Cześć ;)

kilka słów o sobie
Nika
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 77
Rejestracja: 26 lutego 2018, 23:31
Lokalizacja: Pajęczno

Cześć ;)

Post autor: Nika »

Hej! ;) Mam na imię Agnieszka i swoją przygodę z puzzlami rozpoczęłam w wieku 8-9 lat. Dostałam wtedy pierwsze puzzle 1000 elementów z dość trudnym obrazkiem - układałam je prawie pół roku, ale radości ze skończenia nic nie przebije ;) Puzzle pozostały kompletne pomimo ich przenoszenia, składania do pudełka ułożonych fragmentów i innego cudowania. Puzzle przyklejone do brystolu do dnia dzisiejszego wiszą na klatce schodowej nad wejściem do mieszkania (jeśli będziecie chcieli, mogę zrobić zdjęcie). Później układałam jeszcze 1000 el z owczarkami niemieckimi z Castorland - też udało się skończyć, ale te niestety są niekompletne.

Potem nastąpiła baaardzo długa przerwa - zapomniałam o puzzlach na rzecz mojej pierwszej miłości, czyli książek. Czytam wszystko, choć najbardziej lubię fantastykę i kryminały - zwłaszcza medyczne. Jeśli chodzi o fantastykę - uwielbiam również prace Victorii Frances i to za jej sprawą powróciłam do układania puzzli. Natrafiłam na allegro na jedną z jej prac w puzzlowym wydaniu i... zaczęło się ;)

Układam głównie 1000 elementów, najlepiej mieszczą się na moim biurku - niestety takie pudełka starczają na jeden wieczór. Z większych puzzli mam na swoim koncie trzy lub cztery 1500, trzy - 2000 i jedną 3000 - to jak na razie największa moja ułożona wartość, ale bardzo chętnie spróbuję czegoś większego ;) Niestety brakuje mi miejsca na przechowywanie puzzli i z częścią przyjdzie mi się rozstać. Zresztą jeśli przyniosę do domu kolejne pudełko puzzli, to chyba zostanę zamordowana :mrgreen: Powiem w sekrecie, że ostatnio przemyciłam dwa nowe pudełka, dodatkowo wyszperałam jedną Frances na olx i czekam na przesyłkę a także noszę się z zamiarem kupna dwóch kompletów od jednej z forumowiczek... To już jest naprawdę choroba i uzależnienie :mrgreen:

Układam i wieszam na ścianach głównie prace V. Frances - i tych puzzli również szukam w przyzwoitych cenach, podobają mi się również prace Delon i Ortegi - mam już miejsce na ścianie na jedną z jego prac w wersji 3000 ;) Lubię też widoczki - przede wszystkim zamki, ale również ogrody, góry. Na puzzlowym głodzie ułożę wszystko, byleby coś ułożyć :mrgreen:

Forum odkryłam przypadkiem, jakieś 2 tygodnie temu, dzięki blogowi Marcina S. Puzzler'a na który również trafiłam przypadkiem - szukałam w grafice pewnych puzzli z firmy Schmidt, na które natknęłam się na olx a trafiłam na wpis o układaniu "Magpie Fairy" Josephine Wall. Bardzo spodobały mi się jej prace, chociaż zazwyczaj wolę mniej kolorowe i bardziej mroczne klimaty. Przyznam się, że zaciekawiona przeczytałam wszystkie wpisy - bardzo mi się podobały, a potem przerzuciłam się na czytanie forum, które również mi się spodobało ;)

Dojrzałam w końcu do rejestracji i oto jestem, więc jeszcze raz - miło mi poznać ludzi, którzy kochają układanie puzzli, tak samo jak ja ;)

Po tym dłuugim przedstawieniu się chciałabym jeszcze nieśmiało poprosić o założenie albumu ;)
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5091
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Cześć ;)

Post autor: jagabaga »

Witaj :)
Fajnie, że tak obszernie napisałaś o narodzinach i przebiegu swojej przygody z puzzlami :D Ja jestem bardzo chętna zobaczyć puzzle z klatki schodowej oraz wszystkie inne Twoje :)
Pozdrawiam Ciebie i pozdrawiam Pajęczno (prawie że sąsiada mojej "dziadowizny/babciowizny" :))
kasienka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1167
Rejestracja: 29 marca 2016, 10:03
Lokalizacja: Karczew powiat otwocki

Re: Cześć ;)

Post autor: kasienka »

Witaj Agnieszko na forum. Czekam na zdjęcia Twoich puzzli, także tych z klatki schodowej.
Awatar użytkownika
ira
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2513
Rejestracja: 11 czerwca 2016, 17:54
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą

