Właśny wzór przez internet ?

Podział wg tematyki, ilości elementów, autorów. Ogólne dyskusje o puzzlach. Pytania, porady i nowości.
BlackLoneWolf
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwietnia 2017, 21:15

Właśny wzór przez internet ?

Post autor: BlackLoneWolf »

Witam
Zastanawiam się nad kupnem puzzli z przygotowanych przeze obrazków ( ponad 2000 na 1000, po 300 dpi ) na 500-1000 elementów w sklepie. I tu rodzi się moje pytanie. Czy polecacie jakieś sklepy, które zajmują się produkcją puzzli na zamówienie pojedyńczych klientów ?
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Właśny wzór przez internet ?

Post autor: Cyber Killer »

2000x1000 to jakieś 2Mpix daje. Przy 1k elementów będzie to raczej rozmyte (przy 300 dpi obrazek 2000 px szerokości na wydruku ma raptem 15 cm), ja bym to dał na jakieś 200 el, max do 500.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5076
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Właśny wzór przez internet ?

Post autor: jagabaga »

BlackLoneWolf pisze:Czy polecacie jakieś sklepy, które zajmują się produkcją puzzli na zamówienie pojedyńczych klientów ?
Na forum kilka osób, w tym ja ;) , przetestowało Prezentynę. Jakość całkiem przyzwoita, tylko ich puzzle STRASZNIE śmierdzą; przydaje się ich wietrzenie przez kilka-kilkanaście dni przed układaniem, bo bez tego aż dusi w gardle.
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Właśny wzór przez internet ?

Post autor: Daff »

jagabaga pisze:
BlackLoneWolf pisze:Czy polecacie jakieś sklepy, które zajmują się produkcją puzzli na zamówienie pojedyńczych klientów ?
Na forum kilka osób, w tym ja ;) , przetestowało Prezentynę. Jakość całkiem przyzwoita, tylko ich puzzle STRASZNIE śmierdzą; przydaje się ich wietrzenie przez kilka-kilkanaście dni przed układaniem, bo bez tego aż dusi w gardle.
Potwierdzam, ten koszmarny zapach też :mrgreen: Szybko jednak się ulatnia, więc da się wytrzymać. Mam od nich kilka puzzli i jestem bardzo zadowolona, z tym, że jakość obrazu zależy od rozdzielczości zdjęcia, jakie im dostarczysz. Im większa, tym lepiej - to jasne ;) . Kształty elementów zróżnicowane, spasowanie bardzo dobre, na powierzchni charakterystyczna krateczka. Pudełka niewielkie. Naprawdę OK.
BlackLoneWolf
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwietnia 2017, 21:15

Re: Właśny wzór przez internet ?

Post autor: BlackLoneWolf »

Cyber Killer pisze:2000x1000 to jakieś 2Mpix daje. Przy 1k elementów będzie to raczej rozmyte (przy 300 dpi obrazek 2000 px szerokości na wydruku ma raptem 15 cm), ja bym to dał na jakieś 200 el, max do 500.
Dokładne rozmiary to 2500 na 1723 - 350 dpi
i 2000 na 1125 - 300 dpi
Więc chyba wystarczy :D
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Właśny wzór przez internet ?

Post autor: Cyber Killer »

BlackLoneWolf pisze:
Cyber Killer pisze:2000x1000 to jakieś 2Mpix daje. Przy 1k elementów będzie to raczej rozmyte (przy 300 dpi obrazek 2000 px szerokości na wydruku ma raptem 15 cm), ja bym to dał na jakieś 200 el, max do 500.
Dokładne rozmiary to 2500 na 1723 - 350 dpi
i 2000 na 1125 - 300 dpi
Więc chyba wystarczy :D
Nie rozumiesz. Dpi to rozdzielczość druku, dots per inch (punktów na cal), tutaj punkt to 1 pixel obrazu. Przy druku w rozdzielczości 300 dpi, Twoje 2000 px będzie miało wymiary 16,9 cm (niezły rozmiar jak np drukujesz fotki do albumu), podczas gdy typowo 1k puzzle mają prawie 70 cm szerokości. Krótko mówiąc Twoje puzzle albo będą miały maleńkiej wielkości elementy, albo (co bardziej prawdopodobne) zostaną wydrukowane w niższej rozdzielczości. Technicznie rzecz biorąc obrazek zostanie powiększony i zinterpolowany do około 4x większych wymiarów i wtedy wydrukowany w 300 dpi (typowa rozdzielczość wszelkich przemysłowych drukarek), przez co będzie dość widocznie nieostry.

