Trefl

Dane kontaktowe, wasze opinie odnośnie produktów, nowości w ofercie
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa

Re: Trefl

Post autor: Aśka300 » 21 sty 2017, 0:07

Puzzle Trefl układam najczęściej. W 2013 r. po długiej przerwie zaczęłam znowu je kupować i widzę, że jakość się bardzo poprawiła. Kupowałam zarówno w sklepach, jak i przez Internet i jestem zadowolona. W styczniu 2013 była taka promocja, że jak kupi się za określoną cenę (chyba było 50 zł) to paczkę puzzli dostanie się w prezencie. Pamiętam, że kupiłam wtedy puzzle na 500 sztuk - "Positano, Wybrzeże Amalfickie, Włochy" (bo choć były łatwiutkie jak na mnie, to bardzo, bardzo mi się podobały) i jakieś z Myszką Minnie na 260 dla kuzynki .... i dostałam puzzle w prezencie - ale była to wersja 1000 elementowa "Zimowego Zamku Neuschwanstein, Niemcy" na 3000. A Wy też korzystaliście z tej bądź innej promocji w Treflu, gdzie dawali puzzle w prezencie? Jak tak to pochwalcie się co dostaliście i czy też to nie były puzzle z katalogu.

ancys
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa

Post autor: ancys » 26 mar 2017, 14:15

bardzo lubię puzzle tej firmy, choć widzę różnice w jakości w poszczególnych liniach. Cena jest przystępna, jakość super. Teraz zaczęłam układać 3000 elementów , tu jest duża różnica. Puzzle różnej wielkości co mnie osobiście wkurza, ale dzielnie walczę. Kupuje tylko trefla, jakoś nie podchodzą mi inne marki

Awatar użytkownika
Aśka300

Post autor: Aśka300 » 27 mar 2017, 18:50

Jak napisałam wyżej bardzo lubię Trefla i chętnie do niego wracam, aczkolwiek ostatnio zainspirowana forum zaczęłam kupować puzzle również i innych firm. Chciałabym ułożyć puzzle z każdej dostępnej na polskim rynku firmy, aby mieć porównanie oraz żeby czerpać przyjemność z innych, oryginalnych wzorów ;)

Awatar użytkownika
aerial
Czwarty stopień puzzlomaniactwa

Post autor: aerial » 30 mar 2017, 0:04

Jakość jest przyzwoita, przynajmniej tych oznaczonych "premuim quality". Dobrze spasowane, trzymają tak że spokojnie można duże płaty podnosić trzymając za rogi.
Wiadomo educa to nie jest, w worku jest sporo pyłu, który sypie się przy wielokrotnym sortowaniu, zawsze trochę zostanie.
Z wad bym wymienił, że można trafić identyczne kształtem puzzle i czasem mają podobny nadruk, może być ciężko potem znaleźć taki element zamieniony, jeżeli elementacja jest duża. To zapewne dotyczy też innych marek, powoduje to ograniczona ilość kształtów wykrojnika które się powtarzają.

Jeżeli chodzi o cenę za element to trefl jest bezkonkurencyjny, za 5 dych (nieco mniej nawet) są wzory 6000 (3 rodzaje). To jest tańsze niż nawet clementoni 13200. Za 150zł 18000 elementów. Dla porównania educa 18k to ponad 600zł.

Awatar użytkownika
Cyber Killer
Kontakt:

Post autor: Cyber Killer » 30 mar 2017, 5:57

aerial pisze:Jeżeli chodzi o cenę za element to trefl jest bezkonkurencyjny
Tak dokładniej to Castorland jest praktycznie zawsze taniej niż Trefl.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.

Awatar użytkownika
aerial

Post autor: aerial » 30 mar 2017, 10:08

Cyber Killer pisze:
No właśnie nie jest, za cenę castorlanda 4000 dostaniesz trefla 6k.

