Witajcie :)

kilka słów o sobie
Reza
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa

Witajcie :)

Post autor: Reza » 23 paź 2018, 8:23

Witam wszystkich :)

Jestem Reza ( a właściwie Danka) mam 30 lat i jestem dzieckiem lat 90, czyli takim które posiada jeszcze jakieś pasje w życiu, a nie tylko te tablety :lol: . Bardzo lubię czytać i oglądać Mangę&Anime (stad wzięła się też moja fascynacją Japonią), składać japońskie modele Gundam, grac na konsoli czy też kolorować kolorowanki dla dorosłych oraz wiele innych. Dziecinne? Infantylne? Głupie? Ja się tym nie przejmuje, bo znalazłam to cudowne forum, na którym mogę być sobą i dzielić się moją najstarszą pasją, która towarzyszy mi do dziś.
Puzzle, to miłość którą zaraziła mnie moja Mama. Wracając z pracy, często przynosiła mi jakieś niewielkie puzzle 250, 500 el. Układałam wszystkie po kilka razy póki nie odkryłam w sobie, ze zaczyna mi to nie wystarczać. Często podglądałam Mamę, która z kolei układała puzzle 1 tys - 1,5 tyś. W końcu zaczęłyśmy układać razem. W każde święta siedziałyśmy i układałyśmy, co trwa zresztą do dziś.
Obecnie jestem na etapie zachwycania się, że istnieją większe puzzle niż 4 tyś ( nie wiem jak ja to zrobiłam, mając internet pod nosem więc nie pytajcie :lol: ). Tak czy inaczej, postanowiłam od razu rzucić się na głęboką wodę i zamówić puzzle 13200 el. Puzzlami, które zamówiłam są puzzle Clementoni Disney Orkiestra (w końcu dziecko lat 90, nie mogło zacząć od czegoś innego :lol: ) Moja wymagająca natura powinna zostać na jakiś czas zaspokojona, za to moja Mama najpierw pokrzyczy że "takie wielkie puzzle, co Ty z nimi zrobisz, gdzie je dasz aaa aaa!" a potem będzie zachwycona i zapewne będzie mnie co jakiś czas nawiedzać i przysiadać się, żeby dopasować choć jednego puzzelka :lol:
Bardzo proszę o założenie albumu i dziękuję za to, że dotrwaliście do końca moich wypocin.
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie ;)

Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa

Re: Witajcie :)

Post autor: Junka » 23 paź 2018, 8:36

Cześć!!! Fajnie, że masz bliską osobę, z którą możesz dzielić puzzlową pasję :)

Czy masz zamiar mieszać worki w tym Disneyu? ;)
Aktualnie układam: Clementoni - National Geographic Wieloryb 2000: viewtopic.php?f=226&t=7091

Reza

Post autor: Reza » 23 paź 2018, 9:39

Czytałam, że te puzzle mają oznaczone worki, w których znajdują się konkretne fragmenty obrazu. Dla mnie byłoby to za proste. Nie lubię takich ułatwień. Zawsze mieszam worki i tym razem też tak zrobię :twisted: Do tego nigdy nie patrzę na obrazek kiedy układam, chyba że coś mnie naprawdę zatrzyma to zerknę raz czy dwa, ale generalnie jestem szalona pod względem maksymalnego utrudniania sobie :lol: Najgorsze jest to, że nie mam pojęcia na czym układać takie puzzle, bo o ile 4 tyś jeszcze mi się zmieściły na stole, tak nagły przeskok na 13200 to już jest, że tak powiem "wow" :o

Awatar użytkownika
jagabaga

Post autor: jagabaga » 23 paź 2018, 10:23

Cześć :)
Reza pisze:
23 paź 2018, 8:23
Tak czy inaczej, postanowiłam od razu rzucić się na głęboką wodę i zamówić puzzle 13200 el
Ja w świat puzzli weszłam z podobnym rzucaniem się na głęboką wodę, z tą różnicą, że puzzlowego hopla dostałam "na stare lata" i nie miałam zamiaru mieszać. Wtedy bardzo spodobała mi się Astrologia 9000 Ravensburgera, którą postanowiłam kupić, ułożyć i poczekać na ciąg dalszy mojego hopla - czy przeżyje, czy umrze ;). Przeżył... :mrgreen:
Reza pisze:
23 paź 2018, 9:39
nie mam pojęcia na czym układać takie puzzle, bo o ile 4 tyś jeszcze mi się zmieściły na stole, tak nagły przeskok na 13200 to już jest, że tak powiem "wow" :o
Podpatrz, jak wielkie zmieszańce układa kmago :D

