Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

O wszystkim
Awatar użytkownika
kusiukus
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 18 lutego 2016, 22:57
Lokalizacja: Olsztyn

Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: kusiukus »

Brakowalo takiego tematu, prosze Panow o wypowiadanie sie. Z kim sympatyzujecie, jaka jest wasza ulubiona liga? Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Przepraszam, a co z Paniami ;)

Ja w wątku raczej się nie "poudzielam". Jestem coraz dalej od sportu (w sensie kibicowania).
Doping, korupcja, kosmiczna kasa, niezdrowa rywalizacja (symulowanie i chamstwo) coraz bardziej obrzydzają mi sport.
Przestaję wierzyć w "ducha sportu" - pieniądze skutecznie go wyeliminowały z wielu dyscyplin.

Wybaczcie tak ponury wpis ale musiałem :roll:

Ale, że Dudka na Mundial nie wzięli...! :P
Awatar użytkownika
Olcia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1942
Rejestracja: 22 lutego 2016, 08:45
Lokalizacja: Jura Krakowsko-Częstochowska

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: Olcia »

Marcin S. Puzzler pisze:
Przepraszam, a co z Paniami ;)
dziękuję Marcinie ;)
a w temacie ... tyle skoro Panie nie zostały zaproszone do rozmowy :roll:
Awatar użytkownika
kusiukus
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 18 lutego 2016, 22:57
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: kusiukus »

Jeżeli są jakieś wyjątki... A wiadomo co się mówi o wyjątkach. :) Z zagranicznych klubów sympatyzuję z BVB, bardzo mnie ucieszył dzisiejszy pogrom. Obnaża to całkowicie kuriozum jakim jest cała liga angielska. Przepłacani zawodnicy, za wysokie pensje, a poziom sportowy na poziomie jaki wszyscy widzimy. :lol:
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: michael_s »

kusiukus pisze:Z zagranicznych klubów sympatyzuję z BVB, bardzo mnie ucieszył dzisiejszy pogrom. Obnaża to całkowicie kuriozum jakim jest cała liga angielska. Przepłacani zawodnicy, za wysokie pensje, a poziom sportowy na poziomie jaki wszyscy widzimy. :lol:
Kolega pojechał po całości. Ale... po pierwsze - jak zobaczyłem skład Tottenhamu na mecz z BVB to stało się dla mnie jasne, ku wielkiemu mojemu rozczarowaniu, że odpuszczają LE na rzecz walki o tytuł w Premier League. Bez Kane'a, Dembele, Lameli, Walkera, Diera, Rose'a i Alli'ego (który akurat nie mógł grać za kartki) Spurs nie mieli szans na nawiązanie walki z Borussią i Pochettino zdawał sobie z tego sprawę. Nawet zmiana Eriksena na Lamelę przy stanie 0-2 mówiła bardzo wyraźnie, że Spurs odpuszczają. Szkoda, bo liczyłem na świetny pojedynek.
Tak więc kolego ten mecz niczego nie obnaża, bo gdyby to pierwszy skład Tottenhamu grał z drugim Borussi to gwarantuję Ci, ze wynik byłby dokładnie odwrotny.

Jeśli już mówimy o kuriozach, to dla mnie kuriozum to są ligi w których przed sezonem można ze stuprocentową pewnością stwierdzić kto będzie mistrzem i co gorsza się to później sprawdza. Hiszpania - Barcelona, Włochy - Juventus, Niemcy - Bayern, Francja - PSG. Cudem będzie jakiekolwiek inne rozstrzygnięcie. Emocji zero. Teraz powiedz mi na dwa miesiące przed końcem rozgrywek kto będzie mistrzem w Anglii. Leicester? Tottenham? Arsenal? Man City? Z tej czwórki przed sezonem to typowano tylko Man City i nieśmiało Arsenal. Są emocje, jest walka. A co najważniejsze jest liga 20 wyrównanych zespołów, gdzie każdy może wygrać z każdym. Liga gdzie faworyt nie jedzie do outsidera napykać 6 do 8 bramek tylko musi się namęczyć i wybiegać zwycięstwo przez 90 minut. Konsekwencje silnej i wyrównanej ligi widać później w rozgrywkach europejskich, gdy daje o sobie znać zmęczenie po kolejnym ciężkim meczu ligowym. Kiedyś Rafa Benitez powiedział, że Barcelona ma taką łatwość w zdobywaniu mistrzostwa Hiszpanii, bo nie musi grać na Britannia Stadium w Stoke. :)

