Co chcielibyście ułożyć? czyli jakie puzzle byście najchętniej zobaczyli na półkach

Podział wg tematyki, ilości elementów, autorów. Ogólne dyskusje o puzzlach. Pytania, porady i nowości.
Awatar użytkownika
marcinR
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Kontakt:

Re: Co chcielibyście ułożyć? czyli jakie puzzle byście najchętniej zobaczyli na półkach

Post autor: marcinR » 29 sie 2016, 20:44

Olcia pisze:a ja ułożyłabym coś takiego :D

Obrazek
Olcia jeśli nie masz nic przeciwko online i max 100el to mogę Ci takie puzzelki od ręki zrobić;]
Obrazek

Awatar użytkownika
Bimbosz
Piąty stopień puzzlomaniactwa

Re: Co chcielibyście ułożyć? czyli jakie puzzle byście najchętniej zobaczyli na półkach

Post autor: Bimbosz » 29 sie 2016, 20:50

marcinR pisze:

Obrazek
Olcia jeśli nie masz nic przeciwko online i max 100el to mogę Ci takie puzzelki od ręki zrobić;]

jak dla mnie bardzo sztuczne, za bardzo sci-fi .. wolę naturalne "realne" fotografie czy krajobrazy :)
Pozdrawiam
Zapraszam do odwiedzania Mojego profilu :?

Awatar użytkownika
marcinR
Kontakt:

Post autor: marcinR » 29 sie 2016, 21:03

Bimbosz pisze:
marcinR pisze:

obrazek

jak dla mnie bardzo sztuczne, za bardzo sci-fi .. wolę naturalne "realne" fotografie czy krajobrazy :)
Pozdrawiam
;] to tylko screenshot. każdy ma tam swoje upodobania.

Ja też zdecydowanie wolę krajobraz Bimbosz;] zawsze dużą wagę przykładam do obrazu przed wyborem puzzli.
pozdrawiam serdecznie!
Obrazek

Awatar użytkownika
Olcia

Post autor: Olcia » 29 sie 2016, 21:07

Dziękuję Marcinie oczywiście, że nie mam nic przeciwko ;) choć puzzelki online sporadycznie układam ;) uwielbiam miętosić puzzle w dłoniach :mrgreen:

Bimbosz czasem odmiana jest wskazana ;) a ten wzór powaliłby mojego męża :roll:

Awatar użytkownika
Dawid

Post autor: Dawid » 29 sie 2016, 21:36

Obrazek
Rosyjska firma Step Puzzle robi puzzle z WoT. Nie takie co prawda, jak na Twoim screenie, ale też całkiem fajne.
http://www.steppuzzle.ru/catalog/1000_world_of_tanks/
http://www.steppuzzle.ru/catalog/mozaik ... wargaming/
http://www.steppuzzle.ru/catalog/mozaik ... aming_net/

Natomiast nie chce mi się nawet wracać do tematu, ile razy próbowałem się z nimi skontaktować w sprawie wysyłki do Polski.
Najłatwiej by było znać jakiegoś Białorusina i poprosić o odebranie takiej przesyłki i przywiezienie. No ale nie znam :(
W 2018: 4 pudełka / 2400 elementów

daro

Post autor: daro » 29 sie 2016, 21:57

iwona43 pisze:Obrazek

Mi się marzy to... W jakiejś większej elementacji, np. 5000 el. :) Ale już za dużo pudełek czeka na ułożenie :D
Jakby co, mam na zbyciu 9000 ,ganz nówka nie śmigana.Pudełko jeszcze w oryginalnej folii. W razie czego na priv, ale raczej tanio nie bedzie. Ewentualnie wymiana, ale jestem dość wybredny ;)

