Akena

Dane kontaktowe, wasze opinie odnośnie produktów, nowości w ofercie
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Akena

Post autor: Marcin S. Puzzler »

http://www.akenaitaly.it/index.php?opti ... mitstart=0

Włoski producent "nanopuzzli". W ofercie 16 obrazów (sztuka) - w Polsce dostępnych 9.
Nanopuzzle mają wymiar 29.6 x 41.5 cm oraz liczbę elementów 1.000. W 2006 roku Nanopuzzle zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa. Pozostała oferta dość skromna.
Firma produkuje też słynne "mrówki" Fabio Vettori:
https://www.fabiovettori.com/pages/puzzle
Zapraszam do dyskusji i wymiany doświadczeń.
bkiaw13
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1490
Rejestracja: 13 marca 2014, 20:36

Re: Akena

Post autor: bkiaw13 »

Mam jedne nano-puzzle "La Gioconda" i na razie jest to jedyny puzzel, który nie został skończony - kształt części jest bardzo podobny, luźno się trzymają i przy układaniu fragmentów czerni nie ma pewności czy naprawdę pasują (z tego powodu, po ułożeniu fragmentu zawsze wydaje mi się, że połączone części nie pasują do siebie i je rozwalam). Natomiast "mrówki" to już inna historia - różnica kształtów i mocne dopasowanie.
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 280
Rejestracja: 03 lipca 2015, 12:28
Kontakt:

Re: Akena

Post autor: Kacper_Potocki »

Obrazek

Właśnie kończymy układać te puzelki - Mrówki grają w golfa 1000 el. Chciałbym napisać nieco uwag bardziej pozytywnych, niestety nie ma ich wiele.

Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z puzzlami tej firmy. Zdziwiłem się, bo pudełko w jakie były zapakowane przypominało szary karton z czasów PRL z naklejoną kartką. Pudełko niestety otwiera się niefajnie, gdyż wieczko jest połączone. Na plus należy zaliczyć osobną kartkę z wydrukiem obrazu, więc z pudełka nie musimy korzystać. Puzzle są bardzo drogie, wydałem na nie około 60zł + przesyłka.

Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu i oddzielaniu ramki od reszty - Ale te puzzle są cienkie! Faktycznie nie spotkałem się nigdy wcześniej z tak cienkimi elementami. Tekturka ma niewiele ponad 1mm grubości. Jest raczej dobrej jakości i wcale się nie łamie ani nie gnie. Wierzchnia warstwa jest świetna. Bardzo mocno sprasowana i z grubą warstwą farby. Jest niezwykle gładka i można ją porównać z powodzeniem do Heye serii Sunlight. Mimo, że powierzchnia jest błyszcząca i bardzo gładka (bardzo!) to nie odbija jakoś szczególnie oświetlenia sztucznego i da się je układać po zmroku.

Elementy wszystkie są prawie identyczne, choć to pierwsze wrażenie. Drugie, po dłuższym układaniu już jest lepsze. Ale dalej twierdzę, że słabo układa się te klocki biorąc pod uwagę kształt i wielkość elementów. Dodatkowo wypustki są drobne i wszystkie bardzo do siebie podobne - warto mieć lupę :) Wielkość obrazu po ułożeniu jest tradycyjna, no może odrobinę mniejsza od konkurencji.

Wykrojenie puzzli w pierwszej chwili wydaje się wysokiej próby. Niestety czar pryska po jakimś czasie, bo okazuje się, że klocki wprawdzie przylegają bardzo mocno do siebie (łączenie niemal znika), to jednak zdarza się, że jeden element jest przesunięty w stosunku do drugiego i zwyczajnie większy - w pierwszej chwili wydaje się jakby nie pasował, ale kiedy patrzymy na nadruk puzzla to pasuje. W ogóle te klocki są dziwne podczas układania. Często zdarzyło mi się, że przykładałem raz i drugi i nie pasowały do siebie, ale jak tylko zmieniłem delikatnie kąt, wtedy "klik" i klocek wskoczył na swoje miejsce. Dodam, że jest mało trocin w pudełku!

Druk obrazu za to jest na plus - jest bardzo szczegółowy. Widać najdrobniejsze kreseczki i kropeczki, więc ktoś (jak ja), kto lubi układać po wzorze, będzie zadowolony. Biorę klocek, przykładam do kartki i bardzo szybko wiem gdzie on jest. To jest fajne!

Ale już sam obrazek nie robi większego wrażenia. Myślałem, że będzie trochę zabawny, ale niestety nie jest. Na obrazku dużo się dzieje, ale nie jest to nic ciekawego. Nie podoba mi się, choć lubię bardzo golf :) Ciekawe jest to, że dookoła obrazka mamy białą ramkę, nigdy tego wcześniej w puzzlach nie spotkałem.

Trudno mi wystawić ocenę. Ja lubię układać po szczegółach, więc bawię się nieźle, ale one mają tyle wad, że muszę obniżyć notę. Normalnie nie wiem jak ocenić?! Odsapnę chwilkę i pomyślę .... (mija kilka minutek) ... Dobra - oceniam na 3+ (może być +)
Ostatnio zmieniony 24 sierpnia 2015, 23:28 przez Kacper_Potocki, łącznie zmieniany 2 razy.
crissy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 19 września 2014, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Akena

Post autor: crissy »

Bardzo ciekawa analiza. Już kilka razy zastanawiałam się nad tą serią, ale może jeszcze się wstrzymam...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Producenci”