Re: Cześć ;)

Post autor: ira »

Witaj Agnieszko!
Dobrze, że nasza "rodzina" się rozrasta :D
Awatar użytkownika
keto81
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 440
Rejestracja: 27 grudnia 2017, 15:08
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: Cześć ;)

Post autor: keto81 »

Nika pisze: 27 lutego 2018, 14:31
Układam głównie 1000 elementów, najlepiej mieszczą się na moim biurku - niestety takie pudełka starczają na jeden wieczór.
Cześć Aga. Toż to istna maszyna do układania puzzli :lol: .
Pozdrawiam
Artur

Dotychczas ułożone: 21 604 elementów.
grojec1
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 193
Rejestracja: 21 grudnia 2017, 23:04
Lokalizacja: na południu, tam gdzie robią dobre piwo

Re: Cześć ;)

Post autor: grojec1 »

Witamy,
Jeszcze jedna miła Osoba ! Czekamy na zdjęcia.
Powodzenia i radości z układania. A Forum też będzie Cię cieszyć.
To "przestrzeń" z miłymi ludźmi !
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Cześć ;)

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Witaj Agnieszko :)
Niezwykle przyjemnie czyta się takie "wejścia" 8-)
Zapraszam do Twojego albumu i życzę wielu miłych chwil na forum:
viewforum.php?f=449

PS. Blog wymaga sporego uzupełnienia; miło, że Ci się spodobał :)
Nika
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 77
Rejestracja: 26 lutego 2018, 23:31
Lokalizacja: Pajęczno

Re: Cześć ;)

Post autor: Nika »

Bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie - cieszę się, że podoba się obszerna historia, bałam się, że troszkę się za bardzo rozpisałam ;)
keto81 pisze: 27 lutego 2018, 16:20
Nika pisze: 27 lutego 2018, 14:31
Układam głównie 1000 elementów, najlepiej mieszczą się na moim biurku - niestety takie pudełka starczają na jeden wieczór.
Cześć Aga. Toż to istna maszyna do układania puzzli :lol: .
Czasem zdarza mi się układać 2 x 1000 w jeden wieczór, ale cii ;) Po prostu mam dobrą lampkę i wieelkie biurko (150 długie i 60 cm szerokie), więc po delikatnej segregacji mieszczą mi się wszystkie puzzle.

Przyznam, że byłam zaskoczona istnieniem forum, zwłaszcza w dobie wszechobecnego facebooka (którego nie znoszę i uparcie z niego nie korzystam), ale jest to miłe zaskoczenie. I czytanie, i oglądanie zdjęć z postępów w układaniu bardzo wciąga (prawie jakbym sama układała :D ). Super, że można się dzielić swoim puzzlowym uzależnieniem z ludźmi, którzy doskonale zrozumieją słowa - "Zobacz jakie kupiłam świetne puzzle" i nie odpowiedzą "Znowu? Masz już ich tyle..."
Marcin S. Puzzler pisze: 27 lutego 2018, 18:54 PS. Blog wymaga sporego uzupełnienia; miło, że Ci się spodobał :)
Byłam rozczarowana, że wpisy zakończyły się na 2016 r. - czytało się jak dobrą książkę ;)

Mam nadzieję, że nie zostanę zjedzona, ale na szybko wrzucę tu kilka zdjęć - nie chcę na razie tworzyć tematów w albumie, bo chcę to zrobić porządnie i dobrze (mam lekkie skrzywienia z perfekcjonizmem ^^).
Obrazek
Wspomniane pierwsze puzzle ;) Niestety nie wiem nic więcej o nich, prócz elementacji.

Obrazek
Castorland 1000 el - Owczarki niemieckie - niestety ja zgubiłam 1 el brzegowy (zamalowany na zielono), natomiast w tym roku malowano klatkę i puzzle były ściągane przez malarzy - kilka się odkleiło, zanim to zauważyłam Panowie posprzątali i po puzzlach :( Na razie wiszą, ale w ich miejsce powieszę chyba Zimowy poranek Trefla, bo nie chcę się z nim rozstawać, a nie mam miejsca, żeby powiesić go w mieszkaniu ;)

Obrazek
Obrazek
Puzzle dzięki którym powróciłam do układania - Heye 1000 el Nr. 29258 "Dress" Victorii Frances. Puzzle przyklejone na brystolu wiszą na wieszaku do plakatów. Wieszak miał być tymczasowy - do czasu kupna antyramy, ale wiszą już tak od 3 lat ;)

