Gibson Games

Dane kontaktowe, wasze opinie odnośnie produktów, nowości w ofercie
Awatar użytkownika
Marcin S. Puzzler
Administrator
Posty: 5335
Rejestracja: 17 lutego 2012, 23:08
Lokalizacja: Kiedyś Cz-wa teraz spod Cz-wy :)

Gibson Games

Post autor: Marcin S. Puzzler »

http://www.gibsonsgames.co.uk/puzzles/home

Brytyjska firma rodzinna założona w 1919 roku. Oferta różnorodna - sporo tematów typowo angielskich (krajobrazy, sceny wiejskie).
Stopień dostępności w Polsce - słaby.

Zapraszam do dyskusji i wymiany doświadczeń.
Back in the Day
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 33
Rejestracja: 02 listopada 2013, 19:29

Re: Gibson Games

Post autor: Back in the Day »

Moje ulubione, wszystko mi odpowiada: jakość i tematyka. Ukladałam ich sporo, ale za każdym razem wędrowały do pudełka. Nie miałam pojęcia o istnieniu forum, a może go jeszcze wtedy nie było.
Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 280
Rejestracja: 03 lipca 2015, 12:28
Kontakt:

Re: Gibson Games

Post autor: Kacper_Potocki »

Obrazek

Właśnie kończymy układać ten obraz i chciałbym podzielić się wrażeniami. Przyznam, że długo czekałem aż zaczniemy układać Gibsons. Zawsze mnie pociągało coś do angielskiego stylu, a one są tak angielskie, że bardziej się nie da :) No może, gdyby jeszcze pachniały herbatką Earl Gray.

Pudełko bardzo grube, kartonowe, dzielone na dwie części i kwadratowe. Po otwarciu i oddzieleniu ramki od reszty okazuje się, że nie ma w nim wiele "trocin", co jest na plus. Niestety dało się zauważyć średnią jakość wykrojenia, przez co kilka elementów było połączonych i trzeba było odrywać je, więc czasem oderwał się też spód tekturki.

Tekturka z której wykrajane są puzzle jest gruba i ciężka. Wierzchnia warstwa jest bardzo mocno sprasowana i nie ma tendencji do rozszczepiania się. Gdyby nie kiepskie wykrojenie, to oceniłbym ogólna jakość na celująco.

Klocki są do siebie bardzo podobne wielkością, nie wiem czy znajdziemy drugie tak podobne :) Każdy puzelek ma te same rozmiary, na szczęście różni się bardzo kształtem. Szczęki są zrobione na różne sposoby i w różnych miejscach, pod różnym kształtem. Nie jest to może mistrzostwo świata, ale zdecydowanie ponad przeciętną. Przez to układa się ciekawie, choć przytrafia się, że klocek pasuje w inne miejsce - tutaj pomogłaby różna wielkość samych elementów. Elementy dopasowane są słabo ale trzymają się "kupy" lepiej niż Educa czy Maxim. Dodam jeszcze, że niektóre elementy są tak wykrojone, że mają bardzo cienkie łączenia między szczękami i lubią się ukręcić lub złamać. Szczególnie w puzzlach na które mówimy "dupki" lub "trójkąciki".

Bardzo odpowiada mi jakość farby. Jest gruba i ciężka. Powierzchnia jest gładka i raczej błyszcząca, ale wcale nie układa się ich źle przy sztucznym świetle. Osiągnęli fajny kompromis. Myślę, że po Heye to najlepsza farba jaką widziałem. Wadą jest to, że kolory są raczej mdłe. Na pokrywce mamy kolory bardziej nasycone, w rzeczywistości są przytłumione. Czasem podczas porównywania zastanawiałem się - czy to ten sam kolor?!

Sam obraz tez podoba mi się bardzo! Lubię wojenne klimaty, lubię widzieć ruch na ulicach, patrzeć co ludzie trzymają w rękach, albo dzieci w kieszeniach (np. chłopczykowi wystaje z kieszeni proca) - i to wszystko namalowane farbami! Jakość obrazu jest rewelacyjna! Niby to obraz, ale widać każdy szczegół. Jest ostro i po szczegółach układa się doskonale. W ogóle te puzzle są niezwykle przyjemne do układania. Idą bardzo szybko, co cieszy :)

Szkoda, że firma ta specjalizuje się w obrazach raczej małych. Największe są 2000 elementów, ale jest ich mało. Chciałbym ułożyć zdecydowanie większe Gibsony :) Może się kiedyś doczekam. Cena przyzwoita, bo zapłaciłem 38zł.