Co do jednego się z Tobą zgadzam. Kasa niszczy Premier League. To prawda, że wielu zawodników jest przepłaconych, a zarabianie dużych pieniędzy demotywuje. Stawki jakie kluby płacą za piłkarzy są wzięte z kosmosu, a będzie jeszcze gorzej. Sorry, ale 49 milionów funtów za Sterlinga? 40 baniek jakie ponoć oferowała Chelsea za Stonesa? Jest to chore. Dlatego bardzo mi się podoba to co dzieje się w Leicester czy zwłaszcza Tottenhamie, gdzi zbudowano Drużyny przez duże D. Nie zbieraninę gwiazd, ale prawdziwe Drużyny na dobre i na złe. Do tego Spurs mają bardzo młody i perspektywiczny zespół (średnia wieku poniżej 25 lat!) i niegłupiego właściciela, który raczej nie pozwoli sobie na jego rozkupienie przez kasiastych szejków czy inne Realobarcelony.

Ok, rozpisałem się. Ja o piłce, a już zwłaszcza angielskiej to mogę godzinami, chociaż wolę przy piwku niż przy ekranie komputera. :lol:
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
kusiukus
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 18 lutego 2016, 22:57
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: kusiukus »

Świetne argumenty, ale czy nie sądzisz, że zespół, który walczy o mistrzostwo powinien być w stanie wystawić skład, który będzie w stanie powalczyć zarówno w lidze, jak i w europejskich pucharach. Naiwne jest tłumaczenie, że odpuszczają sobie LE, na rzecz mistrzostwa kraju. We wczorajszym meczu Dortmund miażdżył pressingiem rywala, był lepszy pod każdym względem i nie sądzę, żeby przy tej, jak to ująłeś "pierwszej" jedenastce dostał cięgi, jakie zebrały Koguty. ;) Byłaby walka, ale ostatecznie i tak wygrałby Dortmund. To, że liga angielska jest wyrównana nie świadczy o jej potędze, tylko przeciętności. Ja wiem, jak to głupio zabrzmiało, ale nie ma tutaj zespołu, który potrafiłby odskoczyć. Zgadzam się za to, że jest najciekawszą ligą świata, bo faktycznie każdy może wygrać z każdym - "but can he do it on a cold rainy day in stoke?" :D :D :D Ponadto Dortmund nie ustępuje w niczym Bayernowi, co pokazał ostatni mecz, ciągle wierzę, że dalej jest szansa na mistrzostwo kraju, trzeba tylko czekać na potknięcia Lewiatana.
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: michael_s »

A widziałeś jak Tottenham miażdżył pressingiem Fiorentinę w poprzedniej rundzie LE? BVB jest bardzo dobrym zespołem i IMHO nawet Barcelona grając drugim składem by im nie dorównała, a co dopiero młody i jednak niedoświadczony zespół rezerwistów Spurs.
kusiukus pisze:To, że liga angielska jest wyrównana nie świadczy o jej potędze, tylko przeciętności. Ja wiem, jak to głupio zabrzmiało, ale nie ma tutaj zespołu, który potrafiłby odskoczyć.
I całe szczęście! Ja wolę takie przeciętniactwo, które daje mi takie mecze jak Norwich - Liverpool 4:5, Tottenham - Newcastle 1:2, Bournemouth - Everton 3:3, Manchester City - Liverpool 1:4, Leicester - Arsenal 2:5, Liverpool - Arsenal 3:3, Tottenham - Arsenal 2:2, Leicester - Chelsea 2:1, niż odskakujące PSG czy Barcelonę lejących wszystkich mecz w mecz, gdzie jedyną zagadką jest rozmiar zwycięstwa faworyta.
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
kusiukus
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 18 lutego 2016, 22:57
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: kusiukus »

Idąc tym torem myślenia, ekstraklasa również jest bardzo wyrównaną ligą. Atrakcyjność nie idzie jednak w parze z siłą.