Awatar użytkownika
Olcia

Post autor: Olcia » 30 sie 2016, 5:11

Dawid pisze: Rosyjska firma Step Puzzle robi puzzle z WoT. Nie takie co prawda, jak na Twoim screenie, ale też całkiem fajne.
Natomiast nie chce mi się nawet wracać do tematu, ile razy próbowałem się z nimi skontaktować w sprawie wysyłki do Polski.
Najłatwiej by było znać jakiegoś Białorusina i poprosić o odebranie takiej przesyłki i przywiezienie. No ale nie znam :(
Taniej wyszłoby zrobić je na zamówienie, w każdym bądź razie nie jestem na nie tak napalona, ale jakby były dostępne na polskim rynku w przystępnej cenie zrobiłabym komuś prezent, a ja miałabym frajdę z układania ;)

Awatar użytkownika
Pastor
Czwarty stopień puzzlomaniactwa

Post autor: Pastor » 06 wrz 2016, 4:04

Chętnie ułożyłbym puzzle z Polskim motywem patriotycznym - żołnierze wyklęci, kampania wrześniowa, powstanie warszawskie itp. Postaci: Nil, Pilecki, Łupaszko, Inka, Jan Paweł II, kard. Wyszyński, Popiełuszko, etc. Chętnie jakieś ważne bitwy: Kłuszyn, Grunwald, powstanie listopadowe, styczniowe... Ponadto: polskie malarstwo, rzeźba, plakaty filmowe, ryciny z polskich baśni, polski komiks, kadry z dobranocek np. Bolek i Lolek, sceny z Pana Tadeusza, Kresy. Zdjęcia międzywojennej Warszawy, cuda krajowej architektury, etc... Zauważyłem, że puzzli z Polską w tle jest bardzo mało.
Good Red is dead Red.

Awatar użytkownika
klipol

Post autor: klipol » 06 wrz 2016, 17:04

Puzzle z Grunwaldem powinieneś znaleźć w elementacji 1000, 2000. Tu na forum była pruba zrobienia Grunwaldu w większej elementacji. Ktoś miał na forum puzzle z Piłsudzkim. Były też puzzle z Powstania Warszawskiego ale w małej elementacji. Puzzle były chyba z muzeum PW.
....

Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator

Post autor: Marcin S. Puzzler » 23 sty 2017, 21:02

Odgrzewamy :)

Moja propozycja na kolejną panoramę Castora (4000). Oczywiście prosiłoby się o 13.200 Clementoni ;)
Zresztą, niech to będzie ktokolwiek 8-)

Obrazek

Henryk Siemiradzki, Dirce chrześcijańska
Zdjęcie z kulturawplot.pl

Awatar użytkownika
Cyber Killer
Kontakt:

Post autor: Cyber Killer » 23 sty 2017, 21:28

Ja bym z chęcią poukładał jakieś prace Alexiuss'a: http://vs.darkfolio.com/gallery/4262 - maluje cyfrowo przewspaniałe postapokaliptyczne sceny (i nie tylko). Wysłałem nawet do producentów puzzli maila z propozycją żeby może pomyśleli nad zrobieniem puzzli z jego prac (zero odpowiedzi). Facet maluje cyfrowo, na swoim profilu deviantArt przy niektórych pisał jakie są pełne wymiary obrazka i szło to w setki megapikseli, wystarczająco nawet na 10k puzzli.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.

daro

Post autor: daro » 23 sty 2017, 21:48

Nic tylko założyć forumową fabrykę puzzli i kazdy miałby te swoje ukochane puzzle ;)

oola
Trzeci stopień puzzlomaniactwa

Post autor: oola » 23 sty 2017, 21:51

Znam tylko wzory dostępne obecnie na rynku ale odnoszę (może mylne) wrażenie, że polscy producenci puzzli tworzą "bezpieczne" wzory. Takie które trafią w gust nie tylko układającego ale też kogoś kto szuka neutralnego wzoru na prezent.
Choć osobiście wolałabym ułożyć obojętnie jaki wzór z galerii podanej przez ciebie niż jakiś pejzaż, czy tam krajobraz.

