529 jak 4000, a nawet więcej

Moderator: jagabaga

Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: jagabaga »

Nówka sztuka, zafoliowana, nabyta na All za całe 2,99 zł :) . Kupiłam jako ciekawostkę - dodatek do innych puzzli, które kupowałam od jednego sprzedawcy. Nie wiem, kiedy się za nie zabiorę i jak będzie mi szło, a właściwie, czy W OGÓLE będzie mi szło :roll: , bo wyobraźnia przestrzenna u mnie leży pod zdechłym Azorem :( . Ale memu mężowi rodzonemu, pomimo że ogólnie puzzle go nie rajcują, oczka się zaświeciły :lol: .

Awers:
Obrazek

Rewers:
Obrazek

Domorosłe tłumaczenie z angielskiego ;) :

ORYGINALNE 2-STRONNE PUZZLE Z TYM SAMYM RYSUNKIEM PO OBU STRONACH

Co sprawia, że są tak trudne?

Są 2-stronne-to samo zdjęcie jest po obu stronach z przesunięciem 90 stopni względem siebie. Ten sam rysunek po obu stronach to jedna sprawa, ale puzzle są cięte w prasie, ściśnięte jak modelina (chyba tak to trzeba przetłumaczyć... ;) ) , cięte jak herbatniki.

FRONT-PRZÓD
BACK-TYŁ

To nie są zwykłe puzzle.

Tniemy najpierw z każdej strony, tnąc pionowe zaczepy z przodu, potem przekładamy je na druga stronę i tniemy poziome zaczepy z tyłu. Nie ma możliwości zgadnięcia, która strona jest która. Każdy fragment musi być porównany z obu stron z uwzględnieniem rozmiaru, kształtu, koloru, dopasowania. To jest bardzo ważne. Jeśli fragmenty nie pasują do siebie perfekcyjnie, to znaczy, że są źle dopasowane. Jeśli to już brzmi skomplikowanie, poczekaj, aż zaczniesz!

Tylko 529 fragmentów, a wydaje się więcej niż 4000.
Ostatnio zmieniony 26 września 2017, 11:14 przez jagabaga, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bimbosz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 561
Rejestracja: 30 marca 2016, 23:43
Lokalizacja: Silesia, Koszęcin

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: Bimbosz »

Łał ! pierwszy raz takie widzę ! i faktycznie mogą mieć rację, że układa się je jak 4tysiące, tym bardziej że wzór brzydki, ale nie chodzi tutaj o cudny krajobraz tylko poziom trudności .. Minionki mogą się schować :D
Zapraszam do odwiedzania Mojego profilu :?
Awatar użytkownika
Olcia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1942
Rejestracja: 22 lutego 2016, 08:45
Lokalizacja: Jura Krakowsko-Częstochowska

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: Olcia »

Dajesz Sławka ;) jestem bardzo ciekawa tej ciekawostki! to chyba będzie lepsze od photomosaics ;) zacznij już dziś! nie ma co zwlekać - najlepsze, bo jeszcze ciepłe :D
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5335
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: Marcin S. Puzzler »

jagabaga pisze:
Tniemy najpierw z każdej strony, tnąc pionowe zaczepy z przodu, potem przekładamy je na druga stronę i tniemy poziome zaczepy z tyłu. Nie ma możliwości zgadnięcia, która strona jest która. Każdy fragment musi być porównany z obu stron z uwzględnieniem rozmiaru, kształtu, koloru, dopasowania. To jest bardzo ważne.
Ciekawy jestem tej techniki.Bo dotychczas układane przeze mnie puzzle dwustronne miały łatwe do odróżnienia strony A i B.
Jeśli w tych strony są nie do odróżnienia to gratulacje dla twórców (no i osobne gratulacje dla Ciebie ;) ).
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: Daff »