A tak wyglądają moje zapasy pudełek - poupychane wszędzie gdzie się da (w tym czarnym pudełku również znajdują się puzzle, wrzucam tam niekompletne egzemplarze ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Staram się powoli wykładać poszczególne puzzle i robić zdjęcia, żałuję, że nie robiłam ich od razu, ale mam nauczkę. Powoli szykuję się do zwolnienia miejsca i sprzedania chociaż części kolekcji :(
Sucha
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 84
Rejestracja: 17 stycznia 2018, 13:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Cześć ;)

Post autor: Sucha »

Mam wrażenie, że twój album będzie szybciutko się rozrastać. ;-)
Czekam z niecierpliwością, żeby zobaczyć jak ta cała kolekcja wygląda w pełnej okazałości. ;-)
Baw się z nami dobrze. ;-)
Awatar użytkownika
pumatti
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 448
Rejestracja: 20 listopada 2017, 13:28
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Cześć ;)

Post autor: pumatti »

Cześć Agnieszka, :)
Fajnie, że do Nas dołączyłaś 8-)
Aktualnie układam: CLEMENTONI 13200 - Christian Riese Lassen, Lahaina Visions
viewtopic.php?f=427&t=8982
Awatar użytkownika
qatro3
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 190
Rejestracja: 13 stycznia 2016, 09:11
Lokalizacja: Chełm

Re: Cześć ;)

Post autor: qatro3 »

Cierpliwości życzę i zdrowia Agi
Awatar użytkownika
XeniaRodefsky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 15:08
Lokalizacja: Łomianki

Re: Cześć ;)

Post autor: XeniaRodefsky »

Wiyaj, widzę, że masz jakieś widoczki, zameczki... uśmiecham się do Ciebie zatem i będę śledzić co tam wystawiasz (ja to chyba więcej gromadzę na razie niż układam, ale co tam). Jestem pod wrażeniem Twoich pierwszych puzzli - że też się uchowały, ja moje puzzle z dzieciństwa postradałam :( Nigdy nie widziałam tego wzoru i muszę powiedzieć, że jest w nim coś fajnego.
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cześć ;)

Post autor: Junka »

jagabaga pisze: 27 lutego 2018, 14:53 Witaj :)
Fajnie, że tak obszernie napisałaś o narodzinach i przebiegu swojej przygody z puzzlami :D Ja jestem bardzo chętna zobaczyć puzzle z klatki schodowej oraz wszystkie inne Twoje :)
To samo pomyślałam po przeczytaniu pierwszego postu.

Cześć Agnieszko :) Puzzle to super hobby! Książki również są moją miłością od wczesnego dzieciństwa :)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
WiesławA
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 200
Rejestracja: 30 grudnia 2017, 22:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cześć ;)

Post autor: WiesławA »

Witaj super szybka kobieto.

Ja też proszę o foto puzzli z klatki schodowej.
Zainspirowałaś mnie.
Będę teraz szukać puzzli na klatkę schodową :D

1000 układasz w jeden wieczór czy w jeden dzień ? :o

Pochwal się cudowną lampą w której widać odcienie na elementach. Ja na razie z trudnymi fragmentami czekam na słoneczny dzień.
Awatar użytkownika
qatro3
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 190
Rejestracja: 13 stycznia 2016, 09:11
Lokalizacja: Chełm

Re: Cześć ;)

Post autor: qatro3 »

Wydaje mi si ę że klatka schodowa dobra na kilka puzzli
Nika
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 77
Rejestracja: 26 lutego 2018, 23:31
Lokalizacja: Pajęczno

Re: Cześć ;)

Post autor: Nika »

Jak nie ma miejsca w mieszkaniu, to klatka schodowa jest idealna ;)

Tak się ostatnio przyglądałam i przyglądałam i stwierdzam, że chyba powieszę tam min. 13200 ;) Tylko do zawieszenia będę potrzebować rusztowania, bo strasznie wysoko tam jest (mieszkam na ostatnim piętrze) - plus jest taki, że nikt bez rusztowania tego też nie zdejmie ;)
Junka pisze: 02 marca 2018, 09:08 Puzzle to super hobby! Książki również są moją miłością od wczesnego dzieciństwa :)
Książki są super ;)
XeniaRodefsky pisze: 01 marca 2018, 20:11 Wiyaj, widzę, że masz jakieś widoczki, zameczki... uśmiecham się do Ciebie zatem i będę śledzić co tam wystawiasz (ja to chyba więcej gromadzę na razie niż układam, ale co tam). Jestem pod wrażeniem Twoich pierwszych puzzli - że też się uchowały, ja moje puzzle z dzieciństwa postradałam :( Nigdy nie widziałam tego wzoru i muszę powiedzieć, że jest w nim coś fajnego.
Mam dużo zamków (strasznie mi się podobają), widoczki też się znajdą - część puzzli niestety mam bez pudełek, tylko nie mam teraz czasu, żeby każde wykładać, robić im zdjęcie i znów chować a chciałabym wystawić wszystko razem ;)
Co do pierwszych puzzli - ja też ich nigdzie więcej nie widziałam, są bardzo fajne ale pamiętam, że mnie cholera brała przy układaniu - zwłaszcza zielonych listków i tych suchych gałęzi ;)
WiesławA pisze: 03 marca 2018, 12:29 Witaj super szybka kobieto.

