Uwaga PROMOCJA

Podział wg tematyki, ilości elementów, autorów. Ogólne dyskusje o puzzlach. Pytania, porady i nowości.
anomalia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1021
Rejestracja: 24 marca 2016, 17:45
Lokalizacja: Pruszków

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: anomalia »

ja dzisiaj nabyłam 3 paczki w takiej właśnie promocji, dlatego dzielę się tą informacją z innymi
Aleksandrowska
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 18
Rejestracja: 15 maja 2018, 13:57
Lokalizacja: Łódź

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: Aleksandrowska »

Obrazek
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: chrumcia91 »

Jakieś 2 tygodnie temu byłam w Krakowie w Carrefourze na Zakopiance i były Clementoni 13 200 Tabun Koni za 150 zł, tylko że z rozdartym pudełkiem lekko i bez folii. Ale cena fajna ;) Konie to nie moja bajka ale może jeszcze sa i ktoś z Was się skusi na nie.
Leżały tam gdzie wiekszosc puzzli ale na półce na dole, prawie ich nie było widac
espresso
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 42
Rejestracja: 11 czerwca 2018, 12:12

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: espresso »

Na al.to jest promocja na planszówki i puzzle, wybór może nie jest ogromny, ale ceny chyba przyjemne. https://inspiracje.al.to/karuzela-planszowkowa (w koszyku trzeba wpisać kod PLANSZOWKI06)
Ravienne
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 463
Rejestracja: 07 lipca 2017, 01:47
Lokalizacja: Hajnówka/Bielsk Podlaski/Białystok

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: Ravienne »

dotatkowe -20zl w empiku kto maa ochotę ;)
W 2017 ułożyłam 25 pudełek - 15422 elementy
W 2018 ułożyłam 100 pudełek - 71774 elementów
W 2019 ułożyłam ...
viewforum.php?f=369 Takie ułożyłam
viewtopic.php?f=11&t=6437 Takie sprzedaję
Awatar użytkownika
ikropka
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 10
Rejestracja: 18 czerwca 2018, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: ikropka »

Dzisiaj przeglądając promocje trafiłam na takie
https://inspiracje.al.to/wakacyjne-osta ... d&limit=30 - Castorland Navy Blue Lake in the Alps, 2000 elementów za 12 zł.
https://www.swiatksiazki.pl/Wakacje-z-p ... _mode=grid - WAKACJE Z PUZZLAMI | TYLKO 4,99 ZŁ w swieatksiazki.pl :) Darmowy odbiór w księgarni!
Pasować do siebie to mogą puzzle. Ludzie albo się kochają albo nie.
maniaczek
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 20
Rejestracja: 16 kwietnia 2015, 21:44

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: maniaczek »

Dzisiaj w Carrefourze (Wrocław Borek) widziałam 13200 Clementoni - Tabun koni oraz New York (tylko te dwa wzory i tylko po jeden sztuce). Puzzle na ułożone na środku na palecie, na samym spodzie innych pudełek z zabawkami, więc nie miałam siły żeby sprawdzać czy cena na żółtej nalepce zgadza się z ceną na czytniku kodów. A cena na wspomnianej etykietce imponująca - 120 zł :o . Aż mi się smutno zrobiło, bo konie mam, a NY mnie nie interesuje.
Daliby inne wzory to brałabym, oj brała (choć nie mam teraz warunków do układania w ogóle) ;).

Były też (na półce) 1000 Clementoni Platinum Collection: New York (z żółtą taksówką) i The Colosseum (z niebieskim motorem) po 20 zł.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: Vicky »

