6000

Awatar użytkownika
Merlin
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 632
Rejestracja: 25 marca 2015, 15:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

6000

Post autor: Merlin »

Kolekcja puzzli powyżej 3000 jest malutka, ale zawsze lepsze tyle niż nic ;p no i oczywiście- w przyszłości mam zamiar ją powiększyć :)
Ostatnio zmieniony 22 sierpnia 2015, 10:46 przez Merlin, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Merlin
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 632
Rejestracja: 25 marca 2015, 15:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: powyżej 3000

Post autor: Merlin »

6000 Las Vegas Clementoni

wymiar po ułożeniu 168,6 x 118,4 cm

Prezent od Narzeczonego, a właściwie to wygrana w zakładzie:) moj Mr. założył się ze mną, że jeśli do 5 godzin ułożę puzzle 1000 elementów Manhatan (Trefl) to w nagrodę dostanę wymarzone 6000 :) Lepszej motywacji już nie mogło być ;p
to puzzle ułożone na czas:
Obrazek

a tu Las Vegas po rozsypaniu:
Obrazek

nadal przekładam puzzle na prawą stronę i oddzielam ramkę, a Mr. w tym czasie donosi nam pyszną kawę i składa swoje elementy- lego technic f1 :)
Obrazek

zbyt wielu zdjęć z postępów nie mam, bo do tej pory fotografowałam zawsze tylko efekt końcowy.
Ale kilka w czasie układania się znalazło:)
Obrazek
tu juz bliżej końca:)
Obrazek
a tu już tylko niebo zostało:D
Obrazek

i nareszcie- efekt końcowy!!:D
Obrazek
Nie mogłam się na nie napatrzeć :D nadal jeszcze ich nie schowałam do pudełka;)

Nie potrafię dokładnie określić, ile czasu zajęło mi ich ułożenie. w sumie uzbierałoby się coś ok do dwóch tygodni. Układałam je tylko z doskoku gdy byłam u Mr. w czasie weekendów. nie w każdy weekend mogłam być, bo niestety obowiązki nie zawsze na to pozwalały, a zjazdy same się nie zaliczą;p Przez to wszystko rozciągało się w czasie i zajmowało pokój, ale ... efekt końcowy jak dla mnie jest powalający :D

Puzzle układałam na lewej stronie dywanu- tak aby w razie potrzeby można było wygodnie je przenieść, no i oczywiście wymiar tez był odpowiedni :)

co najważniejsze- układało się super :D
Ostatnio zmieniony 01 kwietnia 2015, 23:15 przez Merlin, łącznie zmieniany 2 razy.
puzzlespeed
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 69
Rejestracja: 04 grudnia 2014, 18:00

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: puzzlespeed »

Zacząłem układać takie same ale ze względu na nadchodzący generalny remont. mieszkania złożyłem na inna porę ale naprawdę fajnie się prezentują
Awatar użytkownika
Merlin
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 632
Rejestracja: 25 marca 2015, 15:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: Merlin »

puzzlespeed pisze:Zacząłem układać takie same ale ze względu na nadchodzący generalny remont. mieszkania złożyłem na inna porę ale naprawdę fajnie się prezentują
a jak fajnie się układa ! trzymam kciuki za szybkie ukończenie :)

P.S
u mnie i tak prezentują się najciekawiej, bo są dłuższe niż ja wyższa ;p
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: michael_s »

Fakt faktem, że były to jedne z najfajniejszych puzzli jakie dotychczas układałem.
Awatar użytkownika
Merlin
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 632
Rejestracja: 25 marca 2015, 15:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: Merlin »

zgadzam się :) nie mam porównania z innymi 6000, ale w porównaniu ze wszystkimi mniejszymi, które układałam lub które posiadam, to naprawdę te układało się najprzyjemniej. I największa satysfakcja po ukończeniu :)
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: michael_s »

Z ciekawości - ile zajęło Ci układanie nieba?
Awatar użytkownika
Merlin
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 632
Rejestracja: 25 marca 2015, 15:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: Merlin »

michael_s pisze:Z ciekawości - ile zajęło Ci układanie nieba?
3 dni- najpierw popełniłam błąd, bo wywiozłam same nieułożone niebo do siebie, żeby w wolnym czasie ułożyć- chociaż bez ramki i krawędzi nie miałam się czym sugerować w szukaniu elementów, pozostawały mi jedynie odcienie. w ciągu jednego dnia nie ułożyłam zbyt wiele, ale jednak zawsze coś. Mimo wszystko stwierdziłam, że zostawiam to i czekam na powrót do całych puzzli i jak już z powrotem byłam u Mr, to drugiego popołudnia już dokończyłam. To tak łącznie można stwierdzić, że ok 3 dni mi niebo zajęło.