Dlatego potrzebujesz zdrowo większy obrazek.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Właśny wzór przez internet ?

Post autor: Daff »

Na stronie jest napisane, że na przykład puzzle 3k wymagają zdjęcia o rozdzielczości powyżej 4MP. Tysiączek natomiast to minimum 2MP, czyi np. 1600x1200. I naprawdę wychodzi nieźle ;)
http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=264&t=2386
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Właśny wzór przez internet ?

Post autor: Cyber Killer »

Subiektywne odczucia to jedno, ja mówię o technicznych realiach. Dla puzzli 1k elementów o wymiarach Trefla (sądząc po wykrojniku na fotkach tych puzzli z prezentyny to pewnie w Treflu je zamawiają), drukowanych przy 300 dpi potrzebujesz obrazka o wymiarach co najmniej ~8000x5600 (blisko 45 Mpix), i dopiero wtedy będzie tak samo ostry jak na ekranie monitora.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Właśny wzór przez internet ?

Post autor: Daff »

Nie wiem, czy w Treflu zamawiają, ale zdjęcia drukują chyba u siebie, bo odbieram puzzle w wielkiej drukarni, gdzie króluje niepodzielnie ten sam gryzący zapach farby, jaki znamy z gotowych puzzli. Trefl tak nie śmierdzi ;) A co rozdzielczości to masz rację - ostrość jest znacznie słabsza, niż na ekranie komputera.
BlackLoneWolf
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwietnia 2017, 21:15

Re: Właśny wzór przez internet ?

Post autor: BlackLoneWolf »

Cyber Killer pisze:
BlackLoneWolf pisze:
Cyber Killer pisze:2000x1000 to jakieś 2Mpix daje. Przy 1k elementów będzie to raczej rozmyte (przy 300 dpi obrazek 2000 px szerokości na wydruku ma raptem 15 cm), ja bym to dał na jakieś 200 el, max do 500.
Dokładne rozmiary to 2500 na 1723 - 350 dpi
i 2000 na 1125 - 300 dpi
Więc chyba wystarczy :D
Nie rozumiesz. Dpi to rozdzielczość druku, dots per inch (punktów na cal), tutaj punkt to 1 pixel obrazu. Przy druku w rozdzielczości 300 dpi, Twoje 2000 px będzie miało wymiary 16,9 cm (niezły rozmiar jak np drukujesz fotki do albumu), podczas gdy typowo 1k puzzle mają prawie 70 cm szerokości. Krótko mówiąc Twoje puzzle albo będą miały maleńkiej wielkości elementy, albo (co bardziej prawdopodobne) zostaną wydrukowane w niższej rozdzielczości. Technicznie rzecz biorąc obrazek zostanie powiększony i zinterpolowany do około 4x większych wymiarów i wtedy wydrukowany w 300 dpi (typowa rozdzielczość wszelkich przemysłowych drukarek), przez co będzie dość widocznie nieostry.

Dlatego potrzebujesz zdrowo większy obrazek.
Mi wystarczy, żeby obrazek miał już te 500 elementów,a na piećset elementów myślę, że spokojnie starczy taka grafika
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: Właśny wzór przez internet ?

Post autor: Aśka300 »

BlackLoneWolf pisze: Zastanawiam się nad kupnem puzzli z przygotowanych przeze obrazków ( ponad 2000 na 1000, po 300 dpi ) na 500-1000 elementów w sklepie. I tu rodzi się moje pytanie. Czy polecacie jakieś sklepy, które zajmują się produkcją puzzli na zamówienie pojedyńczych klientów ?
Widziałam taką ofertę na stronie Trefla http://fotopuzzle.trefl.com/wybierz-produkt.html#/ - jest to dość drogie, ale pewnie jakość ok i na pewno nie śmierdzą, jak opisane powyżej.
Rozumiem, że chodzi o "własny wzór przez internet?" ;)
kacperversys
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1
Rejestracja: 23 października 2018, 20:28

Puzzle na zamówienie

Post autor: kacperversys »

Cześć, wiecie może do kogo trzeba by się zgłosić, jeżeli chciałbym zlecić komuś wydrukowanie moich puzzli i wycięcie ich?
go4x
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3
Rejestracja: 28 października 2017, 19:40

Fotopuzzle conajmniej 3000 elementów o dobrej jakości wykonania

Post autor: go4x »

Gdzie warto zamówić fotopuzzle o ilości conajmniej 3000 elementów? Zależy mi na jakości, żeby była porównywalna do clementoni czy ravensburger. Największe znalazłem na prezentyna.pl i są w ilości 3000 elementów. Może ktoś wie jak z jakością u nich i różnorodnością kształtów? A może ktoś wie gdzie zamówić jeszcze większe fotopuzzle? Dysponuję odpowiednio dobrą wielkością i jakością zdjęć.
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotopuzzle conajmniej 3000 elementów o dobrej jakości wykonania