Reza

Post autor: Reza » 23 paź 2018, 11:09

Astrologia tez mi się podoba! Ile czasu zajęło Ci układanie takich puzzli? Co do hopla na punkcie układanie, fajnie że się zaraziłaś nawet jeśli nastąpiło to późno. Układanie puzzli to świetna rozrywka i do tego mega uspokaja (powiedziała osoba, która jest spokojna z natury :lol: ) . Najważniejsze, że ta pasja przetrwała i dalej układasz :) Za jakie aktualnie puzzle się teraz zabrałaś? Ciekawa jestem :D
Co do użytkownika, o którym wspomniałaś to.......... łoooo matko i córko, tyle elementów to raj dla puzzlomaniaka ale ten wzór :o Szanuje bardzo no i widzę ciekawe wyzwanie, aczkolwiek najpierw trzeba ułożyć to co do mnie idzie :D

Awatar użytkownika
Junka

Post autor: Junka » 23 paź 2018, 11:26

Reza, Astrologia jest super, również bardzo polecam :)
Aktualnie układam: Clementoni - National Geographic Wieloryb 2000: viewtopic.php?f=226&t=7091

Awatar użytkownika
jagabaga

Post autor: jagabaga » 23 paź 2018, 11:26

Reza pisze:
23 paź 2018, 11:09
Astrologia tez mi się podoba! Ile czasu zajęło Ci układanie takich puzzli? Co do hopla na punkcie układanie, fajnie że się zaraziłaś nawet jeśli nastąpiło to późno. Układanie puzzli to świetna rozrywka i do tego mega uspokaja (powiedziała osoba, która jest spokojna z natury :lol: ) . Najważniejsze, że ta pasja przetrwała i dalej układasz :) Za jakie aktualnie puzzle się teraz zabrałaś? Ciekawa jestem :D
Aktualnie układam "bryczkę" ;).
Astrologię układałam od stycznia do kwietnia 2016 r. z przerywnikiem 1500 między połówkami. Niestety, mam niewiele czasu na układanie, ale może to i dobrze, bo gdybym miała go więcej, to kto wie, czy by mi się nie znudziło.

Reza

Post autor: Reza » 23 paź 2018, 12:00

Junka, pozwoliłam sobie wejść na Twój profil. Widzę, że jesteś zaprawioną w bojach weteranką dużych puzzli, super! :D Ułożyłaś Konie 13200 nad którymi również się zastanawiałam, więc podziwiam. Astrologię widzę, że też masz :D Kurcze przy takich zbiorach, to moje nawet nie mają co stać obok, mimo że układam od lat :lol: . Szkoda tylko, że nie mam żadnych zdjęć i mogę wstawić tylko ostatnie puzzle, które są już oprawione w antyramę :(

Reza

Post autor: Reza » 23 paź 2018, 12:09

Jagabaga świetne są te puzzle z bryczką! Nigdzie takich nie widziałam, naprawdę są extra :o Czekam, aż je ułożysz. Pewnie masz rację z tym czasem. Puzzle, to dość specyficzna pasja i na pewno po ułożeniu wielu puzzli o różnych rozmiarach mogłoby się trochę przejeść, gdyby człowiek siedział nad nimi non stop bez przerw, także faktycznie może to lepiej :) Oooo nawet jeśli Astrologię układałaś z przerwą, to i tak szybko Ci poszło także gratuluję :D

Awatar użytkownika
Junka

Post autor: Junka » 23 paź 2018, 13:09

Reza pisze:
23 paź 2018, 12:00
Kurcze przy takich zbiorach, to moje nawet nie mają co stać obok, mimo że układam od lat :lol: .
Nawet tak nie myśl!! Każdy układa po swojemu, a to forum pozwala odkryć zakątki puzzlowego świata, o których się jeszcze nie śniło, więc wszystko przed Tobą!
Poproś adinistratora o założenie album i pokaż nawet to w antyramie! :)

Reza

Post autor: Reza » 23 paź 2018, 13:53

Dziękuję, pocieszyłaś mnie i jednocześnie zmotywowałaś :D Zabiorę się zatem do pracy i będę się dzielić swoimi dokonaniami jak tylko dostanę swój album. Moje ostatnie dzieło też wstawię choćby i w tej antyramie ^^

Awatar użytkownika
jagabaga

Post autor: jagabaga » 23 paź 2018, 13:59

Reza pisze:
23 paź 2018, 13:53
będę się dzielić swoimi dokonaniami jak tylko dostanę swój album. Moje ostatnie dzieło też wstawię choćby i w tej antyramie ^^
Uuu, to nie takie proste dostać tutaj ot tak, swój album :?. O jego założenie trzeba się zwrócić OSOBIŚCIE i na piśmie do Łokrutnej Administracji :lol:.

Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator

Post autor: Marcin S. Puzzler » 23 paź 2018, 14:27

Ależ mi "reklamę" robisz Jago... : :?
Witaj Danko 8-)
Oto Twój album:
viewforum.php?f=496
Pozdrawiam serdecznie.
Marcin.

Awatar użytkownika
jagabaga

Post autor: jagabaga » 23 paź 2018, 14:32

Marcin S. Puzzler pisze:
23 paź 2018, 14:27
Oj, przepraszam :roll:. Nie myślałam, że weźmiesz "ksywkę" na poważnie :roll:.

Reza

Post autor: Reza » 23 paź 2018, 14:43

Dziękuję bardzo, za założenie albumu :D Jagabaga ależ mnie nastraszyłaś! Już myślałam, że zostanę wrzucona w strefę zero i albumu nie będzie, a ja przecież tak ładnie poprosiłam :lol:

Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator

Post autor: Marcin S. Puzzler » 23 paź 2018, 14:48

jagabaga pisze:
23 paź 2018, 14:32
Marcin S. Puzzler pisze:
23 paź 2018, 14:27
Oj, przepraszam :roll:. Nie myślałam, że weźmiesz "ksywkę" na poważnie :roll:.
Nie no Jago, aż tak poważny to nie jestem ;)

Awatar użytkownika
Karomeja

Post autor: Karomeja » 23 paź 2018, 18:01

Witaj w gronie PuzzloManiaków :D tutaj nie mamy żadnych reguł, każdy po prostu ma być sobą i układać to co lubi :) i to jest w tym forum najlepsze :) I powiem Ci w tajemnicy, że także jestem dzieckiem lat 90tych chociaż ja nawet ciutkę dosłownie, bo rocznik 91 ;) i doskonale wiem o czym piszesz :D patrząc na dzisiejszą młodzież, aż serce się kraja, jak bardzo marnują swój potencjał i młody piękny wiek na gapienia się w ekran telefonu..
Życzę wielu przyjemnych chwil przy puzzlach i tylko kompletnych układanek :D
Od września 2018, 21 obrazków - 22000 elementów.
wymiana/sprzedaż, Album

Reza

Post autor: Reza » 24 paź 2018, 7:45

Karomeja, dziękuję i Tobie tez życzę wieeeeeelu miłych chwil i kolejnych ciekawych puzzli :D Widziałam Twoja kolekcję i jest świetna! Te Konie i Jaguar ah cudo! Planujesz poukładać jeszcze jakieś zwierzaczki? :D

Wojciech

Post autor: Wojciech » 24 paź 2018, 8:45

Witam forumowiczkę z lat 90-tych, ja jestem z lat 80-tych więc mam wiele pasji w życiu. :lol: :lol: :lol:
Ale te Wasze roczniki nie są jeszcze najgorsze. :D :D :D
Co do puzzli to widzę, że koleżanka lubi zabawy sado maso, przeskok z 4000 na 13200 i do tego zmieszanie to będzie mały szok. :shock:
Ja po kilku obrazkach 2000el porwałem się na 13200 i zrobiłem tak :shock: :shock: :shock: :o :o :o
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Zapraszam do podziwiania :shock: :shock: :shock:
viewforum.php?f=492

Awatar użytkownika
Karomeja

Post autor: Karomeja » 24 paź 2018, 11:08

Reza pisze:
24 paź 2018, 7:45
Karomeja, dziękuję i Tobie tez życzę wieeeeeelu miłych chwil i kolejnych ciekawych puzzli :D Widziałam Twoja kolekcję i jest świetna! Te Konie i Jaguar ah cudo! Planujesz poukładać jeszcze jakieś zwierzaczki? :D
Na razie na liście czekają jeszcze Wilk, Sowa i dwa pudełka z Delfinkami ;) Na pewno pojawią się w albumie :) Dzięki wielkie. Kolekcja z dnia na dzień się powiększa, a już zamówione mam kolejne 10 pudełek na które nie mogę się doczekać :) Będzie to dla mnie wielka niespodzianka, bo zamówiłam je w ciemno i nawet nie wiem jakie obrazki dostanę i jaką elementację :)
wymiana/sprzedaż, Album

