Trefl

Dane kontaktowe, wasze opinie odnośnie produktów, nowości w ofercie
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator

Trefl

Post autor: Marcin S. Puzzler » 18 lut 2012, 17:12

http://www.trefl.com/

Polski producent - chyba największy i najpopularniejszy na rynku. Puzzle w najróżniejszych kategoriach w tym bardzo duży wybór puzzli dla dzieci. Największa liczba elementów - 3.000.

Zapraszam do dyskusji i wymiany doświadczeń.

Natalia&Grzegorz
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa

Re: Trefl

Post autor: Natalia&Grzegorz » 07 sty 2013, 22:13

Witam. Zacząłem układać puzzle Trefla, jedne z ich starszych wydań a mianowicie Obrazek. Jest ich 3000. Na razie ulozylem element w moim udczuciu najlatwiejszy w tej ukladance czyli zamek (400-450 puzzli, wiec zostalo jakies 2500), teraz zabralem sie sa ramke, ktora prawdopodobnie bedzie wymiaru 60x50 puzzli. Co zauwazylem i z czym mam problem? Puzzle w grubo ponad 90% sa tego samego ksztaltu (do tej pory trafiłem na 1 moze 2 puzzle innego ksztaltu, no oprocz obramowan oczywiscie) a mianowicie 2 wciecia, 2 wypustki ktore sa mniej wiecej symetryczne. W zwiazku z tym jest bardzo trudno dopasowac je do siebie, tym bardziej ze zostaly gory, niebo i cale polacie lasow. Samo wykonanie puzzli tez jest takie sobie jedyny plus to taki ze przez to ze sa cienkie nie widac az tak laczenia po zlozeniu. Ukladal juz ktos wieksza liczbe Trefla? Ma ktos jakis pomysl jak to ulozyc? Czy jest mozliwosc by 1 puzzel pasowal w rozne miejsca? Czy dac sobie z nimi spokoj i kupic cos lepszego producenta? Te co mam dostalem kiedys za darmo dlatego je wzialem:)
Do tej pory ukladalem 3x1000 Trefla (panorama "Bitwy pod Grunwaldem","Monument Valley" i "Otok Murter") i byly spoko ale tam to co innego bo rozne ksztalty, lub po prostu szczegoly byly takie ze nie bylo innego wyjscia zeby puzzle nie pasowaly.

Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator

Post autor: Marcin S. Puzzler » 09 sty 2013, 12:37

Witam.

Ja niestety doświadczenia z Treflem mam małe - układałem tylko jeden ich obraz (1.000). Powtarzające się kształty (przy takiej ilości) jednolitego tła (niebo, las) faktycznie mogą okazać się bardzo frustrujące. Trudno mi doradzić jakąś strategię oprócz dużej dozy cierpliwości.
Podobne problemy (oczywiście na mniejszą skalę ;) ) miałem z tym obrazem (konkretnie tło):

Obrazek

Kilkukrotnie musiałem wycofywać się z ułożonego tła i próbować na nowo. Też puzzle miały te same kształty: różniły się jakimiś ułamkami mm.
Pozdrawiam i życzę dużo cierpliwości.

Natalia&Grzegorz

Post autor: Natalia&Grzegorz » 27 sty 2013, 16:40

marsac pisze:Kilkukrotnie musiałem wycofywać się z ułożonego tła i próbować na nowo. Też puzzle miały te same kształty: różniły się jakimiś ułamkami mm.
Pozdrawiam i życzę dużo cierpliwości.
Góry i niebo ułożone, został tylko las. Nie było tak źle jak myślałem, że będzie choć kilka razy musiałem rozwalać układankę ale tylko kilka puzzli w okolicy ostatniego układanego. Większość różniła się właśnie mm a niektóre były takie same ale np tylko z 2 przykładanych stron, a potem okazywało się że trzecia nie pasuje. Frustrujące przy układaniu w linii gdzie potem linia pod już się nie zgadzała. Na szczęście jakoś się udało. Teraz najgorsza część pracy a mianowicie las - około 1050 elementów.

Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator

Post autor: Marcin S. Puzzler » 27 sty 2013, 21:14

Gratuluję postępów. A czy układasz przy świetle dziennym czy sztucznym? Różnica (jak dla mnie) jest duża.

Natalia&Grzegorz

Post autor: Natalia&Grzegorz » 28 sty 2013, 19:05

Zależy gdzie układam/my - jak u mnie to przy sztucznym. Mam okno od strony północy więc i tak lipa, pozostaje włączyć lampę stojącą z potencjometrem maks. 300 W więc trochę oświetla :) Jak u przyszłej żony to tam akurat jest duża różnica - ma pokój z oknem od południa i nieporównywalnie lepiej przy dziennym się układa.
P.S. Ta układanka z rękoma wygląda pięknie :)

dorka

Post autor: dorka » 11 lut 2013, 15:56

A ja tam na nie nie narzekam, szczerze mówiąc mogłabym ułożyć wszystko, owszem przydałaby się treflowi różnorakość kształtów ale porównując ich puzzle z przed 6 lat i te "dzisiejsze" można zauważyć że ich wykonanie uległo znacznej poprawie, puzzle są bardziej dopasowane do siebie i nie mają aż tak wielkich przerw w połączeniach. Teraz to nawet można je przenosić większymi kawałkami, a 6 lat temu podejmując taką próbę, rozwalałam fragment układanki (no chyba że moje puzzle były felerne.. ). Szczerze mówiąc najwięcej pudełek z puzzlami mam właśnie tej firmy, być może tylko dlatego, że można je kupić w sklepach typu Tesco po naprawdę fajnej cenie. Nie miałam jeszcze styczności z firmą Ravensburger..

Fionka

Post autor: Fionka » 02 mar 2013, 21:03

Trefl jest jedną z gorszych marek. Elementy wielkie, grube i szorstkie jak papier toaletowy.
Podoba mi się natomiast wzornictwo. Czekam właśnie na przesyłkę z pandami ;)

Fruzia

Post autor: Fruzia » 25 paź 2013, 12:47

Ja lubię Trefl. Podoba mi się ich seria Kolaży czarno - kolorowych ze znanymi miastami. Jakość puzzli może nie jest powalająca, ale postawa firmy jak najbardziej godna polecenia.

Przy układaniu puzzli okazało się, że brakowało mi jednego elementu. Wysłałam mailową reklamację i po przesłaniu do nich kodu kreskowego z pudełka i kilku puzzli otrzymałam nowe pudełko. Niby cena puzzli nie jest powalająca ( o. 25 zł) ale zadziałali szybko i sprawnie - pozostawiając bardzo fajny wizerunek firmy.

Dziwi mnie tylko fakt, że o nowych wzorach dowiedziałam się przypadkiem przeglądając póki w Empiku, a nie było ich dostępnych na stronie Trefl.pl. Cóż może zawodzi dział marketingu?

Generalnie jakość puzzli versus cena jak najbardziej na plus :)

mattim
Drug stopień puzzlomaniactwa

Post autor: mattim » 25 paź 2013, 20:23

możesz podać maila do tej reklamacji, też mam przypadek ze brakuje mi jednego puzzla

Fruzia

Post autor: Fruzia » 26 paź 2013, 20:34

Adres to reklamacje@trefl.com

Powodzenia :)

Back in the Day

Post autor: Back in the Day » 03 lis 2013, 1:06

Układałam jeden jedyny raz Miasta Polski i nawet byłam pozytywnie zaskoczona jakością. Niedawno zamówiłam drugie, czekają w kolejce do ułożenia.

Fruzia

Post autor: Fruzia » 04 lis 2013, 13:10

i jak z tą reklamacją mattim ? zareagowali??

Ja ponownie znalazłam przypadkiem nowe kolaże Trefla ( moje ulubione - czarno-białe plus widok w kolorze) w jednym pudełku 1000+1000 w Tesco.

mattim

Post autor: mattim » 09 lis 2013, 16:22

nie wysłałem jeszcze ostatnio nie mam czasu. Ja dziś w empiku widziałem sporo kolarzy różnych, byłem zaskoczony bo nie widziałem ich wczesniej. musiały być nowością

mattim

Post autor: mattim » 13 lis 2013, 16:46

oto co mi odpisali z trefla

Witam,

Niestety nie mamy możliwości wysłania jednego klocka – nie produkujemy już tych puzzli.
Przepraszam za problemy.

