Jakie "mózgi" lubią układać puzzle (?)

Podział wg tematyki, ilości elementów, autorów. Ogólne dyskusje o puzzlach. Pytania, porady i nowości.

Jakie "mózgi" lubią układać puzzle (?)

Jestem ŚCISŁOWCEM (zaznacz tę odpowiedź również w przypadku, jeśli nie jesteś typowym ścisłowcem, ale jednak bardziej ścisłowcem niż humanistą;-))
45
53%
Jestem HUMANISTĄ (zaznacz tę odpowiedź również w przypadku, jeśli nie jesteś typowym humanistą, ale jednak bardziej humanistą niż ścisłowcem;-))
31
36%
Żadna z powyższych opcji
9
11%

Liczba głosów: 85

Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa

Re: Jakie "mózgi" lubią układać puzzle (?)

Post autor: jagabaga » 16 mar 2017, 10:29

Powyższe wpisy przywołały u mnie wspomnienie niewidomej dziewczyny, która robiła swetry na drutach, wrabiając różnokolorowe wzory. Nie wiem, jak ona to robiła, bo niektóra włóczka to były kłębki od tego samego producenta, tyle że - wg mnie i innych widzących osób - różniły się tylko kolorami. Ciekawe, czy ta dziewczyna poradziłaby sobie z układaniem puzzli po kształtach, jak podani za przykład Aspergerowcy.
# Moja puzzloteka
# Moje puzzlowe podium: * Przywołanie morza * Zegar * Mezzo Goddess *

Awatar użytkownika
Daff

Post autor: Daff » 16 mar 2017, 18:52

jagabaga pisze:Powyższe wpisy przywołały u mnie wspomnienie niewidomej dziewczyny, która robiła swetry na drutach, wrabiając różnokolorowe wzory. Nie wiem, jak ona to robiła, bo niektóra włóczka to były kłębki od tego samego producenta, tyle że - wg mnie i innych widzących osób - różniły się tylko kolorami. Ciekawe, czy ta dziewczyna poradziłaby sobie z układaniem puzzli po kształtach, jak podani za przykład Aspergerowcy.
Podobno niektórzy niewidomi potrafią "czytać" kolory. Mają tak wrażliwe opuszki palców, że rozróżniają emitowane promieniowanie elektromagnetyczne w różnych zakresach długości fali. A ta dziewczyna mogła też mieć oznaczone w jakiś sposób motki i tak sobie radziła. Bo już samo robienie na drutach bez patrzenia na robótkę jest stosunkowo łatwe ;)

Awatar użytkownika
Cirizrivii
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa

Post autor: Cirizrivii » 15 mar 2018, 20:43

Zagłosowałam na "żadne z powyższych" ze względu na to, że sama nie wiem kim jestem :D Chyba bardziej mi do artystki, bo z pisaniem u mnie słabo (ciągłe błędy stylistyczne, językowe), a matma leży i kwiczy. Nie oznacza to jednak, że nie lubię pisać ani od czasu do czasu sobie coś policzyć z ciekawości o wynik.
Puzzle oraz czytanie to takie moje "gromadzenie". Uwielbiam jak coś kończę, jak widzę efekty mojej pracy i później mogę "poklepać się po ramieniu" :roll: za czytanie dużej ilości książek albo ułożenie tylu a tylu puzzli. Chore, wiem, ale tak działam :ugeek:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle - dział ogólny”