Wakacyjne układanie

Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5080
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Wakacyjne układanie

Post autor: jagabaga »

Bimbosz pisze:mam rozumieć że przyklejacie puzzle do płyty i wieszacie bez szyby ?
Ja wpierw dawałam na wierzch plexi, ale widząc, jak puzzle prezentują się "gołe", zaprzestaję tego procederu! Tylko - jako że chcę zmieniać obrazki na jednej płycie hdf - muszę dopracować metodę przyklejania płachty puzzli do płyty, żeby trzymało się, a równocześnie było łatwo demontowalne. Bo już wiem, że kilka kwadratów/prostokątów taśmy dwustronnej nie daje rady utrzymać puzzli, pomimo solidnego odtłuszczenia płyty :(
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Wakacyjne układanie

Post autor: Daff »

jagabaga pisze:Bociuś wczoraj dotarł :)

A Twój obrazek rzeczywiście wygląda imponująco :D . I widzę, że wybrałaś czarne obramowanie obrazka puzzlowego - to tak jak ja - uznałam je za za uniwersalne, pasujące praktycznie pod wszystko :D . Pomalowałam na czarno brzegi płyty pod jaguarem, powiesiłam to na bladoseledynowej ścianie w pokoju syna i... napatrzeć się nie mogę ;) Czarne brzegi mam też na innych hdf-kach :)
Dzięki :D Tego rantu nie planowałam, niestety nie udało mi się zdobyć antyramy w rozmiarze obrazu, jest nieco większa, zwłaszcza po bokach. A czarnna ramka faktycznie wygląda nieźle ;)
Bimbosz pisze:Widzę po bokach klipsy, więc wnioskuję że to antyrama, ale nie widzę żeby na niej była szyba albo pleksa.. mam rozumieć że przyklejacie puzzle do płyty i wieszacie bez szyby ?
Ale masz oko :mrgreen: Wieszam razem z szybą, ale najpierw zapięłam wszystko jak trzeba, a później przypomniałam sobie, że nie zrobiłam zdjęcia. Jako, że szyba odbija światło, musiałam ją na czas robienia zdjęć zdjąć, a klipsy zostały :D
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Wakacyjne układanie

Post autor: Daff »

jagabaga pisze: Ja wpierw dawałam na wierzch plexi, ale widząc, jak puzzle prezentują się "gołe", zaprzestaję tego procederu! Tylko - jako że chcę zmieniać obrazki na jednej płycie hdf - muszę dopracować metodę przyklejania płachty puzzli do płyty, żeby trzymało się, a równocześnie było łatwo demontowalne. Bo już wiem, że kilka kwadratów/prostokątów taśmy dwustronnej nie daje rady utrzymać puzzli, pomimo solidnego odtłuszczenia płyty :(
Niestety sama się o tym ostatnio przekonałam, bo dwa puzzle po kilku miesiącach wiszenia zjechały mi na głowę ;) Dlatego teraz wszystko daję w antyramy, choć obrazy faktycznie lepiej prezentują się gołe :) . Druga opcja to przyklejenie do deski, ale to już niestety na stałe.
Awatar użytkownika
Bimbosz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 561
Rejestracja: 30 marca 2016, 23:43
Lokalizacja: Silesia, Koszęcin

Re: Wakacyjne układanie

Post autor: Bimbosz »

a dlaczego nie zrobicie tak że przykleicie puzzle na stałe do płyty paździerzowej, czy tam hdf i ewentualnie jeżeli chcecie zmiany obrazu na ścianie, to wymieniacie tylko płytę z puzzlami ? albo w sumie i puzzle bez szyby czy pleksy są bardzo ładne, mam powieszone duże i są "nie zabezpieczone" szybą czy pleksą i nic się nie dzieje ..
Zapraszam do odwiedzania Mojego profilu :?
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5080
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Wakacyjne układanie

Post autor: jagabaga »

