Przyklejanie puzzli

Podział wg tematyki, ilości elementów, autorów. Ogólne dyskusje o puzzlach. Pytania, porady i nowości.
Awatar użytkownika
UncleLion
Administrator
Kontakt:

Przyklejanie puzzli

Post autor: UncleLion » 21 lut 2012, 23:07

Nie jestem fanem wieszania puzzli na ścianie. Osobiście po ułożeniu wolę poddać je procesowi destrukcji i schować do pudła. Widzę jednak, że jest grupa osób która dekoruje nimi ściany. W sieci można znaleźć filmy instruktażowe jak sobie poradzić ze sklejeniem większej liczby elementów. Jednym ze sposobów jest klej do puzzli: przyznam, że wygląda na dość prosty w użyciu:

http://www.youtube.com/watch?v=R4eughoW ... re=related

mija
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa

Re: Przyklejanie puzzli

Post autor: mija » 07 gru 2012, 11:54

To ja naleze do grupy dekorujacej nimi sciany. I polecam. O ile sie wybiera obrazek, ktory naprawde sie podoba. U mnie wisza tylko reprodukcje.

yvonka
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa

Post autor: yvonka » 16 lut 2013, 13:10

No właśnie... Zastanawiam się co robicie z raz ułożonymi puzzlami. Pakujecie do pudełka czy wieszacie na ścianie? Jeśli na ścianie, chętnie zobaczyłabym jak sie prezentują 8-) Może jest szansa że pochwalicie się fotkami, jak Wasze puzzle prezentują się we wnętrzach ?

Awatar użytkownika
Gothic Jigsaw Puzzle
Trzeci stopień puzzlomaniactwa

Post autor: Gothic Jigsaw Puzzle » 20 kwie 2013, 21:41

Ja WSZYSTKIE puzzle sklejam, oprawiam w ramy i wieszam na ścianie. Dodatkowo wzmacniam całą konstrukcję okleiną, którą przylepiam na niezadrukowaną stronę puzzli. Kolejnośc jest taka: najpierw 3 lub 4 warstwy kleju, później odwracam puzzle nizadrukowaną stroną do góry, następnie naklejam okleinę, a później pakuję w papier i do oprawienia:).

Dwa gotowe obrazki można zobaczyć na moim FanPage'u:
https://www.facebook.com/jigsaw.puzzle.poland

Valantir
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa

Post autor: Valantir » 09 cze 2018, 11:45

Mam ułożone 4000 puzzli i chciałbym je powiesić. Czy możecie podpowiedzieć jak to zrobić? Posiadam ramę z plecami i plexy. Bardzo liczę na Waszą pomoc:)

Awatar użytkownika
ikropka

Post autor: ikropka » 18 cze 2018, 14:22

Ja też jakoś nigdy nie sklejałam... ale zastanawia mnie ten klej. Internet zapytany zasypuje mnie trochę innym, który zresztą wydaje się łatwiejszy w użyciu a przy okazji nie jest strasznie drogi, ale zastanawia mnie czym się wyróżnia, czy naprawdę jest lepszy?
Pasować do siebie to mogą puzzle. Ludzie albo się kochają albo nie.

Awatar użytkownika
szu

Post autor: szu » 19 cze 2018, 17:15

A czy ktoś próbował ten klej co jest dołączony do puzzli Eduki? Działa to cudo? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle - dział ogólny”