www.puzzlewarehouse.com

Wasze opinie o sklepach oferujących puzzle. Pamiętaj - opinie a nie oferty...
Awatar użytkownika
kika
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 14
Rejestracja: 28 grudnia 2018, 23:22

www.puzzlewarehouse.com

Post autor: kika »

Czy ktoś z Was kupował w tym sklepie i wie czy oprócz kosztów przesyłki doliczają dodatkowe opłaty typu cło ?
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: www.puzzlewarehouse.com

Post autor: Cyber Killer »

Nie kupowałem tam, ale cła można się spodziewać na każdym zakupie z za granicy. Przy czym to nie sklep dolicza, tylko nasz rząd na granicy. Nie jest jasne które przesyłki mają doliczane. Małe przesyłki na ogół przechodzą bez kłopotu, ale większe, sugerujące jakieś hurtowe zakupy mogą być obłożone opłatą dodatkową.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
daro
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1057
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 20:32

Re: www.puzzlewarehouse.com

Post autor: daro »

Najlepiej kupować w Unii, choć koszty przesyłki są wysokie. Wprawdzie kiedyś kupiłem puzzle w Korei i nic nie zapłaciłem, ale to była tylko jedna sztuka.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3508
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: www.puzzlewarehouse.com

Post autor: kallarepka »

Ja ostatnio postanowiłam przetestować, czy już rzeczywiście urzędy wzmogły ściągalność VATu i cła. Zamówiłam jedno pudełko na ebayu z Japonii i jedno na aliexpressie z Chin. Do żadnego nie doliczono mi ani VATu ani cła.
Ale nadal to bardzo mała próba, żeby wróżyć. ;)
Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2019, 12:30 przez kallarepka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: www.puzzlewarehouse.com

Post autor: Cyber Killer »

A, jeszcze jedno, kupując w sklepach z USA, typowe jest że przy kasie doliczają podatek VAT, jakieś 20%, do ceny. U nich mają jakoś tak dziwnie że ceny na półkach sklepowych są bez podatku podawane, a dopiero przy kasie jest doklejany. Stąd ceny w USA wcale niekoniecznie są niższe niż na naszej półkuli.

edit: z Chin i Japonii VAT jest już wliczony w cenę sklepową.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3508
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: www.puzzlewarehouse.com

Post autor: kallarepka »

Cyber Killer pisze: 04 stycznia 2019, 12:30 edit: z Chin i Japonii VAT jest już wliczony w cenę sklepową.
O, a skąd takie info?

Czytałam dawno temu, że wiele towarów jest zwolnionych z cła. Nie pamiętam tylko do jakiej kwoty wartości towaru.
Ale w przypadku VATu byłam przekonana, że nie ma zwolnień.
Fakt, że nie chciało mi się sprawdzać szczegółów przy ostatnich zakupach.
Awatar użytkownika
Cyber Killer
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2264
Rejestracja: 16 października 2016, 13:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: www.puzzlewarehouse.com

Post autor: Cyber Killer »

VAT płaci się w kraju w którym się kupuje. Przy zakupach z Chin i Japonii nie jest taki przy kasie dokładany, stąd wniosek że jest już wliczony w cenę, tak jak w Polsce. No, alternatywnie znaczyłoby to że VATu nie ma tam wcale, ale w to nie wierzę.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.
daro
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1057
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 20:32

Re: www.puzzlewarehouse.com

Post autor: daro »

Kiedyś w Japonii często kupowałem modele. Z reguły doliczali mi zawsze coś w Polsce. Nie pamiętam tylko cło czy vat
Awatar użytkownika
Madzia3478
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 473
Rejestracja: 04 marca 2018, 11:31
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: www.puzzlewarehouse.com

Post autor: Madzia3478 »

kallarepka pisze: 04 stycznia 2019, 12:30 Ja ostatnio postanowiłam przetestować, czy już rzeczywiście urzędy wzmogły ściągalność VATu i cła. Zamówiłam jedno pudełko na ebayu z Japonii i jedno na aliexpressie z Chin. Do żadnego nie doliczono mi ani VATu ani cła.
Ale nadal to bardzo mała próba, żeby wróżyć. ;)
Czy rozpakowałaś/układałaś te puzzle z alieexpress i możesz się odnieść do jakości?
aure
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 198
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 21:57
Lokalizacja: Knurów

Re: www.puzzlewarehouse.com

Post autor: aure »

Cyber Killer pisze: 04 stycznia 2019, 12:43 VAT płaci się w kraju w którym się kupuje. Przy zakupach z Chin i Japonii nie jest taki przy kasie dokładany, stąd wniosek że jest już wliczony w cenę, tak jak w Polsce. No, alternatywnie znaczyłoby to że VATu nie ma tam wcale, ale w to nie wierzę.
Eeee, bzdury gadasz za przeproszeniem - VAT płacisz przy każdych zakupach spoza Unii Europejskiej jeśli wartość zakupionego przedmiotu przekracza 22 Euro, cło płaci się dla przedmiotów, których wartość przekracza 150 Euro. Oczywiście może się zdarzyć że paczka przyjdzie bez dodatkowych opłat bo urząd celny nie otwiera wszystkich przesyłek ale gwarancji żadnych nie ma.