Awatar użytkownika
grzebiuszek

Post autor: grzebiuszek » 28 lis 2013, 10:25

Do tej pory większość tego ( 4 na 4 ) co ułożyłem to trefl ( 1Ke. ) Dwa samoloty i dwa widoki. Z jakości jestem zadowolony. Podoba mi sie sposób i jakość szczepiania poszczególnych elementów. Podoba mi się też że są półmatowe. Dręczę teraz Ravensburgera i to że są błyszczące sprawia że w całości poszczególne elementy bardziej się odcinają, ponadto połączenia są luźne :( .
Czy ktoś mógłby przybliżyć temat reklamowania puzzli? W F/A-18 brakuje mi jednego elementu, jest w mało upierdliwym miejscu więc nie zawracałem im głowy a też nie wiem czy to nie jest wina 9latka który się dostał w pobliże pudełka...

kejciors

Post autor: kejciors » 29 lis 2013, 12:16

Niedawno zamowilam puzzle tej firmy i niestety po ulozeniu okazalo sie, ze brakuje jednego elementu a co dziwniejsze jeden element został i nie pasował do układanki (inny kolor, faktura). Wysłałam maila z reklamacja, pozniej list z kodem kreskowym i dwoma puzzlami teraz pozostało mi tylko czekanie na nowe pudelko.
Jak widac firmie trefl zdarza sie sprzedawac niekompletne pudelka, ale przynajmniej nie ma problemu z dobrze dzialajacym dzialem reklamacji.
Ja osobiscie bardzo lubie ukladac puzzle tej firmy (moze dlatego, ze mialam do czynienia tylko z treflem i castorlandem?). Trefl w ostatnim czasie mocno poprawil jakosc puzzli i nasycenie kolorow.

Awatar użytkownika
leżak
Piąty stopień puzzlomaniactwa

Post autor: leżak » 19 sty 2014, 1:45

Trochę już trefla ułożyłam. Duże elementy mieszają się z mniejszymi. Niestety to, że są gładkie sprawia, że odbijają światło przez co utrudnione jest układanie przy sztucznym świetle (chociaż mam jedną mapę 2000z serii Cartographia, która jest matowa - za co brawa dla Trefla - układało się ją rewelacyjnie). Nie wiem czy tylko mi ale zawsze przy sortowaniu jak natrafię na złączone elementy muszę bardzo ostrożnie się z nimi obchodzić, żeby nie uszkodzić nadruku puzzla lub żeby się nie rozwarstwiły - są bardzo delikatne (nie zauważyłam tego przy innych producentach).

Katalog na 2014:

http://files.trefl.com/ekatalog_2014/

Trefl wprowadza nowe serie - m.in. VASE, VELVET i NATURE ciekawe zbliżenia makro (szkoda, że tylko 1000).
Bardzo bogata oferta 1000, 3 nowości z 1500. Wielka szkoda, że nie zaproponowali niczego w tym roku z 2000 i 3000.

bkiaw13

Post autor: bkiaw13 » 14 mar 2014, 19:36

Faktycznie od jakiegoś czasu jakość puzzli bardzo się poprawiła. Podczas układania 3.000 mapy byłem zdziwiony różnicą poszczególnych elementów - jedna część od drugiej była przynajmniej dwukrotnie mniejsza. Przy mniejszych ilościach nie widziałem aż tak dużej różnicy.

Azzie

Post autor: Azzie » 09 paź 2014, 18:49

Ja również nabyłem drogą kupna Mapę świata 3000 elem. To mój pierwszy zakup z Trefla, jakość lepsza niż się spodziewałem, niestety kilka puzzli było już w pewnym stopniu zniszczonych, co niezbyt mnie ucieszyło. Fajna opcja ze zróżnicowaną powierzchnią elementów, ułatwia to składanie i wprowadza trochę urozmaicenia. Pyłu zauważalna ilość, ale nie dużo.

