Educa 42000

Trochę większe wyzwania czyli puzzle na dłużej niż jedno popołudnie. Opinie, nowości, rekordy.

Moderator: Ann999

aure
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 198
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 21:57
Lokalizacja: Knurów

Re: Educa 42000

Post autor: aure »

Akceptowalna ale ja mimo wszystko wolę poczekać aż pojawią się na niemiecki Amazonie (darmowa dostawa) i w cenie ~300 Euro ;-)
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Educa 42000

Post autor: Hojny7 »

Darmowa masz w ramach konta Prime które jest jedno dla całego amazonu. Wiadomo będzie taniej z czasem cena "startowa" zachęcająca teraz tylko miejsca znaleźć a potem zaszyc się gdzieś na rok :)
aure
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 198
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 21:57
Lokalizacja: Knurów

Re: Educa 42000

Post autor: aure »

Hojny7 pisze: 22 grudnia 2017, 13:21 Darmowa masz w ramach konta Prime które jest jedno dla całego amazonu. Wiadomo będzie taniej z czasem cena "startowa" zachęcająca teraz tylko miejsca znaleźć a potem zaszyc się gdzieś na rok :)
Darmowa przesyłka dla abonentów Prime obowiązuje tylko na terenie danego kraju (czyli w tym wypadku wyłącznie na terenie Hiszpanii) a darmowa przesyłka z niemieckiego Amazonu obowiązuje również w Polsce (od 39 Euro) :P Dlatego wolę poczekać ;)
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Educa 42000

Post autor: Hojny7 »

Chyba że tak. No to wiadomo lepiej poczekać :)
Awatar użytkownika
halusta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 281
Rejestracja: 15 lipca 2016, 20:30
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Educa 42000

Post autor: halusta »

A ktoś z Was doszukał się tam jakiegoś akcentu z Polski? (pomijając bociany ,chyba dostrzegłam Kolumnę Zygmunta...chyba)
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: Educa 42000

Post autor: Czak Noris »

W którym miejscu jest ta kolumna? Pod Tower Bridge?
Jeśli tak, to na bank Nelson.
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
Awatar użytkownika
halusta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 281
Rejestracja: 15 lipca 2016, 20:30
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Educa 42000

Post autor: halusta »

Czak Noris pisze: 28 stycznia 2018, 14:56 W którym miejscu jest ta kolumna? Pod Tower Bridge?
Jeśli tak, to na bank Nelson.
Dokładnie tam..., czyli odstawiłam z nadzieją , że choć jeden akcent będzie nasz, a tu nici..
Awatar użytkownika
qatro3
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 190
Rejestracja: 13 stycznia 2016, 09:11
Lokalizacja: Chełm

Re: Educa 42000

Post autor: qatro3 »

nici to masz ale w ubranku
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Educa 42000

Post autor: Hojny7 »

Wywiad z autorem obrazu, niestety w języku Hiszpańskim, ale translator daje radę :)
http://www.puzzlepassion.com/entrevista ... hesterman/
kwojciu
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 314
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 13:38
Lokalizacja: Szamotuły, wielkopolska

Re: Educa 42000

Post autor: kwojciu »

Chcę je miec :D

Gdzie obecnie najtańsza oferta? :D
Awatar użytkownika
Hojny7
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 401
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 17:42
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Educa 42000

Post autor: Hojny7 »

kwojciu pisze:Chcę je miec :D

Gdzie obecnie najtańsza oferta? :D
Na ebay.pl
aure
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 198
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 21:57
Lokalizacja: Knurów

Re: Educa 42000

Post autor: aure »

Puzzle pojawiły się w końcu na niemieckim Amazonie w oficjalnej sprzedaży (przez Amazon a nie pośredników) w cenie 357,63E ;-)
Teraz tylko trzeba poczekać aż cena spadnie do bardziej rozsądnego poziomu ^^
kwojciu
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 314
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 13:38
Lokalizacja: Szamotuły, wielkopolska

Re: Educa 42000

Post autor: kwojciu »

aure pisze: 19 lutego 2018, 13:29 Puzzle pojawiły się w końcu na niemieckim Amazonie w oficjalnej sprzedaży (przez Amazon a nie pośredników) w cenie 357,63E ;-)
Teraz tylko trzeba poczekać aż cena spadnie do bardziej rozsądnego poziomu ^^
Chętnie je kupię ale niestety nie kumam tych przelewów z Euro. Ktoś pomoże w tym temacie :D ?
Awatar użytkownika
yarkoos
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 495
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 01:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Educa 42000

Post autor: yarkoos »

kwojciu pisze: 14 marca 2018, 19:09 Chętnie je kupię ale niestety nie kumam tych przelewów z Euro. Ktoś pomoże w tym temacie :D ?
W czym konkretnie potrzebujesz pomocy?

