Jumbo

Dane kontaktowe, wasze opinie odnośnie produktów, nowości w ofercie
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5336
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Jumbo

Post autor: Marcin S. Puzzler »

http://www.jumbo.eu/en/products/puzzles/

Brytyjski producent puzzli, twórca puzzli Wasgij. W ofercie obrazy dla dzieci, humor (Jan van Haasteren), obrazy typowo brytyjskie oraz 8 obrazów M.C. Eschera.

Zapraszam do dyskusji i wymiany doświadczeń.
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 280
Rejestracja: 03 lipca 2015, 12:28
Kontakt:

Re: Jumbo

Post autor: Kacper_Potocki »

Obrazek


Właśnie skończyliśmy układać "szczeniaczki wylegujące się na hamaku" 2000. Pierwszy raz zetknęliśmy się z tymi puzzlami i uczucia mam mieszane, ale raczej pozytywne.

Można zauważyć wysoką jakość materiału oraz wykrojenia. Spasowanie jest świetne i po samym spasowaniu jesteśmy w stanie poznać, czy klocek pasuje czy nie, nawet jeśli kształt i kolor są niemal identyczne. Zawsze znajdziemy mikro-szczelinę, która nie powinna się stać. To jest zaleta przy małym zróżnicowaniu kształtów i wielkości. Góra puzzelków też odrywa się sporadycznie podczas odczepiania.

Na plus jak dla mnie jest to, że obraz jest niesamowicie szczegółowy. Widać, że został poskładany komputerowo z kilkudziesięciu innych obrazów, które były nanoszone jako elementy "układanki". Pomaga to podczas układania wyszukiwać elementy po szczegółach obrazka. Nie wszystkie jednak części obrazka są identycznej jakości. Kawałek obrazu może być bardzo ostry (np krzak), a obok roślina już rozmazana. Ale może to zabieg celowy, nie wiem.

Puzzle są błyszczące i maja powierzchnię gładką. Doskonałe do układania przy świetle słonecznym, ale mało fajne jeśli układa się je przy świetle sztucznym.

Niestety ogromną wadą tego producenta jest małe zróżnicowanie kształtów i wielkości klocków. Szukając po kształcie i wielkości można jeden klocek przypasować do kilkunastu miejsc i nie mamy pewności, czy się zgadza czy nie.

Przy puzzlach 2000-elementowych wielkość klocków jest w sam raz - ani za mała, ani za duża. Idealna do ostrości obrazu. Obraz po ułożeniu miał wymiary 98x68 cm. Cena jest raczej z tych średnich-wyższych. Kosztowały 65zł + przesyłka.

Sam obraz pod kątem artystycznym to już ocena bardzo indywidualna. Mi się podobał, ale bez rewelacji.

Podsumowując po jednym układaniu. Ocena w skali szkolnej (1-6) - daję 4, czyli dobrze.

1 - nie ruszać
2 - można ułożyć, jak ktoś już to kupił
3 - może być
4 - jest dobrze
5 - jest bardzo dobrze
6 - rewelacja pod każdym względem
Ostatnio zmieniony 06 lipca 2015, 12:50 przez Kacper_Potocki, łącznie zmieniany 3 razy.
crissy
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 481
Rejestracja: 19 września 2014, 11:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Jumbo

Post autor: crissy »

Kacper_Potocki pisze:
1 - nie ruszać
2 - można ułożyć, jak ktoś już to kupił
3 - może być
4 - jest dobrze
5 - jest bardzo dobrze
6 - rewelacja pod każdym względem
O, jaka super skala! Chyba zacznę stosować :lol: I witamy w naszym gronie :)
Awatar użytkownika
Merlin
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 632
Rejestracja: 25 marca 2015, 15:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Jumbo

Post autor: Merlin »

crissy pisze:
Kacper_Potocki pisze:
1 - nie ruszać
2 - można ułożyć, jak ktoś już to kupił
3 - może być
4 - jest dobrze
5 - jest bardzo dobrze
6 - rewelacja pod każdym względem
O, jaka super skala! Chyba zacznę stosować :lol: I witamy w naszym gronie :)
faktycznie super skala :D
marteckam
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 108
Rejestracja: 06 stycznia 2016, 09:21

Re: Jumbo

Post autor: marteckam »

Pytanie początkującej ;) Czy puzzle "Falcon de luxe" to jest jakiś rodzaj puzzli Jumbo? Myślałam, że Falcon to zupełnie inna firma, a na moich ostatnich "Falcon de luxe" pisze na górze pudełka, a na spodzie Jumbo. Nie miałam wcześniej okazji takowych układać stąd moje pytanie.
Awatar użytkownika
monabezogona
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 441
Rejestracja: 13 października 2015, 18:52
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jumbo

Post autor: monabezogona »

Tak, Falcon to Jumbo.
ala89

Re: Jumbo

Post autor: ala89 »

Rzeczywiście tak.
kasienka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1167
Rejestracja: 29 marca 2016, 10:03
Lokalizacja: Karczew powiat otwocki

Re: Jumbo

Post autor: kasienka »

Właśnie zaczęłam układać 3000 z obrazkiem Jana Van Haasterena. Jakość oczywiście dobra, nie pylą, ładnie się dopasowują. Jest tylko jedno małe ale... przy takiej ilości puzzli mogliby się postarać o inny wykrojnik. Wszystkie puzzle to 2 wypustki, 2 wcięcia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Producenci”