Ocenię je dość wysoko, pomimo kilku wad. Myślę, że dam 4+ (dobry plus).
loress45
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2
Rejestracja: 15 czerwca 2016, 09:57

Re: Gibson Games

Post autor: loress45 »

Kurcze fajne muszę pokazać to dziewczynie bo dawno nic nie układaliśmy :)
grojec1
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 193
Rejestracja: 21 grudnia 2017, 23:04
Lokalizacja: na południu, tam gdzie robią dobre piwo

Re: Gibson Games

Post autor: grojec1 »

"Kacper" a gdzie kupujesz Gibsony ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1298
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: Gibson Games

Post autor: Dawid »

grojec1 pisze: 09 stycznia 2018, 22:58 "Kacper" a gdzie kupujesz Gibsony ?
Pozdrawiam
Kacper już się tu od dłuższego czasu nie udziela, ale może ja Ci pomogę.
Gibsons łatwo można nabyć u dwóch sprzedawców na allegro handlujących rzeczami z Wlk. Brytanii:

Marivo
https://allegro.pl/uzytkownik/Marivo_Sklep?order=m

oraz Kram Angielski
https://allegro.pl/uzytkownik/KRAM-angielski?order=m

Niektórzy tutaj trafiali też na nie w lumpexach ;)
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 7 pudełek / 4599 el.
grojec1
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 193
Rejestracja: 21 grudnia 2017, 23:04
Lokalizacja: na południu, tam gdzie robią dobre piwo

Re: Gibson Games

Post autor: grojec1 »

Wielkie dzięki !
Pozdrawiam.
aure
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 198
Rejestracja: 15 stycznia 2017, 21:57
Lokalizacja: Knurów

Re: Gibson Games

Post autor: aure »

Można też sprowadzić Gibsony z Amazonu (angielskiego lub niemieckiego) tyle, że to jest już droższa impreza (50zł / pudełko tak mniej więcej) ale jeśli zależy Ci na wzorach będących aktualnie na rynku to jest najszybszy/najprostszy sposób.
grojec1
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 193
Rejestracja: 21 grudnia 2017, 23:04
Lokalizacja: na południu, tam gdzie robią dobre piwo

Re: Gibson Games

Post autor: grojec1 »

Juz mi kupiono w Szkocji pierwsze puzzle z Gibsona (1000).
Dojadą na pczątku lutego.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mrs_Wayne
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 609
Rejestracja: 15 listopada 2017, 11:44
Lokalizacja: Bośnia i Hercegowina

Re: Gibson Games

Post autor: Mrs_Wayne »

grojec1 pisze: 10 stycznia 2018, 13:30 Juz mi kupiono w Szkocji pierwsze puzzle z Gibsona (1000).
Dojadą na pczątku lutego.
Pozdrawiam
To chętnie zobaczę na jaki wzór się skusiłeś :)
Awatar użytkownika
qatro3
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 190
Rejestracja: 13 stycznia 2016, 09:11
Lokalizacja: Chełm

Re: Gibson Games

Post autor: qatro3 »

Macie może jakieś konkretne strony z ciekawymi puzzlami, chodzi mi o te z większym gabarytem
grojec1
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 193
Rejestracja: 21 grudnia 2017, 23:04
Lokalizacja: na południu, tam gdzie robią dobre piwo

Re: Gibson Games

Post autor: grojec1 »

To chętnie zobaczę na jaki wzór się skusiłeś :)
Już podaję link do puzzli Gibsona, które mam otrzymać:
https://gibsonsgames.co.uk/puzzles/castle-combe
(to prezent, nie wybierałem, choć podobają mi się)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: Gibson Games

Post autor: Aśka300 »

qatro3 pisze: 10 stycznia 2018, 15:25 Macie może jakieś konkretne strony z ciekawymi puzzlami, chodzi mi o te z większym gabarytem
Jeśli chodzi Ci o sklepy internetowe prowadzące sprzedaż puzzli to mogę polecić dwa, w których kupowałam puzzle mianowicie aros.pl i księgarnia internetowa REMA. Ale chyba najwięcej puzzli w przedziale od 5k wzwyż oferuje sklep internetowy taniepuzzle.pl.
Jest też wiele innych sklepów, których nazwy nie pamiętam, ale możesz też szukać konkretnych puzzli wpisując tytuł w wyszukiwarkę internetową.
Te sklepy, które wymieniłam mają swoje oddzielne tematy na forum w zakładce sklepy internetowe.
Awatar użytkownika
qatro3
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 190
Rejestracja: 13 stycznia 2016, 09:11
Lokalizacja: Chełm

