Seriale

czyli Wasze hobby, pasje, przepisy na dobrze spędzony czas...
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3508
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Seriale

Post autor: kallarepka »

michael_s pisze: 19 grudnia 2017, 11:35 Ja oglądałem. Przerażająca wizja.
Zwłaszcza, że niepokojąco aktualna.
michael_s pisze: 19 grudnia 2017, 11:35 I genialna w swojej roli Elisabeth Moss.
To prawda. Dziewczyna ma niezłą passę. Mad men. Top of the lake. A teraz Opowieść podręcznej.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3508
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Seriale

Post autor: kallarepka »

Junka pisze: 19 grudnia 2017, 12:11 Ja czytałam książkę. Może się skuszę też na serial.
Skuś sie koniecznie. Przesłanie książki mistrzowsko oddane. A sam serial to kawał świetej sztuki.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3918
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Seriale

Post autor: Vicky »

Hej Wam ;)
Dziś chciałbym zwrócić Waszą uwagę na względnie nowy amerykański serial pt. "The Sinner" (Grzesznica). Serial jest już nadawany przez polską stacje Canal +, a na pewno jak ktoś poszuka, można znaleźć cały sezon w sieci. Dotychczas obejrzałem pierwsze 2 odcinki. Jeszcze nie pokuszę się o jego ocenę, ale na już mogę napisać, że jest on na pewno ciekawy. Przyjemnie się ogląda, a fabuła od razu wciąga. W opisie widnieje gatunek: kryminalny thriller. Ale ja dorzuciłbym jeszcze określenie "z elementami obyczajowymi".
Główną rolę (tytułową grzesznicę :D ) zagrała Jessica Biel (kobieta bardzo ładna, ale aktorka moim zdaniem bardzo średnia). Drugą, istotną rolę - policjanta, zagrał Bill Pullman (też dość znana twarz, ale raczej drugiego planu). Reszta obsady to nieznane nazwiska i ich role są póki co słabo zarysowane. Może w trakcie kolejnych odcinków coś się jeszcze zmieni, ale jak na razie widać, że to właśnie na tych dwoje skupiać się będzie cała historia.

Serial jest krótki - liczy 8 odcinków, i to też jest moim zdaniem na plus. ;)
  • Mały Edit do tego co napisałem
Serial początkowo wydaje się być świetnym, (przez pierwsze dwa odcinki), ale później akcja siada. Fabuła trochę idzie na skróty. Końcówka znów jest ok, tyle że trochę przewidywalna. Nie w każdym szczególe, ale jednak da się dojść do istotnych wniosków. No i najgorsze jest to, że pewne fakty biorą się znikąd... :x
Awatar użytkownika
XeniaRodefsky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 15:08
Lokalizacja: Łomianki

Re: Seriale

Post autor: XeniaRodefsky »

Ogląda ktoś "Dobre miejsce"? To taki serial komediowy dostępny na Netfliksie o kobiecie, która po śmierci trafia do czegoś w rodzaju nieba, tyle, że... nie zasłużyła, żeby sie tam znaleźć - zaszła pomyłka :) serial jest tak śmieszny i tak absurdalny, że jest świetny na rozluźnienie po pracy na przykład :)
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3918
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Seriale

Post autor: Vicky »

Zaciekawiłaś mnie z tym serialem. Może sięgnę po to. :)
Apropos komedii (?) polecam The Marvelous Mrs. Maisel.
Jeśli napiszę, że jest to amerykańsko-żydowski humor niektórych może odrzucić. :lol:
Ale wyobraźcie sobie wczesnego Allana Konigsberga ;) w spódnicy. Bardzo podobny humor.
Obrazek
Awatar użytkownika
kokolka3
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3
Rejestracja: 25 lutego 2018, 14:32

Re: Seriale

Post autor: kokolka3 »

Tylko polski Lombard. Ostatnio złapał mnie za serce.
Awatar użytkownika
madi9011
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 949
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 16:16
Lokalizacja: Jarosław / Przeworsk/Siennów
Kontakt:

Re: Seriale

Post autor: madi9011 »

kokolka3 pisze: 06 marca 2018, 21:17 Tylko polski Lombard. Ostatnio złapał mnie za serce.
Jak dla mnie takie seriale jak lombard, policjanci i policjantki, szkoła, słoiki czy co to wogole jest to ja nie wiem kto to ogląda, szkoda pieniędzy na takie "seriale" jak dla mnie. Ale nie chce nikogo obrazić kto ogląda ;)

już nie mówiac szpitale, pielęgniarki, na sygnale ludzie się na oglądają a później przychodzą do szpitala i marzą im cuda, już nie mówiac o pobieraniu krwi, myślą że chyba jak się popatrzyla na nich to wiadomo co mu jest, do tego pobieranie krwi u dziecka większość zdziwiona że trzeba wenflon założyć. Na oglądają się "głupot" w tv że tak powiem i myślą że tak jest naprawdę.
"Jeśli marnowanie czasu daje ci radość, to nie jest to czas zmarnowany"
...
obecnie zajmuje się dziećmi <3 syn21.05.2019 i córka 02.01.2021r <3 .... wrócę do Was ;)
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3918
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Seriale

Post autor: Vicky »

Ostatnimi miesiącami - co mnie osobiście bardzo cieszy - trafiają "w moje ręce" (bardzo) dobre produkcje serialowe. Niekoniecznie najnowsze, i niekoniecznie z tzw. mainstreamu. Na pewno jednak warte zwrócenia uwagi. Kilkoma tytułami chciałbym się podzielić i zaprosić do oglądania:

1. Wielkie kłamstewka (Big Little Lies) - może nieco nadmuchany ze względu na obsadę, ale z pewnością klimatyczny i intrygujący. Przewidywalny, ale równocześnie też zaskakujący (końcówka). Na plus świetnie dobrana ścieżka dźwiękowa, która sama w sobie może konkurować pośród soundtracków.
2. Anno 1790 - szwedzki kryminał kostiumowy, z elementami społecznymi (jak to w Skandynawii bywa :P). Akcja może nie powala, ale zaletą jest tu epoka, plus kostium. I co najważniejsze całkiem przyjemnie się ogląda i wciąga.
3. Wspaniała Pani Maisel (Marvelous Mrs. Maisel) - serial, który już wcześniej reklamowałem, ale szczerze mówiąc - zdecydowanie zrobił na mnie największe wrażenie w tym roku. Na jego kontynuację będę czekał z olbrzymią niecierpliwością.
4. Zawód Amerykanin (The Americans) sezon 6 - serial szpiegowski odnoszący się do epoki lat 80-tych i zimnej wojny. Polecam pierwsze dwa sezony, a dla wytrwałych kolejne. Sezon 6 ma być ostatnim i co najważniejsze - zdaje się trzymać całkiem dobry poziom (póki co nadal trwa).
5. Przed Apokalipsą (Hard Sun) - trochę nietypowy jak na mój gust (przyznaję), ale mimo wszystko całkiem dobrze zrobiony i ciekawy. Jak przystało na kryminał wciąga i ekscytuje. Sci-fi to nie moja działka, ale jestem gorącym miłośnikiem brytyjskich produkcji i właśnie ten argument przeważył, że się zdecydowałem po niego sięgnąć. W sumie nie żałuję.
6. Babylon Berlin - to druga wisienka na torcie ostatnich czasy, którą naprawdę warto obejrzeć i nie rozczarujecie się, bo każdy pozytywny komentarz tego serialu, wyraża w zasadzie tylko samą prawdę. Sięgając po ten tytuł warto jednak (jeśli ktoś jest mało zorientowany w historii i kulturze) zrobić sieciowy research w temacie. Pozwoli to łatwiej przyswoić i zrozumieć pewne przedstawione sprawy.

Nie ma w tym temacie seriali polskich bo jakoś ich unikam... :cry: Nie polecam też topowego ostatnimi tygodniami Terroru (zdecydowanie jestem jego przeciwnikiem, choć oglądam), ani nie wypowiem się też w temacie Netflixa, - na bieżąco nie śledzę, więc może umykają mi ciekawe propozycje.