Awatar użytkownika
Junka

Post autor: Junka » 23 sty 2017, 22:06

Cyber Killer pisze:Ja bym z chęcią poukładał jakieś prace Alexiuss'a: http://vs.darkfolio.com/gallery/4262 - maluje cyfrowo przewspaniałe postapokaliptyczne sceny (i nie tylko). Wysłałem nawet do producentów puzzli maila z propozycją żeby może pomyśleli nad zrobieniem puzzli z jego prac (zero odpowiedzi). Facet maluje cyfrowo, na swoim profilu deviantArt przy niektórych pisał jakie są pełne wymiary obrazka i szło to w setki megapikseli, wystarczająco nawet na 10k puzzli.
O kurczaki, fajna ta galeria!
Ostatnio ułożone Clementoni Tabun koni 13200: viewtopic.php?f=226&t=5301

Szajba

Post autor: Szajba » 23 sty 2017, 23:47

Cyber Killer pisze:Ja bym z chęcią poukładał jakieś prace Alexiuss'a: http://vs.darkfolio.com/gallery/4262 - maluje cyfrowo przewspaniałe postapokaliptyczne sceny (i nie tylko). Wysłałem nawet do producentów puzzli maila z propozycją żeby może pomyśleli nad zrobieniem puzzli z jego prac (zero odpowiedzi). Facet maluje cyfrowo, na swoim profilu deviantArt przy niektórych pisał jakie są pełne wymiary obrazka i szło to w setki megapikseli, wystarczająco nawet na 10k puzzli.

No,no poukładałaby :)
oola pisze:Znam tylko wzory dostępne obecnie na rynku ale odnoszę (może mylne) wrażenie, że polscy producenci puzzli tworzą "bezpieczne" wzory. Takie które trafią w gust nie tylko układającego ale też kogoś kto szuka neutralnego wzoru na prezent.
Choć osobiście wolałabym ułożyć obojętnie jaki wzór z galerii podanej przez ciebie niż jakiś pejzaż, czy tam krajobraz.

Też mam wrażenie, że to jakaś dziwna forma poprawności politycznej. Zwłaszcza jak Trefl wydaje po raz enty zamek N. w 77 wariancie i nazywa to Alpy Bawarskie :D

Awatar użytkownika
Dawid

Post autor: Dawid » 24 sty 2017, 1:10

Ten temat wielokrotnie był tu poruszany. Niestety, ale puzzlomaniacy nie są targetem dla producentów puzzli. Grupą docelową są osoby, które zobaczą w sklepie ładny, odprężający i nieszczególnie trudny obrazek i powiedzą do żony/męża: "o kochanie, może spróbujemy sobie poukładać?"
Stąd powtarzalne, estetyczne landszafciki z niezbyt dużą liczbą elementów. Tam nie siedzą debile i gdyby ryzyko się opłacało, to by ryzykowali. Widocznie jednak te najbardziej zachowawcze przedsięwzięcia są zarazem najzyskowniejsze.

Co do obrazu Marcina to nie nazwałbym go arcydziełem co prawda, ale oczywiście nie wahałbym się z kupnem, gdyby powstał ;) Aczkolwiek nie łudzę się nawet, bo nie pasuje do portfolio ani jednego, ani drugiego naszego rodzimego producenta.
W 2018: 4 pudełka / 2400 elementów