Castorland zaczął rozsyłać swoją zimową promocję na maila. Zasady są podobne do zeszłorocznej edycji. Kup za 99 i masz 1 gratis. Lub kup za 159 i masz 1 gratis plus darmową wysyłkę. Oczywiście gratisy wybiera się spośród mniejszych elementacji (wyłączone są 4, 3 i 2 tysiące).
Niby wszystko fajnie, tylko nie podoba mi się, że z cenami wydawnictwo mocno poszło w górę. Obecnie na internecie można bez problemu nabyć te same puzzle w cenach o kilka złotych mniejsze. Najdrastyczniejszy przykład to różnica na 4tys za które Castor życzy sobie prawie 60zl.
Szczerze, to nie wiem o co chodzi, bo z taką polityką to nie przyciągną zbyt dużej ilości klientów. Albo dajemy te same lub podobne ceny, albo naciągamy naiwnych. Bo chyba do tego to zmierza. Ich jeden gratis nawet nie rekompensuje straty. Lubię tą markę i z chęcią kupił bym bezpośrednio od producenta, ale nie lubię jak ktoś bezczelnie postanawia "dymać mnie za to jakie mam hobby". :oops:
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2277
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: Cyber Killer »

Ale dlaczego się dziwisz? Poza szczególnymi wypadkami, to wszystkie promocje u wszystkich na ogół polegają na tym żeby do ceny dodać 50%, potem od tego zdjąć 30% i klienci się cieszą bo taka obniżka :-).

Nic nie zastąpi porównania cen między różnymi sklepami.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: Vicky »

"Dziwię się" ponieważ zawsze miałem wrażenie, że u producenta powinno być najtaniej. Jako pierwsza droga w łańcuchu konsumentów-pośredników, powinni reklamować swoje produkty jako najtańsze. Z czystej zasady rynku - więcej klientów by przyciągnęli.
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: Wojciech »

Vicky pisze: 20 października 2018, 16:02 "Dziwię się" ponieważ zawsze miałem wrażenie, że u producenta powinno być najtaniej. Jako pierwsza droga w łańcuchu konsumentów-pośredników, powinni reklamować swoje produkty jako najtańsze. Z czystej zasady rynku - więcej klientów by przyciągnęli.
Jako ekonomista też tak uważam, ale niektórzy producenci (wszystkich branż) traktują sprzedaż detaliczną jako "problem" i dlatego ceny u tych producenów to średnie ceny rynkowe.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5092
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: jagabaga »

Wojciech pisze: 20 października 2018, 17:20
Vicky pisze: 20 października 2018, 16:02 "Dziwię się" ponieważ zawsze miałem wrażenie, że u producenta powinno być najtaniej. Jako pierwsza droga w łańcuchu konsumentów-pośredników, powinni reklamować swoje produkty jako najtańsze. Z czystej zasady rynku - więcej klientów by przyciągnęli.
Jako ekonomista też tak uważam, ale niektórzy producenci (wszystkich branż) traktują sprzedaż detaliczną jako "problem" i dlatego ceny u tych producenów to średnie ceny rynkowe.
Ja mam takie samo zdanie :) - po co zajmować się detalem, skoro mozna dać sklepom dobre upusty i niech oni biją się o klienta (stąd różnice w cenach). Producent i tak dobrze zarobi, a się nie narobi. A jeśli ktoś chce, by sam producent go indywidualnie obsłużył, to niech słono za to zapłaci. Podobnie to działa w pozasklepowych sieciach sprzedaży np. kosmetyków. Ot, taka "grzeczna" odmiana piramidy finansowej😉.
espresso
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 42
Rejestracja: 11 czerwca 2018, 12:12

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: espresso »

Vicky pisze: 20 października 2018, 16:02 "Dziwię się" ponieważ zawsze miałem wrażenie, że u producenta powinno być najtaniej. Jako pierwsza droga w łańcuchu konsumentów-pośredników, powinni reklamować swoje produkty jako najtańsze. Z czystej zasady rynku - więcej klientów by przyciągnęli.
Producentom nie opłaca się mieć najtańszej oferty, bo w ten sposób zniszczyliby sobie sieć dystrybucji. Sprzedaż detaliczna dla producenta tej wielkości, co Castorland, to element głównie wizerunkowy. Liczy się całkowita wielkość sprzedaży, a tę wyrabiają właśnie partnerzy-dystrybutorzy, a nie sklepik producenta, którego nikt poza hobbystami nie zna ;) U producenta może być najtaniej, ale to wcale nie znaczy, że powinno :)
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: Vicky »