Polecam i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
XeniaRodefsky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 15:08
Lokalizacja: Łomianki

Re: Seriale

Post autor: XeniaRodefsky »

To ja jeszcze szybciutko wspomnę o hiszpańskim La Casa de Papel, znanym również pod tytułem Money Heist (na Netfliksie z angielskim rewelacyjnym moim zdaniem dubbingiem, jak się przymruży oczy, to prawie nie widać, że aktorzy oryginalnie mówią w innym języku). Trzymało mnie w napięciu jak mało co ostatnimi czasy, a jest o napadzie na hiszpańską narodową mennicę.
Awatar użytkownika
boni19
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 391
Rejestracja: 26 września 2018, 18:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Seriale

Post autor: boni19 »

XeniaRodefsky pisze: 02 lutego 2018, 09:34 Ogląda ktoś "Dobre miejsce"? To taki serial komediowy dostępny na Netfliksie o kobiecie, która po śmierci trafia do czegoś w rodzaju nieba, tyle, że... nie zasłużyła, żeby sie tam znaleźć - zaszła pomyłka :) serial jest tak śmieszny i tak absurdalny, że jest świetny na rozluźnienie po pracy na przykład :)
Nie znam, ale chętnie zobaczę. Szukam od dawna jakiegoś dobrego serialu z komedią i absurdem w tle.
Wszystko się ułoży... Album Puzzle 2018
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5335
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Seriale

Post autor: Marcin S. Puzzler »

https://www.filmweb.pl/serial/I+nie+by% ... 015-750970

Adaptacja (wg wielu najlepszej) historii od Agathy Christie.
Więcej thrillera niż kryminału.
Tylko 3 odcinki. Świetna atmosfera.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3918
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Seriale

Post autor: Vicky »

Marcin S. Puzzler pisze: 06 listopada 2018, 21:18 https://www.filmweb.pl/serial/I+nie+by% ... 015-750970

Adaptacja (wg wielu najlepszej) historii od Agathy Christie.
Więcej thrillera niż kryminału.
Tylko 3 odcinki. Świetna atmosfera.
Obejrzałem go już jakiś czas temu. Rzeczywiście fajny. Jednak z drugiej strony nie pamiętam, żeby zrobił na mnie jakieś piorunujące wrażenie. Dużo wyżej cenię sobie serial o Pannie Marple (z Geraldine McEwan). ;)
Poza tym w temacie, warto obejrzeć serial o Tommym & Tupence : "Śledztwo na cztery ręce". Ale z tym to jednak radzę zachować ostrożność i dystans, bo można albo polubić, albo drastycznie się zrazić. :lol:
Emilia
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 93
Rejestracja: 07 listopada 2017, 00:09

Re: Seriale

Post autor: Emilia »

Jeśli chodzi o adaptacje Christie to na pierwszy miejscu "Poirot" z genialnym Suchetem w laską i w nieodłącznych lakierkach. :)
abee
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 934
Rejestracja: 18 września 2015, 23:57

Re: Seriale

Post autor: abee »

Emilia pisze: 08 listopada 2018, 00:53 Jeśli chodzi o adaptacje Christie to na pierwszy miejscu "Poirot" z genialnym Suchetem w laską i w nieodłącznych lakierkach. :)
Jeśli ktoś jest wielbicielem Poirot w wersji Davida Suchet, to polecam książkę "Poirot and me" autorstwa Davida Suchet :)
marble
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 7
Rejestracja: 09 kwietnia 2019, 11:20

Re: Seriale

Post autor: marble »

XeniaRodefsky pisze: 11 maja 2018, 00:52 To ja jeszcze szybciutko wspomnę o hiszpańskim La Casa de Papel, znanym również pod tytułem Money Heist (na Netfliksie z angielskim rewelacyjnym moim zdaniem dubbingiem, jak się przymruży oczy, to prawie nie widać, że aktorzy oryginalnie mówią w innym języku). Trzymało mnie w napięciu jak mało co ostatnimi czasy, a jest o napadzie na hiszpańską narodową mennicę.
Zgadzam się, serial jest świetny. Jednak z dubbingiem nie ma tego klimatu w mojej opinii. Zdecydowanie wolę oglądać filmy/seriale w językach oryginalnych. Po jednym odcinku, jak już się do danego języka przyzwyczaję to nie wyobrażam sobie oglądać w innym. To samo z Dark - teoretycznie niemieckiego nie znoszę, ale jednak ma to swój klimacik :D
Awatar użytkownika
XeniaRodefsky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 15:08
Lokalizacja: Łomianki

Re: Seriale

Post autor: XeniaRodefsky »

A ja się bardzo zdziwiłam, że dubbing mi nie przeszkadza, a wręcz zakochałam się w dubbingowym głosie Berlina :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jeżeli nie puzzle to....”