Zgubiony puzzel/ formularz

Podział wg tematyki, ilości elementów, autorów. Ogólne dyskusje o puzzlach. Pytania, porady i nowości.
Awatar użytkownika
Cirizrivii
Drug stopień puzzlomaniactwa

Zgubiony puzzel/ formularz

Post autor: Cirizrivii » 21 lut 2018, 20:56

Ahoj Moi Mili,
Zgubiłam jednego puzzla w 500 elementacji od Clementoni :oops: Przeszukałam cały pokój (nawet worek z odkurzacza) i nie mogę go znaleźć :(
W pudełku znalazłam formularz w przypadku tego typu sytuacji, ale zastanawiam się czy będę musiała płacić coś ekstra (oprócz opłaty za list) i czy jest sens skoro podali maila. Na formularzu też nie jest napisane konkretnie w jaki sposób mi pomogą.
I tutaj pytania: czy ktoś z Was korzystał z tego typu formularzy? Lepiej napisać maila czy wysłać formularz? Przyznać się, że zgubiłam puzzla czy skłamać, że od nowości go nie było i zrobić reklamację? :oops:
Liczę na Waszą pomoc.
Pozdrawiam

PS: Na forum nie znalazłam tego typu posta, więc jeśli go przeoczyłam to przepraszam.

shumway
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa

Re: Zgubiony puzzel/ formularz

Post autor: shumway » 21 lut 2018, 21:24

tutaj wypowiadałem się oraz Bimbosz w takiej samej sprawie:
http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... =30#p41820

W moim przypadku wysłałem maila z wypełnioną kartą reklamacyjną oraz zdjęcie puzzli i to wystarczyło, pozytywnie rozpatrzyli reklamację. Tylko,że u mnie brakowało 4 puzzli.

Awatar użytkownika
Cirizrivii

Post autor: Cirizrivii » 21 lut 2018, 21:33

shumway pisze:
21 lut 2018, 21:24
tutaj wypowiadałem się oraz Bimbosz w takiej samej sprawie:
http://www.puzzleforum.pl/viewtopic.php ... =30#p41820

W moim przypadku wysłałem maila z wypełnioną kartą reklamacyjną oraz zdjęcie puzzli i to wystarczyło, pozytywnie rozpatrzyli reklamację. Tylko,że u mnie brakowało 4 puzzli.
Ok, więc spróbuję mailem. Właśnie się obawiam, że mnie zleją przez tego jednego puzzla. Tak czy inaczej dziękuję za szybką odpowiedz :)

justa.ju

Post autor: justa.ju » 23 lut 2018, 11:00

ja właśnie wczoraj otrzymałam nowy woreczek z puzzlami 6000, napisałam do clementoni maila z reklamacją, około tygodnia odpowiedzieli kazali wysyłać mailem zeskanowany (bądź zdjęcie) wypełniony formularz z wyciętym kodem kreskowym i czekać na nowe puzzle +-21 dni

Awatar użytkownika
Cirizrivii

Post autor: Cirizrivii » 25 lut 2018, 0:12

justa.ju pisze:
23 lut 2018, 11:00
ja właśnie wczoraj otrzymałam nowy woreczek z puzzlami 6000, napisałam do clementoni maila z reklamacją, około tygodnia odpowiedzieli kazali wysyłać mailem zeskanowany (bądź zdjęcie) wypełniony formularz z wyciętym kodem kreskowym i czekać na nowe puzzle +-21 dni
A ile brakowało Ci puzzli?

justa.ju

Post autor: justa.ju » 26 lut 2018, 11:51

Cirizrivii pisze:
25 lut 2018, 0:12
justa.ju pisze:
23 lut 2018, 11:00
A ile brakowało Ci puzzli?
jeden puzzel

Awatar użytkownika
SputnikoV

Post autor: SputnikoV » 03 mar 2018, 20:43

Czy zgubienie jednego puzzla można próbować załatwić na drodze 'reklamacji' u producenta, czy jednak za dużo zachodu (przykładowo dostaniemy drugi worek 1000-2000 puzzli) i troche takie 'cebulaMocno' ? 8-)

