amazon.co.uk

Wasze opinie o sklepach oferujących puzzle. Pamiętaj - opinie a nie oferty...
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator

amazon.co.uk

Post autor: Marcin S. Puzzler »

http://www.amazon.co.uk/

Obrazek

Chodzi konkretnie o oddział w Wielkiej Brytanii. Bardzo duży wybór puzzli. Darmowa dostawa do Polski przy zakupie powyżej 25 £ (dotyczy tylko towarów oznaczonych FREE Super Saver Delivery ).

Chodziły słuchy, że na wiosnę 2012 roku ma zostać otworzony polski oddział.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa

Re: www.amazon.co.uk

Post autor: kallarepka »

A czy ktoś z was zamawiał puzzle na amazonie amerykańskim? Szukam pewnych wzorów, których nie ma w Europie. Znalazłam je w Stanach i w Korei (to już na ebayu).
Póki mam co układać, zwlekam.
Podzielcie się opiniami, jeśli macie jakieś doświadczenia. :)
bkiaw13

Re: www.amazon.co.uk

Post autor: bkiaw13 »

Najpierw sprawdź, czy konkretny model puzzla z amazonu amerykańskiego jest wysyłany do Polski. Kiedyś, jak chciałem kupić bodajże 24000 to nie był on wysyłany do Europy (była atrakcyjna cena). Ponadto, jeżeli jest wysłany, sprawdź jeszcze koszt wysyłki - czasami potrafi być znaczny. Natomiast parę lat temu kupiłem na ebay z ameryki puzzle 12000 i koszt wysyłki w stosunku do ceny puzzla nie był wysoki.
Malwina

Re: amazon.co.uk

Post autor: Malwina »

Podpinam pod ten temat, czy dobrze? Amazon jest już w Polsce! Czy zamawiał ktoś? Szukam pewnych puzzli i wchodząc przez polską stronę ich nie znalazłam, ale na stronie niemieckiej są. Na tej stronie tym wyświetla mi się, że możliwa jest dostawa do Polski oraz, że dostawa pierwszego zamówienia za darmo, byłoby super... Ktoś coś wie, zamawiał ?
pol

Post autor: pol »

Malwina pisze: 05 marca 2021, 08:30 Podpinam pod ten temat, czy dobrze? Amazon jest już w Polsce! Czy zamawiał ktoś? Szukam pewnych puzzli i wchodząc przez polską stronę ich nie znalazłam, ale na stronie niemieckiej są. Na tej stronie tym wyświetla mi się, że możliwa jest dostawa do Polski oraz, że dostawa pierwszego zamówienia za darmo, byłoby super... Ktoś coś wie, zamawiał ?
Ja zamawiałem na Amazon.de kilka razy. Zawsze bez problemów.
misiowy
Czwarty stopień puzzlomaniactwa

Post autor: misiowy »

Ja zamawiałam z polskiego Amazona. Zamówiłam sobie 4 pudełka (głównie tegorocznego Falcona, którego cały czas nie ma w Polsce). 1 pudełko dzisiaj przyszło, a resztę mi anulowali. Więc sukces oceniam tylko za częściowy :D
Awatar użytkownika
edorka

Post autor: edorka »

No właśnie.... nie mają i anulują -to mnie denerwuje lekko mówiąc. Ale też na Falcona patrzyłam. Którego masz? Pochwal mi się!
misiowy

edorka pisze: 05 marca 2021, 12:03 No właśnie.... nie mają i anulują -to mnie denerwuje lekko mówiąc. Ale też na Falcona patrzyłam. Którego masz? Pochwal mi się!
Mam tego:
https://www.jumbo.eu/en/products/falcon ... 00-pieces/
Ale chyba wzięłam ostatnie pudełko od sprzedawcy, który miał je w normalnej cenie. Teraz już tylko zostały drogie.

A to podobne mi anulowali:
Awatar użytkownika
edorka

misiowy pisze: 05 marca 2021, 12:28
edorka pisze: 05 marca 2021, 12:03 No właśnie.... nie mają i anulują -to mnie denerwuje lekko mówiąc. Ale też na Falcona patrzyłam. Którego masz? Pochwal mi się!
Mam tego:
Ale chyba wzięłam ostatnie pudełko od sprzedawcy, który miał je w normalnej cenie. Teraz już tylko zostały drogie.

Małpy :evil:
Mam oba w koszyku, bo na nie od dawna się czaję, ale na razie nie płacę (poczekam, może będzie taniej, albo kolezanka odsprzeda :roll: )
misiowy

edorka pisze: 05 marca 2021, 13:16
misiowy pisze: 05 marca 2021, 12:28
Mam tego:

Małpy :evil:
Mam oba w koszyku, bo na nie od dawna się czaję, ale na razie nie płacę (poczekam, może będzie taniej, albo kolezanka odsprzeda :roll: )
Jakby co to sprzedawaca, który mi anulował nazywa się Howleys Toy Shop.
Awatar użytkownika
Vicky

Post autor: Vicky »

Z ciekawości zapytam, czy te zakupy to są tak jak na ebay kupowane w ich niej walucie (przewalutowanie), co wymaga z reguły konta PayPal. Czy normalnie placicie (jak np na allegro) w złotówkach i nic was więcej nie obchodzi. Tak pytam pod kątem polskiego serwisu. ;)
misiowy

