Nasze układanie okiem naszych znajomych

Podział wg tematyki, ilości elementów, autorów. Ogólne dyskusje o puzzlach. Pytania, porady i nowości.
Awatar użytkownika
Puzzabell
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1530
Rejestracja: 06 września 2016, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasze układanie okiem naszych znajomych

Post autor: Puzzabell »

jagabaga pisze:
Puzzabell pisze: Zdjęcie zrobione ukradkiem, bo nie śmiem tam wchodzić i zakłócać, żeby czegoś nie zepsuć :D
chociaż kuszą mnie bardzo te powierzchnie!
A jakie stoły :) Tylko... gdzie ta kolejka :?: , której zepsucia obawiasz się ;) .
Ach, na kolejki to nie śmiem nawet patrzeć, a co dopiero zdjęcie robić, to by już podpadało pod jakieś kopyrajty ;)
Zdjęcie zrobione w trakcie przebudowy koncepcji.
jagabaga pisze: A swoją drogą bardzo fajne hobby. Blisko nas jest technikum kolejowe, w którym w nim co rok odbywają się zloty modelarzy - powstaje wtedy gigantyczna makieta. Pociągi jeżdżą "po prostej", po zakrętach, w tunelach, po mostach, zwrotnice działają, szlabany otwierają się, zamykają, światełka migają, statki po rzekach pływają, samochodziki po pobliskich drogach jeżdżą, koparka pracuje, krowy nieopodal torów się pasą. Można tak łazić wzdłuż makiety, która zajmuje prawie całą salę gimnastyczną w szkole :o i patrzeć, i patrzeć... REWELACJA:-)))
Hehe, znam, znam, mamy zaliczone wszystkie wystawy stałe i czasowe w Warszawie, Hamburgu, Berlinie, itd.
Coś pięknego! Zwłaszcza w Hamburgu, w portowej dzielnicy.
I love the smell of fresh puzzle in the morning.

Spis ułożonych puzzli *** Album Flickr *** Projekt "Big & Small" *** Lekcja Anatomii *** Tryptyki
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Nasze układanie okiem naszych znajomych

Post autor: michael_s »

Puzzabell pisze:Obrazek
Wspaniały stół do układania dużych elementacji! ;)
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
Puzzabell
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1530
Rejestracja: 06 września 2016, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasze układanie okiem naszych znajomych

Post autor: Puzzabell »

michael_s pisze: Wspaniały stół do układania dużych elementacji! ;)

Wiem, i cierpię w milczeniu :)
I love the smell of fresh puzzle in the morning.

Spis ułożonych puzzli *** Album Flickr *** Projekt "Big & Small" *** Lekcja Anatomii *** Tryptyki
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nasze układanie okiem naszych znajomych

Post autor: leżak »

Chętnie bym zagospodarowała te blaty :)
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: Nasze układanie okiem naszych znajomych

Post autor: Aśka300 »

leżak pisze:Chętnie bym zagospodarowała te blaty :)
Ja też ;)
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1298
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: Nasze układanie okiem naszych znajomych

Post autor: Dawid »

Puzzabell pisze: Hehe, znam, znam, mamy zaliczone wszystkie wystawy stałe i czasowe w Warszawie, Hamburgu, Berlinie, itd.
Coś pięknego! Zwłaszcza w Hamburgu, w portowej dzielnicy.
Nie wiem, czy to jest duże, czy małe w porównaniu do tego, co oglądaliście, ale polecam - na mnie zrobiło fajne wrażenie. Choć na kolejki nie zwracałem właściwie uwagi, tylko na makiety :)
https://www.facebook.com/kolejkowo/?fref=ts
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 7 pudełek / 4599 el.
Awatar użytkownika
Puzzabell
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1530
Rejestracja: 06 września 2016, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nasze układanie okiem naszych znajomych

Post autor: Puzzabell »

Dawid pisze:
Puzzabell pisze: Hehe, znam, znam, mamy zaliczone wszystkie wystawy stałe i czasowe w Warszawie, Hamburgu, Berlinie, itd.
Coś pięknego! Zwłaszcza w Hamburgu, w portowej dzielnicy.
Nie wiem, czy to jest duże, czy małe w porównaniu do tego, co oglądaliście, ale polecam - na mnie zrobiło fajne wrażenie. Choć na kolejki nie zwracałem właściwie uwagi, tylko na makiety :)
https://www.facebook.com/kolejkowo/?fref=ts
Znamy, lubimy, świetna miniaturowa pasja :)
I love the smell of fresh puzzle in the morning.

