Clementoni

Dane kontaktowe, wasze opinie odnośnie produktów, nowości w ofercie
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Clementoni

Post autor: chrumcia91 »

Wujo pisze: 01 marca 2018, 11:07 Wczoraj w Auchan zaliczyłem przelot do puzzlopółki i znalazłem obrazek z Matterhornem 2000 el, którego nie znajduję w sieci. Nr 32561 sugeruje, że to coś nowego. Nawet na stronie producenta go nie ma.
Nie kupiłem, bo sprawia wrażenie nudnego do układania.
jak Matterhotn moze byc nudny? :o
ja mam u chlopaka na strychu taki 2000 Obrazek


edit...sorki, nie zatrybiłam ze te clementoni :lol:
Zaintrygowało mnie to bardzo, nie zrobiłes moze fotki?
Awatar użytkownika
Wujo
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 193
Rejestracja: 26 stycznia 2018, 13:18

Re: Clementoni

Post autor: Wujo »

Twój to ciekawa kompozycja. Na tym z Auchan jest zbocze, las i kawałek wystającej góry. I chatka, która z tego wszystkiego wydaje się najciekawsza. Oklepany motyw. Obrazek niby ładny, ale wyobraziłem sobie jak to będę układać i odłożyłem na półkę. Mogli się bardziej postarać. Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia.
Ale z tego by wynikało, że Clementoni robi oddzielną/dodatkową linię dla marketów.
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Clementoni

Post autor: chrumcia91 »

nie mam zadnego Auchana w okolicy....a Matterhorn po prostu uwielbiam :)
Obrazek
Tylko skubaniec nie chciał wyjść zza chmury :evil:
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: Clementoni

Post autor: Aśka300 »

chrumcia91 pisze: 01 marca 2018, 11:33 nie mam zadnego Auchana w okolicy....a Matterhorn po prostu uwielbiam :)
Obrazek
Tylko skubaniec nie chciał wyjść zza chmury :evil:
SUPER 😊
Ravienne
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 463
Rejestracja: 07 lipca 2017, 01:47
Lokalizacja: Hajnówka/Bielsk Podlaski/Białystok

Re: Clementoni

Post autor: Ravienne »

Orientuje się ktoś z którego roku mogą być to puzzle?Obrazek
W 2017 ułożyłam 25 pudełek - 15422 elementy
W 2018 ułożyłam 100 pudełek - 71774 elementów
W 2019 ułożyłam ...
viewforum.php?f=369 Takie ułożyłam
viewtopic.php?f=11&t=6437 Takie sprzedaję
litk
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3
Rejestracja: 24 października 2019, 18:27

Re: Clementoni

Post autor: litk »

Kupiłem taki oto piękny widok https://taniepuzzle.pl/p/35/5648/puzzle ... acje-.html
Okazało się że ta hight quality collection jest bardzo bardzo low quality, ostrość tych puzzli jest taka mierna że aż się w głowie mi nie mieści. Nie układałem kilka lat puzzli więc wyciągnąłem jakieś strare pudełka by porównać inne firmy typu trefl czy castorland bo nie mogłem uwierzyć że to taka nędza. Jak można w dzisiejszych czasach tak miernej rozdzielczości puzzle sprzedawać. Poza tym te puzzle są tak luźne że szpary pomiędzy puzzlami są nawet na milimetr. Nigdy w życiu jest nie kupię czegokolwiek tej firmy. Jak wy możecie to układać?
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5076
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Clementoni