Awatar użytkownika
Aśka300

Post autor: Aśka300 » 24 sty 2017, 3:00

Dawid pisze:Ten temat wielokrotnie był tu poruszany. Niestety, ale puzzlomaniacy nie są targetem dla producentów puzzli. Grupą docelową są osoby, które zobaczą w sklepie ładny, odprężający i nieszczególnie trudny obrazek i powiedzą do żony/męża: "o kochanie, może spróbujemy sobie poukładać?"
Stąd powtarzalne, estetyczne landszafciki z niezbyt dużą liczbą elementów. Tam nie siedzą debile i gdyby ryzyko się opłacało, to by ryzykowali. Widocznie jednak te najbardziej zachowawcze przedsięwzięcia są zarazem najzyskowniejsze.
Tak, wydaje mi się, że producenci puzzli idą pod jedno kopyto - każdy producent ma zbiór takich samych układanek, tj. wszystkie np. w Castroland są czerwone jak raki, jakieś specjalnie malowane i dla mnie nie są zachęcające. Za to Trefl, którego cenię za spasowanie i niską cenę ma obrazki wieloelementowe tak identyczne, że się chce płakać. Tona krajobrazów, Zamek Neuschwanstein z każdej możliwej perspektywy (osobiście jestem posiadaczka zimowej wersji tego zamku, tylko na 1000 kawałków i ten najbardziej cenię; jest uroczy, ale chodzi mi, że np. ten zamek ze 3 razy, coś tam ze 2, coś łudząco podobne do czegoś itp.) i poza paroma perełkami np. Positano, Wybrzeże Amalfickie, Włochy na 500 (którem mam nie z powodu na liczbę elementów, tylko na urok i kolorystykę) wszystko jest TAKIE SAME. Jestem tym trochę zawiedziona bo bardzo lubię Trefla, ale stałam się bardziej wymagająca i chciałabym czegoś WOW.
Np. nigdy nie wydawany przez firmy puzzlowe obraz, jakąś sytuację, kadr z jakiegoś filmowego megachitu, ważne wydarzenie - np. Wielkie serce WOŚP z Owsiakiem i dzieciakami itp. I inne niecodzienne wydarzenia. A jak krajobrazy to jakieś już wyszukane - z krajów i miejsc, gdzie nie było zdjęć na puzzle. A nie 5 Alp, 4 Tatry, jakaś szarobura zatoczka itp.
Trefl za to rozpieszcza dzieci bo wzorów dziecięcych jest bardzo dużo i wszystkie są urocze.

A MOŻE BY TAK NAPISAĆ DO TREFLA JAKO RODZIMEGO PRODUCENTA MAILA W IMIENIU FORUMOWICZÓW Z PROPOZYCJĄ NOWYCH WZORÓW I WIĘKSZEJ ICH ILOŚCI DLA WYMAGAJĄCYCH??? Jestem pewna, że po takie oryginalne wzory zwykli klienci też by sięgali.

oola

Post autor: oola » 24 sty 2017, 8:09

Aśka300 pisze: A MOŻE BY TAK NAPISAĆ DO TREFLA JAKO RODZIMEGO PRODUCENTA MAILA W IMIENIU FORUMOWICZÓW Z PROPOZYCJĄ NOWYCH WZORÓW I WIĘKSZEJ ICH ILOŚCI DLA WYMAGAJĄCYCH??? Jestem pewna, że po takie oryginalne wzory zwykli klienci też by sięgali.
Zgadzam się ze wszystkim co napisałaś ale najbardziej z tym. Tylko po za jednym mailem zbiorowym może warto by było aby każdy z osobna coś tam napisał. Zaleją ich te wiadomości i może coś do nich dotrze :mrgreen:
No i jest jeszcze Facebook. Nie wiem czy nasi polscy producenci mają oficjalne konta na nim ale jak tak to warto tam uderzyć.
Na marginesie dodam, że najbardziej podobają mi się wzory Heye ale jednak granica budżetowa pozwala mi tylko na nie patrzeć :(

Awatar użytkownika
Cyber Killer
Kontakt:

Post autor: Cyber Killer » 24 sty 2017, 8:54

Myślę, że pominęliście to co wyżej napisałem - pisałem maila już do producenta (akurat do Castorlandu, bo wolę ich produkty niż Trefla) i zero odpowiedzi. Nawet nie "dziękujemy, pomyślimy nad tym", tylko kompletnie nic.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.