Wszystko macie rację. Tylko idąc dalej w głąb systemu sprzedaży detalicznej Castorlandu, należy sobie postawić pytanie po co w takim razie starają się promować takie trendy jak program lojalnościowy (ilość punków dająca jakieś tam rabaty)? Jedno przeczy drugiemu. Tak na logikę biorąc. Bo oczywiście nikt nie musi się kierować rozumem. ;)
Podsumowując - żeby już nie przedłużać tematu - ta promocja Castorlandu to żadna promocja :twisted:
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2277
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: Cyber Killer »

Po co… prawdopodobnie dlatego że kompletnie inne działy firmy zajmują się sklepem na stronie i hurtem, ot taka korpo-schizofrenia, gdzie różni ludzie w tej samej firmie powodują że firma konkuruje sama ze sobą. Bardzo częsty przypadek.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
spursik
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 447
Rejestracja: 26 września 2016, 23:08
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: spursik »

Dzisiaj podczas zakupów w Biedronce, napotkalem na swojej drodze puzzle 1000 Szlakiem Odkrywców Kraje Śródziemnomorskie. Cena 15zl więc postanowiłem dorzucić do zakupów. Jakiej to firmy niewiadomo, no ale za tę cenę, nowe ofoliowane, kompletne ;) trzeba spróbować. Do domu wpadam patrzę na paragon a tu jeszcze minus 7.5zl za nie.
Ktoś coś na temat jakości tych o to puzzli?
Bo jeszcze z dwa inne wzory są.
anomalia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1021
Rejestracja: 24 marca 2016, 17:45
Lokalizacja: Pruszków

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: anomalia »

w moim albumie jest temat poświęcony tej serii, co do jakości to jest taka sobie, produkuje je Trefl
jola
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 370
Rejestracja: 22 stycznia 2018, 18:04
Lokalizacja: Łódź

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: jola »

Dziś w Auchanie widziałam puzzle Trefla w elementacji 1000 po 16 zł, a 1500 po 20. Może nic szokującego, ale coraz to bliższe puzzlom z drugiej ręki.
Awatar użytkownika
madi9011
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 949
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 16:16
Lokalizacja: Jarosław / Przeworsk/Siennów
Kontakt:

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: madi9011 »

w biedronce będą znowu puzzle z historią, szkoda że tylko 500 el.

https://twoja-gazetka.pl/biedronka-gazetka-40556-120-14
"Jeśli marnowanie czasu daje ci radość, to nie jest to czas zmarnowany"
...
obecnie zajmuje się dziećmi <3 syn21.05.2019 i córka 02.01.2021r <3 .... wrócę do Was ;)
D4MON
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 493
Rejestracja: 03 września 2017, 17:30

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: D4MON »

Marszałka i Łazienki kupię choć 15zł/500 el Trefl to ich chyba Bóg opuścił :o Wiem wiem,jest okazja,żal nie zarobić ;)
Posiadam: 277 pudełek 365480 elementów
Dotychczas ułożone: 28 obrazki 24490 elementów
Aktualnie układam: Trefl 1000 Pejzaż z wulkanem
Avalanchee
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5
Rejestracja: 09 listopada 2018, 13:23

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: Avalanchee »

T
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2020, 07:58 przez Avalanchee, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2277
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: Cyber Killer »

Dzisiaj w Biedronce widziałem zestawy puzzli po 3 obrazki 1000+500+500 za 30 zł. Różne widoczki, nawet całkiem ładne niektóre. Zestawów jest jakieś 5-6 różnych.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Cyber Killer pisze: 07 grudnia 2018, 17:31 Dzisiaj w Biedronce widziałem zestawy puzzli po 3 obrazki 1000+500+500 za 30 zł. Różne widoczki, nawet całkiem ładne niektóre. Zestawów jest jakieś 5-6 różnych.
Dodatkowo, przy zakupie 2 zabawek, druga, tańsza: -50%
Ważne do jutra ;)
Ravienne
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 463
Rejestracja: 07 lipca 2017, 01:47
Lokalizacja: Hajnówka/Bielsk Podlaski/Białystok

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: Ravienne »