Reza

Post autor: Reza » 24 paź 2018, 11:43

Wojciech pisze:
24 paź 2018, 8:45
Co do puzzli to widzę, że koleżanka lubi zabawy sado maso, przeskok z 4000 na 13200 i do tego zmieszanie to będzie mały szok. :shock:
Ja po kilku obrazkach 2000el porwałem się na 13200 i zrobiłem tak :shock: :shock: :shock: :o :o :o
Wojciech, hahahahaha dzięki za pocieszenie :lol: :lol: :lol: no przeskok jest duży, ale jeszcze sobie nie wyobrażam jak bardzo póki nie zobaczę pudełka i jego zawartości na własne oczy. Zapewne jednak będzie taka sama reakcja jak Twoja :lol: :lol: :lol: A co do sado-maso....pewnie jak zmieszam te puzzle, to po jakiejś chwili uznam, że jednak byłam chwilowo niepoczytalna i nie wiedziałam co czynię, a że będzie za późno to cóż...trzeba będzie je ułożyć, popłakując co jakiś czas gdzieś w kącie :lol:

Reza

Post autor: Reza » 24 paź 2018, 11:49

Karomeja pisze:
24 paź 2018, 11:08
Na razie na liście czekają jeszcze Wilk, Sowa i dwa pudełka z Delfinkami ;) Na pewno pojawią się w albumie :) Dzięki wielkie. Kolekcja z dnia na dzień się powiększa, a już zamówione mam kolejne 10 pudełek na które nie mogę się doczekać :) Będzie to dla mnie wielka niespodzianka, bo zamówiłam je w ciemno i nawet nie wiem jakie obrazki dostanę i jaką elementację :)
Karomeja Wilk??? Uwielbiam Wilki w każdej postaci i sama muszę kupić wszystkie puzzle z nimi jakie tylko znajdę w naszych sklepach! <3 Ooooo rany, 10 pudełek i to jeszcze w ciemno??? Ła ła łi ła, to się porwałaś na niezły Mystery Puzzle Box :D Teraz i ja jestem ciekawa, co tam ciekawego Ci przyślą! Będę obserwować Twoje wątki :D

Awatar użytkownika
Karomeja

Post autor: Karomeja » 24 paź 2018, 12:10

Reza pisze:
24 paź 2018, 11:49
Karomeja pisze:
24 paź 2018, 11:08
Karomeja Wilk??? Uwielbiam Wilki w każdej postaci i sama muszę kupić wszystkie puzzle z nimi jakie tylko znajdę w naszych sklepach! <3 Ooooo rany, 10 pudełek i to jeszcze w ciemno??? Ła ła łi ła, to się porwałaś na niezły Mystery Puzzle Box :D Teraz i ja jestem ciekawa, co tam ciekawego Ci przyślą! Będę obserwować Twoje wątki :D
Wilk : Obrazek
Niestety już zaklepany, ale może jakieś zwierzaki jeszcze będą w tych 10 sztukach. Wiem na pewno, że są tam delfinki. Jak odbiorę paczkę to wstawię wątek. Może znajdziesz coś dla siebie :D Wszystkie moje puzzle wystawiam na wymianę :)
wymiana/sprzedaż, Album

Awatar użytkownika
Junka

Post autor: Junka » 24 paź 2018, 12:18

Ej no, superancki ten wilk!! I te jesienne liście!!

Reza

Post autor: Reza » 24 paź 2018, 13:31

Karomeja ten Wilk jest........boski! :o :o :o Teraz już wiem, którego Wilka sobie zamówię w grudniu :lol:

Awatar użytkownika
kmago

Post autor: kmago » 24 paź 2018, 14:36

Witamy witamy :)
Jako jedno z dzieci lat 90 tych już nie mogę się doczekać Twojej relacji z układania puzzli Disneya!
Powodzenia i miłej zabawy :)

Reza

Post autor: Reza » 25 paź 2018, 7:49

Kmago, puzzle odbieram dzisiaj z poczty, a układać zacznę chyba w weekend (o ile załatwię sobie jakąś deskę/tablicę/cokolwiek, żeby je na tym rozłożyć, ewentualnie na podłodze na panelach) także zapowiada się ciekawie tym bardziej, że nigdy na żywo nie widziałam takich puzzli :lol: To będzie szok :lol:

Wojciech

Post autor: Wojciech » 25 paź 2018, 11:51

Oj, to będzie szok! Już na samym początku, jak zobaczysz pudełko i poczujesz jego wagę. :D
viewforum.php?f=492

Marta_002
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa

Post autor: Marta_002 » 25 paź 2018, 12:00

A jak otworzysz i zobaczysz tyle puzzli w jednym pudełku to dopiero jest przyjemny widok :)

Wojciech

Post autor: Wojciech » 25 paź 2018, 12:19

Marta_002 pisze:
25 paź 2018, 12:00
A jak otworzysz i zobaczysz tyle puzzli w jednym pudełku to dopiero jest przyjemny widok :)
No nie wiem. Mnie to przeraziło! :o
viewforum.php?f=492

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedstaw się”