Generalnie ok, przekonałem się do tej firmy i nie będę unikał, ale jeśli w dobrej cenie trafię coś lepszego producenta to nie będę się trefla kurczowo trzymał.

Awatar użytkownika
Galaksar

Post autor: Galaksar » 23 sty 2015, 23:42

Lubię Trefla, puzzle ładnie wyglądają na ścianie, obrazki też są dobrej jakości. Tylko brać i układać

mikus933

Post autor: mikus933 » 03 mar 2015, 12:27

Witam. Możecie napisać jaką jakość obecnie maja puzzle tej firmy? Chodzi mi o 3000 elementów. Jak są porównywalne z castorlandem?

Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Kontakt:

Post autor: Kacper_Potocki » 07 lip 2015, 14:52

Obrazek

Chyba najwięcej ułożyliśmy z rodziną Treflów właśnie. Ostatnio taki ładny obrazek 2000 "Wspomnienie dzieciństwa". Wcześniej było wiele puzzli tej firmy 500, 1000 i 1500. Nie układaliśmy jeszcze 3000 i większych, ale na nie też przyjdzie czas.

Podstawową zaletą tych puzzli i dla mnie chyba najważniejszą cechą w ogóle w tej zabawie jest różnoraka wielkość klocków oraz różnorodny kształt. Bywa tak, że jeden klocek jest 3x mniejszy od innego, co doskonale pomaga przy układaniu kształtami. No i super jest, że "łapki" są raz duże, raz małe, raz szerokie, raz wąskie, raz proste, a raz wykrzywione. To jest prawdziwa uciecha dla puzzlomaniaków, którzy lubią urozmaicenie!

Drugą cechą pozytywną tej marki dla mnie jest ogólna wielkość całości obrazu. Lubię puzzle, które są duże po ułożeniu. Lubię puzzle gdzie szczegóły są powiększone, aby można było je lepiej odszukać. Zatem klocki 3000 mają wymiary 116 x 85 cm.

Zaletą jest też ogromny wybór i chyba każdy dobierze coś dla siebie.

Teraz przejdźmy do wad, a jest ich trochę. Przede wszystkim słaba jakość obrazu. Wszystkie puzzle Trefla, które układaliśmy były jakby rozmyte i nieostre w porównaniu do konkurencji. Po ułożeniu robiły wrażenie całości, ale jako poszczególny element zwyczajnie rozmywały się. Co z tego, że klocki są duże i elementy są powiększone, jak są słabej jakości i mimo powiększenia nie widać ich wyraźnie.

Druga wada to powierzchnia. Mimo, że jest chropowata (pofałdowanaa) to jednak odbija światło i trudno układa się je w świetle sztucznym. Dziwne to, bo chropowatość powinna wyeliminować ten efekt, ale nie udało się. Chropowatość też przyczynia się moim zdaniem do nieostrego obrazu.

Samo spasowanie klocków jest na średnim poziomie. Czasem szpary są większe, czasem ich nie ma. Rozłącza się je też średnio, czasem zdarzy się, że wierzchnia warstwa odleci. Ale ogólnie nie ma tragedii - jest ok.

Co tu jeszcze napisać? Lubię je :) Sam nie wiem dlaczego, ale bardzo je lubię. Może ze względu na wybór obrazów? Jest wiele przyrodniczych, a ja kocham widoki i krajobrazy. Lubię też budowle obok których jest wiele przyrody. No i muszę zaopatrzyć się w jakieś nowe podłoże, bo brakuje mi 2cm stołu w pionie, aby układać 3000. Teść już nad tym pracuje.

Cena jest średnia. Ani za duża, ani za mała. Akurat w sam raz :) Puzzle 2000 można kupić za około 30zł.

Moja końcowa ocena jest bardzo trudna. Lubię te puzzle o wiele bardziej niż na to zasługują. Dlatego umieszczę ocenę subiektywną bardzo 4+ (dobry plus, choć zasługują na mniej, raczej dobry minus).