Awatar użytkownika
michael_s

Post autor: michael_s » 24 sty 2017, 9:10

oola pisze:No i jest jeszcze Facebook. Nie wiem czy nasi polscy producenci mają oficjalne konta na nim ale jak tak to warto tam uderzyć.
Trefl ma: https://www.facebook.com/Trefl.s.a/?fref=ts . Miłego bicia głową w mur. :twisted:
Posiadam: 72 pudełka, 584700 elementów
Dotychczas ułożone: 35 obrazków, 206700 elementów
Ostatnio ułożone: Educa 18000 St. Columba Altarpiece viewtopic.php?f=124&t=4335

daro

Re: RE: Re: Co chcielibyście ułożyć? czyli jakie puzzle byście najchętniej zobaczyli na półkach

Post autor: daro » 24 sty 2017, 9:34

michael_s pisze:
Trefl ma: https://www.facebook.com/Trefl.s.a/?fref=ts . Miłego bicia głową w mur. :twisted:
Dokładnie. Jakby tak chcieli spełnić życzenia każdego puzzlomaniaka, z torbami by poszli. Bo jak to sie mówi.. Jeden woli córusię, drugi woli mamusię :)

Awatar użytkownika
popelek
Drug stopień puzzlomaniactwa

Post autor: popelek » 24 sty 2017, 14:28

Aśka, podpisuję się pod twoją wypowiedzią dwoma rękami. Trefl wygrywa u mnie spasowaniem, ceną i dostępnością. Dobrze, że chociaż ciapków ma niedużo. Tęsknię za jakąś martwą naturą, toż takie wzory są stworzone na puzzle, a nie - tylko w kółko 20 - 60 % nieba, pół biedy że cieniowanego, lub z chmurkami.
A z takich nierealnych pomysłów: 6000 tysięcy Trefla ze "zdjęciem grupowym" bohaterów My Little Pony na przykład, bo Disneya to już za dużo. Skoro mają być wzory dziecięce. Wpisywałoby się w trend Ravensburgera 40k. Bo ten Paryż czy Wenecja to same ciapki, prawda? Ciapki, które nigdy nie wyglądają na kawałku tak, jak na pudełku...
Albo z map: satelitarne zdjęcie Trójmiasta/Poznania/ od biedy Warszawy na 6000
Ostatnio zmieniony 24 sty 2017, 15:25 przez popelek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michael_s

Post autor: michael_s » 24 sty 2017, 15:23

popelek pisze:A z takich nierealnych marzeń: 6000 tysięcy Trefla ze "zdjęciem grupowym" bohaterów My Little Pony na przykład
A dla kogo miałby być taki wzór? 6000 dla dzieci czy My Little Pony dla dorosłych?
Posiadam: 72 pudełka, 584700 elementów
Dotychczas ułożone: 35 obrazków, 206700 elementów
Ostatnio ułożone: Educa 18000 St. Columba Altarpiece viewtopic.php?f=124&t=4335

Suzafon

Post autor: Suzafon » 24 sty 2017, 15:33

Mi marzy się powrót ravensburgera do panoramy 12000 z tym obrazkiem rizzi'ego.
Obrazek

michael_s pisze:
popelek pisze:A z takich nierealnych marzeń: 6000 tysięcy Trefla ze "zdjęciem grupowym" bohaterów My Little Pony na przykład
A dla kogo miałby być taki wzór? 6000 dla dzieci czy My Little Pony dla dorosłych?
Na rynku puzzli byłoby tego już za dużo. Okropne 40k, i jego składowe po 1k i jeszcze okropniejsze 5k. Jeszcze jakby do tego doszły kolorowe koniki...

Awatar użytkownika
popelek

Post autor: popelek » 24 sty 2017, 15:38

Dlatego napisałam "nierealnych". Ravensburger 10x4000 z kadrami z Króla Lwa może jest i dla dorosłych ze względu na sentyment, albo dla chińskich dzieci geniuszy. Może i format 3000 byłby poręczniejszy.
Skoro już piszę... Te rekordowe wzory Educi czy Ravensburgera mnie odrzucają, same kolaże. Takie jakieś, jeśli mogę tak powiedzieć, kiczowate, sztuczne, taka kolejka do Arki Noego. Nagromadzenie zwierząt bym kupiła, jeśli byłby to przegląd gatunków europejskich ptaków.

