Program

Filmy, artykuły i inne ciekawostki na temat puzzli.
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Program

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Kolega zadał pytanie na naszym fb:
https://www.facebook.com/PuzzleForum/po ... 4519928914
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Program

Post autor: michael_s »

Ja już biorę udział. Program nazywa się "Rodzina 500+". 8-)
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1303
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: Program

Post autor: Dawid »

michael_s pisze:Ja już biorę udział. Program nazywa się "Rodzina 500+". 8-)
A ja brałem udział w Programie Powszechnej Prywatyzacji. G... z tego wyszło :D

Sądząc po jego profilu to pracuje przy programie The Brain: Genialny umysł. Szczerze wątpię, czy układanie puzzli ma coś wspólnego z geniuszem, ale widocznie pomysły im się kończą. Może kogoś skusi fejm :lol:
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 9 pudełek / 5259 el.
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2277
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Program

Post autor: Cyber Killer »

Ja tam piszę swoje własne programy, ale w nich się raczej nie bierze udziału, tylko kompiluje ;-)
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
kamil
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwietnia 2017, 11:06

UDZIAŁ W PROGRAMIE

Post autor: kamil »

Witam,

Pisałem na grupie facebook ale myślę, że tu jest większy odzew. Czy ktoś z Was by był zainteresowany zaprezentowaniem swoich umiejętności układania puzzli oraz wzięciem udziału w programie?
Awatar użytkownika
popelek
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 134
Rejestracja: 05 stycznia 2017, 20:40
Lokalizacja: iElbląg

Re: UDZIAŁ W PROGRAMIE

Post autor: popelek »

Tak się zastanawiam, na czym by miał ten program polegać... Ułożenie takiej 500 to z 2 godziny, chyba że jakieś 200 części jednego koloru, układane po kształcie. Ale czy to takie spektakularne...
Awatar użytkownika
DeVire
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 783
Rejestracja: 13 stycznia 2016, 20:39
Lokalizacja: Namysłów

Re: UDZIAŁ W PROGRAMIE

Post autor: DeVire »

Jakieś szczegóły podaj :)
"Skręć w lewo ,to drugie prawo"
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2277
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Program

Post autor: Cyber Killer »

Dokładnie, nikt na nic się nie zgłosi w ciemno - jaki program, na czym polegać ma występ i ile płacicie?
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
kamil
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwietnia 2017, 11:06

Re: Program

Post autor: kamil »

Moi drodzy.

Jest to program rozrywkowy który jest obecne nadawany w stacji Polsat - the Brain Genialny Umysł. Rzeczywiście układanie puzzli jest pasją a więc pokazanie w programie osoby która układa puzzle na czas byłoby mało spektakularne, natomiast pracujemy nad zadaniem dla uczestnika. Jeśli jest ktoś zainteresowany dalszymi informacjami zapraszam do kontaktu w wiadomości prywatnej
kamil
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwietnia 2017, 11:06

Re: Program

Post autor: kamil »

nawiązując do odpowiedzi Dawida - pomysły się nam nie kończą, wręcz przeciwnie, chcemy pokazać umiejętność układania puzzli w innym świetle angażując w to jeszcze bardziej zmysł wzroku oraz zdolność jaką jest spostrzegawczość :)
SylwesterP
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 187
Rejestracja: 06 grudnia 2016, 05:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Program

Post autor: SylwesterP »

kamil pisze:chcemy pokazać umiejętność układania puzzli w innym świetle angażując w to jeszcze bardziej zmysł wzroku oraz zdolność jaką jest spostrzegawczość :)
Ten opis zdecydowanie bardziej pasuje do gry "memory" niż do układania puzzli :)
Puzzle może i trenują spostrzegawczość, ale przede wszystkim cierpliwość i zacięcie.
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1303
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: Program

Post autor: Dawid »

kamil pisze:nawiązując do odpowiedzi Dawida - pomysły się nam nie kończą, wręcz przeciwnie, chcemy pokazać umiejętność układania puzzli w innym świetle angażując w to jeszcze bardziej zmysł wzroku oraz zdolność jaką jest spostrzegawczość :)
Teraz widzę, że mój komentarz brzmi trochę hejtersko - wybacz, nie miałem takiej intencji.
Po prostu w kontekście programu, który prezentuje ludzi o niezwykłych zdolnościach umysłowych, to sięganie po miłośników puzzli brzmi jakoś tak desperacko. Żeby układać puzzle nie trzeba jakichś szczególnych zdolności ani wybitnej inteligencji. Wystarczy cierpliwość i odrobina pamięci optycznej. Nie ma za bardzo tak, żeby ktoś był lepszy albo gorszy w układaniu puzzli. Są raczej tacy, którzy poświęcają na to więcej czasu i mają więcej cierpliwości od innych :)

Ale oczywiście trzymam kciuki, żeby ktoś się zgłosił - sam się chętnie przekonam, jaki sposób na to macie ;)
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 9 pudełek / 5259 el.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3509
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Program

Post autor: kallarepka »