Re: Gibson Games

Post autor: qatro3 »

ukłon wielki Tobie
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: Gibson Games

Post autor: Aśka300 »

Szukałam tej Ostatniej wieczerzy, ale we wszystkich tych sklepach jest już niedostępna :roll:
Może uda Ci się jeszcze kiedyś zdobyć ;)
Awatar użytkownika
qatro3
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 190
Rejestracja: 13 stycznia 2016, 09:11
Lokalizacja: Chełm

Re: Gibson Games

Post autor: qatro3 »

Też szukam i nic z tego. Wielkie dzięki za zainteresowanie. Jak mogę się Ci odwdzięczyć. Moje wyzwanie to one
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: Gibson Games

Post autor: Aśka300 »

Dzięki, to nic wielkiego ;) Kibicuj mi przy układaniu :) Może w oczekiwaniu na 'Wieczerzę" znajdziesz na tych stronach coś innego, co by Ci się spodobało.
A jeśli chodzi o "Wieczerzę" to może kiedyś ktoś się będzie tego pozbywał na olx lub allegro lub pojawi się jakiś nowy forumowicz, który akurat będzie miał to do sprzedania ;)
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2018, 16:31 przez Aśka300, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
qatro3
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 190
Rejestracja: 13 stycznia 2016, 09:11
Lokalizacja: Chełm

Re: Gibson Games

Post autor: qatro3 »

Dajesz mi fajną nadzieje.
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: Gibson Games

Post autor: Aśka300 »

Sklep internetowy ART PUZZLE ma w swojej ofercie trochę wieloelementowych puzzli ;)
Awatar użytkownika
qatro3
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 190
Rejestracja: 13 stycznia 2016, 09:11
Lokalizacja: Chełm

Re: Gibson Games

Post autor: qatro3 »

Kochana powodzenia życzę. Jak masz problem pytaj zawsze pomogę
Manana
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 794
Rejestracja: 20 stycznia 2021, 20:38
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica

Re: Gibson Games

Post autor: Manana »

Dzisiaj przyszły do mnie moje pierwsze puzzle gibsons z serii I love. Puzzle nowe, kupione w znanym sklepie. Ale jakoś podejrzanie mi wyglądają... nie są zafoliowane, maja tylko w trzech miejscach taśmę do przecięcia. Pudełko wygląda na trochę sfatygowane (gdzieniegdzie male zagiecia czy wytarcia). Czy to że nie ma folii wierzchniej jest normalne dla tego producenta? Spotkaliście sie z tym kiedyś? Dla mnie to pierwszy raz a mam juz puzzle kilku innych marek. Myślałam o tym zeby napisac do sklepu bo czuje sie troche rozczarowana. Trefle za 18 zl przyjechaly w lepszym stanie :?
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3918
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Gibson Games

Post autor: Vicky »

Manana pisze: 20 stycznia 2021, 21:00 Czy to, że nie ma folii wierzchniej jest normalne dla tego producenta? Spotkaliście sie z tym kiedyś?
Przyznam szczerze, że nie mam pojęcia jak to jest z Gibsons w praktyce. Tzn. Dotychczas nigdy nie było u mnie nówki od nich, ale też kupiłem to samo i też miałem podobne dziwne wrażenia. Jakość w środku też nie powala. Jakby trafił się gorszy sort. Tyle, że nie ma pewności.
Awatar użytkownika
Mikson
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 428
Rejestracja: 02 października 2018, 14:29
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gibson Games

Post autor: Mikson »

Manana pisze: 20 stycznia 2021, 21:00 Dzisiaj przyszły do mnie moje pierwsze puzzle gibsons z serii I love. Puzzle nowe, kupione w znanym sklepie. Ale jakoś podejrzanie mi wyglądają... nie są zafoliowane, maja tylko w trzech miejscach taśmę do przecięcia. Pudełko wygląda na trochę sfatygowane (gdzieniegdzie male zagiecia czy wytarcia). Czy to że nie ma folii wierzchniej jest normalne dla tego producenta? Spotkaliście sie z tym kiedyś? Dla mnie to pierwszy raz a mam juz puzzle kilku innych marek. Myślałam o tym zeby napisac do sklepu bo czuje sie troche rozczarowana. Trefle za 18 zl przyjechaly w lepszym stanie :?