Awatar użytkownika
Cyber Killer
Kontakt:

Post autor: Cyber Killer » 30 mar 2017, 16:24

Chyba w lumpeksie :-P wyjątkowo 4k obu producentów są za prawie taką samą cenę, ale wszystkie mniejsze Castorland jest czasem dobre 1/4-1/3 tańszy

edit: Żeby nie być gołosłownym:

Kod: Zaznacz cały

Trefl		Castorland
500		16		13
1k		18		17
2k		25		26
3k		40		30
4k		45		46
6k		51		-
Ale dobra, nie komentuję więcej.
galeria ułożonych || wymiana/sprzedaż || puzzlowa wishlista || metryczka puzzli

Precz z szarym, jednolitym niebem, zmorą puzzli.
Niech ręka artysty triumfuje nad przeciętnością i dostarcza nam przepięknych fotomanipulacji.

Awatar użytkownika
Aśka300

Post autor: Aśka300 » 30 mar 2017, 18:19

Cyber Killer pisze:
Dziś zamówiłam puzzle Castorland dla kuzynki w księgarni Rema - 1500 elementów za 16,43 zł. To z ceną puzzli sprzedawanych na stronie internetowej Trefla nie umywa się ;)

Awatar użytkownika
aerial

Post autor: aerial » 30 mar 2017, 18:47

Zależy jak porównacie, na ceneo cena trefla 6000 jest w wielu sklepach poniżej 50zł (46). Tak, porównując <4k obu firm to trefl minimalnie przegrywa, ale już przy 6k, nie mając konkurencji w takiej elementacji ilość puzzli/cena to są najtańsze puzzle na rynku, i to zdecydowanie.
To od początku miałem na myśli, ilość/cena. Jeżeli ktoś kupuje sobie pudełka z mniejszą ilością puzzli to masz rację, castorland wychodzi taniej.

Awatar użytkownika
Aśka300

Post autor: Aśka300 » 30 mar 2017, 21:58

Masz rację - duże elementacje Trefla można kupić taniej :D
Nawet Rema nie sprzedaje tak tanich Clementoni ani Castorlandów w elementacji 5000+

Nirti

Trefl - co za pech ;P

Post autor: Nirti » 19 kwie 2017, 21:16

Ja mam na temat trefla dosyć dobre zdanie - bardzo podoba mi się ścisłe dopasowanie elementów które pozwala przenosić większe już ułożone kawałki ( w przeciwieństwie do clementoni) - układanie przy sztucznym świetle to też nie dramat - da się znaleźć fajne wzory i cenowo też jest przystępny. Ostatnio skusiłam się na wzór z serii velvet - bardzo fajna matowa powierzchnia znacznie ułatwia i uprzyjemnia układanie, jednak po raz pierwszy zdarzyło mi się trafić na wybrakowane puzzle od trefla (dlaczego akurat te? buuu :cry: :evil: ), brakowało 4 elementów a za to miałam pięć powtórzonych puzzli. Doszłam do wniosku że ktoś ma moje puzzle a ja jego :lol: .
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Artur

Post autor: Artur » 19 kwie 2017, 22:20

Czasami się tak zdarza, dziwna sprawa. Te same puzzle będę zaczynał gdy ogarnę mapę. Także jak trafią mi się nadwyżki to się zgadamy :D

Nirti

Post autor: Nirti » 20 kwie 2017, 1:01

Powodzenia w układaniu ;) - ja już swoje puzzle reklamowałam i dostałam zwrot kasy - bardzo mi się ten wzór podoba więc zastanawiam się nad jego ponownym kupnem ale z drugiej strony jest tyle innych pięknych wzorów których jeszcze nie układałam :lol:

majkelp

Post autor: majkelp » 25 kwie 2017, 10:12

Mam pytanie. Czy ma ktoś może puzzle z biedronki trefl 1000- Szlakiem odkrywców Włochy?
Chciałem się dowiedzieć jakiej jakości się można spodziewać.