Tutaj jest dobrze opisane wszystko w przypadku zakupów z Chin ale w większości wypadków będzie się to sprawdzać również dla zakupów z innych krajów spoza Unii Europejskiej: http://bezprzeplacania.pl/jakie-clo-i-v ... ch-z-chin/

A w USA mają podane ceny netto bo każdy stan ma inny podatek dlatego ostateczna cena jest uzależniona od tego z terytorium, którego stanu robisz zakupy.
układAnka
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 53
Rejestracja: 14 listopada 2018, 21:11

Re: www.puzzlewarehouse.com

Post autor: układAnka »

A tu http://next.gazeta.pl/next/7,151003,243 ... azony.html napisali, że te 22 euro to bzdura? :roll:
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5335
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: www.puzzlewarehouse.com

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Bo nie dotyczy zakupów przez internet.
Art. 51. 1. Zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa
trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 22 euro.
2. Zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się do:
1) napojów alkoholowych;
2) tytoniu i wyrobów tytoniowych;
3) perfum i wód toaletowych.
3. Zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się do towarów importowanych w drodze zamówienia
wysyłkowego
Opisany w artykule "gift" też ma w sumie limit 100 zł (ustawa o VAT mówi o prezentach małej wartości).
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3508
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: www.puzzlewarehouse.com

Post autor: kallarepka »

Madzia3478 pisze: 04 stycznia 2019, 14:29
kallarepka pisze: 04 stycznia 2019, 12:30 Ja ostatnio postanowiłam przetestować, czy już rzeczywiście urzędy wzmogły ściągalność VATu i cła. Zamówiłam jedno pudełko na ebayu z Japonii i jedno na aliexpressie z Chin. Do żadnego nie doliczono mi ani VATu ani cła.
Ale nadal to bardzo mała próba, żeby wróżyć. ;)
Czy rozpakowałaś/układałaś te puzzle z alieexpress i możesz się odnieść do jakości?
Jeszcze nie otwierałam. Mają swoje miejsce w kolejce układania. ;)
Ale sprawdzę i dam znać.
aure
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 198
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 21:57
Lokalizacja: Knurów

Re: www.puzzlewarehouse.com

Post autor: aure »

układAnka pisze: 04 stycznia 2019, 19:37 A tu http://next.gazeta.pl/next/7,151003,243 ... azony.html napisali, że te 22 euro to bzdura? :roll:
Być może teraz uszczelnią kontrole i trzeba będzie płacić już VAT od wszystkiego (a jeśli dojdą jeszcze dodatkowe opłaty wymienione w tym artykule to w ogóle mniejsze rzeczy przestaną się opłacać) - do tej pory generalnie od przedmiotów o małym gabarycie raczej się nie zdarzało. Ja w każdym bądź razie na kilkadziesiąt przesyłek VAT zapłaciłem tylko dwukrotnie kiedy paczka szła DHLem.
Awatar użytkownika
boni19
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 391
Rejestracja: 26 września 2018, 18:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: www.puzzlewarehouse.com

Post autor: boni19 »

Zgodzę się z aure. Ja także dwukrotnie zapłaciłam cło i VAT w przypadku przedmiotów przekraczających podane wyżej wartości. Ściągałam też puzzle ze Stanów i Chin. Nie musiałam do nich niczego dopłacać, bo były to zakupy na mniejsze kwoty niż określone przez Urząd Celny. Teraz jednak może się to rzeczywiście zmienić, chociaż liczę na to, że to kolejny straszak, jakich już kilka było.
Wszystko się ułoży... Album Puzzle 2018
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5335
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: www.puzzlewarehouse.com

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Marcin S. Puzzler pisze: 04 stycznia 2019, 19:49 Opisany w artykule "gift" też ma w sumie limit 100 zł (ustawa o VAT mówi o prezentach małej wartości).
Muszę poprawić - chodzi o wartość 45 EURO:
Art. 52. 1. Zwalnia się od podatku import, z zastrzeżeniem ust. 2, towarów umieszczonych w przesyłce wysyłanej z terytorium państwa trzeciego przez osobę fizyczną i przeznaczonej dla osoby fizycznej przebywającej na terytorium kraju,
jeżeli łącznie są spełnione następujące warunki:
1) ilość i rodzaj towarów nie wskazują na ich przeznaczenie handlowe;
2) odbiorca nie jest obowiązany do uiszczenia opłat na rzecz nadawcy w związku z otrzymaniem przesyłki;
3) przesyłki mają charakter okazjonalny.
(...)
3. Zwolnienia od podatku, o których mowa w ust. 1, stosuje się, jeżeli wartość przesyłki nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 45 euro.
Natomiast jak będzie - życie pokaże. Realnie skupią się na przesyłkach większej wartości bo jest ich po prostu za dużo.
Awatar użytkownika
kika
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 14
Rejestracja: 28 grudnia 2018, 23:22

Re: www.puzzlewarehouse.com

Post autor: kika »

kallarepka pisze: 04 stycznia 2019, 12:30 ... Zamówiłam jedno pudełko na ebayu z Japonii...
Co kupiłaś w Japonii ? Pokaż
Awatar użytkownika
kallarepka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3508
Rejestracja: 11 lutego 2014, 12:49

Re: www.puzzlewarehouse.com

Post autor: kallarepka »

kika pisze: 09 stycznia 2019, 17:57
kallarepka pisze: 04 stycznia 2019, 12:30 ... Zamówiłam jedno pudełko na ebayu z Japonii...
Co kupiłaś w Japonii ? Pokaż
W swoim czasie. :)
Na razie czekają na swoją kolej w piwnicy.
Awatar użytkownika
kika
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 14
Rejestracja: 28 grudnia 2018, 23:22

Re: www.puzzlewarehouse.com

Post autor: kika »

ok, poczekam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy internetowe”