pudełka

Podział wg tematyki, ilości elementów, autorów. Ogólne dyskusje o puzzlach. Pytania, porady i nowości.
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa

pudełka

Post autor: leżak » 21 maja 2014, 18:21

Nie wiem jak Wy, ale ja od zawsze borykam się z problemem braku miejsca na układanie i przechowywanie puzzli. Swoje puzzelki dobieram bardzo starannie i jest mi bardzo żal, gdy muszę jakiś się pozbyć, by zrobić miejsce na nowe (a to bardzo trudny wybór). Dlatego staram się nabywać 2000-3000. Jednak najciekawsze i w największej ilości nowe wzory pojawiają się w elementacji 1000-1500. Więc mam dylemat.

W mojej ocenie część problemu rozwiązałyby mniejsze pudełka do puzzli 1500 i poniżej. Producenci stanowczo przesadzają w tym temacie. Wielokrotnie wystarczyłoby pudełeczko o conajmniej połowę mniejszcze i nie zaszkodziłoby to wyrazistości wzoru na pudełku. Zawsze mogliby dodać do opakowania wydruk obrazka w rozsądnym formacie.

Istitną kwestią jest również jakość opakowania. Musi być sztywne i wytrzymałe, żeby nie wyginało się w rękach lub pod naporem ułożonych na pudełku innych puzzli.

A Wy co sądzicie na ten temat?

Awatar użytkownika
kallarepka

Re: pudełka

Post autor: kallarepka » 22 maja 2014, 19:49

Tak, jest to kłopot. Ja też starannie dobieram puzzle, które kupuję. Jest kilka wzorów, które planuję oddać lub sprzedać, ale na przykład Yerkę chcę zachować. I jeszcze jednego autora, którego lubię jeszcze bardziej niż Yerkę. Już wykorzystałam wszystkie zakamarki w domu, teraz znoszę do piwnicy owinięte w folię....

Pod tym względem ruch w dobrą stronę wykonało Ceaco, 1000 i 1500 mają w malutkich pudełkach. Tyle że nie są zbyt sztywne. No ale powiedzmy, że jak się je przechowuje po prostu gdzieś na szafie, nie powinny się zgnieść.

Kahlan
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa

Post autor: Kahlan » 26 maja 2014, 11:37

Może nawet nie musiałyby być mniejsze, co niższe i też by było dobrze, bo stosiki by można było tworzyć.

Awatar użytkownika
UncleLion
Administrator
Kontakt:

Post autor: UncleLion » 31 sie 2014, 9:22

To duży problem:) Podobnie jest z wieloma grami planszowymi. Dla wydawcy plusem dużego opakowania jest jego reprezentatywność - małe pewnie zginęło by na półce, przyćmione innymi produktami. Dla puzzlomaniaka nie ma to znaczenia. Nawet kwestia obrazka na pudle nie jest tutaj argumentem - zawsze można dodać plakat.
Gdybym miał głosować to oddałbym swój głos na małe pudełka:)

Awatar użytkownika
Merlin
Kontakt:

Post autor: Merlin » 25 mar 2015, 22:21

też mam ten problem.. faktycznie pudełka są stanowczo za duże i zbyt wiele miejsca zabierają na półkach.. a szkoda, bo gdyby zrobić rozsądne wielkości opakowań, to wteyd na jednym regale zmieściłoby się o wiele więceje puzzli. i jaka oszczędność dla producentów na wykorzystanych materaiałach i dla nas w miejscu na przechowywanie.
Producenci puzzli mogliby zrobić jakiś sondaż z pytaniem kto byłby za zmniejszeniem pudełek ;p

pchela

Post autor: pchela » 01 lut 2018, 16:26

Odświeżę temat.

A co robicie z opakowaniami po puzzlach, które przywiesiliście? Zostawiacie? Wyrzucacie? Składujecie gdzieś? Niby opakowanie już nie będzie potrzebne (bo puzzle są w antyramie/na płycie etc), ale jakoś nie mogę się przekonać to wyrzucenia ich , a miejsca faktycznie szkoda...

Awatar użytkownika
jagabaga

Post autor: jagabaga » 01 lut 2018, 20:32

Część składuję metodą "na matrioszkę", a niektóre wykorzystuję do segregacji podczas układania innych zestawów. Najgorsze w składowaniu są trójkątne Heye. Heye nie wieszam na ścianie, a rozstawać sie z nimi nie chcę i z magazynowaniem mam olbrzymi problem ☹
# Moja puzzloteka
# Moje puzzlowe podium: * Przywołanie morza * Zegar * Mezzo Goddess *

Awatar użytkownika
keto81

Post autor: keto81 » 01 lut 2018, 20:41

Tak samo jak Jaga część do sortowania, a część w piwnicy. Ja nie wyrzucam :).
Pozdrawiam
Artur

Dotychczas ułożone: 21 604 elementów.

Ponia

Post autor: Ponia » 01 lut 2018, 20:54

Kiedyś nie wyrzucalam, ale odkąd zaczęłam wieszać tez jakieś maleństwa u synów w pokoju to zrobiłam porządek z tymi pustymi pudelkami i miejsce na nowe. Dodatkowo zmotywowala mnie wizja przeprowadzki ;)
W roku 2018 ułożyłam 26 obrazów, łącznie 40500 elementów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Puzzle - dział ogólny”