Wędrówki po górach

czyli Wasze hobby, pasje, przepisy na dobrze spędzony czas...
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa

Wędrówki po górach

Post autor: chrumcia91 » 16 wrz 2019, 20:47

Jak nie puzzle to góry :D

Góry zawsze znałam od strony zimowej, z jazdy na nartach, od jakiegoś czasu jednak pokochałam górskie wędrówki.... Jest ich niewiele bo w tamtym roku wypad nad Morskie Oko i Czarny Staw pod Rysami, w tym roku Trzy Korony i Sokolica, Babia Góra i wczoraj Dolina 5 Stawów Polskich :D

Widoki niesamowite, pogoda przepiękna (ani jednej chmury), 10 godzin chodzenia, ale było warto :D

Czy Wy chodzicie po górach?
Wiem, że niektórzy tak ;)

Pochwalę się swoimi wypadami, a co :P
https://www.youtube.com/watch?v=gXh49nLwMOk&t=549s

https://www.youtube.com/watch?v=HuV7HIToB60&t=656s

Z wczoraj jeszcze w produkcji :P
wersja filmowa, zdjęcia też są, ale to może kiedys ;)

Wczoraj było tak:
6.jpg
9.jpg
10.jpg
13.jpg

ridibunda

Re: Wędrówki po górach

Post autor: ridibunda » 16 wrz 2019, 21:23

You made my night, tak zmodyfikuję powiedzenie ze względu na porę doby...
Byłam tam wszędzie, byłam... z wyjątkiem Perci Akademików, baliśmy się tych łańcuchów ze względu na dzieci, i słusznie, jak widzę.
Ale pięknie i pusto w Pieninach! Ja przy ostatnim wyjściu stałam w kolejce na schodach na Trzy Korony. Biedna sosenka na Sokolicy, ja ją jeszcze wtedy widziałam w całości... Ale pogoda cudna.
Babia, moja miłość! Jestem oczarowana tą gorą, jest niesamowita. Wchodziłam odwrotnie niż Wy, przez Sokolicę, i potem z ominięciem łańcuchów. Udało się nam wtedy cudem wyrwać dzień w środku tygodnia - na szlaku minęliśmy może 10 osób, było przepięknie!
Czekam na filmik z 5 Stawów, jak byłam tam ze 3 lata temu to lało jak z cebra chwilami, dopiero przy stawach się rozpogodziło, i dlatego prawie wcale nie mam zdjęć. Z Siklawy ani jednego, bo tam są te skały, były bardzo śliskie po deszczu i musiałam uważać na siebie i na dzieci. No i w związku z tym koniecznie muszę iść jeszcze raz :) a zanim pójdę (nieprędko, bo ostatnio zdrowie szwankuje u nas w rodzinie każdemu po kolei) to sobie Twój filmik chociaż pooglądam...
W Pieninach łatwy i piękny szlak - Homole i Wysoka, polecam. W Tatrach Sarnia przez Dolinę Białego, powrót Strążyską, albo na odwrót, też łatwo. Mój mąż chodził Orlą Percią, ja się bałam. Rysy nas kuszą cały czas, ale chyba na razie poza zasięgiem... Chcieliśmy zdobyć Koronę Gór Polskich, wiele nam nie brakuje, ale na razie nic z tego na pewno.
Ale zazdroszczę takich wypadów, ogromnie mi tego brakuje!!!

Awatar użytkownika
chrumcia91

Post autor: chrumcia91 » 17 wrz 2019, 6:52

https://youtu.be/QrxiVgj8eDE

Już jest 😁

Już się cieszę że mam z kim pogadać o gorach😍😍😍

Wojciech

Post autor: Wojciech » 17 wrz 2019, 8:57

Zazdroszczę widoków, ale jednak wolę morze. :D
Górski klimat nie jest dla mnie. :cry:

Awatar użytkownika
Vicky

Post autor: Vicky » 17 wrz 2019, 9:10

W tym roku (jakiś miesiąc temu), zaliczyłem min. Weekend w Pieninach, czyli klasycznie widokówki z Trzech Koron i z Sokolicy. Pogoda była niezła, tylko na minus, że straszne upały i po takim dniu łażenia nieźle dawało w kość. Tym bardziej, że wieczorami "trzeba się było dobić". :lol:
Mnóstwo ludzi, tłum w obie strony, a sama trasa na Sokolice (akurat od strony Trzech koron) jest naprawdę wymagająca. Wiadomo trochę się narzeka na trudy, ale na koniec pozostaje satysfakcja.

P. S. Ładne zdjęcia. ;)

Awatar użytkownika
Czak Noris

Post autor: Czak Noris » 17 wrz 2019, 11:29

Uwielbiam góry, pagórki trochę mniej, ale kilka też już zaliczyłem, a kilka jeszcze chciałbym do tej listy dodać. Przy czym mam tutaj swoją autorską definicję tego, co jest górą, a co pagórkiem :D Wysokość nie ma znaczenia, pagórkami są dla mnie zarówno Kasprowy jak i Elbrus, Fuji, Etna, czy Kilimandżaro. Za to Kościelec, Świnica, czy Rysy to już pełnoprawne góry. Stąd w Polsce liczą się tylko Tatry. Lubię pochodzić też po innych pasmach, ale emocje przy wchodzeniu na Śnieżkę trochę jednak odstają od tego, co można przeżyć np na Kozim Wierchu, choć finalnie widoki i tu i tu ładne.
Wspinaczem jednak nie jestem. Rysy, Orla, może Mont Blanc - jedno z moich największych podróżniczych chciejstw - to wszystko, na co mogę się porwać. Szczyty takie jak Matterhorn muszę sobie pooglądać z dołu.
ridibunda pisze:
16 wrz 2019, 21:23
Rysy nas kuszą cały czas, ale chyba na razie poza zasięgiem... Chcieliśmy zdobyć Koronę Gór Polskich, wiele nam nie brakuje, ale na razie nic z tego na pewno.
To może podejście od słowackiej strony? Szlak prosty prawie jak na Kasprowy.
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)

