[Heye 3000] - Czak w krainie piratów

Tomasz.B
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 799
Rejestracja: 03 grudnia 2015, 11:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: [Heye 3000] - Czak w krainie piratów

Post autor: Tomasz.B »

Czak Noris pisze:Rozumiem, że 1500 jest dla ludzi słabiej radzących sobie z większymi elementacjami
To jest mocne generalizowanie. Nie każdy kto układa takie np 1000 wybiera je, bo sobie nie poradzi z większymi. Definicja puzzli nie zaczyna się od 3000 wzwyż.
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: [Heye 3000] - Czak w krainie piratów

Post autor: Czak Noris »

Tomasz.B pisze:To jest mocne generalizowanie. Nie każdy kto układa takie np 1000 wybiera je, bo sobie nie poradzi z większymi. Definicja puzzli nie zaczyna się od 3000 wzwyż.
Tomasz, nie chodziło mi o to, że ludzie układają 1000, bo nie radzą sobie z 3000. Różne są podejścia do puzzli, do elementacji i wzorów, ja to wszystko rozumiem.
Marcin stwierdził, że Heye zaczęło dzielić 3000 na worki dla ludzi, którzy boją się większych elementacji. Jeśli przyjmiemy tę koncepcję za słuszną, to wtedy możemy uznać, że 3000 z podziałem na 1500 jest dla takich właśnie ludzi i to miałem na myśli. Ktoś, kto układa 1000, ale czasami lubi powalczyć z większą elementacją, mógłby wybrać 3000 bez podziału lub 2x1500 w zależności od chwilowego nastroju i byłby git. Fani większych elementacji braliby 3000, a teraz nie mamy wyboru i każdy musi kupić 2x1500. Oczywiście można mieszać worki, ale mieszanie nie rozwiązuje problemu niedopasowania.
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5335
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: [Heye 3000] - Czak w krainie piratów

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Czak Noris pisze: Marcin stwierdził, że Heye zaczęło dzielić 3000 na worki dla ludzi, którzy boją się większych elementacji. Jeśli przyjmiemy tę koncepcję za słuszną, to wtedy możemy uznać, że 3000 z podziałem na 1500 jest dla takich właśnie ludzi i to miałem na myśli
A jaka może być inna?
Pytam szczerze, beż fałszywego przekonania o swojej nieomylności ;)

Z tych wszystkich naszych dyskusji (a trochę ich było) wynika, że firmy mają nasze zdanie gdzieś. Nie wydają tego czego chcemy, jeśli wydają - to w małej elementacji, jeśli już w dużej - to dzielą na worki. Trochę nas jest na forum i wydaję mi się, że naprawdę mało kto jest do końca zadowolony z obecnej polityki producentów.
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: [Heye 3000] - Czak w krainie piratów

Post autor: Czak Noris »

Marcinie, koncepcja podziału na worki wydaje się słuszna i trudno wymyślić lepsze wytłumaczenie na to cofnięcie się w rozwoju Heye, niemniej zawsze warto w rozważaniach na Forum zostawić otwartą furtkę dla innych pomysłów - może ktoś się z tym nie zgadza i poda inne rozwiązanie - mnie przekonałeś ;)
Ostatnio zmieniony 21 marca 2016, 00:30 przez Czak Noris, łącznie zmieniany 1 raz.
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

Re: [Heye 3000] - Czak w krainie piratów

Post autor: Lwik-puzz »

Marcin S. Puzzler pisze: A jaka może być inna?
Pytam szczerze, beż fałszywego przekonania o swojej nieomylności ;)
Ja zawsze myślałam, że to kwestia posiadanych maszyn.
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: [Heye 3000] - Czak w krainie piratów

Post autor: Czak Noris »

Lwik-puzz pisze:Ja zawsze myślałam, że to kwestia posiadanych maszyn.
Lwiku, w przypadku największych puzzli tak, ale Heye kiedyś wydawało 3000 i 4000 bez podziału, a potem poszło w stronę dzielenia i tutaj koncepcja Marcina wydaje się logiczna.
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

Re: [Heye 3000] - Czak w krainie piratów

Post autor: Lwik-puzz »

Czak Noris pisze:
Lwik-puzz pisze:Ja zawsze myślałam, że to kwestia posiadanych maszyn.
Lwiku, w przypadku największych puzzli tak, ale Heye kiedyś wydawało 3000 i 4000 bez podziału, a potem poszło w stronę dzielenia i tutaj koncepcja Marcina wydaje się logiczna.
No ale jeśli zrobiliby puzzle w całości, a potem podzielili, to nie byłoby przesunięć.
Nie śledziłam jak rozwija się ta firma - przypuszczam, że być może nabyli mniejsze maszyny, a stare się zużyły lub są wykorzystywane do produkcji największych elementacji.
Ania
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 726
Rejestracja: 24 września 2015, 16:20

Re: [Heye 3000] - Czak w krainie piratów

Post autor: Ania »

Marcin S. Puzzler pisze: A jaka może być inna?
W moim wypadku powodem było WPD czyli ograniczenie czasowe ;) dlatego Piraci poszli w workach a nie wymieszani.