Post autor: jagabaga »

litk pisze: 24 października 2019, 18:34 Kupiłem taki oto piękny widok https://taniepuzzle.pl/p/35/5648/puzzle ... acje-.html
Okazało się że ta hight quality collection jest bardzo bardzo low quality, ostrość tych puzzli jest taka mierna że aż się w głowie mi nie mieści. Nie układałem kilka lat puzzli więc wyciągnąłem jakieś strare pudełka by porównać inne firmy typu trefl czy castorland bo nie mogłem uwierzyć że to taka nędza. Jak można w dzisiejszych czasach tak miernej rozdzielczości puzzle sprzedawać. Poza tym te puzzle są tak luźne że szpary pomiędzy puzzlami są nawet na milimetr. Nigdy w życiu jest nie kupię czegokolwiek tej firmy. Jak wy możecie to układać?
Ułożyłeś ten obrazek cały? Bo on zamglony jest, więc pojedyncze puzzle z pewnością wyglądają jakby miały kiepską rozdzielczość...
litk
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3
Rejestracja: 24 października 2019, 18:27

Re: Clementoni

Post autor: litk »

Ułożyłem zaledwie jakiś skrawek i nie mam zamiaru dalej tego układać, wystarczy że porównałem z innymi układankami trefla czy castorlandu to jakość tego jest taka tandentna że szkoda gadać, wyślę zdjęcia do porównania to sami ocenicie.
Awatar użytkownika
szu
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 588
Rejestracja: 23 listopada 2017, 01:00

Re: Clementoni

Post autor: szu »

jagabaga pisze: 25 października 2019, 09:12
litk pisze: 24 października 2019, 18:34 Kupiłem taki oto piękny widok https://taniepuzzle.pl/p/35/5648/puzzle ... acje-.html
Okazało się że ta hight quality collection jest bardzo bardzo low quality, ostrość tych puzzli jest taka mierna że aż się w głowie mi nie mieści. Nie układałem kilka lat puzzli więc wyciągnąłem jakieś strare pudełka by porównać inne firmy typu trefl czy castorland bo nie mogłem uwierzyć że to taka nędza. Jak można w dzisiejszych czasach tak miernej rozdzielczości puzzle sprzedawać. Poza tym te puzzle są tak luźne że szpary pomiędzy puzzlami są nawet na milimetr. Nigdy w życiu jest nie kupię czegokolwiek tej firmy. Jak wy możecie to układać?
Ułożyłeś ten obrazek cały? Bo on zamglony jest, więc pojedyncze puzzle z pewnością wyglądają jakby miały kiepską rozdzielczość...
Układałam te puzzle w zeszłym roku i potwierdzam - jakość żenada. Są strasznie rozmazane i może jak z pewnej odległości się na nie patrzy to nie ma tragedii, ale jak z bliska człowiek chciałby popodziwiac to się już nie da 😋. Ogólnie to na pudełku prezentują się lepiej niż ułożone, a to nie zdarza się zbyt często 😉.

Ale to chyba tyczy się tylko tego wzoru bo kilka pudełek z tej firmy zdarzyło mi się ułożyć i nie zaobserwowałam więcej takiego zjawiska. A luzy to u nich norma.
Awatar użytkownika
chrumcia91
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3624
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 12:52
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Clementoni

Post autor: chrumcia91 »

Ja dobrze wspominam układanie ich
Awatar użytkownika
Wujo
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 193
Rejestracja: 26 stycznia 2018, 13:18

Re: Clementoni

Post autor: Wujo »

Czy tylko u mnie na stronie Clementoni nie wyświetlają się żadne puzzle?
https://www.clementoni.com/pl/puzzles/p ... doroslych/
Mam tak od kilku tygodni.
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2825
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Clementoni

Post autor: Ann999 »

Wujo pisze: 28 października 2019, 15:09 Czy tylko u mnie na stronie Clementoni nie wyświetlają się żadne puzzle?
https://www.clementoni.com/pl/puzzles/p ... doroslych/
Mam tak od kilku tygodni.
u mnie jest to samo.
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Kalakirya
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1
Rejestracja: 06 grudnia 2019, 09:39

Re: Clementoni

Post autor: Kalakirya »