Awatar użytkownika
tkaa85

Post autor: tkaa85 » 01 paź 2015, 21:07

Ogólnie źle wspominam układanki tej firmy. Choć ostatnio jestem bardzo miło zaskoczony. Konkretnie mam na myśli puzzle "Wieża Babel" Premium quality. Fajne kolorki i naprawdę sporo szczegółów. Skusiłem się także na serię NATURE 1000 puzzli i muszę powiedzieć że jakość POWALA!!! Kolory super żywe, praktycznie takie jak w Clementoni - Arka Noego. Po prostu piękne!

Arczi

Post autor: Arczi » 02 paź 2015, 21:24

Kupiłem dziś trzy zestawy z Trefla (2x1000 i 1x2000) i bardzo jestem ciekawy jakości. Na pierwszy rzut oka od razu widać różnice w wykonaniu w porównaniu do Ravensburgera, ale nie są one negatywne. Jako pierwsze ułożyłem puzzle tego właśnie producenta i z automatu wszystkie do nich porównuję ;)
Miło zaskoczyła mnie także duża rozdzielczość obrazka - a przynajmniej tak oceniam patrząc na kawałki.

Awatar użytkownika
ikulina
Trzeci stopień puzzlomaniactwa

Post autor: ikulina » 03 paź 2015, 13:23

Przed rejestracją układałam dużo Trefli, aczkolwiek niedawno kupiłam pierwszy 1000 tej firmy (kolaż wiedeński). Muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona - elementy świetnie się trzymają, jak na razie żaden się nie rozwarstwił. Co do przyczepności elementów, właśnie to zdziwiło mnie najbardziej, bo gdy układałam panoramę Clementoni wystarczyło, że lekko szturchnęłam łokciem obrazek, wszystko się psuło, a kolaż mogę nawet podnieść leciutko (oczywiście mam na myśli uniesienie rogu, bo całych się nie da). :)

herma

Post autor: herma » 17 paź 2015, 12:51

Ja obecnie układam w większości puzzle z tej firmy i jestem zadowolona. Zresztą z tą firmą mam do czynienia od lat więc to już takie moje przyzwyczajenie :D.

Awatar użytkownika
Ania

Post autor: Ania » 19 paź 2015, 16:41

Kupiłam Mamie na urodziny puzzle z Trefla z serii Velvet. Same puzzle rzeczywiście miłe w dotyku, inne :)

Niestety okazało się że jednego puzzla z ramki brakuje. Chcąc złożyć reklamacje domyślam się, że muszę zrobić zdjęcia całości + zbliżenie na ubytek. Czy jakieś dane powinnam jeszcze im podać? jakieś kody z pudełka albo inne bajery?

edit: jestem miło zaskoczona działem obsługi reklamacji trefla. Zrobiłam zdjęcia i wysłałam im maila (po godzinie 18). Zajęło im 9 minut (słownie: dziewięć) aby przesłać mi mail z formularzem i instrukcjami co gdzie mam wysłać żeby dostać nowe pudełko.

EDIT 14.11.15: Wczoraj poczta przyniosła nowe puzzle :)

herma

Post autor: herma » 07 cze 2016, 23:56

Różnica w łączeniu i trzymaniu elementów względem Castorland jest na duży plus. Bo tu całe ułożone kawałki bez problemu przenoszę na kartce papieru na podłogę i nie ma z tym problemu. Wielkość elementów też duży plus za to. U mnie trefl ma 9/ 10

oola

Post autor: oola » 25 gru 2016, 21:10

Jestem właśnie po ułożeniu dwóch różnych obrazków po 1tys. elementów. Mimo że oba to Trefl to różnią się miedzy sobą wszystkim. I tak "Życie na wyspie" układało się super (różne wykończenia, sztywny klocek, zero pylenia) a dla odmiany "Wielkie marzenia" to była porażka. Dużo pyłu, nie które puzzle rozwarstwione lub trwale połączone, albo uszkodzone, a najgorsze jest to że jeden element pasował w kilku miejscach. Rekord to rząd trzech puzzli których ostatecznie miejsce bylo gdzie indziej.
Dałam radę jedynie po wzór był łatwy.
Dzieki temu wiem że przy zakupie nie ma co kierować się firmą

ODPOWIEDZ

Wróć do „Producenci”