Przyglądałam się parę dni temu czemuś podobnemu, ale o wiele prostszemu (kotki) na Allegro i nie odważyłam się kupić :oops: Na sto procent bym sobie nie poradziła. Te wyglądają na naprawdę skomplikowane... Trzymam kciuki za ułożnie! :D
http://allegro.pl/puzzle-529el-kotki-dw ... l#imglayer
kasienka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1167
Rejestracja: 29 marca 2016, 10:03
Lokalizacja: Karczew powiat otwocki

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: kasienka »

Układałam dwa obrazki z takich puzzli. Ale obrazki miałam łatwiejsze :) chyba w moim albumie można je obejrzeć.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: jagabaga »

Kupując te puzzle miałam świadomość, że układanie ich to będzie istny hardcore :shock: , ale jednocześnie mam świadomość, że mogę nie dać rady ich ułożyć. Zatem gratulacje będę przyjmować dopiero na okoliczność sukcesu w poskładaniu ;)

Kotków nie kupiłabym, bo choć ładniejsze, to... za drogie jak na opłacenie ryzyka porażki ;) , a 2,99...- "wicie, rozumicie" :lol:
Awatar użytkownika
Bimbosz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 561
Rejestracja: 30 marca 2016, 23:43
Lokalizacja: Silesia, Koszęcin

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: Bimbosz »

Gdy je ułożysz, to piszę się żeby je od Ciebie wykupić na pewien okres do ułożenia ! :)
Zapraszam do odwiedzania Mojego profilu :?
Awatar użytkownika
LiliMadlene
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 47
Rejestracja: 02 lutego 2016, 10:46
Lokalizacja: Poznań

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: LiliMadlene »

Trzymam kciuki za Ciebie, jak ułożysz to level master będziesz miała opanowany :D powodzenia!
bkiaw13
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1476
Rejestracja: 13 marca 2014, 20:36

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: bkiaw13 »

Mam koty i nie tylko. Na razie ułożyłem tylko koty i faktycznie są trudniejsze niż normalne, ale nie przesadzałbym. Dla mnie najlepiej było posegregowanie większości części w pary.
Awatar użytkownika
ira
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2488
Rejestracja: 11 czerwca 2016, 17:54
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: ira »

Ja też mam koty i układałam mniej więcej cztery razy dłużej niż jakiś zwykły tysiączek, czyli ich wyliczenie się by zgadzało. Z tym, że wydaje mi się, że te drażetki, tabletki, cukierki (czy co to jest?) będą daleko trudniejsze. Życzę powodzenia w zmaganiach z tymi puzzlami.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: jagabaga »

Bimbosz pisze:Gdy je ułożysz, to piszę się żeby je od Ciebie wykupić na pewien okres do ułożenia ! :)
Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz, ale przez kilka dni nie było mnie ani przy puzzlach, ani przy komputerze (razem z synem szukałam szczurka, który uciekł na łono natury; niestety, zwierzątko przepadło "gdzieś", pomimo że wieczorem wróciło do domu, tyle że nie do swojego, lecz do sąsiadów, a oni wypędzili je, o czym dowiedzieliśmy się nazajutrz :roll:) Wracając do tematu puzzli, bo to przecież forum puzzlowe, a nie szczurze ;) , to moje puzzlowe lentlilki, gdy je ułożę, mogę uczynić obiegowymi, co oznacza, że z mojej strony nic nie stoi na przeszkodzie, by je DAĆ (nie sprzedać!!! :D ) innym chętnym na zmierzenie się z nimi :-).
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: jagabaga »

Zebrałam w sobie maksimum odwagi i otworzyłam pudełko :o . Jest ramka :)