Post autor: Junka »

go4x pisze: 18 listopada 2018, 22:16 Gdzie warto zamówić fotopuzzle o ilości conajmniej 3000 elementów? Zależy mi na jakości, żeby była porównywalna do clementoni czy ravensburger. Największe znalazłem na prezentyna.pl i są w ilości 3000 elementów. Może ktoś wie jak z jakością u nich i różnorodnością kształtów? A może ktoś wie gdzie zamówić jeszcze większe fotopuzzle? Dysponuję odpowiednio dobrą wielkością i jakością zdjęć.
Na forum ktoś układa z prezentyny 3000 elementów, spróbuj poszukać przez wyszukiwarkę.
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5076
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Fotopuzzle conajmniej 3000 elementów o dobrej jakości wykonania

Post autor: jagabaga »

Junka pisze: 19 listopada 2018, 08:21
go4x pisze: 18 listopada 2018, 22:16 Gdzie warto zamówić fotopuzzle o ilości conajmniej 3000 elementów? Zależy mi na jakości, żeby była porównywalna do clementoni czy ravensburger. Największe znalazłem na prezentyna.pl i są w ilości 3000 elementów. Może ktoś wie jak z jakością u nich i różnorodnością kształtów? A może ktoś wie gdzie zamówić jeszcze większe fotopuzzle? Dysponuję odpowiednio dobrą wielkością i jakością zdjęć.
Na forum ktoś układa z prezentyny 3000 elementów, spróbuj poszukać przez wyszukiwarkę.
Malwina układa: viewtopic.php?f=486&t=6801. Ja układałam 2000.
Awatar użytkownika
yarkoos
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 495
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 01:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Fotopuzzle conajmniej 3000 elementów o dobrej jakości wykonania

Post autor: yarkoos »

jagabaga pisze: 19 listopada 2018, 08:39
Junka pisze: 19 listopada 2018, 08:21
go4x pisze: 18 listopada 2018, 22:16 Gdzie warto zamówić fotopuzzle o ilości conajmniej 3000 elementów? Zależy mi na jakości, żeby była porównywalna do clementoni czy ravensburger. Największe znalazłem na prezentyna.pl i są w ilości 3000 elementów. Może ktoś wie jak z jakością u nich i różnorodnością kształtów? A może ktoś wie gdzie zamówić jeszcze większe fotopuzzle? Dysponuję odpowiednio dobrą wielkością i jakością zdjęć.
Na forum ktoś układa z prezentyny 3000 elementów, spróbuj poszukać przez wyszukiwarkę.
Malwina układa: viewtopic.php?f=486&t=6801. Ja układałam 2000.
Ja układałem 3000. Dobrze wspominam.
I still play with cars and puzzles.
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Puzzle na zamówienie ze zdjęcia

Post autor: Aśka300 »

Cześć :) Mam takie pytanie, czy może od tematu pt. "Właśny wzór przez internet" z 2017 r. http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=18&t=3803, są jakieś nowości w tym temacie, tzn. chciałabym zamówić puzzle ze zdjęć w elementacji 1000 i 500 i mam pytanie o najlepszą firmę i o wymiary zdjęć. Oczywiście wiem, że muszą być w wysokiej jakości.
aure
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 198
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 21:57
Lokalizacja: Knurów

Re: Właśny wzór przez internet ?

Post autor: aure »

Odkurzę temat bo ostatnio zastanawiam się nad zrobieniem sobie jakiegoś puzzlowego prezentu ;)
Robiłem wstępne rozeznanie i z tego co widzę teraz puzzle produkuje wiele różnych firm, tak na szybko znalazłem takie opcje:
https://www.empikfoto.pl/puzzle
https://www.puzzleyou.pl/
https://www.cewe.pl/fotoprezenty/fotoza ... urger.html
https://puzzle4u.pl/
https://fotopuzzle.trefl.com/
... no i oczywiście oprócz tego Prezentyna ;)

I w związku z tym moje pytanie - czy ktoś korzystał może z usług jakichś innych firm niż Prezentyna?
Prezentyny trochę się na forum przewinęło i z tego co czytam to opinie są raczej pozytywne ale przed podjęciem decyzji fajnie by było poznać też inne możliwości.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3925
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Właśny wzór przez internet ?

