Ravensburger 2000 - Historical map

daro
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1057
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 20:32

Ravensburger 2000 - Historical map

Post autor: daro »

Żeby nie było... Walka z rozkoszą trwa ale mając do dyspozycji miejsce, a także dla odmiany, postanowiłem równocześnie układać jedną z moich map. Oczywiste jest, że Ogród Ziemskich Rozkoszy ma priorytet :) ObrazekObrazek
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2846
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Ravensburger 2000 - Historical map

Post autor: Ann999 »

Mapa od Ravena jest zawsze super :)
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Betula
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2018, 09:35

Re: Ravensburger 2000 - Historical map

Post autor: Betula »

Świetna ta mapa!
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Ravensburger 2000 - Historical map

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Mało mapy w mapie ;) Ale świetnie skomponowana.
Nie przesadzaj z tą ilością równoległych projektów ;)
daro
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1057
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 20:32

Re: Ravensburger 2000 - Historical map

Post autor: daro »

Marcinie, jak tak siadam przy Ogrodzie, to po kilku godzinach wszystko mi się zlewa i oczopląsu dostaje, więc taki przerywnik jest konieczny :)
Co do mapy, fakt- mało mapy w mapie :)
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Ravensburger 2000 - Historical map

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Rozumiem :)
Wrzuć od czasu do czasu jakieś zdjęcia - kibice czekają.
daro
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1057
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 20:32

Re: Ravensburger 2000 - Historical map

Post autor: daro »

No to wrzucam... :) Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: Ravensburger 2000 - Historical map

Post autor: Marcin S. Puzzler »

daro pisze: 05 stycznia 2019, 17:00 No to wrzucam... :)
Chodziło mi o "Ogród" ale może być 8-)
daro
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1057
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 20:32

Re: Ravensburger 2000 - Historical map

Post autor: daro »

He, he, he.. Domyślam się. Na razie nie widać postępów, ale jak tylko coś więcej będzie widoczne to wrzucę
daro
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1057
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 20:32

Re: Ravensburger 2000 - Historical map

Post autor: daro »

No i zakończone..
Nie jestem z specjalistą od zdjęć, więc są takie sobie i nie pokazują piękna map ułożonych z puzzli.
Kilka uwag dla chcących układać mapy.
1.Generalnie mapy są dość łatwe w układaniu, ale uwaga! Łatwe są te które przedstawiają półkule, tak jak na załączonych zdjęciach. O wiele trudniejsze są mapy przedstawiające kontynenty, np. 4000 i 8000 firmy Educa.
2. Ja układam mapy w następujący sposob: segreguję ramkę, półkule , wnętrze półkul i pozostałe obrazki. Po ułożeniu ramki układam koła półkul , a następnie środek zaczynając od rownoleznikow. Potem kontynenty i tak dalej. Na końcu układam obrazy. Proste? Proste :)
3. Na koniec jedna uwaga. Mapy po ułożeniu są o wiele, wiele piękniejsze niż te na obrazku z pudełka. Mapy wyglądają niesamowicie powięszone na ścianie, co można zobaczyć czasami w filmach, czy ogólnie w TV.
Przepraszam za przydlugi tekst, ale zauważyłem, że wiele osób nie układało map a chciałoby (mam nadzieję) ... i niech żałują :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Puzzabell
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1551
Rejestracja: 06 września 2016, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ravensburger 2000 - Historical map

Post autor: Puzzabell »

Piękna jest!

Ja bardzo chciałabym układać mapy i mam ich dużo, ale nie układam, bo musiałabym rzucić pracę, rodzinę i papugę i tylko układać i układać, tak bardzo wciągają. :)
I love the smell of fresh puzzle in the morning.

Spis ułożonych puzzli *** Album Flickr *** Projekt "Big & Small" *** Lekcja Anatomii *** Tryptyki
daro
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1057
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 20:32

Re: Ravensburger 2000 - Historical map

Post autor: daro »

Puzzabell pisze:Piękna jest!

Ja bardzo chciałabym układać mapy i mam ich dużo, ale nie układam, bo musiałabym rzucić pracę, rodzinę i papugę i tylko układać i układać, tak bardzo wciągają. :)
Rzuć najpierw pracę ;)
A na poważnie. Niestety to dość czasochłonne hobby. Nie wspominając o finansach :)
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Ravensburger 2000 - Historical map

Post autor: Wojciech »

Super mapa. Też mi się podobają mapy i kiedyś zawisną na ścianie. :lol:

Co do finansów i czasu, to każde hobby od pewnego momentu staje się bardziej czasochłonne i kosztowne.
Jest to współmierne ze wzrostem zaangażowania.