Spis ułożonych puzzli *** Album Flickr *** Projekt "Big & Small" *** Lekcja Anatomii *** Tryptyki
Sonne
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 280
Rejestracja: 03 stycznia 2017, 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze układanie okiem naszych znajomych

Post autor: Sonne »

Zainspirowany tym tematem, ostatnio wrzuciłem ułożone przeze mnie puzzle na facebooka. Niestety bez rewelacji. Nikogo one nie wzruszyły, żadnych hejtów także nie było. Same lajki :)
Posiadam: 8 pudełek, 39700 elementów
Dotychczas ułożone: 3 obrazy, 7000 elementów

Aktualnie układam: 6000 Clementoni (36522) Zamek Neuschwanstein: http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=318&t=13596
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nasze układanie okiem naszych znajomych

Post autor: leżak »

Widać jesteśmy społeczeństwem obrazkowym.
Tyle jest informacji do ogarnięcia - dobrze, że jest czas na kliknięcie łapki w górę :)
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: Nasze układanie okiem naszych znajomych

Post autor: Aśka300 »

Sonne pisze:Zainspirowany tym tematem, ostatnio wrzuciłem ułożone przeze mnie puzzle na facebooka. Niestety bez rewelacji. Nikogo one nie wzruszyły, żadnych hejtów także nie było. Same lajki :)
Ja zrobiłam to dziś - zalajkowały tylko najbliższe koleżanki i jedna puzzlomaniaczka ;)
Kuzynka napisała, że super, ale ona by sobie prędzej włosy z głowy wyrwała zanim by to ułożyła ;)
Post na fb umieściłam z wyłączeniem dalszych znajomych i bardzo dalekich bo uważałam, że im to nie jest potrzebne.
A pozostali - cóż, ludzie są przemęczeni i mają bardzo mało czasu żeby się czemuś dłużej przyglądać i komentować. Ja też tak mam, więc rozumiem.
Gdyby lajkować i komentować wszystko, co mamy na fb musielibyśmy siedzieć tam z 10 godzin dziennie.
Sonne
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 280
Rejestracja: 03 stycznia 2017, 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze układanie okiem naszych znajomych

Post autor: Sonne »

Zgadzam sie, powiem wiecej. Sytuacja sie rozwinela. wczoraj zorganizowalismy z dziewczyna impreze na czesc jej urodzin. Oczywiscie byl temat puzzli, tyle tylko ze to goscie poruszyli ten temat, poniewaz widzieli post na fb. Jestem pozytywnie zaskoczony. Zadnych negatywnych emocji. Kazda osoba czy to dziewczyna czy facet byl pod wrażeniem. Kazdy z nich chcialby cos takiego miec na scianie, ale dobrze wie ze cierpliwosci im by nie starczylo. Ogladali bazylike, sawanne jak wyglada w trakcie. Chcieli zobaczyc astrologie jak wygląda w samych workach i jak wygląda stworzenie adama ulozone. Pokazywalem im prace bimbosza i tej dziewczyny z tatuazami na nogach. Sa oczarowani a mnie czekaja nowe zamowienia haha
Posiadam: 8 pudełek, 39700 elementów
Dotychczas ułożone: 3 obrazy, 7000 elementów

Aktualnie układam: 6000 Clementoni (36522) Zamek Neuschwanstein: http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=318&t=13596
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: Nasze układanie okiem naszych znajomych

Post autor: Aśka300 »

Super, układanie na zamówienie jest bardzo fajne; pozytywnym aspektem tego jest to, że nie trzeba płacić za puzzle, a jeszcze się ma zapłatę :)
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5335
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Nasze układanie okiem naszych znajomych

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Sonne pisze:Zgadzam sie, powiem wiecej. Sytuacja sie rozwinela. wczoraj zorganizowalismy z dziewczyna impreze na czesc jej urodzin. Oczywiscie byl temat puzzli, tyle tylko ze to goscie poruszyli ten temat, poniewaz widzieli post na fb. Jestem pozytywnie zaskoczony. Zadnych negatywnych emocji. Kazda osoba czy to dziewczyna czy facet byl pod wrażeniem. Kazdy z nich chcialby cos takiego miec na scianie, ale dobrze wie ze cierpliwosci im by nie starczylo. Ogladali bazylike, sawanne jak wyglada w trakcie. Chcieli zobaczyc astrologie jak wygląda w samych workach i jak wygląda stworzenie adama ulozone. Pokazywalem im prace bimbosza i tej dziewczyny z tatuazami na nogach. Sa oczarowani a mnie czekaja nowe zamowienia haha
Taka forma "ewangelizacji" jest chyba najskuteczniejsza i najlepiej przekonuje do naszego hobby :)
Ostatnio dowiozłem do pracy 2 obrazy (łącznie wiszą 3). Każdy kto wchodzi robi (szczere ;) ) wow!