Osobiście założyłbym konto w kantorze Aliora ( https://kantor.aliorbank.pl/ ),
zamówił sobie kartę EUR, kupiłbym 360 EUR (Educa 349,99 i przesyłka 9,99), kartę dodał do paypal (nie zapomnieć o zaznaczeniu, że płatność bez przeliczania przez paypal!), zapłacił na aukcji poprzez paypal, otrzymał przesyłkę, układał.

Czy któryś z etapów wydaje Ci się trudny?
I still play with cars and puzzles.
Ponia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 466
Rejestracja: 06 października 2017, 16:56

Re: Educa 42000

Post autor: Ponia »

yarkoos pisze: 14 marca 2018, 21:45
kwojciu pisze: 14 marca 2018, 19:09 Chętnie je kupię ale niestety nie kumam tych przelewów z Euro. Ktoś pomoże w tym temacie :D ?
W czym konkretnie potrzebujesz pomocy?

Osobiście założyłbym konto w kantorze Aliora ( https://kantor.aliorbank.pl/ ),
zamówił sobie kartę EUR, kupiłbym 360 EUR (Educa 349,99 i przesyłka 9,99), kartę dodał do paypal (nie zapomnieć o zaznaczeniu, że płatność bez przeliczania przez paypal!), zapłacił na aukcji poprzez paypal, otrzymał przesyłkę, układał.

Czy któryś z etapów wydaje Ci się trudny?
Czemu płatność bez przeliczania przez paypal? Aż tak niekorzystnie to wychodzi?
W roku 2018 ułożyłam 31 obrazów, łącznie 54500 elementów.
W roku 2019 ułożyłam 8 obrazy, łącznie 28500 elementów
W roku 2020 ułożyłam 2 obrazy, łącznie 6900 elementów
Awatar użytkownika
keto81
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 440
Rejestracja: 27 grudnia 2017, 15:08
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: Educa 42000

Post autor: keto81 »

Ja z Amazona płaciłem normalnie kartą.
Pozdrawiam
Artur

Dotychczas ułożone: 21 604 elementów.
Awatar użytkownika
yarkoos
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 495
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 01:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Educa 42000

Post autor: yarkoos »

Ponia pisze: 15 marca 2018, 07:01 Czemu płatność bez przeliczania przez paypal? Aż tak niekorzystnie to wychodzi?
Jeśli sama kupisz EUR w kantorze Internetowym (najmniejszy spread z możliwych czyli najkorzystniejsza opcja, ok 1% kosztu przeliczenia) a następnie płacisz tym EUR to koniecznie trzeba pilnować aby paypal nie przeliczał. W przeciwny razie paypal uzna, że płacisz z Polski więc EUR przeliczy Ci na PLN a Twoja karta jest w EUR więc koszt podany z paypal w PLN bank przeliczy Ci na EUR. Za każdym razem, zarówno paypal jak i bank policzą sobie ok 4-5% za przeliczenie.

Reasumując - jak nie chcesz sama kupować EUR za 1% to już lepiej zapłacić zwykłą, polską kartą w PLN - paypal policzy Ci te 5% za przeliczenie i trudno.

Opcja kupna swojego EUR a następnie nie zaznaczenie aby paypal nie przeliczał jest opcją najkosztowniejszą bo, de facto, operacja wygląda tak: PLN---(zakup własny)--->EUR---(przeliczenie paypal)--->PLN---(przeliczenie banku)--->EUR.

Przy drobnych kwotach nie warto kombinować, ale przy kwocie 360 EUR różnica się już robi interesująca (ok 70zł własny zakup EUR vs płacenie w PLN).
I still play with cars and puzzles.
aure
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 198
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 21:57
Lokalizacja: Knurów

Re: Educa 42000

Post autor: aure »

yarkoos pisze: 14 marca 2018, 21:45 W czym konkretnie potrzebujesz pomocy?

Osobiście założyłbym konto w kantorze Aliora ( https://kantor.aliorbank.pl/ ),
zamówił sobie kartę EUR, kupiłbym 360 EUR (Educa 349,99 i przesyłka 9,99), kartę dodał do paypal (nie zapomnieć o zaznaczeniu, że płatność bez przeliczania przez paypal!), zapłacił na aukcji poprzez paypal, otrzymał przesyłkę, układał.

