PUZZLE EDUKACYJNE

Różne odmiany puzzli. Wasgij, Puzzle 3D, Fotopuzzle, puzzle online.
Jojo
Pierwszy stopień puzzlomaniactwa

PUZZLE EDUKACYJNE

Post autor: Jojo » 01 paź 2015, 13:37

Dzień dobry,

Zainteresowałem się puzzlami odkąd straciłem pracę i zająłem się dziećmi. Zabawa wciągnęła mnie bardziej niż je. W wyniku różnych poszukiwań i przemyśleń wpadłem na pomysł wykorzystania puzzli do uczenia się. Nie jest to idea całkiem oryginalna, wprost przeciwnie - jak dowiedziałem się z Wikipedii, puzzle zostały wymyślone właśnie jako pomoc naukowa. Ale obecnie ten ich aspekt jest mało eksploatowany - można się z nich uczyć nazw zwierzątek na farmie albo podstaw arytmetyki. Mój projekt jest inny. Treść puzzla ma zobrazować poważne tematy przerabiane w szkole, i to w starszych klasach, a plansze mają być na tyle skomplikowane, żeby trzeba było poświęcić przynajmniej godzinę na ułożenie jednej. Trudno sobie wyobrazić, że uczeń będzie się wpatrywał godzinę w ilustrację w podręczniku - godzina pracy nad puzzlem jest jak najbardziej normalna.

Zapraszam Was na moją stronę http://edupuzzles.pl/. Na razie to wersja demo. Byłbym wdzięczny za komentarze, a jeśli pomysł Wam się spodoba - za promowanie wśród znajomych i wykupienie pierwszej subskrybcji, żebym mógł rozwijać serwis. Mnie wydaje się, że to fajne i ma wielki potencjał, również międzynarodowy. Ale jak mówi przysłowie: "Każda sroczka swój ogonek chwali". Ja czekam na Wasze pochwały ;)

Jojo

Awatar użytkownika
Kacper_Potocki
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Kontakt:

Re: PUZZLE EDUKACYJNE

Post autor: Kacper_Potocki » 01 paź 2015, 14:17

Dlaczego w trzech tematach? Zostaw w jednym, bo inaczej to wygląda na spam.

Jojo

Post autor: Jojo » 01 paź 2015, 14:29

ok, dzięki

Gawalop

Post autor: Gawalop » 17 lis 2015, 14:20

Gdzie taki coś można kupić ? Bo szukam wszędzie ale nigdzie nie ma a szkoda.

Jojo

Post autor: Jojo » 18 lis 2015, 13:27

To są puzzle elektroniczne. Można je znaleźć na witrynie http://edupuzzles.pl/

Jojo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wasgij, Puzzle 3D, Fotopuzzle etc.”