pudełka

Podział wg tematyki, ilości elementów, autorów. Ogólne dyskusje o puzzlach. Pytania, porady i nowości.
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa

pudełka

Post autor: leżak » 21 maja 2014, 18:21

Nie wiem jak Wy, ale ja od zawsze borykam się z problemem braku miejsca na układanie i przechowywanie puzzli. Swoje puzzelki dobieram bardzo starannie i jest mi bardzo żal, gdy muszę jakiś się pozbyć, by zrobić miejsce na nowe (a to bardzo trudny wybór). Dlatego staram się nabywać 2000-3000. Jednak najciekawsze i w największej ilości nowe wzory pojawiają się w elementacji 1000-1500. Więc mam dylemat.

W mojej ocenie część problemu rozwiązałyby mniejsze pudełka do puzzli 1500 i poniżej. Producenci stanowczo przesadzają w tym temacie. Wielokrotnie wystarczyłoby pudełeczko o conajmniej połowę mniejszcze i nie zaszkodziłoby to wyrazistości wzoru na pudełku. Zawsze mogliby dodać do opakowania wydruk obrazka w rozsądnym formacie.

Istitną kwestią jest również jakość opakowania. Musi być sztywne i wytrzymałe, żeby nie wyginało się w rękach lub pod naporem ułożonych na pudełku innych puzzli.

A Wy co sądzicie na ten temat?

Awatar użytkownika
kallarepka

Re: pudełka

Post autor: kallarepka » 22 maja 2014, 19:49

Tak, jest to kłopot. Ja też starannie dobieram puzzle, które kupuję. Jest kilka wzorów, które planuję oddać lub sprzedać, ale na przykład Yerkę chcę zachować. I jeszcze jednego autora, którego lubię jeszcze bardziej niż Yerkę. Już wykorzystałam wszystkie zakamarki w domu, teraz znoszę do piwnicy owinięte w folię....

Pod tym względem ruch w dobrą stronę wykonało Ceaco, 1000 i 1500 mają w malutkich pudełkach. Tyle że nie są zbyt sztywne. No ale powiedzmy, że jak się je przechowuje po prostu gdzieś na szafie, nie powinny się zgnieść.
Ostatnio ułożyłam: The Tea Puzzle, Mandolin 750

Kahlan
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa

Post autor: Kahlan » 26 maja 2014, 11:37

Może nawet nie musiałyby być mniejsze, co niższe i też by było dobrze, bo stosiki by można było tworzyć.

Awatar użytkownika
UncleLion
Administrator
Kontakt:

Post autor: UncleLion » 31 sie 2014, 9:22

To duży problem:) Podobnie jest z wieloma grami planszowymi. Dla wydawcy plusem dużego opakowania jest jego reprezentatywność - małe pewnie zginęło by na półce, przyćmione innymi produktami. Dla puzzlomaniaka nie ma to znaczenia. Nawet kwestia obrazka na pudle nie jest tutaj argumentem - zawsze można dodać plakat.
Gdybym miał głosować to oddałbym swój głos na małe pudełka:)

Awatar użytkownika
Merlin
Kontakt:

Post autor: Merlin » 25 mar 2015, 22:21

też mam ten problem.. faktycznie pudełka są stanowczo za duże i zbyt wiele miejsca zabierają na półkach.. a szkoda, bo gdyby zrobić rozsądne wielkości opakowań, to wteyd na jednym regale zmieściłoby się o wiele więceje puzzli. i jaka oszczędność dla producentów na wykorzystanych materaiałach i dla nas w miejscu na przechowywanie.
Producenci puzzli mogliby zrobić jakiś sondaż z pytaniem kto byłby za zmniejszeniem pudełek ;p

pchela

Post autor: pchela » 01 lut 2018, 16:26

Odświeżę temat.

A co robicie z opakowaniami po puzzlach, które przywiesiliście? Zostawiacie? Wyrzucacie? Składujecie gdzieś? Niby opakowanie już nie będzie potrzebne (bo puzzle są w antyramie/na płycie etc), ale jakoś nie mogę się przekonać to wyrzucenia ich , a miejsca faktycznie szkoda...

Awatar użytkownika
jagabaga

Post autor: jagabaga » 01 lut 2018, 20:32

Część składuję metodą "na matrioszkę", a niektóre wykorzystuję do segregacji podczas układania innych zestawów. Najgorsze w składowaniu są trójkątne Heye. Heye nie wieszam na ścianie, a rozstawać sie z nimi nie chcę i z magazynowaniem mam olbrzymi problem ☹

Awatar użytkownika
keto81

Post autor: keto81 » 01 lut 2018, 20:41

Tak samo jak Jaga część do sortowania, a część w piwnicy. Ja nie wyrzucam :).
Pozdrawiam
Artur

Dotychczas ułożone: 21 604 elementów.

Ponia

Post autor: Ponia » 01 lut 2018, 20:54

Kiedyś nie wyrzucalam, ale odkąd zaczęłam wieszać tez jakieś maleństwa u synów w pokoju to zrobiłam porządek z tymi pustymi pudelkami i miejsce na nowe. Dodatkowo zmotywowala mnie wizja przeprowadzki ;)
W roku 2018 ułożyłam 30 obrazów, łącznie 49500 elementów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle - dział ogólny”