od września 2015

Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

od września 2015

Post autor: Ania »

Na pierwszy ogień puzzle nietypowe czyli wydane na zamówienie, jako gadżet reklamowy, Politechniki Gdańskiej. Przedstawiają gmach główny tejże uczelni. Fajnie układać miejsce które zna się z rzeczywistości, dzięki temu nie przeszkadzało mi, że całe zdjęcie nie jest widoczne na pudełku bo pamięć podpowiadała, że "przecież tu są słupki między którymi wiszą łańcuchy"

500 elementów made by Trefl

Obrazek

Poza tym, jak wspominałam w wątku powitalnym kilka dni temu układałam:
Jesienną 500 Ravensburgera
Obrazek
Metalizowane koty, 1000, Heye
Obrazek

Niestety w obu wypadkach nie zrobiłam zdjęć :(

Aktualnie, w oczekiwaniu na dostawę puzzli, układam pożyczony typowy widoczek "palma, woda, niebo". Ravensburger 1000.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3508
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: od września 2015

Post autor: kallarepka »

Bardzo fajne te puzzle z Politechniką. Gdyby nie forum pewnie nigdy w życiu bym ich nie zobaczyła. :)
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 280
Rejestracja: 03 lipca 2015, 12:28
Kontakt:

Re: od września 2015

Post autor: Kacper_Potocki »

Politechnikę bym ułożył :) Podoba mi się układanie budynków, a tu jeszcze tyle różnorodności i szczegółów.
Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

Re: od września 2015

Post autor: Ania »

weszłam na stronę PG, niestety nie ma ich już w sprzedaży. To są kilkuletnie puzzle, jeszcze ze starym logo PG więc dla chętnych pozostaje tylko allegro/olx/itp.

Same puzzle były dość proste bo 500ka, gdyby był to 1000 to pewnie byłoby ciekawiej ;)
Awatar użytkownika
ikulina
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 117
Rejestracja: 24 września 2015, 18:39
Lokalizacja: Pomorskie

Re: od września 2015

Post autor: ikulina »

Bradzo podobają mi sie puzzle z politechniką, chociaż sama pozostaję przy zwierzętach :) Metalizowane koty nie są w moim guście, bo wolę układanki zdjęciowe, ale kto wie, może kiedyś sprawię sobie takiego kota :?:
Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

Re: od września 2015

Post autor: Ania »

Układamy z Mężem i Szwagrem 1000 Ravensburgera (ten z lewej),
Obrazek

układamy u Teściów. Dwa puzzle spadły na ziemię... nie myślałam, że mały pies typu "kanapowiec" jest w stanie tak szybko wszamać dwa puzzle :( trochę mi zapał opadł, mając świadomość że puzzle są niekompletne. Dziś zmierzyliśmy się z niebem i palmami, zostały nam jeszcze kamloty które są na dole :)
Awatar użytkownika
mariareis
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1584
Rejestracja: 12 października 2014, 08:00

Re: od września 2015

Post autor: mariareis »

Ania pisze: Dwa puzzle spadły na ziemię... nie myślałam, że mały pies typu "kanapowiec" jest w stanie tak szybko wszamać dwa puzzle :( trochę mi zapał opadł, mając świadomość że puzzle są niekompletne.
:lol: :lol: :lol: Wolał nie marnować czasu na sprawdzanie, co spadło ze stołu i ryzykowanie, że mu zabierzecie, co połknięte, to jego :D
Myślę, że jak już ułożycie, to do zdjęcia trzeba zaprosić pieska, wtedy puzzle będą w komplecie :).
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 280
Rejestracja: 03 lipca 2015, 12:28
Kontakt:

Re: od września 2015

Post autor: Kacper_Potocki »

Miałem podobny problem. Jeśli to puzzel na którym nie było szczegółów i możesz się pozbyc kartonika, to możesz dociąc z kartonika brakujący element. Jak zrobisz to dokładnie, to nie będzie widac. Jesli kartonik jest za niski, to mozna dokleić karteczki pod spodem.
Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

Re: od września 2015

Post autor: Ania »

Jeden był w okolicach kamieni więc ciemne brązy - pożarty w całości - i tu pewnie nie będzie problemu z zamaskowaniem braku.

Drugi był ze środka palmy gdzie zielone miesza się z niebieskim - na wpół przeżuty - tu będzie raczej słabo.