Ale na pocieszenie masz to, że wczoraj jednak wygrała angielska drużyna. ^^
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: michael_s »

kusiukus pisze:Idąc tym torem myślenia, ekstraklasa również jest bardzo wyrównaną ligą. Atrakcyjność nie idzie jednak w parze z siłą.
Sam ostatnio powiedziałem, oczywiście żartem, że w Europie są dwie nieprzewidywalne ligi - angielska i polska. :)

Co do siły - UEFA Country Ranking, opracowywany na podstawie wyników klubów w europejskich pucharach klasyfikuje PL na trzecim miejscu za Hiszpanią (nie dziwota, choć tam są tylko trzy liczące się kluby + Sevilla regularnie wygrywająca LE, a reszta lata świetlne z tyłu) i niemiecką, która w ostatnich latach bardzo poprawiła swoją atrakcyjność i ma Bayern, wyraźnie jednak odstający od reszty. Zdaję sobie sprawę, że poprzedni sezon dla angielskich klubów nie był specjalnie udany w Europie, ale po ocenie jednego sezonu nie można kwestionować poziomu sportowego ligi. Nie jest jeszcze powiedziane, że Liverpool w tym sezonie nie wygra LE, ani, że Manchester City nie zajdzie daleko w LM, bo powrót do zdrowia kręgosłupa drużyny - Kompany + Toure + Silva + Aguero czyni ich bardzo mocnym teamem, który jeszcze może sporo namieszać. A jak jeszcze kontuzję wyleczy De Bruyne...
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
kusiukus
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 18 lutego 2016, 22:57
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: kusiukus »

A gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem. :D Troszkę sobie śmieszkuję, wybacz mi.
Awatar użytkownika
mystique
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 105
Rejestracja: 02 lutego 2016, 12:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: mystique »

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że w Hiszpanii się nie dzieje. ;) Proszę o wybaczenie, ale mówią tak osoby, które "coś tam czasem usłyszą o Realu czy Barcelonie" a hiszpańskie zespoły widzą zwykle w jakimś końcowym momencie sezonu i to często jeden mecz w Lidze Mistrzów.
Pomijając niedawne mistrzostwo Atletico, przypomnę, jak zaczął się ten sezon. Villarreal i Celta Vigo zbierały punkty hurtowo, ta ostatnia rozbiła Barcelonę 4:1 (mimo przewagi Katalończyków!). Real być arcymocny, ale momentem przełomowym było wspaniałe widowisko i... 0:4 w 'El Clasico'.
Ogromną przewagę Barcelona zyskała w ostatnich tygodniach, to 2/3 sezonu, więc nie przesadzajmy (wcześniej Atletico było nawet chwilami liderem).

Jeszcze jedna rzecz. Warto spojrzeć, jakie wyniki w ostatnich latach (i z jakimi rywalami) osiągały Bilbao, Villarreal (który odbudował się z niczego), Sevilla. W głębokim kryzysie jest Valencia (do tego zatrudnili bardziej już komentatora niż byłego piłkarza - Neville'a. Btw., komentarz odnoszący się do jego wyników i poprzedniej pracy - "Sky is the limit" - jest absolutnym przemasterem. :D ). Bardzo mnie ciekawi, czy do wielkiej piłki wróci Deportivo La Coruńa. Po okresie balansowania pomiędzy pierwszą a drugą ligą, coś tam drgnęło, widać, że jakiś kilkuletni plan, po cichu i bez pieniędzy, realizują. Powtórki ery Diego Tristana raczej nie będzie, ale trochę mi się to marzy. ;)

Fani Premiership frustrują się, jak ktoś nie nazwie ich ligi najlepszą. Niestety, dokładają do tego solidnie decyzjami w stylu odpuszczanie Ligi Europy. Premiership ma mały kryzys, ale każdy słabszy okres w końcu się kiedyś kończy i wierzę, że wyjdą z tego mocniejsi niż kiedykolwiek.
Ale jednak Tottenham trochę rozumiem z tym odpuszczeniem LE, bo właśnie m.in. przez ten kryzys oni mają szansę na niewyobrażalny przez wiele lat triumf - mistrzostwo. A choć kibicuję właśnie Spurs, mam nadzieję, że jakimś cudem jednak tego mistrza dowiezie Leicester.