Czy któryś z etapów wydaje Ci się trudny?
Po co kombinować z Paypalem? Na Amazonie można przecież bezpośrednio zapłacić kartą w EUR bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów.
A jeśli chodzi o Paypal to o ile nic się nie zmieniło żeby móc płacić kartą w walucie innej niż PLN trzeba do nich zadzwonić i powiedzieć, że karta jest rozliczana w EUR bo inaczej płatności będą wpadać cały czas w PLN (co w efekcie daje podwójne przewalutowanie) - jeszcze do niedawna samemu nie było możliwości zmiany waluty rozliczeniowej dla karty.

Natomiast jak ktoś nie chce kombinować to najprościej jest zapłacić karta w PLN tylko przy takiej kwocie w zależności od posiadanej karty stracicie na przewalutowaniu.

- EDIT-
Na Amazonie nie ma w ogóle możliwości płacenia PayPalem więc w ogóle kombinacja bez sensu ;)
Awatar użytkownika
yarkoos
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 495
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 01:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Educa 42000

Post autor: yarkoos »

aure pisze: 15 marca 2018, 13:10 Po co kombinować z Paypalem? Na Amazonie można przecież bezpośrednio zapłacić kartą w EUR bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów.
A jeśli chodzi o Paypal to o ile nic się nie zmieniło żeby móc płacić kartą w walucie innej niż PLN trzeba do nich zadzwonić i powiedzieć, że karta jest rozliczana w EUR bo inaczej płatności będą wpadać cały czas w PLN (co w efekcie daje podwójne przewalutowanie) - jeszcze do niedawna samemu nie było możliwości zmiany waluty rozliczeniowej dla karty.

Natomiast jak ktoś nie chce kombinować to najprościej jest zapłacić karta w PLN tylko przy takiej kwocie w zależności od posiadanej karty stracicie na przewalutowaniu.

- EDIT-
Na Amazonie nie ma w ogóle możliwości płacenia PayPalem więc w ogóle kombinacja bez sensu ;)
1. Piszesz nieco nie w temacie. Napisane było, że najtańsza oferta jest na ebay i do takowej się odnosiłem.
2. Na ebay często można płacić paypal więc o takiej formie pisałem (na amazonie polecam płacić kartą walutową).
3. Nie trzeba dzwonić do paypal aby zmienić ustawienia sposobu płatności walutami; wystarczy się zalogować i zmienić to w ustawieniach. Nie twierdzę, że jest łatwe - paypal zarabia na przewalutowaniach więc nie upraszcza ludziom wyłączania tego; tym niemniej - da się także introwertycznie (sam żongluję płaceniem PLN/EUR/USD i do każdej karty można ustawiać niezależne modele przeliczania w paypal).
4. Dla jednych kombinacja bez sensu a dla innych oszczędność - tak jak napisałem, zależy od kwot. Jasne, że przy puzzlach za 5 EUR nie ma sobie co głowy zawracać.
I still play with cars and puzzles.
aure
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 198
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 21:57
Lokalizacja: Knurów

Re: Educa 42000

Post autor: aure »

yarkoos pisze: 15 marca 2018, 14:34 1. Piszesz nieco nie w temacie. Napisane było, że najtańsza oferta jest na ebay i do takowej się odnosiłem.
Ale pytanie było (a przynajmniej ja tak zrozumiałem) o Amazon anie ebay (patrz cytat).
Zresztą sytuacja się dynamicznie zmienia i z tego co widzę to na ten moment niemiecki Amazon jest najtańszy (346E z VATem i przesyłką) ;-)
yarkoos pisze: 15 marca 2018, 14:34 3. Nie trzeba dzwonić do paypal aby zmienić ustawienia sposobu płatności walutami; wystarczy się zalogować i zmienić to w ustawieniach. Nie twierdzę, że jest łatwe - paypal zarabia na przewalutowaniach więc nie upraszcza ludziom wyłączania tego; tym niemniej - da się także introwertycznie (sam żongluję płaceniem PLN/EUR/USD i do każdej karty można ustawiać niezależne modele przeliczania w paypal).
Gdzie? Serio pytam. Bo mi się nigdy takiej opcji znaleźć nie udało a jak kiedyś rozmawiałem z infolinią to mi powiedzieli że tylko oni mają możliwość zmiany waluty rozliczeniowej karty.
Awatar użytkownika
yarkoos
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 495
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 01:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Educa 42000

