Wieszanie puzzli

Podział wg tematyki, ilości elementów, autorów. Ogólne dyskusje o puzzlach. Pytania, porady i nowości.
Awatar użytkownika
aer
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa

Re: Wieszanie puzzli

Post autor: aer » 06 mar 2018, 15:47

Donoszę uprzejmie, że próby wieszania 2000 D-Toys bez klejenia skazane są na niepowodzenie:p żeby nie było w tej samej antyramie wisiała kilka lat Educa 2000 bez żadnych problemów.

Obrazek

Miroly
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa

Wiszanie duzych puzzli

Post autor: Miroly » 05 paź 2018, 6:58

Witam dzisiaj mam zamiar skończyc układać 13200 Nowy York, a chcę je powiesić na ścianie. Jak się do tego zabrać? Kupić 1plyte na wymiar obrazu czyli (3m x 1.4m)? Czy 2 plyty hdf i potem je skleic w calosc? Liczę na waszą pomoc :D

Polemik

Re: Wieszanie puzzli

Post autor: Polemik » 06 paź 2018, 8:31

Jednej płyty hdf chyba nie kupisz. Ja jak swoje puzzle kleiłem to max długość to bylo 2850mm.
Co do odpowiedzi na Twoje pytanie to przekopuje swój post z innego tematu:
Jak do wieszania to przytnij 2 płyty i później obowiązkowo mocowania na spodzie. Ja wieszałem 13200 Clementoni to jest ta sama szerokość co Twoich tylko Ty masz je wyższe. Do mocowania użyłem 2 poziomych listew o grubości 2.5cm i szerokość bodajże 4 albo 4.5cm. A do pionowego mocowania 5 listew. Umieszczonych w równych odległościach od siebie. Płytę do listew mocowałem wkrętami długości 2.5cm. następnie kleiłem puzzle na płytę klejem vikolowym. Robiłem to tak że płyta z listwami leżały poziomo deskami do podłogi i z tego powodu płyta pofalowala mi się, więc byłem zmuszony obrócić je raz jeszcze i dodać po jednej pionowej listwie w każdą przestrzeń więc w sumie wyszło mi 9 listew pionowych. Deski z tyłu mocowałem do siebie metalowymi katawnikami. Myślę że brak kątowników nie będzie problemem, ale chciałem to zrobić raz a dobrze. Na koniec puzzle z zewnątrz w celu ich wzmocnienia i żeby zapobiec odpadaniu pojedynczych puzzli dodałem warstwe kleju Mod Podge do dekupażu (rozprowadzenie go stara kartą tak żeby wypełnić szczeliny między puzzlami). Ja przy tym kleju na wierzchu troszkę niedokładnie to zrobiłem bo widać w niektórych miejscach ślad po rozprowadzaniu kleju. Mimo wszystko efekt końcowy mi się bardzo podoba. W razie jakiś pytań zapraszam na priv.
Jeżeli coś jest niezrozumiałego albo potrzeba dokładniejszych informacji to zapraszam na priv chętnie pomogę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle - dział ogólny”