Mimo wszystko układanie puzzli nie u siebie zawsze stwarza trochę problemów i wydłuża czas układania, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma;p u mnie niestety nie ma miejsca na tak wielkie puzzle.
Nawet 3 tys się nie mieszcza, wchodzą jedynie 2k lub 3k Castorlanda- bo mają pomniejszony wymiar do 2k ;p Więc jakiekolwiek inne większe puzzle mogę układać tylko z doskoku.

Dobrze, że Dolomity są podzielone na worki po 2 tys, dzięki temu układać mogę u siebie;p tylko łączyć ułożonych części nie mogę u siebie:(
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: michael_s »

3 dni! Błogosławieni Ci, którzy nie mają dzieci i mają dużo wolnego czasu! :lol:
Ja się męczyłem 3 tygodnie, z tym, że ja układam puzzle głównie tylko wieczorami jak dzieciaki pójdą spać.
Awatar użytkownika
Merlin
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 632
Rejestracja: 25 marca 2015, 15:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: Merlin »

michael_s pisze:3 dni! Błogosławieni Ci, którzy nie mają dzieci i mają dużo wolnego czasu! :lol:
Ja się męczyłem 3 tygodnie, z tym, że ja układam puzzle głównie tylko wieczorami jak dzieciaki pójdą spać.

nie mam dzieci, więc faktycznie mogę więcej czasu poświęcić na puzzle :) fakt, że inne obowiązki też się jednak ma, ale w czasie niektórych weekendów śmiało mogę popołudnia poświęcać tylko na siebie i swoje puzzle :)
krysteksc
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1152
Rejestracja: 11 listopada 2014, 17:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: krysteksc »

Super wyglądają szkoda składać do pudełka nie myślałaś żeby dać je na ścianę? :)
Awatar użytkownika
Merlin
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 632
Rejestracja: 25 marca 2015, 15:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: Merlin »

krysteksc pisze:Super wyglądają szkoda składać do pudełka nie myślałaś żeby dać je na ścianę? :)
mi właśnie też szkoda.. ale bardziej szkoda byłoby mi je zaklejać ;p jakbym miała je przykleić na ścianę to koniecznie kupiłabym drugi egzemplarz, żeby mieć i do układania i tak;p No ale w sumie nie mam tez miejsca, żeby mogły gdziekolwiek wisieć więc problem sam się rozwiązuje- nie przyklejam bo i tak nie mogę;p
DarkVeroni
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 732
Rejestracja: 24 stycznia 2015, 01:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: DarkVeroni »

U mnie jest podobnie, ja układam swoje puzzle a mój mąż skleja plastikowe modele wojskowych samolotów oraz statków z filmu Star Trek :-)
Awatar użytkownika
Merlin
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 632
Rejestracja: 25 marca 2015, 15:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: Merlin »

DarkVeroni pisze:U mnie jest podobnie, ja układam swoje puzzle a mój mąż skleja plastikowe modele wojskowych samolotów oraz statków z filmu Star Trek :-)
no to zainteresowania jakoś się łączą- z tym łączeniem małych elementów;p u mnie jest podobnie: ja puzzle, a mój Mr. lego i modele airbusow :)
ostatnio zrobiliśmy deal- ja mu kupiłam do złożenia model Airbusa Lufthansy , a on mi puzzle 6000 Uliczka w Paryżu. Jeszcze nie wstawiłam tu posta ze zdjęciem, ale jutro to nadrobię ;p
krysteksc
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1152
Rejestracja: 11 listopada 2014, 17:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: krysteksc »