Vicky pisze: 05 marca 2021, 15:37 Z ciekawości zapytam, czy te zakupy to są tak jak na ebay kupowane w ich niej walucie (przewalutowanie), co wymaga z reguły konta PayPal. Czy normalnie placicie (jak np na allegro) w złotówkach i nic was więcej nie obchodzi. Tak pytam pod kątem polskiego serwisu. ;)
Wydaje mi się, że płaciłam normalnie kartą w złotówkach.
Manana

Post autor: Manana »

A ile czekaliscie na swoje zamowienia z amazon.pl? Ja swoje zrobilam w niedziele. Tak mi sie zlozylo ze 2x educa z jednego sklepu a 1xjumbo bezposrednio od amazona. Amazon dalej niewyslany... i co ciekawe z 2xeduca jedno wyslane a o drugim cisza 🤪 przy wszystkich wyswietla sie estymowany czas dostarczenia 29.03. Szczerze mowiac myslalam ze sila amazona maja byc szybkie dostawy 😁
P.s. Placilam w zlotowkach, byla nawet opcja platnosci blikiem.
aure

Post autor: aure »

Manana pisze: 23 marca 2021, 15:37 A ile czekaliscie na swoje zamowienia z amazon.pl? Ja swoje zrobilam w niedziele. Tak mi sie zlozylo ze 2x educa z jednego sklepu a 1xjumbo bezposrednio od amazona. Amazon dalej niewyslany... i co ciekawe z 2xeduca jedno wyslane a o drugim cisza 🤪 przy wszystkich wyswietla sie estymowany czas dostarczenia 29.03. Szczerze mowiac myslalam ze sila amazona maja byc szybkie dostawy 😁
Amazon jest zazwyczaj dość dokładny w swoich estymacjach czasu dostawy więc jeśli masz podany 29.03 to zapewne do tego dnia przesyłki dojdą (przynajmniej te bezpośrednio od Amazona - nie wiem jak to wygląda w przypadku zewnętrznych sprzedawców).
Ja akurat zamawiałem wczoraj książki, datę dostawy miałem planowaną na jutro a dzisiaj już zapukał kurier z przesyłką.
Lamela
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa

Post autor: Lamela »

Niestety nie ma Pomegranate w ludzkich cenach :cry:
Czytając o praktykach w magazynach tej firmy mam ochotę na konsumencki bojkot, ale chyba jako jedyni mają Eurographics dzieła sztuki z normalnym wykrojem, a nie smart cut. Taka jest siła ogromnej korporacji, ogromna baza towaru.
Manana

aure pisze: 23 marca 2021, 15:48
Manana pisze: 23 marca 2021, 15:37 A ile czekaliscie na swoje zamowienia z amazon.pl? Ja swoje zrobilam w niedziele. Tak mi sie zlozylo ze 2x educa z jednego sklepu a 1xjumbo bezposrednio od amazona. Amazon dalej niewyslany... i co ciekawe z 2xeduca jedno wyslane a o drugim cisza 🤪 przy wszystkich wyswietla sie estymowany czas dostarczenia 29.03. Szczerze mowiac myslalam ze sila amazona maja byc szybkie dostawy 😁
Amazon jest zazwyczaj dość dokładny w swoich estymacjach czasu dostawy więc jeśli masz podany 29.03 to zapewne do tego dnia przesyłki dojdą (przynajmniej te bezpośrednio od Amazona - nie wiem jak to wygląda w przypadku zewnętrznych sprzedawców).
Ja akurat zamawiałem wczoraj książki, datę dostawy miałem planowaną na jutro a dzisiaj już zapukał kurier z przesyłką.
Fajnie ze Ci sie udalo tak szybko dostac zamowienie. Moje 2 z 3 pudelek dalej nie zostaly wyslane. Zastanawiam sie czy nie skonczy sie to anulowaniem czesci zamowienia jak u Edorki i Misiowego. Zobaczymy 😉
aure

Post autor: aure »

Manana pisze: 24 marca 2021, 10:27 Fajnie ze Ci sie udalo tak szybko dostac zamowienie. Moje 2 z 3 pudelek dalej nie zostaly wyslane. Zastanawiam sie czy nie skonczy sie to anulowaniem czesci zamowienia jak u Edorki i Misiowego. Zobaczymy 😉
Nie wiem jak wygląda to w przypadku zakupu od innego sprzedawcy niż Amazon bo takowych zakupów nie praktykuję ale ogólnie to kupuję w Amazonie (DE, FR, IT, ES, UK) od lat, na koncie mam co najmniej kilkadziesiąt (jak nie kilkaset) zakupów i nie przypominam sobie żeby Amazon anulował mi choćby jedno zamówienie... Do 29.03 jeszcze sporo czasu, ja bym po prostu spokojnie czekał i nie martwił się na zapas.
Manana

Wszystko doszło 😉
Awatar użytkownika
edorka

Fajnie!
Długo szło, bo z magazynu we Wrocławiu pewnie ;)
starcatcher84
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa

Post autor: starcatcher84 »

Zamówiłam na Amazon puzzle z Cloudberries i czas realizacji był 10 dni. Chyba nigdy tak długo nie czekałam na żadną przesyłkę z Amazona (najczęściej zamawiam ksiązki).
inezkam
Kontaktowanie:

Post autor: inezkam »

Mi też wszystko doszło w czas:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy internetowe”