Ja też proszę o foto puzzli z klatki schodowej.
Zainspirowałaś mnie.
Będę teraz szukać puzzli na klatkę schodową :D

1000 układasz w jeden wieczór czy w jeden dzień ? :o

Pochwal się cudowną lampą w której widać odcienie na elementach. Ja na razie z trudnymi fragmentami czekam na słoneczny dzień.
Zdjęcie puzzli już jest - we wcześniejszym poście ;)

1000 układam w ok. 3 h - ale to też zależy czy chcę się delektować układaniem, czy chcę tylko sprawdzić, czy są kompletne.

Zdjęcie lampy mogę wstawić później ;)
A ja nienawidzę układać w dzień - wszystko mi się odbija, nie widzę co jest na puzzlach - wolę wieczory i noce. W dzień zdarza się nawet, że zasuwam zasłony i włączam lampkę ;)
WiesławA
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 200
Rejestracja: 30 grudnia 2017, 22:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cześć ;)

Post autor: WiesławA »

Gapa ze mnie.
Oczekiwałam foto klatki schodowej, podpis mi umknął.

Lampa coraz bardziej mnie interesuje.
Powiedz chociaż jaka żarówka w niej jest zainstalowana.
Nika
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 77
Rejestracja: 26 lutego 2018, 23:31
Lokalizacja: Pajęczno

Re: Cześć ;)

Post autor: Nika »

Lampa była kupiona chyba jako lampa kreślarska - daje się ją dowolnie wyginać i ustawić pod odpowiednim kątem, a co najważniejsze można ją przykręcić do każdego mebla ;)
Obrazek
Obrazek

Nazwa lampy + żarówka ;)
Obrazek
WiesławA
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 200
Rejestracja: 30 grudnia 2017, 22:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cześć ;)

Post autor: WiesławA »

Dziękuję ślicznie.
Właśnie to chciałam zobaczyć.
Rzecz pewnie jest w perforacji klosza. Mam starą lampę kreślarską, pozostaje wymyśleć perforację aby rozproszyć światło. :idea: Albo kupić gotową lampę.
pchela
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 262
Rejestracja: 19 lipca 2017, 14:45
Lokalizacja: łódzkie

Re: Cześć ;)

Post autor: pchela »

Witaj na forum :)

Zapowiada się bardzo ciekawie :) Od razu zaczynasz z taaaaaką kolekcją :)

Po Twoim przywitaniu już nie mogę się doczekać Twoich fotorelacji z układania puzzli :)

Baw się dobrze! :)
Sikoreczka
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 51
Rejestracja: 15 marca 2018, 17:05
Lokalizacja: Kończyce Małe
Kontakt:

Re: Cześć ;)

Post autor: Sikoreczka »

Witam, jestem pod wrażeniem. Śliczne puzzle.
Szkoda że malarze 'zamietli i wyrzucili' puzzle z pieskami bo obraz cudowny.
Czekam na kolejne arcydzieła.
Zapraszamy na nasze blogi:
http://titmouse-family.blogspot.com
https://puzzelkowydom.blogspot.com
W 2018 roku ułożyliśmy już:
3x500 puzzli -firma Trefl.
1x1000 puzzli-firma Trefl
Łącznie ułożyliśmy:2500.
Obecnie układamy:
Awatar użytkownika
szu
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 588
Rejestracja: 23 listopada 2017, 01:00

Re: Cześć ;)

Post autor: szu »

Nika pisze: 27 lutego 2018, 23:34
Obrazek

Widzę, że masz Beauty in red 😉 układałaś już je może? Ja się do nich przymierzam od jakiegoś czasu ale jakoś ciągle mnie przerażają 😉
Nika
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 77
Rejestracja: 26 lutego 2018, 23:31
Lokalizacja: Pajęczno

Re: Cześć ;)

Post autor: Nika »

Układałam i ułożyłam, choć łatwo nie było - sukienka daje nieźle w kość ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedstaw się”