były tylko 2 możliwości, albo zamknąć się w bunkrze, albo robić usta-usta z pacjentami szpitala zakaźnego :-/.

Moje podejście jest takie, że nie ma co pchać się tam, gdzie jest realne ryzyko, np do szpitala, ale też traktowanie wszystkich jakby byli zarażeni jest bzdurą. Uważam że wystarczyłoby zawinąć do kwarantanny osoby które miały kontakt z (potwierdzonymi) zarażonymi, lub były na wyjeździe w miejscach gdzie są ogniska pandemii, ale reszta niech żyje normalnie.

Moja żona ekscytuje się kolejnymi newsami ile było zachorowań, ile zgonów itp itd... Ciężko przychodzi mi uspokojenie jej. Sam podchodzę do tematu inżyniersko, tutaj jest przyjazny wykres pokazujący fajnie jak przyrasta ilość potwierdzonych przypadków w różnych krajach, w skali logarytmicznej, z osią czasu przedstawioną w formie animacji (wykres jest faktycznie 3 wymiarowy). Można z tego wywnioskować czy w danym kraju nadal postępuje pandemia, czy też udało się przełamać tend i jest już tylko lepiej. (spoiler: w Polsce jesteśmy na razie jeszcze w trendzie) Jest też filmik na yt tłumaczący jak te dane odczytywać (tutaj lub trzeba kliknąć na 'learn more' na górnym pasku tej strony z wykresem).
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.

Ann999

Post autor: Ann999 »

Vicky pisze:
To wszystko to bardzo trudna sprawa. I ciężko winić ludzi za próbę zachowania odrobiny normalności.

Z jednej strony oczywiście wkurza mnie taka prosta bezmyślność ludzi, którym te nakazy jakoś nie całkiem wchodzą do głowy (przykłady z mediów, itp.). Z drugiej strony wielki bulwers miałem po przeczytaniu durnego wpisu (przerobionego na artykuł) jakiejś tam pary lekarzy, którzy upominają i zabraniają wszystkiego. Nie podobało im się np. to, że wczoraj, przy słonecznej sobocie, ludzie "masowo" wyszli z rodzinami na spacery. Według nich (i wpis takiej pani Gardias) była to jawna bezmyślność, złamanie kwarantanny, oraz wielkie narażanie siebie i innych na wirusa (przy okazji porównali tych spacerujących do ćwierć mózgów, gdy tylko oni to inteligenci, którzy realnie pojmują powagę sytuacji).

To ja się pytam wprost co mamy już robić - zamknąć się i zwariować? Siedzieć na dupie przed tv/kompem, jeść na potęgę 500 kg spożywki, którą co bardziej zapobiegliwi zdołali wynieść podczas wielkiego boomu ze sklepów i "robić kupę po pachy" z tego tytułu i ze strachu, że zaraz po nas przyjdzie komando w kombinezonach? A co z pracą? Przecież nie każdy może zdalnie sobie popracować i nie każdy ma zapewniony zasiłek od państwa. Do tego część społeczeństwa finansowo już ledwo co zipie...

(...)
Fajnie się dowiedzieć, że są ludzie, którzy starają się używać mózgu w tłumie ogarniętym ślepą paniką :lol:
W ostatnich dwóch tygodniach na dwóch grupach FB podpadłam i uciekłam przed falą hejtu bo broniłam ludzi spacerujących po parku (pojedynczo!) albo krytykowałam zamykanie lasu [sic!] ("jakby każdy tak myślał, to byśmy mieli drugie Włochy!!!!"). Z jednej prywatnej wyszłam i poprosiłam koleżankę o dodanie za dwa miesiące, bo nie wytrzymałam znajomych, którzy większą część dnia poświęcają na rozsyłanie wszystkim apokalpitycznej prasówki koronowirusowej (to się nazywa "praca zdalna" :evil: )
Ja oczywiście staram się zachowywać odpowiedzialnie - nie gromadzę się, myję ręce, odizolowałam rodziców i przywożę im zakupy ale poza tym zachowuję się normalnie. Fakt, mam ten luksus, że jestem "ogólnie zdrowa" (jak 90% społeczeństwa...), ale mam męża, który cały czas normalnie pracuje "w mieście", jeżdżę na pocztę, do sklepu, weterynarza... Jedyne czego się boję, to tego co wybuchnie za dwa miesiące, kiedy wirus się skończy - ludzie nie będą mieli pracy, opieka medyczna padnie do końca a ceny w sklepach powalą Lewandowskich... To jest pierwszy raz, kiedy jestem w stanie zgodzić się z Trumpem, że lekarstwo, które Zachód zaordynował sobie na wirusa będzie w skutkach groźniejsze od choroby :(
Optymistycznie, oczywiście mam nadzieję, że się pomylę ;)
Puzzle w 2017 roku: 34 obrazy, 38027 elementów
Puzzle w 2018 roku: 31 obrazów, 47205 elementów
Puzzle w 2019 roku: 55 obrazów, 49076 elementów
Puzzle w 2020 roku: 7 obrazów, 11550 elementów

