Inne 'koniki'

czyli Wasze hobby, pasje, przepisy na dobrze spędzony czas...
Awatar użytkownika
Robwinter
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 63
Rejestracja: 22 kwietnia 2014, 16:40
Lokalizacja: Poznań

Inne 'koniki'

Post autor: Robwinter »

Zdecydowanie ksiazki. Ucze angielkiego i sporo jezdze komunikacja wiec ok 50 ksiazek rocznie to norma :). Oprocz tego gry komputerowe, chociaz ostatnio mniej. Mimo, ze moje pasje pojawiaja sie i znikaja, to jedna jest stala: taniec - jesli chociaz raz w tygodniu nie pojde 4-5 godzin potanczyc to potem jestem nerwowy caly tydzien :$

Pozdrawiam o/
Awatar użytkownika
marwie
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 357
Rejestracja: 13 listopada 2014, 13:39

Re: Inne 'koniki'

Post autor: marwie »

Zdecydowanie książki też, to rzeczywiście sprawka komunikacji miejskiej :D
Ale inną moją pasją, która dziwnie łączy się z puzzlami są gry komputerowe, a dokładnie typu 'ukryte obiekty'
http://www.artifexmundi.com/page-pl/games/
Tu można zajrzeć, bezpośrednio na stronę polskiego wydawcy i odlecieć patrząc na przecudne, kolorowe obrazki.
Są to naprawdę śliczne, krótkie gry przygodowe, które można także znaleźć na androida. Pójdą na prawie każdym komputerze, no i bonus: niektóre minigierki to puzzle :D
Uff, zabrzmiałam jak reklama, ale po prostu je uwielbiam i tyle. Nie mam nic na swoją obronę :D
UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Re: Inne 'koniki'

Post autor: UncleLion »

ech te czasy kiedy komunikacją się jeździło :)

Od kilku lat większą część roku spędzam na rowerze (czasem samochodzie). A pedałując ciężko czytać, choć audiobooki się zdarzają.
Natomiast od jakiegoś czasu zainfekowano mnie wirusem Kindle. Dla czytających to genialny wynalazek !
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Inne 'koniki'

Post autor: leżak »

Czytnik to cudowny wynalazek. I niezła skarbonka. Kiedyś stopowałam się z kupnem książek, bo brak miejsca na półkach. Z czytnikiem natomiast sprawa wygląda bardzo prosto - nosisz swoją bibliotekę ze sobą a zajmuje ci tyle miejsca co portfel. Tylko jak sobie podsumowałam wydatki na ebooki za 2014 to mało nie padłam na zawał :shock: :o . Lekko się kupuje :D
UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Re: Inne 'koniki'

Post autor: UncleLion »

to prawda. chociaż mam wrażenie że coraz mniej bardzo dobrych promocji. Jeszcze rok temu nakupowałem masę świetnych książek za 9,9. teraz wydawcy zmienili politykę (i nie ma się co dziwić, tym bardziej że na ebooki jest wyższy VAT).
Awatar użytkownika
marwie
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 357
Rejestracja: 13 listopada 2014, 13:39

Re: Inne 'koniki'

Post autor: marwie »

Również mam czytnik i prawie się z nim nie rozstaję, ale jak za długo go używam zaczynam tęsknić za zwykłymi papierowymi książkami..
Obecnie po prostu noszę przy sobie zwykłą książkę (najczęściej z biblioteki) oraz czytnik.
Ponieważ lubię zaopatrywać się w jeszcze nie wydane w Polsce książki na Amazon Kindle Store, moją największą bolączką jest obecnie że nie pozwalają już kupować e-booków używając jedynie limitu z karty podarunkowej. Teraz trzeba za każdym razem wprowadzać też dane karty kredytowej :x
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Inne 'koniki'

Post autor: leżak »

UncleLion pisze:to prawda. chociaż mam wrażenie że coraz mniej bardzo dobrych promocji. Jeszcze rok temu nakupowałem masę świetnych książek za 9,9. teraz wydawcy zmienili politykę (i nie ma się co dziwić, tym bardziej że na ebooki jest wyższy VAT).
Ostatnio za 9,90 w promocji udało mi się kupić 'Helikopter w ogniu" Marka Bowdena i jeszcze dostałam gratis (o czym dowiedziałam się dopiero jak wróciłam do mojej wirtualnej półki po opłaceniu zamówienia) 'Zanurzoną' - Verna van Schaik. Chętnie przeczytam z racji mojego letniego hobby ;).
Galaksar
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 29
Rejestracja: 06 stycznia 2015, 21:28
Lokalizacja: dom w lesie

