Przyklejanie puzzli

Podział wg tematyki, ilości elementów, autorów. Ogólne dyskusje o puzzlach. Pytania, porady i nowości.
UncleLion
Administrator
Posty: 479
Rejestracja: 17 lutego 2012, 22:13
Kontakt:

Przyklejanie puzzli

Post autor: UncleLion »

Nie jestem fanem wieszania puzzli na ścianie. Osobiście po ułożeniu wolę poddać je procesowi destrukcji i schować do pudła. Widzę jednak, że jest grupa osób która dekoruje nimi ściany. W sieci można znaleźć filmy instruktażowe jak sobie poradzić ze sklejeniem większej liczby elementów. Jednym ze sposobów jest klej do puzzli: przyznam, że wygląda na dość prosty w użyciu:

http://www.youtube.com/watch?v=R4eughoW ... re=related
mija
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 168
Rejestracja: 07 grudnia 2012, 11:39

Re: Przyklejanie puzzli

Post autor: mija »

To ja naleze do grupy dekorujacej nimi sciany. I polecam. O ile sie wybiera obrazek, ktory naprawde sie podoba. U mnie wisza tylko reprodukcje.
yvonka
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 94
Rejestracja: 16 lutego 2013, 11:01

Re: Przyklejanie puzzli

Post autor: yvonka »

No właśnie... Zastanawiam się co robicie z raz ułożonymi puzzlami. Pakujecie do pudełka czy wieszacie na ścianie? Jeśli na ścianie, chętnie zobaczyłabym jak sie prezentują 8-) Może jest szansa że pochwalicie się fotkami, jak Wasze puzzle prezentują się we wnętrzach ?
Gothic Jigsaw Puzzle
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 105
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, 09:04

Re: Przyklejanie puzzli

Post autor: Gothic Jigsaw Puzzle »

Ja WSZYSTKIE puzzle sklejam, oprawiam w ramy i wieszam na ścianie. Dodatkowo wzmacniam całą konstrukcję okleiną, którą przylepiam na niezadrukowaną stronę puzzli. Kolejnośc jest taka: najpierw 3 lub 4 warstwy kleju, później odwracam puzzle nizadrukowaną stroną do góry, następnie naklejam okleinę, a później pakuję w papier i do oprawienia:).

Dwa gotowe obrazki można zobaczyć na moim FanPage'u:
https://www.facebook.com/jigsaw.puzzle.poland
Valantir
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3
Rejestracja: 09 czerwca 2018, 11:24

Re: Przyklejanie puzzli

Post autor: Valantir »

Mam ułożone 4000 puzzli i chciałbym je powiesić. Czy możecie podpowiedzieć jak to zrobić? Posiadam ramę z plecami i plexy. Bardzo liczę na Waszą pomoc:)
Awatar użytkownika
ikropka
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 10
Rejestracja: 18 czerwca 2018, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Przyklejanie puzzli

Post autor: ikropka »

Ja też jakoś nigdy nie sklejałam... ale zastanawia mnie ten klej. Internet zapytany zasypuje mnie trochę innym, który zresztą wydaje się łatwiejszy w użyciu a przy okazji nie jest strasznie drogi, ale zastanawia mnie czym się wyróżnia, czy naprawdę jest lepszy?
Pasować do siebie to mogą puzzle. Ludzie albo się kochają albo nie.
Awatar użytkownika
szu
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 588
Rejestracja: 23 listopada 2017, 01:00

Re: Przyklejanie puzzli

Post autor: szu »

A czy ktoś próbował ten klej co jest dołączony do puzzli Eduki? Działa to cudo? ;)
obuwie
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwietnia 2017, 08:53

Re: Przyklejanie puzzli

Post autor: obuwie »

Cześć,

tematów jest mnóstwo więc wybiorę jeden do odświeżenia.

Przeprowadziłem się - i szukam TANIEGO i w miarę estetycznego sposobu na pogłos. Kiedyś kleiłem duże puzzle i wiem, że to fajnie wygląda. Wiem też, że popełniłem taką ilość błędów montażowych przy tym, że nie chcę ich powtórzyć. Wikol odpada :D

Zależy mi na tym, żeby nie odstawało jak np. panele tapicerowane (mają standardowo ok 4cm grubości i jak się zamocuje na stałe to pewnie wielkie kurzowisko) czy inne pianki-piramidki (myslałem o obiciu tego czymś, żeby jakoś wyglądało).

Chcialbym nie mieć ramek do obrazków i jakoś łatwo to obrobić. Myślałem nad podstawą z:

1) Płyta HDF - sprawdzony standard. Ale nie bardzo mam czym to równo uciąć i w sumie mając jak wcześniej 165x115cm obrazek jest to już masywne i upierdliwe w montażu bez ramy, Ponadto podstawa z płty HDF tak średnio ogranicza pogłos.
2) Płyta budowlana, nie za gruba np. 10mm. Coś tego typu:
https://www.obi.pl/plyty-budowlane/ultr ... /p/2691251
Łatwe do docięcia, porowate, lekkie i powinno się łatwiej udać ogarnać zawieszkę od tyłu za puzzlami. Jakoś - jeszcze nie wiem jak, ale naskładałem się ostatnio tyle mebli że pewnie coś zostało do wyrzeźbienia :)
3) Mata korkowa / podkład korkowy - coś grubego typu 10mm. Ale to kupię tylko wysyłkowo, nie wiem czy się nie kruszy jak te cieniutkie 2mm. Te rozpadają się w rękach.

Próbował ktoś może takich "plecków" pod obrazki?

I druga kwestia - klej. Na pewno nie chcę używać niczego, co szybko schnie - bo końcówka układanki może zwyczajnie nie przypasować, a nie przesunie się tego później nijak. Na pewno nie chcę smarować puzzli z wierzchu bo później robi się taka gładka tafla i słabo wyglądają.

Najlepiej coś, czym można posmarować większą powierzchnię i się z tym chwilę bezstresowo pobawić.

Może klej do tapet?
Taśma dwustronna, która jest sprawdzona i nie kosztuje majątku?
Rozprowadzenie cienką warstwą akrylu szpachlowego? :D Zostało mi tego trochę tubek :D
Awatar użytkownika
relestat
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 172
Rejestracja: 20 września 2021, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyklejanie puzzli

Post autor: relestat »

Kiedy układałem puzzle z dziećmi, a im było szkoda każdego obrazka, kleiłem puzzle na klej do tapet.
Puzzle kładliśmy na folię - obrazkiem do góry(!), gumową szpachelką dokładnie rozprowadziliśmy klej, tak żeby wlazł w każdą szczelinę i zaraz po tym przetarcie z wierzchu wilgotną gąbką, aby usunąć nadmiar kleju. Szybkie, proste i skuteczne, trzymały się jak jednolita tektura.
Trzeba tylko się nie bać i na początek nałożyć sporo kleju.
Ostatnio zmieniony 23 września 2021, 15:03 przez relestat, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle - dział ogólny”