metka puzzlowa

Podział wg tematyki, ilości elementów, autorów. Ogólne dyskusje o puzzlach. Pytania, porady i nowości.
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa

Re: metka puzzlowa

Post autor: chrumcia91 » 08 lis 2018, 13:43

Karomeja pisze:
08 lis 2018, 13:01
aure pisze:
07 lis 2018, 22:16
Ja uznaję puzzle za "nowe" jeśli nie był układane lub zostały ułożone ale są zachowane w stanie idealnym (czyli kompletne oraz bez uszkodzeń zarówno puzzli jak i pudełka). Przy czym w swoich ogłoszeniach zawsze konkretnie informuję jak sprawa z danymi puzzlami wygląda - czy były układane, czy są kompletne itp, załączam też zawsze zdjęcia pudełka z zewnątrz oraz od wewnątrz tak żeby każdy sam mógł ocenić czy mu puzzle odpowiadają czy nie. I to właśnie dokładne opisy i zdjęcia myślę są najważniejsze a nie to czy nazwiemy puzzle "nowe" czy "używane" bo to tylko słowa i każdy może pisać co mu się podoba. Podstawa udanej transakcji to szczerość a nie to jak nazwiemy towar ;)
Dla mnie jeśli raz ułożone lub nawet rozpakowane z woreczka i zaczęte ( w sensie, że ktoś próbował, ale nie dał rady) - nie są nowe! Nowe mogą być gdy są zapakowane oryginalnie w woreczek, nawet bez folii na pudełku. Ale w momencie układania lub próby układania tracą swoją "nowość". Idąc tym tropem wszystkie puzzle raz ułożone można by sprzedawać jako nowe po cenie rynkowej. Nie pasi mi to. Jak chcę nowe to idę do sklepu i kupuję w folii. Skoro ktoś zdjął folię i wyjął puzzle z woreczka - to nowe nie są. Ale to tylko moje zdanie :)
Cyber Killer pisze:
07 lis 2018, 5:18
po co ktoś otwiera nowe pudełko z puzzlami
W książce "Magia sprzątania" jest napisane że nowo kupione przedmioty nie stają się prawdziwie "Twoje" jeśli ich nie otworzysz. Tzn zdjąć folie, metki itp. Bez tego są towarem sklepowym, który być może czeka na sprzedaż dalej. To prowadzi do gromadzenia niepotrzebnie dużych ilości przedmiotów w domu, podczas gdy jeśli je otworzysz to zwiększa to szanse że faktycznie z nich skorzystasz.

W myśl tego ja też otwieram wszystko nowe co kupuję, a potem czeka na swoją kolej do ułożenia.
Do mnie to zupełnie nie przemawia. Skoro zapłaciłam za coś i zabrałam do domu to jest to moje. Nie ważne czy rozpakowane czy nie. Idąc tym tokiem myślenia mam w domu nie jedzenie, a towary sklepowe. Bo wciąż nie otworzyłam jogurtu, który zakupiłam kilka dni temu ;) Po za tym jak już ktoś pisał wyżej ( jak dobrze pamiętam Jaga) folia na pudełku chroni je przed niszczeniem od kurzy i wszelkich otarć. Po co otwierać coś czego od razu się nie użyje ;) Wczoraj kupiłam sobie zestaw kosmetyków w pudełku. Folię zdejmę dopiero gdy zacznę je używać, bo po co wcześniej. Ale to tylko moje zdanie ;)
w pełni się pod tym podpisuję :)

Wojciech

Post autor: Wojciech » 08 lis 2018, 18:30

jagabaga pisze:
08 lis 2018, 13:17
Karomeja pisze:
08 lis 2018, 13:01
Nowe mogą być gdy są zapakowane oryginalnie w woreczek, nawet bez folii na pudełku.
W taką "oryginalność zapakowania w woreczek" jestem skłonna uwierzyć tylko w przypadku puzzli "wielo-wieloworeczkowych" - że ktoś otworzył pudełko, ewentualnie jeden worek i wymiękł, widząc resztę. W przeciwnym razie - co za problem tak otwierać woreczki, by wysypać puzzle, ułożyć, wsypać z powrotem do oryginalnego woreczka i "oryginalnie" zgrzać zgrzewarką(?) :?. Nowy to znaczy oryginalnie zapakowany przez producenta - łącznie z ofoliowaniem pudełka, jak to ma miejsce w przypadku puzzli.
Zgadzam się z Tobą w 100%.
Bo potem kupuje się nowe rozpakowane puzzle (ale worek oryginalnie zamknięty) i okazuje się że jest kilka braków albo puzzle są zniszczone.

aure
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa

Post autor: aure » 08 lis 2018, 21:42

Wojciech pisze:
08 lis 2018, 18:30
Bo potem kupuje się nowe rozpakowane puzzle (ale worek oryginalnie zamknięty) i okazuje się że jest kilka braków albo puzzle są zniszczone.
I w 99% przypadków to będą braki albo uszkodzenia fabryczne a nie czyjeś "niecne" działanie...
No chyba, że kupujecie wyłącznie puzzle kosztujące po kilkaset złotych za pudełko to mogę uwierzyć, że komuś chciałoby się bawić w coś takiego.
W przypadku pudełek kosztujących po 20zł za sztukę to musiałby być niezły desperat żeby kombinować ze zgrzewaniem oryginalnego woreczka :D

Wojciech

Post autor: Wojciech » 08 lis 2018, 22:37

aure pisze:
08 lis 2018, 21:42
Wojciech pisze:
08 lis 2018, 18:30
I w 99% przypadków to będą braki albo uszkodzenia fabryczne a nie czyjeś "niecne" działanie...
No chyba, że kupujecie wyłącznie puzzle kosztujące po kilkaset złotych za pudełko to mogę uwierzyć, że komuś chciałoby się bawić w coś takiego.
W przypadku pudełek kosztujących po 20zł za sztukę to musiałby być niezły desperat żeby kombinować ze zgrzewaniem oryginalnego woreczka :D
No i odezwał się sprzedawca nowych używanych puzzli. 8-)

Awatar użytkownika
jolka1980
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa

Post autor: jolka1980 » 12 sie 2019, 1:17

Mnie się bardzo podoba pomysł z metką i właśnie od tego roku wrzucam je do wszystkich puzzli, które układam-metka od fanpuzzli.

anomalia

Post autor: anomalia » 12 sie 2019, 19:31

ja zapisuję datę ułożenia wewnątrz pudełka, muszę też wypakować te co mam schowane i spisać z albumu na forum te które ułożyłam ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle - dział ogólny”