Awatar użytkownika
Dawid

Post autor: Dawid »

Ann999 pisze:
31 mar 2020, 0:34
To jest pierwszy raz, kiedy jestem w stanie zgodzić się z Trumpem, że lekarstwo, które Zachód zaordynował sobie na wirusa będzie w skutkach groźniejsze od choroby :(
Niestety zarżnęliśmy gospodarkę (a przy okazji oddaliśmy bez oporów nasze swobody obywatelskie) dla ratowania.. kilkuset, kilku tysięcy ludzi? W naszej cywilizacji życie ludzkie jest najwyższą wartością, więc nikt się z tym nie kłóci, ale czy jest to obiektywnie słuszne - ciężko chyba odpowiedzieć. Zastanawiam się, czy ścisły, drakoński i bezwzględnie egzekwowalny zakaz opuszczania domów przez niepracujące osoby 65+ na 3 miesiące nie odniósłby lepszego skutku, skoro większość ludzi młodych i w średnim wieku choruje bezobjawowo, a ta nieliczna mniejszość nie spowodowałaby zatorów w służbie zdrowia. No ale pewnie gdyby było to lepsze rozwiązanie, to ktoś by to zrobił.

Inna sprawa, że gospodarka co jakiś czas (+-10 lat) wchodzi w etap kryzysu i recesji. Jest to stały i powtarzalny scenariusz, a zmienia się jedynie pretekst. I tak już od co najmniej dwóch lat każdy na ten kryzys czekał, więc niektórzy odetchnęli z ulgą, że w końcu nadszedł. Zwłaszcza ci, co grali shorty ;)
W 2015: 4 pudełka / 7500 elementów
W 2016: 31 pudełek / 39528 elementów
W 2017: 25 pudełek / 28670 elementów
W 2018: 9 pudełek / 7000 elementów
W 2019: 22 pudełek / 22315 elementów
W 2020: 7 pudełek / 6860 elementów

Awatar użytkownika
Vicky

Dawid pisze:
31 mar 2020, 2:40
...No ale pewnie gdyby było to lepsze rozwiązanie, to ktoś by to zrobił.
W tym przypadku nie ma lepszych, gorszych rozwiązań. Wszystkie bazują na określonej etyce i przyjętych poglądach. To trochę jak klasyczne dylematy moralne, w stylu kogo lepiej uratować "gdy łódka tonie". Etc.

Poza tym, im dłużej to trwa i więcej myślimy o całej sytuacji, tym bardziej jestem przekonany, że w pewnym (znacznym) stopniu jest to nie tyle wina społeczeństwa (konsumpcyjnego), co problem kompletnie nieudolnych, nieprzewidujacych rządzących. I to nie piszę tylko i wyłącznie o Polsce. O większości krajów. Mieli blisko 2 miesiące i każde państwo zachowało się jakby to był problem z kosmosu... Jakby to w ogóle nie mógł być problem, bo to dotyczyć miało tylko zjadaczy nietoperzy.

No i media. Zamiast uczulać, przewidywać, dostrzegać zagrożenie zawczasu, również zbagatelizowały sytuację. A teraz jak hieny żerują na temacie, i pchają się wszędzie, ale najczęściej nie tam gdzie trzeba...

piotrnowicki1
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa

Post autor: piotrnowicki1 »

Ale w ameryce teraz to wsyzstko pędzi nie?
To już prawie 200 tysięcy.. Zaraz wyprzedzą wszystkie inne państwa razem wzięte!

Awatar użytkownika
Cyber Killer
Kontaktowanie:

Post autor: Cyber Killer »

Wyprzedzili w zeszłym tygodniu. "USA najlepsze, hurr, durr" :-D
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „HydePark”