Post autor: Vicky »

W kwestii Prezentyny przechodziłem i dziś bym jej raczej nie polecał.
Puzzle od nich jakościowo wyglądają jak Trefl (kwestia gustu i ewentualnie do zaakceptowania). W post-produkcji śmierdzi jak cholera. Nie wiem - to pytanie do ochotników Aurory - czy dalej tak cuchnie, ale na pierwszy raz daje się to trochę we znaki.
Cenowo zaszaleli. I choć mają sporo formatów w ofercie, to dla klasycznego Tysiaka jest drogo (plus wysyłka), a z kolei dla czegoś większego, to już mega drogo. Przy tej wątpliwej jakości lepiej kupić coś ze sklepu (fakt, że nie będzie to własny wzór, ale prywatnie uważam, że to przynajmniej gwarancja lepszych wrażeń).
Największe jednak zastrzeżenie mam do ich wydruku. Mój obraz - mimo starannego dobrania i dopieszczenia pliku źródłowego - okazał się totalnym nieporozumieniem. Puzzle są matowe, raczej w kiepskim stylu odwzorowania palety barw. A przy ciemniejszym wzorze powoduje to już naprawdę słaby efekt. Po prostu podejrzewam, że nie przykładają zbyt wielkiego znaczenia do pozytywnego wyglądu swojej pracy.
A i jeszcze dorzucę jeden mankament. Obsługa. Wprawdzie udało mi się dogadać w kwestii zamówienia (kartonik itp.), ale nie było żadnej rozmowy w temacie, czy to co im podsyłam nadaje się, czy daje spodziewane/zadowalające efekty, itp. Więc jak źle dobierzesz plik źródłowy, to będzie tego beznadziejny finał. I nawet nikt Cię nie ostrzeże przed...
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5076
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Właśny wzór przez internet ?

Post autor: jagabaga »

Zgadzam się z opinią Vicky'ego, za wyjątkiem obsługi. W Prezentynie zamawiałam 2 razy i byłam dobrze obsłużona, z tym że było to kilka lat temu, więc może się zmieniło.
aure
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 198
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 21:57
Lokalizacja: Knurów

Re: Właśny wzór przez internet ?

Post autor: aure »

Ceny rzeczywiście są kosmiczne w porównaniu do normalnych puzzli ale kolaż ze zdjęciami z wakacji myślę, że będzie bezcenną pamiątką, do której będę wielokrotnie wracać ;) W każdym bądź razie chcę spróbować jak to wyjdzie bez względu na cenę więc kwestia tylko gdzie najlepiej.

Prezentyna mnie niespecjalnie jakoś przekonuje bo dla puzzli składających się z 2000 elementów podają, że minimalnie zdjęcie musi mieć 2MP (czyli 1920x1080px) co jest IMHO jakimś nieśmiesznym żartem - przecież przy takim rozmiarze efekt końcowy będzie tragiczny... Dla porównania w innych sklepach zalecana rozdzielczość to mniej więcej 6000x4500px a w Treflu jako optymalne wymiary podają 11328x8024px (ok. 90MP)!
Awatar użytkownika
yarkoos
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 495
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 01:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Właśny wzór przez internet ?

Post autor: yarkoos »

Ja jestem, z kolei, zadowolony z Prezentyny. 3 podejścia, wszystkie udane. Elementy pasują jednoznacznie, choć występuje symetria środkowa. Zapach mi nie przeszkadzał, nigdy nie był intensywny. Odwzorowanie kolorów na puzzlach bardzo dobre - miałem jedynie (raz na 3 razy) zastrzeżenie do odwzorowania kolorów na pudełku - nie zgadzało się nieco z oryginałem i puzzlami a stanowi jedyny dostarczony wzorzec (oczywiście nie jest to przesadny problem jeśli wciąż masz plik źródłowy). Zawsze były to 3000 i, co do ceny, się nie wypowiem, bo nigdy za to nie płaciłem (jak sama nazwa wskazuje - były to prezenty). Wykrojnik zawsze ten sam ;) Przy trzecim razie już się coś kojarzy.
Cena, jak widzę, obecnie 179 PLN. Dawniej było 150 PLN, ale chyba wszyscy wiemy komu zawdzięczamy ten wzrost cen. Czy to drogo? Dla mnie tak, ale niektórzy pozwalają sobie wyceniać puzzle o mniejszej elementacji (bywa, że bez gwarancji kompletności) na większe kwoty więc czasem jest to wręcz tańsze rozwiązanie, gdy chce się mieć konkretny widok. W porównaniu do oryginalnego obrazu/grafiki jest to tanio.
I still play with cars and puzzles.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle - dział ogólny”