Tak, u nich to normalne, poszli w bardziej ekologiczną stronę (moim zdaniem bardzo dobrze). Jest gdzieś nawet na pudełku albo w środku na kartce informacja o tym :)
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3918
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Gibson Games

Post autor: Vicky »

Mikson pisze: 22 stycznia 2021, 14:43
Manana pisze: 20 stycznia 2021, 21:00 Dzisiaj przyszły do mnie moje pierwsze puzzle gibsons z serii I love. Puzzle nowe, kupione w znanym sklepie. Ale jakoś podejrzanie mi wyglądają... nie są zafoliowane, maja tylko w trzech miejscach taśmę do przecięcia. Pudełko wygląda na trochę sfatygowane (gdzieniegdzie male zagiecia czy wytarcia). Czy to że nie ma folii wierzchniej jest normalne dla tego producenta? Spotkaliście sie z tym kiedyś? Dla mnie to pierwszy raz a mam juz puzzle kilku innych marek. Myślałam o tym zeby napisac do sklepu bo czuje sie troche rozczarowana. Trefle za 18 zl przyjechaly w lepszym stanie :?

Tak, u nich to normalne, poszli w bardziej ekologiczną stronę (moim zdaniem bardzo dobrze). Jest gdzieś nawet na pudełku albo w środku na kartce informacja o tym :)
Może to ekologia, ale takie działania mnie śmieszą. Tzn. W moim odczuciu polecieli przy okazji z jakością samych puzzli. I śmieszy mnie właśnie to, że jakieś tam produkty (puzzle, książki, itp.) drukuje się na niby ekologicznym papierze, a równocześnie gigantyczne masy papieru przeznaczane są na ulotki reklamowe, (większość marketów), biurowy szajs i inne badziewie, które i tak idzie w śmietnik. Gdzie w tym sens?
Manana
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 794
Rejestracja: 20 stycznia 2021, 20:38
Lokalizacja: Wrocław/Trzebnica

Re: Gibson Games

Post autor: Manana »

Vicky pisze: 22 stycznia 2021, 17:56
Mikson pisze: 22 stycznia 2021, 14:43
Manana pisze: 20 stycznia 2021, 21:00 Dzisiaj przyszły do mnie moje pierwsze puzzle gibsons z serii I love. Puzzle nowe, kupione w znanym sklepie. Ale jakoś podejrzanie mi wyglądają... nie są zafoliowane, maja tylko w trzech miejscach taśmę do przecięcia. Pudełko wygląda na trochę sfatygowane (gdzieniegdzie male zagiecia czy wytarcia). Czy to że nie ma folii wierzchniej jest normalne dla tego producenta? Spotkaliście sie z tym kiedyś? Dla mnie to pierwszy raz a mam juz puzzle kilku innych marek. Myślałam o tym zeby napisac do sklepu bo czuje sie troche rozczarowana. Trefle za 18 zl przyjechaly w lepszym stanie :?

Tak, u nich to normalne, poszli w bardziej ekologiczną stronę (moim zdaniem bardzo dobrze). Jest gdzieś nawet na pudełku albo w środku na kartce informacja o tym :)
Może to ekologia, ale takie działania mnie śmieszą. Tzn. W moim odczuciu polecieli przy okazji z jakością samych puzzli. I śmieszy mnie właśnie to, że jakieś tam produkty (puzzle, książki, itp.) drukuje się na niby ekologicznym papierze, a równocześnie gigantyczne masy papieru przeznaczane są na ulotki reklamowe, (większość marketów), biurowy szajs i inne badziewie, które i tak idzie w śmietnik. Gdzie w tym sens?
Może i dobrze z tą ekologią ale trochę szkoda że przez to pudełko jest takie sfatygowane - troche mi przykro bo wygląda gorzej niż trefle z którymi je kupiłam... a różnica w cenie znacząca. No trudno może same puzzle mi to wynagrodzą :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Producenci”