elmirka

Post autor: elmirka » 25 kwie 2017, 11:36

Układałam niedawno Trefla 2000 elementów zamek Neuschwanstein, faktura puzzli ok, nieco matowe, co mi odpowiadało, więc układając na podłodze dobrze się układało w sztucznym świetle z sufitu. Na minus jakość obrazka, wg mnie nie był w ogóle ostry, łączenie puzzli też bez szału, bo nie byłam w stanie złapać większych kawałków bez rozczepienia ich. No i było kilka elementów, które pasowały również w nieswoje miejsce. Póki co firma mnie nie zachwyciła, więc testuję innych producentów, ale pewnie zatoczę koło i następnego Trefla kupię tyle, że postaram się z wersji Premium :)

Awatar użytkownika
sekurek
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa

Post autor: sekurek » 25 kwie 2017, 13:28

majkelp pisze:Mam pytanie. Czy ma ktoś może puzzle z biedronki trefl 1000- Szlakiem odkrywców Włochy?
Chciałem się dowiedzieć jakiej jakości się można spodziewać.
Ja właśnie kończę panoramę z koloseum i zauważyłem, że spasowanie puzzli mogłoby być lepsze. Kilkakrotnie zdarzyło mi się, że nie wierzyłem, że ten element może być w tym miejscu, a tu niespodzianka. Ciężko się mi je układa przy sztucznym świetle skierowanym od góry muszę mocno się wyginać nad stołem by dostrzec właściwy odcień elementu (męczące zwłaszcza przy niebie). Nie próbowałem z dodatkowym źródłem światła od boku. Może to by coś pomogło?
Jak mi moderator założy album to powstawiam fotki

Madzior

Post autor: Madzior » 25 cze 2017, 12:57

Układam bardzo dużo puzzli - mam to zalecone jako terapię; układałam różnej wielkości obrazy od kilkunasty do sześciu tysięcy elementów. Te do dwóch tysięcy jeszcze jakoś się układały a po ułożeniu jakoś wyglądały. Te większe - masakra - 4000 poniszczone; w paczce z 6000 brakowało prawie 100 elementów. Podsumowując z Treflem przy puzzlach terapii nie ma żadnej. Żałuję tylko że nie reklamowałam tych zniszczonych i brakujących. Zraziłam się do nich i zamówię te same widoki od innych producentów.

Awatar użytkownika
popelek
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa

Post autor: popelek » 08 lut 2018, 18:06

grojec1 pisze:Jak oceniasz jakość Trefla. Puzzle której firmy układa Ci się najprzyjemniej ?
Poczułam się wywołana do odpowiedzi. Stwierdzam więc, że trefle mają mocne spasowanie, ale przez to często się rozwarstwiają lub gniotą, za to łatwo schować je w plastrach do pudełka. Wykrojnik się pogorszył, kiedyś był falisty, rzędy części zmieniały się od tycich do ogromnych i łatwiej się niebo układało; teraz przy Heppenheim miałam niezły zgryz z jednolitym niebieskim. Wydruk miewa taką siateczkę, więc nie jest najlepszy i odbija światło, ale kolory ładne.
Zresztą mam małe porównanie do innych firm. Robiłam Zorzę Clementoni z pozytywnymi wrażeniami, i ze 3 razy Ravensburger, gdzie to odstraszyło mnie zbytnie rozsypywanie się elementów. Większość mojej kolekcji pochodzi bowiem sprzed ery Internetu, a w sklepach stacjonarnych był taki, a nie inny wybór.

Mattheoz

Post autor: Mattheoz » 09 maja 2018, 17:48

Właśnie kupiłem sobie puzzle Trefl Gold Edition Cinuqe Terre :) Spasowanie elementów bardzo dobre. Elementy mają parę kształtów nie tylko główne dwa jak kiedyś było. Nadruk tak 7/10. Słyszałem parę negatywnych opinii o Treflu ale ja jestem zadowolony.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Producenci”