Cześć wszystkim. Chciałabym zapytać, czy jest możliwość zareklamowania puzzli? kupiłam puzzle 1000 el Clementoni, Gwieździstą noc Van Gogh'a i niestety jestem rozczarowana jakością i rozdzielczością obrazka. Już tutaj ktoś pisał o tym, że przy obrazku ze słoniem to wygląda tak, że na pudełku jest ostre zdjęcie a w środku obraz na puzzlach to jakieś nieporozumienie,. Bolą mnie oczy jak na to patrze i nie mam nawet ochoty tego układać, gdyż mój zmysł estetyczny sprawia, że mam ochotę je wyrzucić przez okno :cry: Dla mnie to nie jest normalne.... Układałam kilka obrazków w życiu i tutaj ewidentnie coś jest nie halo.
Jagoda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 6445
Rejestracja: 03 lutego 2019, 22:41

Re: Clementoni

Post autor: Jagoda »

Kalakirya pisze: 06 grudnia 2019, 09:45 Cześć wszystkim. Chciałabym zapytać, czy jest możliwość zareklamowania puzzli? kupiłam puzzle 1000 el Clementoni, Gwieździstą noc Van Gogh'a i niestety jestem rozczarowana jakością i rozdzielczością obrazka. Już tutaj ktoś pisał o tym, że przy obrazku ze słoniem to wygląda tak, że na pudełku jest ostre zdjęcie a w środku obraz na puzzlach to jakieś nieporozumienie,. Bolą mnie oczy jak na to patrze i nie mam nawet ochoty tego układać, gdyż mój zmysł estetyczny sprawia, że mam ochotę je wyrzucić przez okno :cry: Dla mnie to nie jest normalne.... Układałam kilka obrazków w życiu i tutaj ewidentnie coś jest nie halo.
Moim zdaniem w tej sytuacji może być trudno z reklamacja. Chyba, że udowodnisz, że to wada fabryczna Twoich puzzli. Zerknij, może ktoś na forum je układał i porównaj jakość.
Awatar użytkownika
ann
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 522
Rejestracja: 10 stycznia 2021, 19:23
Lokalizacja: CT

Re: Clementoni

Post autor: ann »

Jestem po pierwszym spotkaniu z tą firmą
Pozytywne zaskoczenie. Kolejne spotkanie z C. wkrótce :D
AdamoSk
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 54
Rejestracja: 06 grudnia 2020, 23:58

Re: Clementoni

Post autor: AdamoSk »

Ja z kolei jestem mocno zawiedziony. Układam obecnie 80 lat Marvela https://www.clementoni.com/pl/39546-mar ... ma-puzzle/
Skusił mnie obrazek, ale niestety puzzle są strasznie luźne, zazwyczaj nie da się nawet podnieść dwóch połączonych puzzli.
Natomiast rozdzielczość obrazka jest ok, nic nie jest rozmazane; ale może dlatego że to grafika, a nie zdjęcie.

EDIT
Chyba akurat tamten wzór był słabo wykonany. Teraz układałem panoramę Disneya i jest ok. Puzzle nie są luźne, fajnie pasują.
Jeziorko
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 96
Rejestracja: 27 marca 2021, 19:26

Re: Clementoni

Post autor: Jeziorko »

AdamoSk pisze: 14 stycznia 2021, 21:50 Ja z kolei jestem mocno zawiedziony. Układam obecnie 80 lat Marvela https://www.clementoni.com/pl/39546-mar ... ma-puzzle/
Skusił mnie obrazek, ale niestety puzzle są strasznie luźne, zazwyczaj nie da się nawet podnieść dwóch połączonych puzzli.
Natomiast rozdzielczość obrazka jest ok, nic nie jest rozmazane; ale może dlatego że to grafika, a nie zdjęcie.