:cry: niestety :cry:
Hamsterek
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 549
Rejestracja: 23 października 2018, 12:28

Re: Ravensburger 2000 - Historical map

Post autor: Hamsterek »

daro pisze: 09 stycznia 2019, 13:40 No i zakończone..
Nie jestem z specjalistą od zdjęć, więc są takie sobie i nie pokazują piękna map ułożonych z puzzli.
Kilka uwag dla chcących układać mapy.
1.Generalnie mapy są dość łatwe w układaniu, ale uwaga! Łatwe są te które przedstawiają półkule, tak jak na załączonych zdjęciach. O wiele trudniejsze są mapy przedstawiające kontynenty, np. 4000 i 8000 firmy Educa.
2. Ja układam mapy w następujący sposob: segreguję ramkę, półkule , wnętrze półkul i pozostałe obrazki. Po ułożeniu ramki układam koła półkul , a następnie środek zaczynając od rownoleznikow. Potem kontynenty i tak dalej. Na końcu układam obrazy. Proste? Proste :)
3. Na koniec jedna uwaga. Mapy po ułożeniu są o wiele, wiele piękniejsze niż te na obrazku z pudełka. Mapy wyglądają niesamowicie powięszone na ścianie, co można zobaczyć czasami w filmach, czy ogólnie w TV.
Przepraszam za przydlugi tekst, ale zauważyłem, że wiele osób nie układało map a chciałoby (mam nadzieję) ... i niech żałują :)
Łatwość map typu półkule wynika chyba stąd, że mało tam "mapy w mapie". Dużo za to różnych dodatków, obrazków itp, które łatwo wyodrębnić.
Gdy całe puzzle są mapą wyszukiwanie elementów jest dużo trudniejsze, zwłaszcza w większej elementacji. Układam teraz taką mapkę w wersji 1000 elementów i w tym rozmiarze nie jest to jeszcze uciążliwe. Też idzie wydzielić różne fragmenty, małe zdobienia. Trochę czasochłonne, ale wcale się nie śpieszy. Przekładając puzzelek po puzzelku z wyspą, morzem, linią brzegową, czuję się jak dawny odkrywca rubieży ówczesnego świata :)
Wczoraj oglądałam tutaj fotki z układania panoramicznej mapy 3000 wydanej przez Edukę i tam to dopiero jest wielkie WOW. Może mniej efektownie wygląda w całości niż mapy typu półkule, ale jak się zacznie zagłębiać w szczegóły to oczu nie można oderwać. Podoba mi się też, że te antyczne mapy to często prawdziwe mapy z danego roku - małe cudeńko dawnej kartografii. Ciekawie wyglądałaby taka chronologiczna kolekcja map z różnych lat - jak postrzegano kiedyś świat i co kiedy odkrywano. Np. na mapie, którą układam teraz są nieistniejące wyspy, które kiedyś uważano za prawdziwe.

Mapy to wspaniały odrębny świat, w którym aż się chce zatonąć :D
Jedynie kupując kolejne warto mieć spis posiadanych, bo rzeczywiście można niechcący je powielić ;)
daro
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1057
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 20:32

Re: Ravensburger 2000 - Historical map

Post autor: daro »

Zgadza się, nie raz w ostatniej chwili zauwazalem, że już taką mam. Wydawcy często zmieniają tylko jakiś obrazek albo elementację. Mapa Educi 3000 piękna, czeka w kolejce :)
abee
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 934
Rejestracja: 18 września 2015, 23:57

Re: Ravensburger 2000 - Historical map

Post autor: abee »

Hamsterek pisze: 09 stycznia 2019, 17:27
Łatwość map typu półkule wynika chyba stąd, że mało tam "mapy w mapie". Dużo za to różnych dodatków, obrazków itp, które łatwo wyodrębnić.
Gdy całe puzzle są mapą wyszukiwanie elementów jest dużo trudniejsze, zwłaszcza w większej elementacji.
Pozwolę sobie mieć inne zdanie :twisted: Osobiście nie lubię obrazków w mapach po mocno spowalniają mi pracę. Najszybciej idą mi mapy z mapami i jak najmniejsza ilością dodatków. Znajomość geografii naprawdę pomaga. Do tej pory najbardziej namęczyłam się z mapą Clementoni 2000 z mnóstwem obrazków po bokach. I satysfakcji na koniec też nie było za dużej, tylko ulga, że to w końcu ułożone.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Ravensburger 2000 - Historical map

Post autor: Vicky »

Ciekawie się prezentuje. Pewnie dlatego, że również nie przepadam za mapami (samymi w sobie) i zawsze bardziej podobają mi się kolorowe wstawki do takich map. Ta ma taki nietypowy niebieski motyw, który trochę kłóci się kolorystycznie z resztą elementów. Ale i tak jest całkiem ok. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Daro”