Dzieki za podpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 280
Rejestracja: 03 lipca 2015, 12:28
Kontakt:

Re: od września 2015

Post autor: Kacper_Potocki »

W takim razie farby akwarelowe lub olejne i do dzieła :) Dociąć o podobnych kolorach, resztę domalować :) Albo wysłać zapytanie do Ravena i prosic o dosłanie elementu. Można opisac sytuację, tam tez pracują ludzie :)

PS. Kiedys miałem kontrolę urzędu skarbowego w firmie. Jako, że firmę prowadziłem w domu, to oni przez kilka dni przyjeżdzali, kontrolowali i tak codziennie od rana do popołudnia. Po pierwszym dniu zostawili raporty z kasy fiskalnej na stoliku, a w nocy mój pies się wdrapał na stolik, wziął sobie te rolki i zgryzł doszczętnie - nie dało się nic odczytać. Bałem się bardzo, ale okazało się, że to byli ludzie - usmiechnęli się i nie było konsekwencji.
Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

Re: od września 2015

Post autor: Ania »

Dzięki, może rzeczywiście napiszę do producenta :)

Sytuacji ze skarbówką nie zazdroszczę. W sumie żadnego kontaktu ze skarbówką bym nie zazdrościła ;)

Na szczęście nasz pies (suka w typie owczarka niemieckiego) nie je niczego co nie pachnie stosownie ;) bo jakby ona puzzle jadła to by nie było wesoło bo pysk ma większy (czytaj więcej na raz się zmieści ;) ) niż kanapowiec teściów.
DarkVeroni
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 732
Rejestracja: 24 stycznia 2015, 01:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: od września 2015

Post autor: DarkVeroni »

Ania pisze:Dzięki, może rzeczywiście napiszę do producenta :)

Sytuacji ze skarbówką nie zazdroszczę. W sumie żadnego kontaktu ze skarbówką bym nie zazdrościła ;)

Na szczęście nasz pies (suka w typie owczarka niemieckiego) nie je niczego co nie pachnie stosownie ;) bo jakby ona puzzle jadła to by nie było wesoło bo pysk ma większy (czytaj więcej na raz się zmieści ;) ) niż kanapowiec teściów.
Jacie masz owczarka :-D możesz pokazać fotkę suni? Mi się marzy sunia owczarka :-D
Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

Re: od września 2015

Post autor: Ania »

Wysłałam Ci na PW bo mam jeszcze opory żeby udostępniać na szerokim forum zdjęcia domowników ;)
DarkVeroni
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 732
Rejestracja: 24 stycznia 2015, 01:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: od września 2015

Post autor: DarkVeroni »

Ania pisze:Wysłałam Ci na PW bo mam jeszcze opory żeby udostępniać na szerokim forum zdjęcia domowników ;)
Dziękuję :D
Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

Re: od września 2015

Post autor: Ania »

Przy układaniu palmy popełniliśmy jeden zasadniczy błąd.... zaczęliśmy układać na dość niskim stoliku kawowym... Dziś Szwagier zameldował, że ukochany kudłaty puzzlożerca, wskoczył na kanapę a z kanapy na stolik..... puzzle w całości wylądowały na ziemi... Szwagier był dzielny i poukładał to z powrotem... W sumie dzieło bardziej Szwagra niż moje:

Obrazek

No i bilans: 8 zeżartych puzzli.

Przepraszam, za jakość, ale Szwagier nie miał lepszego aparatu...

Następne puzzle układam w domu.
crissy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 19 września 2014, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: od września 2015

Post autor: crissy »

Ania pisze:
Następne puzzle układam w domu.
Albo wyślijcie kanapowca na wycieczkę, żeby Teściów puzzlowej atrakcji nie pozbawiać :D

Ja teraz układam Ravensburgera, przychodzę któregoś dnia po pracy, patrzę, a tu prawie żadne puzzel nie leży na swoim miejscu... Niefortunnie biurko znajduje się na linii skoku z fotela na parapet, a biedny kot Kropek myślał chyba, że już grzeją i parapet będzie cieplutki :) Ale wybaczam mu, bo to już koci staruszek 16-letni i cieszę się, że w ogóle takie akrobacje jeszcze wykonuje :P
Awatar użytkownika
ikulina
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 117
Rejestracja: 24 września 2015, 18:39
Lokalizacja: Pomorskie

Re: od września 2015

Post autor: ikulina »