Marcin S. Puzzler pisze: 07 grudnia 2018, 20:38
Cyber Killer pisze: 07 grudnia 2018, 17:31 Dzisiaj w Biedronce widziałem zestawy puzzli po 3 obrazki 1000+500+500 za 30 zł. Różne widoczki, nawet całkiem ładne niektóre. Zestawów jest jakieś 5-6 różnych.
Dodatkowo, przy zakupie 2 zabawek, druga, tańsza: -50%
Ważne do jutra ;)
na szczęście mnie nie porwały te biedronkowe. portfel bezpieczny
W 2017 ułożyłam 25 pudełek - 15422 elementy
W 2018 ułożyłam 100 pudełek - 71774 elementów
W 2019 ułożyłam ...
viewforum.php?f=369 Takie ułożyłam
viewtopic.php?f=11&t=6437 Takie sprzedaję
anomalia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1021
Rejestracja: 24 marca 2016, 17:45
Lokalizacja: Pruszków

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: anomalia »

mnie też nie porwały, no może bym się skusiła, jakby to były 1000 +
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: Wojciech »

Marcin S. Puzzler pisze: 07 grudnia 2018, 20:38
Cyber Killer pisze: 07 grudnia 2018, 17:31 Dzisiaj w Biedronce widziałem zestawy puzzli po 3 obrazki 1000+500+500 za 30 zł. Różne widoczki, nawet całkiem ładne niektóre. Zestawów jest jakieś 5-6 różnych.
Dodatkowo, przy zakupie 2 zabawek, druga, tańsza: -50%
Ważne do jutra ;)
Chciałem prosić o nie zamieszczanie takich informacji, bo miałem już nie kupować puzzli i co.... no i kupiłem. :lol: :lol: :lol:

Pojechałem kupić jedno pudełko na prezent, ale że jest promocja to bardziej opłacalne były dwa pudełka. No więc kupiłem dwa najładniejsze i w drodze powrotnej myślę sobie: :roll:
hmm mam wydać takie fajne obrazki, trochę szkoda. :twisted:
No i w ten sposób mam dwa nowe pudełka (sześć obrazków), a szczeniaki dostaną inne. :lol: :lol: :lol:

anomalia pisze: 08 grudnia 2018, 13:09 mnie też nie porwały, no może bym się skusiła, jakby to były 1000 +
Jak by były w wersji 2000el to bym kupił więcej i nawet nie pomyślał żeby je komuś wydać. :D
Awatar użytkownika
Krzysztof
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 133
Rejestracja: 05 grudnia 2017, 20:27
Lokalizacja: Oborniki / Poznań

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: Krzysztof »

Od razu zaznaczam, że nie wiem jak jest z realizacją zamówień w Merlinie.

Za to ceny Castorlandów i Trefli są bardzo kuszące na przykład:

Castorland 4000 - 54,99 -5% czyli 2,75 (kod 533666) - 15 zł za płatność Masterpassem = 37,24 (Darmowa przesyłka do kiosku Ruchu)
Castorland 2x3000 2x32,99 = 65,98 -5% czyli 3,30 - 15 zł = 47,68. Czyli jeden kartonik za 23,84.

Promocja z Masterpassem dotyczy zamówień od 49 zł więc warto zrobić kilka mniejszych zamówień i za każdym razem skorzystać z rabatu 15zł.
Polemik
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 40
Rejestracja: 11 marca 2017, 09:23

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: Polemik »

Mógłby ktoś kto płacił wyjaśnić mi jak to jest z tym masterpass? Muszę najpierw pieniądze przelać z karty na masterpass? I czy można tylko kartę MasterCard przypisać czy Visa też można? I czy na pewno można z tego korzystać wielokrotnie z jednej kart

@edit: Nie potrzeba już odpowiedzi. Wszystko sprawdzone osobiście.
D4MON
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 493
Rejestracja: 03 września 2017, 17:30

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: D4MON »

Od dziś w Lidlu jest promocja na 1000 Clementoni Fluorescent,5 wzorów po 14.99zł
Posiadam: 277 pudełek 365480 elementów
Dotychczas ułożone: 28 obrazki 24490 elementów
Aktualnie układam: Trefl 1000 Pejzaż z wulkanem
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Uwaga PROMOCJA

Post autor: chrumcia91 »

Jakies fotki obrazkow?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle - dział ogólny”