SylwesterP

Post autor: SylwesterP » 24 sty 2017, 16:41

popelek pisze: Nagromadzenie zwierząt bym kupiła, jeśli byłby to przegląd gatunków europejskich ptaków.
Ornitolodzy zamiast patrzec w niebo przerzuciliby się na puzzle :D

Awatar użytkownika
Aśka300

Post autor: Aśka300 » 24 sty 2017, 19:14

Cyber Killer pisze:Myślę, że pominęliście to co wyżej napisałem - pisałem maila już do producenta (akurat do Castorlandu, bo wolę ich produkty niż Trefla) i zero odpowiedzi. Nawet nie "dziękujemy, pomyślimy nad tym", tylko kompletnie nic.
Napisałam to spontanicznie - może się nie uda, a może, jak napisała oola gdyby całe forum na raz wysłało najpierw wspólnego maila, a potem każdy od siebie, to firma by zauważyła takie pospolite ruszenie i jakoś zareagowała.

Awatar użytkownika
Aśka300

Re: RE: Re: Co chcielibyście ułożyć? czyli jakie puzzle byście najchętniej zobaczyli na półkach

Post autor: Aśka300 » 24 sty 2017, 19:27

daro pisze:
michael_s pisze:
Dokładnie. Jakby tak chcieli spełnić życzenia każdego puzzlomaniaka, z torbami by poszli. Bo jak to sie mówi.. Jeden woli córusię, drugi woli mamusię :)
To może chociaż warto byłoby napisać np. do Trefla, żeby wypuścił więcej wzorów na puzzle od 2000 wzwyż, bo w porównaniu z tymi na 1000 jest ich zdecydowanie za mało i te 1000 są bardziej zróżnicowane tematycznie. (Ale to tylko rzucone hasło, nikogo nie zmuszam).

Awatar użytkownika
Aśka300

Post autor: Aśka300 » 24 sty 2017, 19:39

popelek pisze:Aśka, podpisuję się pod twoją wypowiedzią dwoma rękami. Trefl wygrywa u mnie spasowaniem, ceną i dostępnością. Dobrze, że chociaż ciapków ma niedużo. Tęsknię za jakąś martwą naturą, toż takie wzory są stworzone na puzzle, a nie - tylko w kółko 20 - 60 % nieba, pół biedy że cieniowanego, lub z chmurkami.
A z takich nierealnych pomysłów: 6000 tysięcy Trefla ze "zdjęciem grupowym" bohaterów My Little Pony na przykład, bo Disneya to już za dużo. Skoro mają być wzory dziecięce. Wpisywałoby się w trend Ravensburgera 40k. Bo ten Paryż czy Wenecja to same ciapki, prawda? Ciapki, które nigdy nie wyglądają na kawałku tak, jak na pudełku...
Albo z map: satelitarne zdjęcie Trójmiasta/Poznania/ od biedy Warszawy na 6000
Dzięki :) To z doświadczenia - lubię Trefla, ale chciałabym lubić go również za ciekawe wzory. Ja również myślałam o tym, że powinni na 2000,3000 lub nawet 6000 elementów zrobić wzory z bajek - nawet nie dla nas, ale dla zdolnych dzieciaków, które nie przepadają za krajobrazami, a chciałyby poukładać dłużej niezbyt trudne motywy. Zwierząt w wersjach od 2000 wzwyż też brakuje, a powinny się tam znaleźć. I tylko nie same malowane - fotografie realistyczne są o wiele lepsze.

komar1978

Post autor: komar1978 » 26 kwie 2017, 9:25

Marcin S. Puzzler pisze:Na pewno :)

Ale chodzi mi o pozycję w jakiej siedzi: brakuje mu tylko smartfona w ręku i wychodzącego dymka:
Wiesz Czarek, siedzę z niezłymi kociakami.
danielo się modli

ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle - dział ogólny”