A co do reakcji na podziw otoczenia - może warto zamówić koszulkę: "Układam puzzle. Jaka jest Twoja supermoc?"
:D
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze układanie okiem naszych znajomych

Post autor: Junka »

Marcin S. Puzzler pisze: A co do reakcji na podziw otoczenia - może warto zamówić koszulkę: "Układam puzzle. Jaka jest Twoja supermoc?"
:D
Ha! Nawet bym mogła taką założyć! ;)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nasze układanie okiem naszych znajomych

Post autor: Cyber Killer »

No to co, jakiś szybki sklepik na spreadshirt czy jakimś innym koszulkowym i będzie na opłacenie hostingu za forum ;-)
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
tungu
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 52
Rejestracja: 02 kwietnia 2017, 19:26

Re: Nasze układanie okiem naszych znajomych

Post autor: tungu »

Moi znajomi raczej nic nie mówią. Puzzel ułożony z myślą o powieszeniu go w pracy w pokoju socjalnym (Heye, Flower life) zadebiutował bez echa w dniu zakładowego spotkania wielkanocnego. Jedynie koleżanka siedząca obok mnie w kurtuazyjnej rozmowie stwierdziła, że chyba trudno ułożyć coś takiego, a kolegę po prawej interesował rozmiar antyramy, w której był puzzel. I tyle. Może pozostali uznali, że to dziecinne, ale z grzeczności nic nie powiedzieli?
elmirka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 314
Rejestracja: 24 kwietnia 2017, 08:24
Lokalizacja: Tychy

Re: Nasze układanie okiem naszych znajomych

Post autor: elmirka »

Jako, że nie mam fb, to moje efekty przesyłam whatsappem tylko kilku osobom, ale wszyscy odpisują, że nie mieliby cierpliwości i piękny efekt. Tylko jedna koleżanka się zainteresowała szczerze i zamówiłam jej puzzle przy okazji mojego zamówienia ;)
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Nasze układanie okiem naszych znajomych

Post autor: Daff »

Marcin S. Puzzler pisze:Ostatnio dowiozłem do pracy 2 obrazy (łącznie wiszą 3). Każdy kto wchodzi robi (szczere ;) ) wow!
A które powiesiłeś? ;)

Ostatnio była u mnie kuzynka, która przeżyła szok, kiedy dowiedziała się, że kilkanaście wiszących u mnie obrazów to puzzle. Jakoś wcześniej nie zwróciła na to uwagi. Myślała, że to takie piękne obrazy :mrgreen:
Bliska rodzina akceptuje i przejawia żywe zainteresowanie nowymi nabytkami i planami zakupowymi :D
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: Nasze układanie okiem naszych znajomych

Post autor: Aśka300 »

Dawno mnie tu nie było ;) Dlatego też witam wszystkich nowych forumowiczów :D

Chcę dodać coś pozytywnego do tego tematu. Temat "mojego układania" rozniósł się po okolicy za sprawą kilku znajomych osób. Jakiś czas temu zaczepiła mnie na ulicy sąsiadka, Pani w wieku emerytalnym. Powiedziała, że słyszała, że lubię układać i pochwaliła się, że od jakiegoś czasu również układa puzzle. Poprosiła mnie o adres tej strony ;) Nie wiem czy się tu zaloguje, ale miło mi, że po pierwsze znajomi opowiadają, że układam, a po drugie - że ktoś znajomy również to lubi.
Odniosłam też wrażenie, że zapanowała ogólna moda na puzzle - przez promocje w marketach i możliwość kupienia puzzli np. w lumpeksach. Ostatnio dowiedziałam się również, że bliska koleżanka też czasami układa (i nawet wiesza na ściany ;) ), a przez to, że kupiłam paczkę puzzli dla rodzeństwa (14 i 9 lat) z rodziny, dowiedziałam się, że bardzo szybko ułożyli i chcą kupić sobie następne (pytali mnie o sklepy w Internecie).
Dlatego bardzo mi miło bo widać, że układanie puzzli jest atrakcyjną sprawą dla dzieci i dorosłych ;)