Awatar użytkownika
Cirizrivii

Post autor: Cirizrivii » 04 mar 2018, 9:40

Trochę jest to takie cebulowate, ale sami maja taką politykę. Ja napisałam, że nie jestem pewna czy zgubiłam czy nie było go po prostu. Podałam którego konkretnie puzzla nie ma. I tak ma mi przyjść woreczek puzzli. Nie wiem jak można by załatwić tylko jednego :|

ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa

Post autor: ridibunda » 04 mar 2018, 10:02

Z jednym to może być trudno, bo nie zawsze będzie pasować wykrojnik - możesz dostać puzzla i okaże się, że nie będzie pasował do obrazka.

Awatar użytkownika
michael_s

Post autor: michael_s » 05 mar 2018, 10:13

Jeden element to tylko Educa dosyła - mają taki serwis "lost pieces". Pozostali producenci w ramach reklamacji przysyłają cały worek.
Posiadam: 72 pudełka, 584700 elementów
Dotychczas ułożone: 35 obrazków, 206700 elementów
Aktualnie układam: Educa 8000 Central Park Bow Bridge viewtopic.php?f=124&t=5986

Awatar użytkownika
qatro3
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa

Post autor: qatro3 » 10 mar 2018, 18:44

zrób skan z podobnego i po kłopocie

Awatar użytkownika
Cirizrivii

Post autor: Cirizrivii » 12 mar 2018, 19:34

Ahoj,
Sprawa dotarła do końca (nie pamiętam jak to się mówi). Dostałam dzisiaj pudełeczko z Włoch z woreczkiem puzzli :shock: Bardzo pozytywnie, biorąc pod uwagę, że od zgłoszenia minęło 13 dni :)

Awatar użytkownika
Daff

Post autor: Daff » 16 mar 2018, 11:27

A propos zagubionych puzzli... ;) Jakiś miesiąc temu skończyłam układać grafikę z kotem Heye 2k. Okazało się, że brakuje jednego elementu. Nie było go nigdzie - no po prostu diabeł ogonem nakrył. Do zdjęcia dziurę załatałam, ale i tak było mi przykro, że obrazek jest z brakiem. Wyobraźcie sobie, że parę dni temu zmieniając torebkę na inną zajrzałam do kieszonki z boku gdzie noszę klucze i co widzę? Zguba leży sobie jakby nigdy nic. Nie mam zielonego pojęcia jak się tam dostała. Kieszonka jest wąska i na zamek, więc samo nie wpadło. Licho wie jak to było... :mrgreen:

Awatar użytkownika
keto81

Post autor: keto81 » 16 mar 2018, 12:18

Daff pisze:
16 mar 2018, 11:27
A propos zagubionych puzzli... ;) Jakiś miesiąc temu skończyłam układać grafikę z kotem Heye 2k. Okazało się, że brakuje jednego elementu. Nie było go nigdzie - no po prostu diabeł ogonem nakrył. Do zdjęcia dziurę załatałam, ale i tak było mi przykro, że obrazek jest z brakiem. Wyobraźcie sobie, że parę dni temu zmieniając torebkę na inną zajrzałam do kieszonki z boku gdzie noszę klucze i co widzę? Zguba leży sobie jakby nigdy nic. Nie mam zielonego pojęcia jak się tam dostała. Kieszonka jest wąska i na zamek, więc samo nie wpadło. Licho wie jak to było... :mrgreen:
Jedyne wyjaśnienie to robota dzieciaczków :D.
Pozdrawiam
Artur

Dotychczas ułożone: 21 604 elementów.

Czerwony Kapturek

Post autor: Czerwony Kapturek » 16 mar 2018, 15:17

michael_s pisze:
05 mar 2018, 10:13
Jeden element to tylko Educa dosyła - mają taki serwis "lost pieces". Pozostali producenci w ramach reklamacji przysyłają cały worek.
Mondopuzzle też dosyłają pojedyncze, dostałam taki jakoś rok temu, ale nie pasował :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle - dział ogólny”