ARCHIWALNY Heye 1000 - Harfa - Cris Ortega

Karyane
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 92
Rejestracja: 08 marca 2016, 11:27

ARCHIWALNY Heye 1000 - Harfa - Cris Ortega

Post autor: Karyane »

Ułożyłam te puzzle. Serio. Ale nie jestem z nich zadowolona. Muszę przemyśleć czy chcę je zatrzymać czy nie.

Baaardzo niefajne są. Tzn może dla kogoś innego będą super, ale mi sporo rzeczy w nich nie pasuje.
Przede wszystkim kompletny brak różnorodności kształtów. Heye nie wiedzie w tym temacie prymu, ale to tu to już przegięcie. W Heye co jakiś czas pojawiają się takie elementy z wygiętym ogonkiem, a tu wszystko jest prawie identyczne! Poza tym są takie napuchnięte poduszki i przez to baardzo mocno widać łączenia. Planuję zrobić galerię na klatce schodowej i chciałabym by mimo wszystko było lepiej widać obrazek niż fakt że są to puzzle.

W ogóle bardzo byłam zaskoczona gdy zaczęłam je układać. Naukładałam się już całkiem sporo puzzli Heye i wszystkie były podobnej jakości. A te... po prostu szok. Wiem, że są to jedne ze starszych modeli, ale czy jest możliwa aż tak wielka różnica jakościowa? Jeśli to nie jest pojedyncza wpadka to Heye zrobiło kolosalny skok naprzód jeśli chodzi o jakość.
Nie wiem co z nimi zrobić, więc jeszcze ich nie podkleiłam i nie schowałam. Mam je rozłożone na biurku, a na nie położyłam tekturę i układam kolejne puzzle - dlatego właśnie nie zrobiłam zdjęć. Jutro skończę te na wierzchu, zdejmę je i wtedy sfotografuję Harfę.

Na 100% nie będę ich już nigdy układać. Nie miałam z tego wielkiej frajdy więc nie ma szans na powtórkę. Coraz bardziej się skłaniam do sprzedaży. Jest tyle fajnych puzzli, bez sensu bym trzymała coś, co mi się nie podoba. Chociaż obrazek jest naprawdę fajny... I pudełko mają fajniejsze niż te aktualnie sprzedawane - jest z taką delikatną fakturą płótna.

Fajne pudełko. Fajny obrazek. Puzzle niefajne :roll:

Obrazek


---------------------------------
EDIT:

Postanowiłam połączyć wątki z puzzlami wg autorów grafik. Pokasowałam te w których nie było nic prócz moich wpisów i przeniosłam w nowe miejsce. Tego nie chcę kasować, bo dostałam tu fajne komentarze :) Niech sobie zostanie na pamiątkę :)
A nowy temat jest tu: viewtopic.php?f=253&t=2053&p=30418#p30418
Ostatnio zmieniony 20 marca 2017, 14:46 przez Karyane, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
mariareis
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1584
Rejestracja: 12 października 2014, 08:00

Re: Heye 1000 - Harfa - Cris Ortega

Post autor: mariareis »

Karyane pisze:Fajne pudełko. Fajny obrazek. Puzzle niefajne :roll:
Nawet bym się nie zastanawiała, tylko puściła dalej, tym bardziej, że masz w planach wieszanie puzzli (a nie pudełek ;)).
Karyane
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 92
Rejestracja: 08 marca 2016, 11:27

Re: Heye 1000 - Harfa - Cris Ortega

Post autor: Karyane »

mariareis pisze:Nawet bym się nie zastanawiała, tylko puściła dalej, tym bardziej, że masz w planach wieszanie puzzli (a nie pudełek ;)).
No wiem, wiem... Ale to tak ciężko jest gdy się już na coś nastawię, cieszę się że udało mi się to zdobyć, w wyobraźni obraz już wisi na ścianie, a potem zaczynam układać i... pełne rozczarowanie. Gdzieś tam w głowie nadal słychać echa tej radości i oczekiwania, a z drugiej strony rzeczywistość wali czymś twardym. Nie lubię takich rozczarowań. :cry:
Ale na pewno masz rację. Porobię zdjęcia i wystawię puzzle na sprzedaż. Nie będę rozkładała obrazka, a nóż ktoś będzie chciał niewymieszane...
Karyane
Drug stopień puzzlomaniactwa
Drug stopień puzzlomaniactwa
Posty: 92
Rejestracja: 08 marca 2016, 11:27

Re: Heye 1000 - Harfa - Cris Ortega

Post autor: Karyane »

Ok, zrobiłam fotki puzzli. Bardzo ciężko się je fotografowało... Same odbicia i odblaski na załamaniach puzzli :roll: No i robiłam fotki tuż po pracy, więc po południu i nie są już tak ładne jak wczorajsze :(

Obrazek

Obrazek

I jest tu kotek! :D

Obrazek

Spakowane na kartkach A4, więc się nie porozsypywały i idą na sprzedaż.
O właśnie, pakując znalazłam jedną genialną zaletę tych puzzli - bardzo dobrze się trzymają. Podzieliłam całość na 4 części i mogłam je swobodnie podnosić i przenosić. Chyba tylko raz mi wypadł jakiś puzzelek z boku, ale reszta trzymała się perfekcyjnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karyane”