Ja dalej układam Tygrysy Clementoni 3k, ale przyznam się, że przez inne wiosenno - urlopowe zajęcia troszkę zaniechałam :p
Posortowałam również Kurczaki, które dostałam w prezencie od jednej forumowiczki za zakup innych pudełek, ale nie układałam ich jeszcze.
Niedługo mam nadzieję znów "zasiądę" pełną parą do układania :)
Czerwony Kapturek
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 45
Rejestracja: 02 sierpnia 2017, 06:49

Re: Nasze układanie okiem naszych znajomych

Post autor: Czerwony Kapturek »

DarkVeroni pisze:U mnie podobnie... niektórzy mówią ooo fajnie zajęcie nawet sami układają, może nie tyle co Ja, ale coś tam dziubią. Inni z kolei mówili do mnie " a ty nie masz co innego do roboty?". Ja układam puzzle, mąż pasjonuje się w plastikowych modelach do sklejania, jego znajomy z pracy rzucił tekstem "zróbcie sobie dziecko to nie będziecie mieli czasu na modele i puzzle"( w obecnej chwili nie posiadamy dzieci, ten znajomy tak), jak mi to mąż powiedział to aż się we mnie zachorowało :evil: bo to że on ma małe dziecko i po pracy nie potrafi zorganizować sobie czasu tylko fotel tv i piwko to nie mój interes..... Jest innego zdania niż on ponieważ nawet przy dziecku można sobie zorganizować jakoś czas np gdy dzieć śpi można trochę poukładać puzzli, mąż jak zajmuje się jakimś modelem to nie zajmuje się nim codziennie bo jak sklei jakąś część to musi poczekać dzień lub dwa aż klej dobrze wyschnie lub jak coś pomaluje to również musi czekać aż farba wyschnie. Ten znajomy kilka razy takim tekstem rzucił do czasu kiedy mój mu zwrócił uwagę :evil: .....
Ja mam trzyletnią córkę i układam regularnie. Ostatnio nawet razem trochę układamy :D
A takie napaści jak ta że strony Waszego znajomego to często przejaw frustracji i zazdrosci.
Choć też Wam trochę zazdroszczę, że macie takie podobne zainteresowania i zrozumienie dla siebie nawzajem w tym temacie... :?
Czerwony Kapturek
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 45
Rejestracja: 02 sierpnia 2017, 06:49

Re: Nasze układanie okiem naszych znajomych

Post autor: Czerwony Kapturek »

Myślę że ogólnie w Polsce ludzie są tolerancyjni na wszystko, co im bezpośrednio nie robi krzywdy i nie spotkałem się z jakiś jawnymi podśmiechujkami, czy złośliwościami.

W pełni się z Tobą zgadzam: Polscy są mogą tolerancyjni, a jakiś złośliwy frustrat znajdzie się w każdym narodzie...
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nasze układanie okiem naszych znajomych

Post autor: Cyber Killer »

Ja bym powiedział że złośliwych frustratów mamy nad wyraz dużo w tym kraju. <tu wstawić długi wywód o tym jak słaba gospodarka i niskie zarobki wywołują problemy społeczne, kiedy ludzie widzą o ile lepiej żyje się na zachodzie> No, ale to forum o puzzlach, a nie polityce :-).

Z innej beczki, zmieniłem pracę parę miesięcy temu i na wewnętrznym forum zarzuciłem temat puzzli. Kilka osób się odezwało i tez pokazało fotki swoich układanek. Raczej nie ma jakichś dużych maniaków, ale miło że jednak trochę jest :-).
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
herma
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 307
Rejestracja: 16 października 2015, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze układanie okiem naszych znajomych

Post autor: herma »

U mnie znajomi wiedzą, że układam puzzle, bo mam album na fb ze zdjęciami obrazków, które ułożyłam. Wszyscy się zastanawiają nad tym ile mam cierpliwości i że mi się chce. Moja rodzina podchodzi do tego neutralnie. Mój brat z bratowa też lubią układać puzzle więc są pod wrażeniem niekiedy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle - dział ogólny”