Daff pisze:Tego rantu nie planowałam, niestety nie udało mi się zdobyć antyramy w rozmiarze obrazu, jest nieco większa, zwłaszcza po bokach.
Zawsze można kupić hdf-kę na wymiar w Castoramie (8,62 zł/m2 :lol:; jeśli to nie weekend, to w zasadzie docinają na poczekaniu), z tym że wtedy puzzle są już na goło, ale przynajmniej światło się nie odbija, przez co obrazek wygląda znacznie efektowniej :D
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5080
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Wakacyjne układanie

Post autor: jagabaga »

Bimbosz pisze:a dlaczego nie zrobicie tak że przykleicie puzzle na stałe do płyty paździerzowej, czy tam hdf i ewentualnie jeżeli chcecie zmiany obrazu na ścianie, to wymieniacie tylko płytę z puzzlami ?
Bo po pierwsze ciągle trzeba by jeździć do Castoramy i kupować coraz to nowe płyty (= czas, = kasa), a po drugie "w magazynie" sama płachta puzzli, tj. bez podkładu, zajmuje mniej miejsca "na grubość" :lol:
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5080
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Wakacyjne układanie

Post autor: jagabaga »

Daff pisze:Druga opcja to przyklejenie do deski, ale to już niestety na stałe.
Właśnie "na jaguarze" testuję metodę pośrednią :P : na kwadraty taśmy dwustronnej nakleiłam trochę większe kwadraty papieru (takiego zwykłego do drukarki) i na te kwadraciki naciapałam po trochu porządnego kleju (takiego jak Wikol). Założenie jest takie, że gdy będę chciała zmienić obrazek, to teoretycznie naklejone kwadraty papieru mają się oderwać od taśmy, a pozostałość kleju na płycie ma zostać zeskrobana nożykiem. Co z tego wyjdzie, okaże się podczas pierwszej zmiany obrazka :lol: .
Awatar użytkownika
Bimbosz
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 561
Rejestracja: 30 marca 2016, 23:43
Lokalizacja: Silesia, Koszęcin

Re: Wakacyjne układanie

Post autor: Bimbosz »

jagabaga pisze:
Daff pisze:Druga opcja to przyklejenie do deski, ale to już niestety na stałe.
Właśnie "na jaguarze" testuję metodę pośrednią :P : na kwadraty taśmy dwustronnej nakleiłam trochę większe kwadraty papieru (takiego zwykłego do drukarki) i na te kwadraciki naciapałam po trochu porządnego kleju (takiego jak Wikol). Założenie jest takie, że gdy będę chciała zmienić obrazek, to teoretycznie naklejone kwadraty papieru mają się oderwać od taśmy, a pozostałość kleju na płycie ma zostać zeskrobana nożykiem. Co z tego wyjdzie, okaże się podczas pierwszej zmiany obrazka :lol: .
no ciekawe, ciekawe ... :P
Zapraszam do odwiedzania Mojego profilu :?
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Wakacyjne układanie

Post autor: Daff »

jagabaga pisze: Właśnie "na jaguarze" testuję metodę pośrednią :P : na kwadraty taśmy dwustronnej nakleiłam trochę większe kwadraty papieru (takiego zwykłego do drukarki) i na te kwadraciki naciapałam po trochu porządnego kleju (takiego jak Wikol). Założenie jest takie, że gdy będę chciała zmienić obrazek, to teoretycznie naklejone kwadraty papieru mają się oderwać od taśmy, a pozostałość kleju na płycie ma zostać zeskrobana nożykiem. Co z tego wyjdzie, okaże się podczas pierwszej zmiany obrazka :lol: .
I to się może udać, bo widzę, że dość łatwo elementy odklejają się od taśmy dwustronnej. Nawet za łatwo - jeden obrazek przykleiłam krzywo do deski, chciałam poprawić i elementy zaczęły mi się sypać ;) .
Awatar użytkownika
Daff
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 778
Rejestracja: 22 marca 2016, 12:29
Lokalizacja: Galicja

Re: Wakacyjne układanie

Post autor: Daff »

Pomyłka ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Daff”