Re: Inne 'koniki'

Post autor: Galaksar »

Nie wyobrażam sobie czytania książki bez trzymania jej w ręku. Mam nawet specjalną okładkę z filcu żeby książka przeżyła podróż w nienaruszony stanie.
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Inne 'koniki'

Post autor: Daff »

Galaksar pisze:Nie wyobrażam sobie czytania książki bez trzymania jej w ręku. Mam nawet specjalną okładkę z filcu żeby książka przeżyła podróż w nienaruszony stanie.
Pewnie jestem starej daty, ale też jestem bardzo przywiązana do tradycyjnej formy książki. Zapach farby, szelest kartek...Pewnie mam coś w genach po mamie bibliotekarce ;)

A z innych koników: Snooker (oglądanie) i biżuteria - sutasz i takie tam :D Też dość czasochłonne ;)
Tymczasowy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1228
Rejestracja: 23 listopada 2015, 16:39

Re: Inne 'koniki'

Post autor: Tymczasowy »

Daff pisze:
Galaksar pisze:Nie wyobrażam sobie czytania książki bez trzymania jej w ręku. Mam nawet specjalną okładkę z filcu żeby książka przeżyła podróż w nienaruszony stanie.
Pewnie jestem starej daty, ale też jestem bardzo przywiązana do tradycyjnej formy książki. Zapach farby, szelest kartek...Pewnie mam coś w genach po mamie bibliotekarce ;)

A z innych koników: Snooker (oglądanie) i biżuteria - sutasz i takie tam :D Też dość czasochłonne ;)
To wszystko się zgadza - odnośnie zalet papierowych książek - tylko powiedz gdzie to wszystko gromadzić - to czyli puzzle i książki? W pewnym momencie zaczyna brakować miejsca i dlatego super, że są czytniki.
A co do innych koników - od soboty oglądamy?
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Inne 'koniki'

Post autor: Daff »

Tymczasowy pisze: To wszystko się zgadza - odnośnie zalet papierowych książek - tylko powiedz gdzie to wszystko gromadzić - to czyli puzzle i książki? W pewnym momencie zaczyna brakować miejsca i dlatego super, że są czytniki.
A co do innych koników - od soboty oglądamy?
Mnie tego nie musisz pisać - mam mikroskopijne mieszkanie, a książek wciąż przybywa. Upycham gdzie mogę. A puzzle to chyba do sąsiadów wyprowadzę, jak mi się ich więcej nazbiera ;) Co do wytłuszczonego - koniecznie i to chyba przez dwa tygodnie! Już się cieszę :D
Tymczasowy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1228
Rejestracja: 23 listopada 2015, 16:39

Re: Inne 'koniki'

Post autor: Tymczasowy »

Daff pisze:
Tymczasowy pisze:
A co do innych koników - od soboty oglądamy?
Co do wytłuszczonego - koniecznie i to chyba przez dwa tygodnie! Już się cieszę :D
Finał w majowe święto czyli dwa tygodnie i dwa dni.
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Inne 'koniki'

Post autor: Daff »

Selby w finale! :D Yesss!
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Inne 'koniki'

Post autor: michael_s »

Oni w tym Leicester muszą coś do wody dodawać. Selby mistrzem, City wygrywa Premier League. :lol:
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Inne 'koniki'

Post autor: Daff »

michael_s pisze:Oni w tym Leicester muszą coś do wody dodawać. Selby mistrzem, City wygrywa Premier League. :lol:
:lol: Coś w tym musi być ;)
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Inne 'koniki'

Post autor: michael_s »

michael_s pisze:Oni w tym Leicester muszą coś do wody dodawać. Selby mistrzem, City wygrywa Premier League. :lol:
Chyba nie tylko ja się nad tym zastanawiałem...

http://www.dailystar.co.uk/sport/footba ... ious-video
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jeżeli nie puzzle to....”