Smoki czyli 4000 układam na worki początkowo również ze względu na pośpiech związany z WPD jak i brak wymiarowej płyty/stołu aby całość zmieścić. Pierwszy worek robi za "obrus" ułożony leży pod szybą na stole ;)

Wcześniej ułożyłam 3 inne obrazy 3000 bez podziału więc nie jest to kryterium decydujące o zakupie obrazu bądź nie, ale jest miła opcja która pozwala dostosować puzzle do warunków życia codziennego/WPD ;) Opcja z podziałem na worki jest oczywiście miła jeśli jest porządnie wykonana.
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5335
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: [Heye 3000] - Czak w krainie piratów

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Lwik-puzz pisze: Ja zawsze myślałam, że to kwestia posiadanych maszyn.
Być może ta koncepcja jest jednak bliższa prawdzie :)
Dziś rozmawiałem z art.puzzle i przy okazji zapytałem o Heye. Pani odpowiedziała, że Heye nie robi już samemu puzzli tylko zleca produkcje jakiejś dużej fabryce, która produkuje w sumie dla bodajże 5 firm.
Awatar użytkownika
Lwik-puzz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 306
Rejestracja: 11 lutego 2016, 15:19

Re: [Heye 3000] - Czak w krainie piratów

Post autor: Lwik-puzz »

Marcin S. Puzzler pisze: Dziś rozmawiałem z art.puzzle i przy okazji zapytałem o Heye. Pani odpowiedziała, że Heye nie robi już samemu puzzli tylko zleca produkcje jakiejś dużej fabryce, która produkuje w sumie dla bodajże 5 firm.
Dla mnie to trochę szokujące info...
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5335
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Re: [Heye 3000] - Czak w krainie piratów

Post autor: Marcin S. Puzzler »

Lwik-puzz pisze:
Marcin S. Puzzler pisze: Dziś rozmawiałem z art.puzzle i przy okazji zapytałem o Heye. Pani odpowiedziała, że Heye nie robi już samemu puzzli tylko zleca produkcje jakiejś dużej fabryce, która produkuje w sumie dla bodajże 5 firm.
Dla mnie to trochę szokujące info...
P. Bożena z art.puzzle jest osobą zorientowaną w świecie puzzlowym.
Cóż, unifikacja, globalizacja, stagnacja ;)
Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3276
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Heye 3000] - Czak w krainie piratów

Post autor: leżak »

Marcin S. Puzzler pisze:Z tych wszystkich naszych dyskusji (a trochę ich było) wynika, że firmy mają nasze zdanie gdzieś. Nie wydają tego czego chcemy, jeśli wydają - to w małej elementacji, jeśli już w dużej - to dzielą na worki. Trochę nas jest na forum i wydaję mi się, że naprawdę mało kto jest do końca zadowolony z obecnej polityki producentów.
Niedawno napisałam do firmy T. Zobaczymy czy mnie zaskoczą czy też odpowiedzą standardową formułką, a może w ogóle zignorują.
Awatar użytkownika
Klaudia89
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 522
Rejestracja: 22 stycznia 2016, 11:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Heye 3000] - Czak w krainie piratów

Post autor: Klaudia89 »

Obrazek

One są przyklejone bezpośrednio do ściany, czy ja źle widzę?
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: [Heye 3000] - Czak w krainie piratów

Post autor: Czak Noris »

Są przyklejone do płyty hdf.
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
Awatar użytkownika
Klaudia89
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 522
Rejestracja: 22 stycznia 2016, 11:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Heye 3000] - Czak w krainie piratów

Post autor: Klaudia89 »

Myślałam, że z tą płytą bardzo odstają od ściany.
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: [Heye 3000] - Czak w krainie piratów

Post autor: Czak Noris »

Płyta się trochę zwichrowała i miejscami trochę odstają, a miejscami leżą na ścianie. Można by to naprawić, dając od spodu jakieś listewki usztywniające, ale mi się nie chce wracać do zakończonego projektu. Następne wieszane puzzle na pewno dostaną solidny kręgosłup.
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
abee
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 934
Rejestracja: 18 września 2015, 23:57

Re: [Heye 3000] - Czak w krainie piratów

Post autor: abee »

Czak Noris pisze:Płyta się trochę zwichrowała i miejscami trochę odstają, a miejscami leżą na ścianie. Można by to naprawić, dając od spodu jakieś listewki usztywniające, ale mi się nie chce wracać do zakończonego projektu. Następne wieszane puzzle na pewno dostaną solidny kręgosłup.
U mnie co druga sklejka na której są przyklejone puzzle zwichrowana lekko. Ale listewek nie chcę. Rozwiązałam to tak, że przechodząc obok takiego dzieła pamiętam, żeby się o nie oprzeć dłonią: wierzę, że z czasem płyta zrozumie, jakie mam wobec niej oczekiwania :lol:
Awatar użytkownika
Czak Noris
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1474
Rejestracja: 28 stycznia 2016, 11:45

Re: [Heye 3000] - Czak w krainie piratów

Post autor: Czak Noris »

abee pisze:U mnie co druga sklejka na której są przyklejone puzzle zwichrowana lekko. Ale listewek nie chcę. Rozwiązałam to tak, że przechodząc obok takiego dzieła pamiętam, żeby się o nie oprzeć dłonią: wierzę, że z czasem płyta zrozumie, jakie mam wobec niej oczekiwania :lol:
Kropla drąży skałę, więc się nie poddawaj :D
Puzzle to nie martini. Najlepiej je dobrze wymieszać ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Czak Noris”