Mapa Świata z manufaktury van Schagena [1500 Jumbo]

Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1305
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Mapa Świata z manufaktury van Schagena [1500 Jumbo]

Post autor: Dawid »

Kolejna używka poszła na stół. Chwała Bogu kompletna :D (choć do końca o to drżałem)
Wg mnie bardzo ładna, choć moje dziadowskie zdjęcia oczywiście tego nie oddają. Nie wiem nawet, czy nie najładniejsza mapa, którą kiedykolwiek zdarzyło mi się układać. Oczywiście podkoloryzowanie granic oraz zmiana proporcji, to już robota współczesnych grafików. Dla ciekawych link do oryginału:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... p_1689.JPG
Co ciekawe, mam taką samą mapę w wersji Trefla 3000 - trochę nie ogarnąłem chyba przy zakupach ;) Ale nie zmarnuje się, choć na razie poczeka na swoją kolej.

Nie bardzo wiedziałem jak ją nazwać, bo zarówno na pudełku Jumbo jak i Trefla to jest po prostu "Antique Map" (brawa dla producentów...), ale po krótkich poszukiwaniach udało się ją jakoś skatalogować. Nawiasem mówiąc, przeszukując archiwum manufaktury van Schagena, natknąłem się na coś takiego:
http://dpc.uba.uva.nl/cgi/i/image/image ... =1;resnum=
I mam takie pytanie do firmy Trefl: Czy wy, k... śpicie?!
(wiem, że to głos wołającego na puszczy, ale musiałem dać ujście poczuciu żenady).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 10 pudełek / 5859 el.
Awatar użytkownika
mariareis
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1584
Rejestracja: 12 października 2014, 08:00

Re: Mapa Świata z manufaktury van Schagena [1500 Jumbo]

Post autor: mariareis »

Przepiękna mapa, a znając jakość Jumbo, wiem, że jest jeszcze lepsza, niż na zdjęciach (choć wbrew narzekaniom, niczego im nie brakuje :D).
Co do zalinkowanej mapy Polski i jej okolic - jednak nie prezentuje się tak atrakcyjnie jak dwa symetryczne koła otoczone kolorowymi rysunkami - a takie mapy dominują w ofercie i wśród układających. Może w Treflu uznali, że wydawanie samej mapy, bez rysunków, byłoby zbyt niszowe :roll:. A tak naprawdę myślę, że nikt tam specjalnie nie przerzuca tego typu zbiorów, producenci odgapiają wzory jedni od drugich ;). Może jest to też kwestia dostępności/ceny jakiegoś zdjęcia lub reprodukcji.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3535
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Mapa Świata z manufaktury van Schagena [1500 Jumbo]

Post autor: kallarepka »

Mapa rewelacyjna!

A tę polską ułożyłabym chętnie nawet bez ilustracji. No ale, jak uczy doświadczenie, mamy niewielki wpływ na decyzje puzzloproducentów.
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1305
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: Mapa Świata z manufaktury van Schagena [1500 Jumbo]

Post autor: Dawid »

mariareis pisze: Co do zalinkowanej mapy Polski i jej okolic - jednak nie prezentuje się tak atrakcyjnie jak dwa symetryczne koła otoczone kolorowymi rysunkami - a takie mapy dominują w ofercie i wśród układających. Może w Treflu uznali, że wydawanie samej mapy, bez rysunków, byłoby zbyt niszowe :roll:.
Owszem, to fakt. Ale jak już napisała Kallarepka, nawet bez ozdobników taka mapa mogłaby być ciekawa.
Poza tym istnieją też efektowniejsze wersje, np:
Obrazek
Obrazek

A jeśli i to by nie wystarczyło, to przecież graficy z Trefla (z innych firm zresztą też) niejednokrotnie już popuszczali wodze fantazji - zawsze można coś podrasować, żeby było ciekawiej ;) Nie chodzi mi o żaden konkretny wzór, ale szkoda po prostu, że Trefl nie eksploatuje tego, co ma właściwie po ręką. O Castorlandzie nawet nie mówię, bo on poszedł ze swoimi wzorami w zupełnie inną stronę i wątpię, żeby miał coś podobnego wydawać.
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 10 pudełek / 5859 el.
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mapa Świata z manufaktury van Schagena [1500 Jumbo]

Post autor: leżak »

Mapa prezentuje się rewelacyjnie, jak to Jumbo.
Układałam wariację na jej temat - Heye 6000 przerobili na panoramę i dodali trochę nowych elementów.

Trefl śpi od wielu lat. Zadowalają się sprzedażą krajobrazów, których ja akurat nie układam.
Do tego powielają wzory wydane równolegle przez innych producentów - zero oryginalności.
Pisałam do nich wielokrotnie, ale olewają zarówno mnie jak i temat ciekawych wzorów - a mapy są popularne, do tego malarstwo - tylko przebierać, nawet w naszych polskich artystach.
Awatar użytkownika
DeVire
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 783
Rejestracja: 13 stycznia 2016, 20:39
Lokalizacja: Namysłów

Re: Mapa Świata z manufaktury van Schagena [1500 Jumbo]

Post autor: DeVire »

leżak pisze:Mapa prezentuje się rewelacyjnie, jak to Jumbo.
Układałam wariację na jej temat - Heye 6000 przerobili na panoramę i dodali trochę nowych elementów.

Trefl śpi od wielu lat. Zadowalają się sprzedażą krajobrazów, których ja akurat nie układam.
Do tego powielają wzory wydane równolegle przez innych producentów - zero oryginalności.
Pisałam do nich wielokrotnie, ale olewają zarówno mnie jak i temat ciekawych wzorów - a mapy są popularne, do tego malarstwo - tylko przebierać, nawet w naszych polskich artystach.
Oj jak bym miał maszynkę do puzzli to bym poleciał po malarstwie:)
"Skręć w lewo ,to drugie prawo"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dawid”