ridibunda

Post autor: ridibunda » 17 wrz 2019, 15:51

Czak Noris pisze:
17 wrz 2019, 11:29
Uwielbiam góry, pagórki trochę mniej, ale kilka też już zaliczyłem, a kilka jeszcze chciałbym do tej listy dodać. Przy czym mam tutaj swoją autorską definicję tego, co jest górą, a co pagórkiem :D Wysokość nie ma znaczenia, pagórkami są dla mnie zarówno Kasprowy jak i Elbrus, Fuji, Etna, czy Kilimandżaro. Za to Kościelec, Świnica, czy Rysy to już pełnoprawne góry. Stąd w Polsce liczą się tylko Tatry. Lubię pochodzić też po innych pasmach, ale emocje przy wchodzeniu na Śnieżkę trochę jednak odstają od tego, co można przeżyć np na Kozim Wierchu, choć finalnie widoki i tu i tu ładne.
Wspinaczem jednak nie jestem. Rysy, Orla, może Mont Blanc - jedno z moich największych podróżniczych chciejstw - to wszystko, na co mogę się porwać. Szczyty takie jak Matterhorn muszę sobie pooglądać z dołu.
ridibunda pisze:
16 wrz 2019, 21:23
Rysy nas kuszą cały czas, ale chyba na razie poza zasięgiem... Chcieliśmy zdobyć Koronę Gór Polskich, wiele nam nie brakuje, ale na razie nic z tego na pewno.
To może podejście od słowackiej strony? Szlak prosty prawie jak na Kasprowy.
Dokładnie, o tym myślimy! Tylko na razie mąż musi doprowadzić nogę do porządku, żebyśmy kłopotu służbom ratowniczym nie narobili :)
A z Twoim spisem w pełni się zgadzam, chociaż ze mnie za cienki bolek nawet na Orlą. Pewnie bym przeszła, bo po Alpach trochę łaziłam po ekspozycjach, ale rozsądek przeważa nad porywami serca, matka dzieciom jestem, to mnie hamuje w dużym stopniu :)

Awatar użytkownika
chrumcia91

Post autor: chrumcia91 » 21 paź 2019, 20:08

Przyszedł czas na kolejne wyjście w góry i kolejną relację. Pogoda jak zwykle nam się udała 😁
Tym razem wypad z Palenicy Białczańskiej na Rusinową Polane, Gesia szyje, Rówień Waksmundzka i powrót na Palenice Białczańska.
Na parkingu byliśmy dopiero koło 8.30. 8. 45 wyszliśmy na szlak. Na początku było łatwo i przyjemnie, do Rusinowej pokazywalo godzinę, a nam wolnym tempem zajęło to 50 minut 😛schody w przenośni i dosłownie zaczęły się po odpoczynku na Polanie jak zaczęliśmy iść na Gesia Szyję.... To nam dało w nogi.... Było warto bo widok stamtąd ładny, nawet Kasprowy Wierch widac😉 ludzi na szlaku mało, spotkaliśmy jednego samotnie idącego "wędrowca" i kontynuowalismy spacer razem 😉szliśmy przez Rówień Waksmundzka i w stronę drogi prowadzącej z Palenicy do Morskiego Oka i stamtąd na parking.
Całość nam zajęła ok 5 godzin spokojnym tempem. Bardzo przyjemny dzień. Rano było chłodno i szłam w kurtce, ale po 30 minutach już zdjelam kurtkę, polar i zmieniłam koszulkę z długiego na krótki rekaw😂
Nie wiem czy to nie ostatnie wyjście w tym roku, mam nadzieję że nie😉

Fotki i filmik później dodam😉

Awatar użytkownika
chrumcia91

Post autor: chrumcia91 » 21 paź 2019, 20:08

received_512196809617482.jpeg
received_434815157145290.jpeg
received_472133123392657.jpeg
received_2488478748034071.jpeg
received_779364345817583.jpeg

Awatar użytkownika
chrumcia91

Post autor: chrumcia91 » 21 paź 2019, 20:09

received_2493539960683885.jpeg
received_731829863998687.jpeg
received_552090628918896.jpeg
received_473942000138947.jpeg
Załączniki
received_2458264074390132.jpeg

Awatar użytkownika
chrumcia91

Post autor: chrumcia91 » 21 paź 2019, 20:11

received_523939601771970.jpeg
received_473942000138947.jpeg
received_2449655665362265.jpeg

ridibunda

Post autor: ridibunda » 21 paź 2019, 20:48

Oglądałam zdjęcia od końca, już przy drugim wiedziałam, gdzie byliście :)
Te schody dają w kość, dlatego nie lubię tamtędy chodzić, ale za to potem jest cudnie, jak zawsze!
I to w taką piękną pogodę, w dodatku w dzień powszedni, gdzie pustki na szlakach... marzenie...
My powoli ćwiczymy kondycję, w tamtą sobotę chodziliśmy po Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach - taki spacerek, ale po prawie 2 latach odwyku od gór dobre i to...
W przyszłym roku wracam w góry, nie ma to tamto!

Awatar użytkownika
chrumcia91

Post autor: chrumcia91 » 21 paź 2019, 21:29

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jeżeli nie puzzle to....”