Obrazek

...i już na niej widać "herbatnikowe" cięcia: w prawej i lewej krawędzi (ze zdjęcia) łączenia klocków są "zaokrąglone" (jak zwykle na prawej stronie standardowych puzzli), natomiast góra i dół łączą się "na płasko" (jak spód standardowych puzzli). Na drugiej stronie jest odwrotnie ;) . W reszcie układanki są tylko 2 kształty: z 4 wpustkami i 4 wypustkami, które siłą rzeczy muszą łączyć się naprzemiennie - jak na szachownicy ;). Potraktowałam to jako ułatwienie i rozdzieliłam puzzle na 2 części, po czym zadumałam się nad dalszą strategią układania;), bo przy takim wzorze bez strategii ani rusz :| Stanęło na tym, że najskuteczniejszą metodą powinno być wybieranie po jednym klocku, który będzie pasował "TUTAJ". Niestety, wiąże się to z każdorazowym przekładaniem kawałków z kupki na kupkę, ale pocieszam się z każdym dołożonym puzzelkiem kupki będą malały. A może ktoś ma inny pomysł :D ? (PS. kompletowanie takich samych par pomagało przy układaniu ramki, ale w dalszej pracy już nie będzie pomocne - nie przy tym wzorze).
Ostatnio zmieniony 26 września 2017, 11:15 przez jagabaga, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: michael_s »

jagabaga pisze:Zebrałam w sobie maksimum odwagi i otworzyłam pudełko :o . Jest ramka :)
No to teraz już z górki... ;)
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
Olcia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1942
Rejestracja: 22 lutego 2016, 08:45
Lokalizacja: Jura Krakowsko-Częstochowska

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: Olcia »

jak Ci to Sławka ułatwi możesz po kolorach - spróbuj wyodrębnić np. żółte drażetki
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: jagabaga »

Olcia pisze:jak Ci to Sławka ułatwi możesz po kolorach - spróbuj wyodrębnić np. żółte drażetki
Rozważałam, ale odrzuciłam, bo po drugiej stronie "żółtej drażetki" jest np. niebieska lub różowa drażetka, albo obie razem, a równie dobrze wyodrębniona żółta drażetka - z uwagi na cięcie - może pasować od spodu. Galimatias, że HEEEJ :evil: :x ;)
Awatar użytkownika
mariareis
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1584
Rejestracja: 12 października 2014, 08:00

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: mariareis »

Kupiłam sobie dwa takie pudełka, ale z łatwiejszymi wzorami - zobaczymy, ile będę się męczyć :).
Awatar użytkownika
XeniaRodefsky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 605
Rejestracja: 05 sierpnia 2016, 15:08
Lokalizacja: Łomianki

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: XeniaRodefsky »

Ale chyba mogłoby to układanie kolorami drażetek zadziałać? Spróbuj dopasować resztę żółtych drażetek do tego, co masz, może coś się ułoży, potem inny kolor, dopasuj co się da, itd?
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: leżak »

:shock:
Podziwiam, to jest bardziej hardcorowe niż ułożony przeze mnie crazy world cup.
Brawo za podjęcie wyzwania.
Awatar użytkownika
halusta
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 281
Rejestracja: 15 lipca 2016, 20:30
Lokalizacja: Lubuskie

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: halusta »

Jedyne co przychodzi mi do głowy to wpatrywanie się w obrazek na pudełku i poszukiwanie tego co jest najbliżej ułożonego puzzla .. Mi przy układaniu "tęczy" z castora pomogło . Powodzenia i w układaniu i sprawdzaniu strategii , bo to nie lada wyzwanie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1298
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: Dawid »

Patrzę na te zdjęcia i myślę sobie: "Nieeeee, są jakieś granice masochizmu". Po czym przypomniałem sobie, że mam na półce puzzle zrobione na tej samej zasadzie, tylko na szczęście z łatwiejszym obrazkiem :) Ale jeszcze poczekają na swoją kolej ;)
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 7 pudełek / 4599 el.
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: jagabaga »

halusta pisze:Jedyne co przychodzi mi do głowy to wpatrywanie się w obrazek na pudełku i poszukiwanie tego co jest najbliżej ułożonego puzzla .. Mi przy układaniu "tęczy" z castora pomogło .
Tak właśnie robię. Najchętniej celuję w rogi, bo w nich są już dwa "początki" wzoru. Wczoraj dołożyłam 4 puzzle, a to oznacza, że jestem bliżej finału o... 4 puzzle :lol:
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: michael_s »