Merlin pisze:
DarkVeroni pisze:U mnie jest podobnie, ja układam swoje puzzle a mój mąż skleja plastikowe modele wojskowych samolotów oraz statków z filmu Star Trek :-)
no to zainteresowania jakoś się łączą- z tym łączeniem małych elementów;p u mnie jest podobnie: ja puzzle, a mój Mr. lego i modele airbusow :)
ostatnio zrobiliśmy deal- ja mu kupiłam do złożenia model Airbusa Lufthansy , a on mi puzzle 6000 Uliczka w Paryżu. Jeszcze nie wstawiłam tu posta ze zdjęciem, ale jutro to nadrobię ;p
Bardzo chciałbym aby moja druga połówka też miała tak jak u cb jednak, że tak powiem jej to nie kręci ale czasami pomaga mi je segregować bo wszelkie próby zarażenia jej chociaż troszkę chęcią układania kończą się fiaskiem :(
Awatar użytkownika
Merlin
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 632
Rejestracja: 25 marca 2015, 15:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: Merlin »

Kolejne puzzle 6000 są kupione dzięki poleconej na tym forum aukcji allegro:

Wspaniałe Niemowlaczki, które na pewno będzie się przyjemnie układało :D

6000 Anne Gaddes- Niemowlaki Schmidt

Opakowanie od tych puzzli jest mniejsze niż od Clementoni ale wyższe.
Puzzle są normalnych wymiarów, podzielone na 2 worki.
Po ułożeniu będą miały wymiar 157,4 x 107 cm

Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 kwietnia 2015, 23:14 przez Merlin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: michael_s »

Merlin pisze:Puzzle są normalnych wymiarów, podzielone na 2 worki.
Będziesz mieszać?
Awatar użytkownika
Merlin
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 632
Rejestracja: 25 marca 2015, 15:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: Merlin »

a te puzzle dostałam od mojego Mr. :) zrobiliśmy sobie wzajemnie małe zakupy, by nakarmić głód naszych pasji;p ja kupiłam model airbusa Lufthansy Revella, a dostałam puzzle trefla :D

6000 Uliczka w Paryżu Trefl



Puzzle są w jednym worku, ale mają pomniejszony wymiar, po ułożeniu mają mieć 136x96 cm.
Pudełko jest najmniejsze z tych 3 egzemplarzy 6000, które mam.


a tak wygląda obrazek:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 kwietnia 2015, 22:21 przez Merlin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Merlin
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 632
Rejestracja: 25 marca 2015, 15:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: Merlin »

michael_s pisze:
Będziesz mieszać?
absolutnie nie :D udało mi się ułożyć Las Vegas z jednego worka to i tu mi się uda;p
krysteksc
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1152
Rejestracja: 11 listopada 2014, 17:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: krysteksc »

Fajnie, że Trefl idzie w większe elementacje mam nadzieję, że niedługo zobaczymy od nich więcej wzorów bo te 2 jakoś na razie do mnie zbyt nie przemawiają.
artimaj
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 55
Rejestracja: 11 marca 2015, 21:52

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: artimaj »

Merlin pisze:a te puzzle dostałam od mojego Mr. :) zrobiliśmy sobie wzajemnie małe zakupy, by nakarmić głód naszych pasji;p ja kupiłam model airbusa Lufthansy Revella, a dostałam puzzle trefla :D

6000 Uliczka w Paryżu Trefl



Puzzle są w jednym worku, ale mają pomniejszony wymiar, po ułożeniu mają mieć 136x96 cm.
Pudełko jest najmniejsze z tych 3 egzemplarzy 6000, które mam.


a tak wygląda obrazek:

Obrazek
Piękne są i też nad nimi myślę :) zostały zakupione w jakimś sklepie stacjonarnym, czy przez internet? Zastanawiam się, gdzie na nie polować :)
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: michael_s »

krysteksc pisze:Fajnie, że Trefl idzie w większe elementacje mam nadzieję, że niedługo zobaczymy od nich więcej wzorów bo te 2 jakoś na razie do mnie zbyt nie przemawiają.
Jak się będą dobrze sprzedawały to pewnie pojawi się więcej wzorów. Nie pozostaje nam nic innego jak kupować, kupować...
Awatar użytkownika
Merlin
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 632
Rejestracja: 25 marca 2015, 15:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: Merlin »

artimaj pisze:
Piękne są i też nad nimi myślę :) zostały zakupione w jakimś sklepie stacjonarnym, czy przez internet? Zastanawiam się, gdzie na nie polować :)
kupione były na allegro, ale dopiero później dojrzeliśmy się, że w Legolas była korzystniejsza oferta.
Awatar użytkownika
Merlin
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 632
Rejestracja: 25 marca 2015, 15:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: Merlin »

