Clementoni 13200

Trochę większe wyzwania czyli puzzle na dłużej niż jedno popołudnie. Opinie, nowości, rekordy.
zangra
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa

Clementoni 13200

Post autor: zangra » 02 paź 2017, 14:50

Co sądzicie o tych puzzlach?
Warte zakupu?

http://allegro.pl/puzzle-13200-el-cleme ... 41187.html
Ostatnio zmieniony 02 paź 2017, 14:54 przez zangra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa

Re: Clementoni 13200

Post autor: chrumcia91 » 02 paź 2017, 14:53

Jestem w trakcie układania i śmiało polecam :)
Clementoni ma świetne puzzle - dosyc grube i twarde, swietnie się trzymają, przy ukladaniu wiadomo, że dany puzzel pasuje we właściwe miejsce - w treflu tego nie ma....
Ja akurat układam Dolomity i te akurat do łatwych nie należą.... :P z checia Disneya bym ulozyla kiedys

Awatar użytkownika
yarkoos

Post autor: yarkoos » 02 paź 2017, 14:54

Warto. Układam Stworzenie Adama (aktualnie w trakcie przerwy).
I still play with cars and puzzles.

Awatar użytkownika
ahcinga

Post autor: ahcinga » 02 paź 2017, 15:14

Ja układam Orkiestrę.
chrumcia91 pisze:Clementoni ma świetne puzzle - dosyc grube i twarde, swietnie się trzymają, przy ukladaniu wiadomo, że dany puzzel pasuje we właściwe miejsce
Potwierdzam, u mnie jest tak samo.

Mi bardzo podobają się te puzzle, bardzo przyjemnie się układa i nie żałuję zakupu. Bez wątpienia są łatwiejsze od Dolomitów, Adama i innych w tej elementacji. Na pewno mają mniej obszarów takich, że tylko po kształtach się układa. Jednocześnie nie są aż tak łatwe jak można byłoby się spodziewać po bajkowym temacie.

Awatar użytkownika
aerial
Czwarty stopień puzzlomaniactwa

Post autor: aerial » 09 paź 2017, 22:53

Jakość tektury, spasowanie, różnorodność kształtów (praktycznie nie ma sytuacji że dopasujemy zły element, co nie jest trudne np. u ravensburgera).
Z wad bym wymienił średnią rozdzielczość samego obrazka na puzzlach, szczególnie właśnie w dużych typu 13200. Układając obraz w takim powiększeniu, na poszczególnych puzzlach masz rozmyte słabo wyraźne detale, kto układał np. dolomity - wie o czym mówię.

Awatar użytkownika
ahcinga

Post autor: ahcinga » 10 paź 2017, 6:43

zangra w pierwszym wpisie dał linka do orkiestry, więc jeżeli chodzi o te puzzle to nie ma problemu z rozdzielczością. To co powinno być ostre i wyraźne - jest ostre i wyraźne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cyber Killer
Kontakt:

Post autor: Cyber Killer » 10 paź 2017, 6:54

Myślę że szkopuł tkwi w zdjęciach. Na tak wielki rozmiar pewnie potrzeba by setki Mpix fotografię, żeby nie była rozmyta, a mało który aparat (o ile jakikolwiek dzisiaj) ma takiego kalibru matrycę. Być może, gdyby wziąć analogowy, z filmem o bardzo drobnym ziarnie, wywołać dość duży rozmiar i wtedy zeskanować skanerem co ma wiele tysięcy dpi, to lepiej by się nadawało (ale to tylko przypuszczenia, trzeba by znaleźć dane jak drobne punkty są możliwe na analogowym filmie i policzyć).

edit: znalazłem że z profesjonalnego analogowego filmu można dostać do około 800 Mpix. To jakieś 35k px na 23k px, co pozwoliłoby na wydruk przy typowym 300dpi, z zachowaniem pełnej ostrości (można dyskutować na ile 300dpi jest ostre, ale na ogół jest wystarczająco dobre), o wymiarach 116 cali na 76 cali, tzn ~295x195 cm. Trzeba by to porównać z rozmiarami tych wielkich puzzli,Czyli niemal dokładnie takie 13k Clementoni - to byłaby dzisiejsza technologiczna granica ostrej wydrukowanej fotografii. No i kosztowna, bo czas, praca w to włożona, sama dostępność takich aparatów i filmów do nich… Potem trzeba czekać aż aparaty cyfrowe będą miały większe matryce.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.

Awatar użytkownika
aerial

Post autor: aerial » 10 paź 2017, 10:12

Myślę że technologia tego typu istnieje już od dawna, możliwe jest łączenie zdjęć w jedno, z wielu mniejszych. Są różne sposoby żeby obejść ograniczenia matrycy.
Sądzę też z firmy robiące puzzle, korzystają z materiałów z różnych źródeł, nie muszą same wykonywać danego zdjęcia, zapewne kupują do niego prawa.

Co nie zmienia faktu, że układanie dużych prawie jednolitych powierzchni, na których w zasadzie nie widać żadnych detali, jedna wielka mozaika jakichś plam i odcieni, dość znacząco utrudnia zadanie. Już nie wchodząc nawet w to co jest przyczyną że drukują obrazek tak niskiej jakości.

edit:

Tutaj przykład, zdjęcie Mont Blanc, o rozdzielczości 365 gigapikseli, zrobione zwykłym canonem 70d, sklejone z 70 tysięcy zdjęć.

https://creators.vice.com/en_uk/article ... gigapixels
http://www.in2white.com/

Awatar użytkownika
Piotrkop
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa

Post autor: Piotrkop » 11 paź 2017, 22:21

aerial pisze: Tutaj przykład, zdjęcie Mont Blanc, o rozdzielczości 365 gigapikseli, zrobione zwykłym canonem 70d, sklejone z 70 tysięcy zdjęć.

https://creators.vice.com/en_uk/article ... gigapixels
http://www.in2white.com/
Mega! Dzięki za link, wgapiam się i wgapiam! Piękna sprawa.
I żałuję, że takiego "widoczku" nie można ułożyć w elementacji 30000 lub więcej. Na pewno zdobiłby nie jedną ścianę...

Awatar użytkownika
qatro3

Post autor: qatro3 » 07 sty 2018, 10:18

Nie wiem dlaczego firmy puzzlowe nie interesi za bardzo co robią. Przecież wielu pragnie czego innego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „3000-40000”