Ja właśnie układam panoramę i brakuje mi dziesięciu :( No cóż, chyba trudno będzie to załatać, więc na Twoim miejscu napisałabym do producenta, sama mam zamiar z moimi ;) Kiedyś pies zjadł mi jeden puzzel, no i... Zwrócił go po kilku minutach :mrgreen:
Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

Re: od września 2015

Post autor: Ania »

crissy, następne puzzle u Teściów po prostu układamy na stole, choćby kuchennym, a nie na stoliku kawowym ;)

ikulina, brak puzzli mnie strasznie irytuje.. współczuję bilansu -10 :(

wczoraj wieczorem układałam w domu :) nikt mi nic nie zeżarł :D miła odmiana :)

Czekam na dostawę puzzli ze sklepu, więc żeby mieć co układać przeszłam się do Mamy i wyszperałam jakieś stare puzzle :)

pierwsze z nich to jedne z moich ulubionych puzzli z dzieciństwa, 330 elementów Trefla. Pamiętam, wydawały mi się zawsze bardzo trudne ze względu na jednolite tło. Wczoraj miło spędziłam czas i dojrzałam na nich kilka detali które umknęły mi jako dziecku (np. pas cnoty w herbie ;) ). Puzzle są totalnie płaskie (krawędzie puzzli) i bardzo "prostopadłe" wszystko jest równiutko względem siebie ;) W kilku miejscach odkleja się wzór od właściwego puzzla (popodklejam ;) ).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz układam inne puzzle, których nigdy nie układałam, nie mam do nich obrazka. Leżały w woreczku u rodziców ok 30 lat - zobaczymy cóż to będzie :) mam nadzieję, że są kompletne.
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5335
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: od września 2015

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Fajne ze względu na wartość historyczną. Zachowaj je koniecznie i faktycznie - dobrze jak podkleisz.
Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

Re: od września 2015

Post autor: Ania »

ja wiem, że to może dziwne, ale bardzo przywiązuję się do puzzli i książek :) te z dzieciństwa mają szczególną wartość sentymentalną, więc będą sobie spokojnie leżały u Rodziców i czekały np. na moje przyszłe, ewentualne dzieci :)
Awatar użytkownika
ikulina
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 117
Rejestracja: 24 września 2015, 18:39
Lokalizacja: Pomorskie

Re: od września 2015

Post autor: ikulina »

Fajnie, że masz puzzle z dzieciństwa, ja moje powydawałam młodszym kuzynom i teraz żałuję :( Ciekawa scenka, taka zabawna, najbardziej urzekły mnie zęby koniska i ten biedny przejechany robaczek :lol:
Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

Re: od września 2015

Post autor: Ania »

Jak już pisałam, układałam puzzle z woreczka o niewiadomym pochodzeniu, który przeleżał ok 30 lat u Rodziców w szafie ;)
Okazało się, że jest to nieduży obrazek, 230 elementów (niestety 1 brakuje :( ). Po super prostopadłych puzzlach z trefla to jak wykrojone były te puzzle było dużą odmianą ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ikulina
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 117
Rejestracja: 24 września 2015, 18:39
Lokalizacja: Pomorskie

Re: od września 2015

Post autor: ikulina »

Śliczny obrazek, aż trudno uierzyć, że mimo wieku jest w takim dobrym stanie :) Szkoda, że brakuje elementu, ale tak też jest dobrze ;) Bardzo podoba mi się wykonanie, to pierwszy krajobraz ,,malowany" a nie ,,zdjęciowy" który mi się podoba. Ładnie wyglądałby w nieco bardziej nasyconych kolorach, ale przecież to już antyk :P
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3508
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: od września 2015

Post autor: kallarepka »

Piękny obrazek!!! Warto wyciągać z szafy takie starocie. :)

I ten rysunek Lutczyna również rewelacyjny. :)
Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

Re: od września 2015

Post autor: Ania »

Mi się też bardzo miło na ten malowany obrazek patrzyło :)

Poszperałam trochę i myślę, że z dość dużym prawdopodobieństwem mogę przyjąć, że są to puzzle z wydawnictwa Tower Press. 100% pewność miałabym gdybym znalazła zdjęcie pudełka z logo firmy, ale na https://sites.google.com/a/boardgameand ... s-and-over jest kilka obrazków o podobnych wykrojach puzzli oraz podobnym sposobie malowania wzoru.

Idąc tym tropem znalazłam informację (https://en.wikipedia.org/wiki/Tower_Press), że firma ta została założona w latach 30 XX w. a w latach 60tych była największym producentem puzzli na świecie. W roku 1969 zostali kupieni przez Waddingtons. Nie mam pojęcia czy Waddingtons kontynuował produkcję wzorów z Tower Press czy nie. Jeśli nie kontynuował to puzzle które ułożyłam mogą pochodzić np. z lat 60tych ub. wieku. Jeśli zostałyby wyprodukowane w 1969 roku to miałyby dziś około 46 lat. Jeśli wyprodukował je Waddingtons i utrzymał wzór do końca swojego istnienia to puzzle mogą pochodzić najpóźniej z 1994 roku gdy Waddingtons przeszło w ręce Hasbro, to i tak miałyby dziś około 21 lat. Wersji, że puzzle wyprodukowało Hasbro nie biorę pod uwagę bo puzzle raczej leżą u Rodziców w domu dłużej niż 21 lat ;)

Tak czy inaczej układałam pełnoletnie puzzle ;)
Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

Re: od września 2015

Post autor: Ania »

To już ostatnia część "puzzli wygrzebanych w szafie".

500 - Shmidt z serii Holiday - całkiem przyjemne puzzle w zaskakująco dobrej jakości i stanie.
Obrazek
Obrazek
No i chyba najmniej widoczne łączenia ze wszystkich "puzzli z szafy"
Obrazek
Ostatnie puzzle to 500tka firym MB. Zdecydowanie w najgorszym stanie ze wszystkich. I jak dla najmniej atrakcyjne pod względem obrazka.
Obrazek
Obrazek
Puzzle są powycierane dość mocno.
Obrazek

Pozostaje czekać na dostawę która ma być 1-2 październik (czyli w sam raza na weekend ;) )

Miłego dnia dla Was! ja lecę do pracy ;)
Awatar użytkownika
ikulina
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 117
Rejestracja: 24 września 2015, 18:39
Lokalizacja: Pomorskie

Re: od września 2015

Post autor: ikulina »

Strasznie podoba mi się ten pierwszy obrazek. Wiesz może, czy jest jeszcze do zdobycia w Polsce? Szukałam w googlach i tylko na ebayu i amazonie znalazłam :|
Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

Re: od września 2015

Post autor: Ania »

Niestety nie wiem. Rozumiem że chodzi o Schmidt'a jeśli tak to podpowiedzieć mogę że jego kod produktu to: 625 2469

Myślę, że warto monitorować olx i inne serwisy tego typu ;) może się trafi :)
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3508
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: od września 2015

Post autor: kallarepka »

Ania pisze:Mi się też bardzo miło na ten malowany obrazek patrzyło :)

Poszperałam trochę i myślę, że z dość dużym prawdopodobieństwem mogę przyjąć, że są to puzzle z wydawnictwa Tower Press. 100% pewność miałabym gdybym znalazła zdjęcie pudełka z logo firmy, ale na https://sites.google.com/a/boardgameand ... s-and-over jest kilka obrazków o podobnych wykrojach puzzli oraz podobnym sposobie malowania wzoru.

Idąc tym tropem znalazłam informację (https://en.wikipedia.org/wiki/Tower_Press), że firma ta została założona w latach 30 XX w. a w latach 60tych była największym producentem puzzli na świecie. W roku 1969 zostali kupieni przez Waddingtons. Nie mam pojęcia czy Waddingtons kontynuował produkcję wzorów z Tower Press czy nie. Jeśli nie kontynuował to puzzle które ułożyłam mogą pochodzić np. z lat 60tych ub. wieku. Jeśli zostałyby wyprodukowane w 1969 roku to miałyby dziś około 46 lat. Jeśli wyprodukował je Waddingtons i utrzymał wzór do końca swojego istnienia to puzzle mogą pochodzić najpóźniej z 1994 roku gdy Waddingtons przeszło w ręce Hasbro, to i tak miałyby dziś około 21 lat. Wersji, że puzzle wyprodukowało Hasbro nie biorę pod uwagę bo puzzle raczej leżą u Rodziców w domu dłużej niż 21 lat ;)

Tak czy inaczej układałam pełnoletnie puzzle ;)
Wow, super śledztwo. :)
O Tower Press nigdy nie słyszałam, a, jak widzę, to takie zasłużone wydawnictwo. Ciekawe.
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: od września 2015

Post autor: leżak »

Bardzo fajne puzzle z dzieciństwa - na pewno mają dla Ciebie dużą wartość sentymentalną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ania”