3000 , Ravensburger , Bombardowanie Algieru

Podział wg tematyki, ilości elementów, autorów. Ogólne dyskusje o puzzlach. Pytania, porady i nowości.
Awatar użytkownika
Tablis
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4
Rejestracja: 13 lutego 2018, 19:47

3000 , Ravensburger , Bombardowanie Algieru

Post autor: Tablis »

Witam wszystkich, to mój pierwszy post, mam nadzieję, że dział jest odpowiedni ;)
Do tej pory przeglądałem forum nie zakładając konta ale mam problem z tytułowymi puzzlami i potrzebuję pomocy. Problem polega na tym, że brakuje mi 6 puzzli. Na 100% ich nie zgubiłem, bo wszystko trzymałem w pudełkach po innych puzzlach, właśnie po to żeby nic nie zgubić. Do tej pory złożyłem 3 różne obrazy Trefla po 3000 elementów i żadnych braków.
Chciałbym teraz dorobić brakujące puzzle ale potrzebuję grafiki w dużych wymiarach albo zdjęć miejsc gdzie mam braki. Jeżeli ktoś układał takie puzzle i może mi pomóc będę bardzo wdzięczny.

Puzzle kupowałem od osoby prywatnej, także zostaje mi reklamacja u producenta ale z tego co wyczytałem to jeżeli zostanie rozpatrzona pozytywnie, to otrzymam nowe opakowanie, a puzzle mogą nie pasować do moich.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jako gratis miałem taką abominację, nie pasującą w żadne miejsce co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że to wina tylko i wyłącznie producenta.
Obrazek
Awatar użytkownika
keto81
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 440
Rejestracja: 27 grudnia 2017, 15:08
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: 3000 , Ravensburger , Bombardowanie Algieru

Post autor: keto81 »

Jak opiszesz wszystko tak jak w tym wątku do Ravena to nie powinno być problemu z tą reklamacją.
Pozdrawiam
Artur

Dotychczas ułożone: 21 604 elementów.
Awatar użytkownika
Tablis
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4
Rejestracja: 13 lutego 2018, 19:47

Re: 3000 , Ravensburger , Bombardowanie Algieru

Post autor: Tablis »

keto81 pisze: 14 lutego 2018, 19:20 Jak opiszesz wszystko tak jak w tym wątku do Ravena to nie powinno być problemu z tą reklamacją.
Tylko tak jak pisałem boję się, że elementy nie będą pasowały, a kolejny raz od nowa nie będę układał bo to jednak zajmuje trochę czasu.
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3000 , Ravensburger , Bombardowanie Algieru

Post autor: Junka »

A skąd wiesz, że były kompletne? Kupowałeś zafoliowane?
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
Awatar użytkownika
Tablis
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4
Rejestracja: 13 lutego 2018, 19:47

Re: 3000 , Ravensburger , Bombardowanie Algieru

Post autor: Tablis »

Junka pisze: 15 lutego 2018, 08:18 A skąd wiesz, że były kompletne? Kupowałeś zafoliowane?
Tak, były zafoliowane.
Awatar użytkownika
Junka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2525
Rejestracja: 14 stycznia 2016, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3000 , Ravensburger , Bombardowanie Algieru

Post autor: Junka »

To trzymam kciuki za reklamację i łatwe dopasowanie :)
Ostatnio ułożone: Ravensburger 18 000 Evening Walk in Paris: viewtopic.php?f=226&t=8073

SPRZEDAM: http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... 317#p37317
Awatar użytkownika
Tablis
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4
Rejestracja: 13 lutego 2018, 19:47

Re: 3000 , Ravensburger , Bombardowanie Algieru

Post autor: Tablis »

Czy takie łączenie pośrodku jak u mnie na zdjęciu jest normalne u Ravensburgera? Czy zdarza się u innych producentów? Szczerze, to nie wygląda za dobrze.
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: 3000 , Ravensburger , Bombardowanie Algieru

Post autor: michael_s »

Zupełnie normalne dla Ravena. W moim Bombardowaniu 9k też takie było.
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: 3000 , Ravensburger , Bombardowanie Algieru

Post autor: Cyber Killer »

I zdarza się też niestety u innych producentów. Najbardziej drastyczne przypadki miał w przeszłości (dawniej niż 2 lata temu) Castorland, że wykrojnik był przesunięty i był kilka mm "ząbek" na obrazku w połowie, ale to obecnie już się raczej nie zdarza, przynajmniej nie widać na forum (niemniej warto pamiętać kupując starsze puzzle, pamiętam że sam wtedy stwierdziłem, że będę unikał ich puzzli, a teraz są moje ulubione ;-) ); no i Clementoni u Bimbosza w New York 13k, gdzie łączenia worków były tak niedopasowane, że puzzle nie wchodziły jeden w drugi i musiał ręcznie dociąć/dopiłować elementy żeby się w ogóle łączyły. Czasem też innym się trafia że wykrojnik pasuje idealnie, ale nadruk się nie łączy - jest przesunięcie w pionie, albo obraz nakłada się czy brakuje fragmentu.

Ogółem wszystkie puzzle dowolnego producenta, gdzie są podzielone na worki, mają potencjał żeby mieć nieładne lub jakoś przeszkadzające łączenie. Czasem nie rzuca się to w oczy, ale bywa też że kłuje nawet z daleka. Dzieje się to jak do pudełka trafią części, które były wycinane z różnych obrazków.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
Bimbosz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 561
Rejestracja: 30 marca 2016, 23:43
Lokalizacja: Silesia, Koszęcin

Re: 3000 , Ravensburger , Bombardowanie Algieru

Post autor: Bimbosz »

Dokładnie jak przedmówca powyżej.
W clementoni w stworzeniu adama było nie ciekawie z łączeniami, ale uszło chociaż nie tego się spodziewasz od "masterpices quality" ale w nowym yorku była masakra...
Wielokrotnie też bardziej lub mniej było przesunięcie puzzli na łączeniach w castorlandzie, czasem obraz ok, ale fizycznie puzzle przesunięte , lub puzzle ok, ale sam obraz przesunięty ... raz w treflu też, obraz ok, ale puzzle przesunięte ..
Generalnie to każdy producent nawet ten "drogi" nie za bardzo przywiązuję wagę do jakości i kontrolii wyrobu. Kilkukrotnie przy składaniu reklamacji dopytywałem o przyczynę powstania wady i jest prosta - pracownik ręcznie wkłada obraz na arkusz kartonu do prasy która wycina otwory - jak źle przyłoży arkusz do szablonu i już.
Generalnie jak się grzecznie i ładnie opiszę wadę to reklamację uwzględniają chyba zawsze, z tym że nie dosyłają np brakujących puzzli tylko już częściej całe nowe puzzle, jeżeli się zwróci uwagę, że skoro się np ułożyło ten obraz i bez sensu układać ponownie ten sam, dają możliwość wyboru np innego obrazu, więc z dwojga złego można ułożyć ponownie ale coś nowego..
Zapraszam do odwiedzania Mojego profilu :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle - dział ogólny”