Zwycięstwo "Lisów" byłoby wspaniałym triumfem piłki, szczególnie w tych czasach - czasach korupcji, niewyobrażalnej komercji, dobierania piłkarzy nie pod kątem umiejętności a marketingu i wymieniać można długo. Z jednej strony, jako fan Spurs żałuję, że Tottenham może tej ligi nie wygrać, z drugiej - zwycięstwo Leicester mi to wszystko wynagrodzi. ;)

Jestem fanem hiszpańskiej piłki, ale bardzo często zaglądam na angielskie boiska. To zupełnie inny świat, fantastyczne spektakle. Jak nie rozumiem osób nie dostrzegających piękna futbolu w Primera, tak nie rozumiem osób gardzących Premiership. Jedno i drugie to sztuka. (:
denerwować się, to mścić się na swoim zdrowiu za głupotę innych (:
http://poukladany.blogspot.com/
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: michael_s »

mystique pisze:Fani Premiership frustrują się, jak ktoś nie nazwie ich ligi najlepszą. Niestety, dokładają do tego solidnie decyzjami w stylu odpuszczanie Ligi Europy. Premiership ma mały kryzys, ale każdy słabszy okres w końcu się kiedyś kończy i wierzę, że wyjdą z tego mocniejsi niż kiedykolwiek.
Ale jednak Tottenham trochę rozumiem z tym odpuszczeniem LE, bo właśnie m.in. przez ten kryzys oni mają szansę na niewyobrażalny przez wiele lat triumf - mistrzostwo. A choć kibicuję właśnie Spurs, mam nadzieję, że jakimś cudem jednak tego mistrza dowiezie Leicester.

Zwycięstwo "Lisów" byłoby wspaniałym triumfem piłki, szczególnie w tych czasach - czasach korupcji, niewyobrażalnej komercji, dobierania piłkarzy nie pod kątem umiejętności a marketingu i wymieniać można długo. Z jednej strony, jako fan Spurs żałuję, że Tottenham może tej ligi nie wygrać, z drugiej - zwycięstwo Leicester mi to wszystko wynagrodzi. ;)
Ale mi się wydaje, że mistrzostwo dla Spurs to też byłby jak to nazywasz "triumf piłki". Ten zespół jest zbudowany na wychowankach, bądź zawodnikach sprowadzonych w bardzo młodym wieku z klubów niższych lig wspartych solidnymi "importami", wcale nie za olbrzymie pieniądze (no może Lamela) i bynajmniej nie dobranymi pod kątem marketingu.
mystique pisze:Ogromną przewagę Barcelona zyskała w ostatnich tygodniach, to 2/3 sezonu, więc nie przesadzajmy (wcześniej Atletico było nawet chwilami liderem).
Ale czy przed rozpoczęciem tego sezonu dopuszczałeś do siebie myśl, że mistrzem będzie ktokolwiek inny niż Barcelona?
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
mystique
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 105
Rejestracja: 02 lutego 2016, 12:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: mystique »

michael_s pisze:Ale czy przed rozpoczęciem tego sezonu dopuszczałeś do siebie myśl, że mistrzem będzie ktokolwiek inny niż Barcelona?
Jako fan Barcelony - nie :p
Próbując jednak spojrzeć obiektywnie, już tak różowo nie myślałem. Co start ligi potwierdził. Barca miała zwycięstwa wydarte, wybiegane na boisku, Real miażdżył. Przełom był po "arcy-oklepie" z Celtą i oczywiście wygranej w Madrycie.
michael_s pisze:Ale mi się wydaje, że mistrzostwo dla Spurs to też byłby jak to nazywasz "triumf piłki". Ten zespół jest zbudowany na wychowankach, bądź zawodnikach sprowadzonych w bardzo młodym wieku z klubów niższych lig wspartych solidnymi "importami", wcale nie za olbrzymie pieniądze (no może Lamela) i bynajmniej nie dobranymi pod kątem marketingu.
Co do Spurs i Leicester. Tak, w pewnym sensie masz rację. Niemniej, to zwycięstwo Lisów będzie sensacją, zwycięstwo Spurs będzie chyba "miłą odmianą". Zgodzisz się?
denerwować się, to mścić się na swoim zdrowiu za głupotę innych (:
http://poukladany.blogspot.com/
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: michael_s »

mystique pisze:Co do Spurs i Leicester. Tak, w pewnym sensie masz rację. Niemniej, to zwycięstwo Lisów będzie sensacją, zwycięstwo Spurs będzie chyba "miłą odmianą". Zgodzisz się?
Na pewno sukces Leicester będzie sensacją niespotykaną od czasu mistrzostwa Nottingham Forest w 1978 roku. :) Mistrzostwo dla Spurs możnaby porównać co najwyżej do Blackburn w 1995. :)