EDIT
Chyba akurat tamten wzór był słabo wykonany. Teraz układałem panoramę Disneya i jest ok. Puzzle nie są luźne, fajnie pasują.
Ja do tej pory mam małe doświadczenie z Clementoni (układałam 3 różne wzory) - ale wszystkie były takie "luźne" - nie dało się podnieść dwóch razem i przenieść.
Awatar użytkownika
relestat
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 172
Rejestracja: 20 września 2021, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Clementoni

Post autor: relestat »

Ostatnio układałem 3000 Renoir - Bal w Moulin de la Galette.
Układało się dobrze, elementy dobrze do siebie spasowane, nie miałem wrażenia ze są luźne, bez problemu dało się podnieść kawał ułożonego obrazka.
Jedna wada - puzzle o dużej elementacji, więc wykrojnik jest symetryczny - lewa strona to odwrócona o 180 stopni prawa. To spowodowało ze linia łącząca dwa wykrojniki nie była idealnie spasowana - była sporo ciaśniejsza niż reszta elementów.

To puzzle miało to, co bardzo lubię - lekko pofalowaną linię bazową elementów. Nie lubię puzzli gdzie linia bazowa jest prosta, a na boki wystają wypustki. Elementy mają być wklęsłe i wypukłe :D
Awatar użytkownika
Esmeralda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 689
Rejestracja: 08 kwietnia 2020, 12:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Clementoni

Post autor: Esmeralda »

Z Clementoni moim zdaniem to jak z Treflem, jakość jakości nierówna i zależy co się trafi. Jedne układają się super, pasują ciasno i są wyraźne, a niektóre wręcz przeciwnie. No ale, pozostaje próbować :)
Awatar użytkownika
Adelajda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 681
Rejestracja: 10 stycznia 2019, 14:07

Re: Clementoni

Post autor: Adelajda »

Esmeralda pisze: 03 października 2021, 16:01 Z Clementoni moim zdaniem to jak z Treflem, jakość jakości nierówna i zależy co się trafi. Jedne układają się super, pasują ciasno i są wyraźne, a niektóre wręcz przeciwnie. No ale, pozostaje próbować :)
Przyznaję, że jestem zdziwiona. Ułożyłam już kilka pudełek od Clementoni i bardzo sobie je chwalę :)
Rok 2019 : 30 obrazów/ 33.500 elementów
Rok 2020 : 24 obrazy /30.000 elementów
Rok 2021 : 35 obrazów /41.750 elementów
Rok 2022 : 34 obrazy /46.000 elementów
Rok 2023 : 55 obrazów /63.500 elementów
Rok 2024 : 09 obrazy/12.000 elementów
failsafe.db
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 182
Rejestracja: 21 listopada 2021, 21:09
Lokalizacja: Pod Łodzią... czyli w wodzie

Re: Clementoni

Post autor: failsafe.db »

Mam na półeczce cztery zestawy z Clementoni:

Museum Collection - Klimt 1000e

Obrazek

Museum Collection - Michelangelo 1000e

Obrazek

Impossible Puzzle: Despicable Me 1000e

Obrazek

Panorama Puzzle: Despicable Me 1000e

Obrazek

Jak widać dość spory rozrzut tematyczny ;-P. Wszystkie układało mi się fajnie. Jakościowo były okay, choć bez szału. Impossible były zaiste wyzwaniem, ale ostatecznie nie tak wielkim jak się spodziewałem - zdecydowanie mniejszym niż Formiche, hehe - wymagały systemu i cierpliwości, natomiast chwała za to, że jakość nadruku wystarczała by faktycznie sobie z tym poradzić. Klimta wspominam niemiło... bo mi się rozsypał w okolicy 950 ułożonych elementów. Stare czasy, kiedy jeszcze musiałem puzzle przenosić. Nie licząc jednak tego wypadku była to przyjemna sesja. Notabene dość trudne puzzle z uwagi na wzór obrazu - zdecydowanie wymagały sporo cierpliwości.

W zasadzie nie poluję na clementoni, jednak firma wydaje mi się spoko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Producenci”