jagabaga pisze:Wczoraj dołożyłam 4 puzzle, a to oznacza, że jestem bliżej finału o... 4 puzzle :lol:
Widać światełko na końcu tunelu... ;)
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: jagabaga »

michael_s pisze:
Widać światełko na końcu tunelu... ;)
Wpierw przerabiałam ramkę, bo okazało się, że w jednym miejscu puzzel względem puzzla przesunięty jest o jakąś dziesiątą część milimetra, w związku z czym drugi wewnętrzny rząd nie chciał się dopasowywać; po reorganizacji ramki rzeczywiście zaczęłam widzieć światełko w tunelu, tym bardziej że zauważyłam kolejne "cechy charakterystyczne :) " i lentilków zaczęło nawet ładnie przybywać, a potem... zobaczyłam połowę mojej dotychczasowej pracy rozsypanej na podłodze :roll: Sama sobie zgotowałam ten los :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: michael_s »

jagabaga pisze:
michael_s pisze:
Widać światełko na końcu tunelu... ;)
Wpierw przerabiałam ramkę, bo okazało się, że w jednym miejscu puzzel względem puzzla przesunięty jest o jakąś dziesiątą część milimetra, w związku z czym drugi wewnętrzny rząd nie chciał się dopasowywać; po reorganizacji ramki rzeczywiście zaczęłam widzieć światełko w tunelu, tym bardziej że zauważyłam kolejne "cechy charakterystyczne :) " i lentilków zaczęło nawet ładnie przybywać, a potem... zobaczyłam połowę mojej dotychczasowej pracy rozsypanej na podłodze :roll: Sama sobie zgotowałam ten los :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
To światełko na końcu tunelu to były światła nadjeżdżającej lokomotywy? :lol:
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
Olcia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1942
Rejestracja: 22 lutego 2016, 08:45
Lokalizacja: Jura Krakowsko-Częstochowska

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: Olcia »

Aałłłć ciuch ciuch Obrazek naprawić będzie łatwo skoro wiesz już co i jak Obrazek i pochwal się
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: jagabaga »

Lentilki gotowe :) :

Obrazek

Kto chce zmierzyć się z najtrudniejszymi puzzlami świata? Daję je ZA DARMO! :D Chętny pokrywa tylko koszty przesyłki. Nadmienię jednak, że Bimbosz, jeśli nadal jest chętny, ma pierwszeństwo, bo pierwszy zadeklarował odwagę ;)

Napisałabym więcej o zauważonej technice tych puzzli, ale w związku z powyższym, nie chcę podpowiadać innym, bo mogą sobie tego nie życzyć ;)
Ostatnio zmieniony 26 września 2017, 11:15 przez jagabaga, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: michael_s »

Czyli nie były takie trudne jak się na początku wydawały? :)
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5075
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: jagabaga »

michael_s pisze:Czyli nie były takie trudne jak się na początku wydawały? :)
Myślę, że największa trudność tkwiła we wzorze, którego mozół układania nie został w pełni zrekompensowany zadowoleniem z podziwiania gotowego obrazka - gdzie nie spojrzeć, tam tylko lentilki, i lentilki... ;)
Awatar użytkownika
Bimbosz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 561
Rejestracja: 30 marca 2016, 23:43
Lokalizacja: Silesia, Koszęcin

Re: 529 jak 4000, a nawet więcej

Post autor: Bimbosz »

Dziękuję za pamięć ! . Jeżeli ktoś jest chętny to odstępuje, bo na razie bym je tylko przetrzymywał z racji tego że mam dużo do układania i prędko bym się za nie nie wziął :)
Zapraszam do odwiedzania Mojego profilu :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jagabaga”