Jeśli przy okazji dreptaki* z Man City nie załapałyby się do CL to już byłaby wisienka na torcie. :)




*tak ich nazywam od czasu sobotniego wydreptanego remisu z Norwich :lol:
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
kusiukus
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 18 lutego 2016, 22:57
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: kusiukus »

Panowie i PANIE. Dzisiaj LM, nie układamy, oglądamy!
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: Czak Noris »

Nie widzę przeciwskazań, by połączyć obie czynności ;)
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
Awatar użytkownika
kusiukus
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 18 lutego 2016, 22:57
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: kusiukus »

Ligę Mistrzów oglądam bez układania, przy ekstraklasie pozwalam sobie na taką taktykę.
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: michael_s »

Zdaje się, że lepiej było puzzle układać. Byłoby więcej emocji...
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
kusiukus
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 18 lutego 2016, 22:57
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: kusiukus »

Karne <3
Awatar użytkownika
kusiukus
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 18 lutego 2016, 22:57
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: kusiukus »

Dwumecz Bayernu z Juve to pojedynek na miarę półfinału, świetne widowisko!
Charas
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 12
Rejestracja: 23 lutego 2015, 15:57
Lokalizacja: Warszwa

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: Charas »

No panowie z Żydami to polecieliście na maksa:) Eriksen Ajax, Alderweireld Atletico,Vertonghen Ajax, Dier Sporting Lizbona, Davies Swansea, Lamela Roma to chyba nie są ogórkowe drużyny:)
Jedyny konkretny wychowanek to Harry Kane:) Koguty zdobędą mistrza:) Muszą :)
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1298
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: Dawid »

Tylko żeby zdobyli mistrzostwo, to potknąć się musi Leicester, a oni jak na złość wygrywają mecz za meczem. Psim swędem często, ale jednak. W sumie w lidze angielskiej wszystko jest możliwe, ale nie wierzę, że mając na horyzoncie jedną jedyną szansę w życiu, ci goście cokolwiek odpuszczą. Stawiam, że jednak wygryzą i wyszarpią ten tytuł.

Ale żeby nie było, że to kącik premier league, to przypomnę, że ekstraklasa wkracza powoli w decydującą fazę :-) W sobotę Amica gra z Legią. Moim zdaniem, jeśli Legia wygra w Poznaniu, to już tylko wyjątkowe frajerstwo i pierdołowatość (jak w 2012) może im odebrać tytuł.
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 7 pudełek / 4599 el.
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: michael_s »

kusiukus pisze:Obnaża to całkowicie kuriozum jakim jest cała liga angielska. Przepłacani zawodnicy, za wysokie pensje, a poziom sportowy na poziomie jaki wszyscy widzimy. :lol:
To teraz poproszę o opinię kolegi o lidze włoskiej ;)
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
kusiukus
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 18 lutego 2016, 22:57
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: kusiukus »

Mój cytat to nie była cała opinia o lidze angielskiej, jedynie hejt. :lol: Ale jak najbardziej uzasadniony! A co do Serie A, to nie mam wyrobionego zdania, Juventus odstaje od całej reszty, ale czy to czyni tę ligę słabą? NIE SONDZE. :) Najsilniejsza La Liga, później uplasowałbym Bundesligę/angielską/włoską. I tutaj kolejność nie jest przypadkowa, można się spierać, ale uważam, że właśnie przez ten cały pompowany hajs w ligę angielską straciła ona na swojej sile i w najbliższych latach bundesliga ją przegoni, o ile się w Anglii nie polepszy, a na to się nie zapowiada. Do Włoch mam mieszane uczucia, ani ziębi ani grzeje mnie ta ich liga.
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: michael_s »

kusiukus pisze:Jeżeli są jakieś wyjątki... A wiadomo co się mówi o wyjątkach. :) Z zagranicznych klubów sympatyzuję z BVB, bardzo mnie ucieszył dzisiejszy pogrom. Obnaża to całkowicie kuriozum jakim jest cała liga angielska. Przepłacani zawodnicy, za wysokie pensje, a poziom sportowy na poziomie jaki wszyscy widzimy. :lol:

No to dzisiaj czekamy na kolejne genialne myśli kolegi... :P
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Tymczasowy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1228
Rejestracja: 23 listopada 2015, 16:39

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: Tymczasowy »

To dzisiaj BVB się popisała. :lol:
Awatar użytkownika
kusiukus
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 18 lutego 2016, 22:57
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: kusiukus »

michael_s pisze:
kusiukus pisze:Jeżeli są jakieś wyjątki... A wiadomo co się mówi o wyjątkach. :) Z zagranicznych klubów sympatyzuję z BVB, bardzo mnie ucieszył dzisiejszy pogrom. Obnaża to całkowicie kuriozum jakim jest cała liga angielska. Przepłacani zawodnicy, za wysokie pensje, a poziom sportowy na poziomie jaki wszyscy widzimy. :lol:

No to dzisiaj czekamy na kolejne genialne myśli kolegi... :P
Ależ kolega przezabawny, zobaczymy co Leicester pokaże w przyszłorocznej edycji LM. :)
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: michael_s »

kusiukus pisze:
michael_s pisze:
kusiukus pisze:Jeżeli są jakieś wyjątki... A wiadomo co się mówi o wyjątkach. :) Z zagranicznych klubów sympatyzuję z BVB, bardzo mnie ucieszył dzisiejszy pogrom. Obnaża to całkowicie kuriozum jakim jest cała liga angielska. Przepłacani zawodnicy, za wysokie pensje, a poziom sportowy na poziomie jaki wszyscy widzimy. :lol:

No to dzisiaj czekamy na kolejne genialne myśli kolegi... :P
Ależ kolega przezabawny, zobaczymy co Leicester pokaże w przyszłorocznej edycji LM. :)
Spokojna Twoja rozczochrana, poradzi sobie.
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
kusiukus
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 18 lutego 2016, 22:57
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: kusiukus »

Czekam z niecierpliwością, tak jak ty czekałeś żeby wypomnieć truymf Liverpoolu. Jakoś nie widziałem Cię w temacie, jak potentat do mistrzostwa kraju na wyspach przegrywał dwumecz z Dortmundem 5:1. Gdzie wtedy byłeś bohaterze?
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Piłka nożna, Liga Mistrzów, Liga Europy

Post autor: michael_s »

kusiukus pisze:Czekam z niecierpliwością, tak jak ty czekałeś żeby wypomnieć truymf Liverpoolu. Jakoś nie widziałem Cię w temacie, jak potentat do mistrzostwa kraju na wyspach przegrywał dwumecz z Dortmundem 5:1. Gdzie wtedy byłeś bohaterze?
Dokładnie tutaj. Cytat z początku tego wątku:
Kolega pojechał po całości. Ale... po pierwsze - jak zobaczyłem skład Tottenhamu na mecz z BVB to stało się dla mnie jasne, ku wielkiemu mojemu rozczarowaniu, że odpuszczają LE na rzecz walki o tytuł w Premier League. Bez Kane'a, Dembele, Lameli, Walkera, Diera, Rose'a i Alli'ego (który akurat nie mógł grać za kartki) Spurs nie mieli szans na nawiązanie walki z Borussią i Pochettino zdawał sobie z tego sprawę. Nawet zmiana Eriksena na Lamelę przy stanie 0-2 mówiła bardzo wyraźnie, że Spurs odpuszczają. Szkoda, bo liczyłem na świetny pojedynek.
Tak więc kolego ten mecz niczego nie obnaża, bo gdyby to pierwszy skład Tottenhamu grał z drugim Borussi to gwarantuję Ci, ze wynik byłby dokładnie odwrotny.
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
ODPOWIEDZ

Wróć do „HydePark”