6000 Anne Gaddes- Niemowlaki Schmidt

tak mnie zachwycają te puzzle, że nie mogłam się im oprzeć i robią mi za przerywnik przy Dolomitach 13200 i dodatkowy relaks w czasie świąt.
Przez święta pewnie ich nie ułożę, a będę mogła nad nimi posiedzieć tylko w niektóre weekendy, więc czasowo mi się rozciągnie układanie- ale będę wstawiać moje postępy :)

a oto i Niemowlaki po pierwszym dniu :)

Obrazek
Jakość zdjęcia nie powala, ale mix sztucznego światła i aparatu w telefonie robi swoje.. no i trochę dywan jest ze wzorami, więc się pstrzy w oczach- ale najważniejsze szczegóły są widoczne :)


ale przed układaniem zmieszałam dwa worki- aby nie było za łatwo ;p

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5335
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Brawo - trzymam kciuki :)
Faktycznie były w fabrycznych workach?
Awatar użytkownika
Merlin
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 632
Rejestracja: 25 marca 2015, 15:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: Merlin »

Marcin S. Puzzler pisze:Brawo - trzymam kciuki :)
Faktycznie były w fabrycznych workach?
tak :) na aukcji kupione jako nowe i faktycznie zafoliowane pudełko, nie otwierane jeszcze. W środku dwa worki z puzzlami. Ale stwierdziłam, że skoro udało mi się ułożyć już raz 6000 z jednego worka to i teraz nie będę szła na łatwiznę;)
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: michael_s »

Jakie sa wymiary tego obrazka? Bo na zdjęciu z ułożona ramka nie wygladaja na specjalnie duże.
Awatar użytkownika
Merlin
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 632
Rejestracja: 25 marca 2015, 15:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: Merlin »

michael_s pisze:Jakie sa wymiary tego obrazka? Bo na zdjęciu z ułożona ramka nie wygladaja na specjalnie duże.
Zgadza się, są mniejsze niż 6k Clementoni. Niemowlaki mają wymiary 157,4 x 107 cm. a Las Vegas miał 168,6 x 118,4 cm.
ale to jeszcze nic- 6 k Trefla będzie miało 136 x96 cm.
Awatar użytkownika
Merlin
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 632
Rejestracja: 25 marca 2015, 15:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: Merlin »

po drugim podejściu niemowlaki prezentują się tak :)

Co prawda wiele po świętach nie ułożyłam, ale zawsze jakieś kawałki już są;p

Obrazek

teraz przede mną najtrudniejsze części do ułożenia, bo w większości same tło ;p

No i zanim uaktualnię zdjęcia to minie duuuużo czasu, bo nie będzie mnie tam gdzie i one ;(
Ostatnio zmieniony 08 kwietnia 2015, 21:50 przez Merlin, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Merlin
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 632
Rejestracja: 25 marca 2015, 15:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: powyżej 3000, czyli 6000

Post autor: Merlin »

i jak widać na poprzednich zdjęciach- nie mam złączonej całej ramki. i na górnej i na dolnej ramce coś mi się te puzzle nie zgrywały ze sobą. w pewnym momencie nie wiedziałam, czy to mi się jakieś elementy już zdążyły zgubić, czy może jednak jakiś wybrakowany egzemplarz z niepełnymi puzzlami.. no dosłownie nie wiedziałam.
Ramka mi do siebie nie pasowała, bo i kolory nie odpowiadały i wysokości puzzli były różne..

Dopiero po ułożeniu tego elementu się zorientowałam co jest nie tak.

Obrazek

najprawdopodobniej ten podział puzzli na worki ma swoje wady, bo albo ja mam coś ze wzrokiem nie tak, albo te puzzle mają inne odcienie i są krzywo cięte. Więc skoro w elementach w środku puzzli są różnice to i na ramce pewnie jest to samo..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Merlin”