Post autor: yarkoos »

aure pisze: 15 marca 2018, 17:38 Gdzie? Serio pytam. Bo mi się nigdy takiej opcji znaleźć nie udało a jak kiedyś rozmawiałem z infolinią to mi powiedzieli że tylko oni mają możliwość zmiany waluty rozliczeniowej karty.
Jak pisałem - opcja jest względnie trudna do znalezienia, ale działa doskonale. Chętnie spiszę instrukcję, bo sam się nieraz zastanawiam, gdzie ją znaleźć; w znalezieniu pomaga mi jedynie fakt, że wiem, iż da się ją odszukać. Dla chętnych - polecam znaleźć samemu w ramach zabawy :)

A opcje znajdziesz tu:
1. Logujesz się do paypal.
2. Klikasz ustawienia (kółko zębate w prawym, górnym rogu).
3. Wybierasz zakładkę "Ustawienia Płatności".
4. Klikasz opcję "Zarządzaj wstępnie zatwierdzonymi płatnościami".
5. Po lewej stronie, w miarę na dole, znajdujesz tekst "Poszukaj na stronie Zarządzaj wstępnie zatwierdzonymi płatnościami." i klikasz.
6. Otworzy się nowa zakładka w przeglądarce; wybierasz "Ustaw dostępne źródła finansowania płatności".
7. Pokaże się lista kart płatniczych; przy każdej jest opcja "Opcje przeliczania".
8. W opcjach należy zaznaczyć: "Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego.
Kurs wymiany zastosowany do transakcji nie będzie mi znany do czasu otrzymania wyciągu z mojej karty od jej wystawcy. Przyjmuję do wiadomości, że wybierając tę opcję zgadzam się na to, aby wystawca mojej karty określił kurs wymiany dla tej transakcji oraz że kurs ten i inne opłaty pobierane przy przeliczaniu waluty nie będą mi znane do czasu otrzymania wyciągu z mojej karty od jej wystawcy.".

Ten skomplikowany tekst oznacza, że jak zapłaciłeś paypal za aukcję w EUR to obciążenia na Twoją kartę przyjdzie w EUR a nie w PLN. Jeśli więc karta, którą podałeś, była EUR - nie ma żadnego przeliczania.

Rachu-ciachu i gotowe.

Powodzenia.
I still play with cars and puzzles.
aure
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 198
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 21:57
Lokalizacja: Knurów

Re: Educa 42000

Post autor: aure »

Wow, dzięki :) Sam bym raczej tej opcji nie znalazł :P
Co prawda to jest trochę co innego niż to o czym ja pisałem ale efekt jest podobny w większości wypadków :)
aure
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 198
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 21:57
Lokalizacja: Knurów

Re: Educa 42000

Post autor: aure »

Gdyby ktoś był zainteresowany to na niemieckim Amazonie cena aktualnie spadła to 308,12E (z polskim VATem i przesyłką) czyli jest już całkiem ładnie :)
kwojciu
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 314
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 13:38
Lokalizacja: Szamotuły, wielkopolska

Re: Educa 42000

Post autor: kwojciu »

aure pisze: 22 marca 2018, 07:08 Gdyby ktoś był zainteresowany to na niemieckim Amazonie cena aktualnie spadła to 308,12E (z polskim VATem i przesyłką) czyli jest już całkiem ładnie :)
Spadła dzień po moim zakupie nawet do 298e,.dziś już 280...
aure
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 198
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 21:57
Lokalizacja: Knurów

Re: Educa 42000

Post autor: aure »

kwojciu pisze: 29 marca 2018, 21:58 Spadła dzień po moim zakupie nawet do 298e,.dziś już 280...
Cały czas była po 298E na stronie, ja podawałem kwotę z VATem przeliczonym na polski :-)
Jakby tak jeszcze do 250E spadła to kupuje :D
kwojciu
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 314
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 13:38
Lokalizacja: Szamotuły, wielkopolska

Re: Educa 42000

Post autor: kwojciu »

aure pisze: 29 marca 2018, 23:26
kwojciu pisze: 29 marca 2018, 21:58 Spadła dzień po moim zakupie nawet do 298e,.dziś już 280...
Cały czas była po 298E na stronie, ja podawałem kwotę z VATem przeliczonym na polski :-)
Jakby tak jeszcze do 250E spadła to kupuje :D
Ja już nie wytrzymałem więc już je układam
ODPOWIEDZ

Wróć do „3000 - ∞”