SylwesterP pisze:
kamil pisze:chcemy pokazać umiejętność układania puzzli w innym świetle angażując w to jeszcze bardziej zmysł wzroku oraz zdolność jaką jest spostrzegawczość :)
Ten opis zdecydowanie bardziej pasuje do gry "memory" niż do układania puzzli :)
Puzzle może i trenują spostrzegawczość, ale przede wszystkim cierpliwość i zacięcie.
Z jednej strony masz rację. Ale z drugiej mamy na forum osoby, które układają w tak szybkim, nieosiągalnym dla mnie tempie, że czasami się zastanawiałam, jakie mają predyspozycje, że idzie im tak sprawnie.
Inna sprawa, że ja wolę po prostu układać powoli. Przyjemność lepiej sobie dawkować. ;)
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3509
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Program

Post autor: kallarepka »

Dawid pisze:Wystarczy cierpliwość i odrobina pamięci optycznej. Nie ma za bardzo tak, żeby ktoś był lepszy albo gorszy w układaniu puzzli. Są raczej tacy, którzy poświęcają na to więcej czasu i mają więcej cierpliwości od innych :)
Może to faktycznie po prostu kwestia pamięci wzrokowej.
Kiedyś na forum układała puzzle dziewczyna, która nie potrzebowała obrazka nawet przy szczegółowych, czarno-białych puzzlach. Marcin wysyłał jej nawet coś trudnego ze swoich zbiorów i pamiętam, że układanie poszło jej zaskakująco szybko. Niestety nie pamiętam, kto to był, przepraszam. Pamiętam, że wtedy zastanawiałam się nad tą jej umiejętnością.
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Program

Post autor: Daff »

kallarepka pisze:Może to faktycznie po prostu kwestia pamięci wzrokowej.
Kiedyś na forum układała puzzle dziewczyna, która nie potrzebowała obrazka nawet przy szczegółowych, czarno-białych puzzlach. Marcin wysyłał jej nawet coś trudnego ze swoich zbiorów i pamiętam, że układanie poszło jej zaskakująco szybko. Niestety nie pamiętam, kto to był, przepraszam. Pamiętam, że wtedy zastanawiałam się nad tą jej umiejętnością.
Niektórzy autystycy wykazują szczególne uzdolnienia w pewnych dziedzinach - to chyba tzw. "zdolności wysepkowe" :)
kamil
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwietnia 2017, 11:06

Re: Program

Post autor: kamil »

ok wobec tego co powiecie na umiejętność gdzie znajduje się obraz złożony z 20 tysięcy elementów w którym brakuje 2 tysięcy elementów a po wylosowaniu kilku z tych 2 tysięcy dopasować, gdzie element powinien się znajdować?
Awatar użytkownika
popelek
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 134
Rejestracja: 05 stycznia 2017, 20:40
Lokalizacja: iElbląg

Re: Program

Post autor: popelek »

To nasunęło mi pomysł. Mianowicie na umiejętność, gdzie ktoś umie płynnie czytać wszystkie, niezależnie, jak złożone, wypowiedzi, w których to w ogóle, no może z nielicznymi wyjątkami, nie ma przecinków.
Sorry za offtop.
Na temat: jeśliby te brakujące elementy sąsiadowałyby z już ułożonymi (taki ser z dziurami), to obawiam się, czy to nie byłoby za łatwe, jeśli oczywiście chodzi o wzory rynkowe, takie, z którymi można się wcześniej zapoznać. A znowu przy nowym, nieznanym obrazku - to nie ma szans na powodzenie. I jeszcze jedno: metoda część->miejsce działa tylko przy szczegółowych, najczęściej humorystycznych wzorach; krajobrazy, czy "double retrospect" wymagają sposobu od miejsca do poszukiwania części, co, moim zdaniem, wymaga więcej talentu/obycia puzzlowego.
W skrócie: z reżyserem, słuchawkami i średnim układaczem puzzli - wszystko jest możliwe.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3509
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: Program

Post autor: kallarepka »

2 tys na 20 tysięcy to nie powinno być jakoś szczególnie trudne chyba. Ale nie wiem, najwięcej ułożyłam 3000. ;) I chyba nie sprawiłoby mi bardzo dużo kłopotu dołożyć kilka puzzli z 300 z tych 3000. Zakładając, że są wybrane w różnych miejscach, a nie 150 obok siebie.
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Program

Post autor: Marcin S. Puzzler »

kallarepka pisze:
Kiedyś na forum układała puzzle dziewczyna, która nie potrzebowała obrazka nawet przy szczegółowych, czarno-białych puzzlach. Marcin wysyłał jej nawet coś trudnego ze swoich zbiorów i pamiętam, że układanie poszło jej zaskakująco szybko. Niestety nie pamiętam, kto to był, przepraszam. Pamiętam, że wtedy zastanawiałam się nad tą jej umiejętnością.
To była HaSi:
http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=138&t=1507

Za te trzecie nawet się jeszcze nie zabrałem ;)
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Program

Post autor: Daff »

Marcin S. Puzzler pisze:To była HaSi:
http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=138&t=1507

Za te trzecie nawet się jeszcze nie zabrałem ;)
Niesamowita dziewczyna! :shock: W życiu bym się nie porwała na coś takiego. SZACUN! :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki”