Kolejny rok na Forum. Podsumowanie!

Moderator: Vicky

Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3940
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Kolejny rok na Forum. Podsumowanie!

Post autor: Vicky »

Obrazek

Cześć Wszystkim.
Dziś akurat jest powód do imprezki :) Mija rok od kiedy jestem tutaj z Wami/między Wami. Przez ten czas mniej lub bardziej aktywnie spędzałem czas na tym forum (i oczywiście nad układanymi Puzzlami). Szczerze mówiąc nie sądziłem, że przetrwam tu tak długo, i że w ogóle ułożę to, co udało "misie" dotychczas ułożyć! Za mną 29 układanek i ponad 36 tys. ułożonych elementów. Nieźle? Niedużo? Mogło być lepiej? Ale i tak te liczby bardzo mnie cieszą. :D Tym bardziej, że przy większości układanych puzzli świetnie się bawiłem, i wiem też, że kilka z nich było dla mnie prawdziwą rewelacją.

W tym miejscu pozwolę sobie na moją listę najlepszych minionego roku - takie skromne ulubione podium:


Poza podium, ale myślę, że warte tutaj wspomnienia: Forest Cottage(Castora), oraz obraz Grindslanten(Ravena). Puzzle bardzo ciekawe i w jakiś szczególny dla mnie sposób wyjątkowe w tym minionym roku.

Ale układanie to nie jedyne zajęcie Puzzlo-Maniaka! Chyba jeszcze bardziej pasjonujące i zajmujące jest poszukiwanie nowych zdobyczy :P I tu niestety muszę stwierdzić, że z moją głową już jest coś nie tak! Być może nieodwracalnie :lol: Bo poza tymi 30 ułożonymi, w kolejce czeka przynajmniej drugie tyle. Wiem, że pewnie większość z Was tak ma, ale powoli stwierdzam, że objawy tej choroby zaczynają być niepokojące :D

Niemniej z okazji "Pierwszych Urodzin" pozwolę sobie wypowiedzieć "Three Wishes"
1. Po pierwsze wygrać w Totka. Bo jak wygram ;), to już nie będę miał żadnych ograniczeń w swoich puzzlowych zachciankach i reszta sama się jakoś spełni :lol:
2. Po drugie ułożyć to co już mam. A jest tego już naprawdę duuuużo! I w zasadzie braknie mi czasu do kolejnych Urodzin :P
3. Po trzecie zdobyć jeszcze kilka pudełek, na które mam wielką chęć, a które jakoś dotychczas jeszcze nie udało się posiąść. :oops:

I jako czwarte... więc nie musi się wcale spełnić... Chciałbym mniej wydawać na nowe nabytki :cry:

Pozdrawiam Wszystkich.
I na koniec taki mój muzyczny, urodzinowy cytat... Piosenka na życzenie :) 8-)
There's something in the air
And you don't know what it is
You see someone through the window
Who you've just learned to miss
And the road leads on to glory but
You've used up your last wish
Your last wish
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2018, 20:42 przez Vicky, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mariareis
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1584
Rejestracja: 12 października 2014, 08:00

Re: 1 ROcK z Wami!

Post autor: mariareis »

Super! :D Nawet nie myślałam, że to już rok. Wydaje mi się, że to ja jestem tu od roku, więc tak naprawdę, to ile lat tu jestem? :shock: Może lepiej nie liczyć, ważne, że jest fajnie ;)
A dlaczego akurat 6 świeczek? Rozumiem, że to smakowicie wyglądające ciasto zjesz całe w naszym imieniu, z każdym kęsem mówiąc: "To za Marcina, to za mariareis, to za Kallarepkę, to za Dawida..." itd. ;)
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3940
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: 1 ROcK z Wami!

Post autor: Vicky »

Ciasto wyciągnąłem z domowego Archiwum :P Ilość świeczek nie gra roli. Jakakolwiek ich liczba by nie była, zawsze jest jakiś powód do świętowania :D i imprezki... Tak jak u tych państwa :D
Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 kwietnia 2017, 22:28 przez Vicky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dawid
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1303
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 02:57
Lokalizacja: WAW/WRO

Re: 1 ROcK z Wami!

Post autor: Dawid »

Jak tak poszalałeś w pierwszym roku, to co będzie dalej? :-D
Spełnienia puzzlowych (i nie tylko) marzeń ;-)
2015: 4 pudełka / 7500 el.
2016: 31 pudełek / 39528 el.
2017: 25 pudełek / 28670 el.
2018: 9 pudełek / 7000 el.
2019: 22 pudełek / 22315 el.
2020: 19 pudełek / 19700 el.
2023: 15 pudełek / 14328 el.
2024: 9 pudełek / 5259 el.
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3940
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: 1 ROcK z Wami!

Post autor: Vicky »

Dzięki wielkie za pozytywne słowa i życzenia. Naprawdę poszalałem (we własnym przynajmniej odczuciu). Zwłaszcza przez ostatnie 3 miesiące. I nawet powiedziałem sobie dość. To znaczy nałożyłem sobie ograniczenie. Przynajmniej do wakacji trzeba przystopować. Ale boję się że za chwilę pojawi się znów jakaś promocja i będzie "after birds" :o
abee
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 934
Rejestracja: 18 września 2015, 23:57

Re: 1 ROcK z Wami!

Post autor: abee »

A tak z ciekawości - to ciasto to jakie? Bo płatki migdałowe widzę, ale co jest pod spodem?
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3940
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: 1 ROcK z Wami!

Post autor: Vicky »

Odnośnie ciasta. Z tego co się orientuje miała to być próba Tortu Fedora. Z pewnymi odstępstwami od wzoru.
Awatar użytkownika
Puzzabell
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1551
Rejestracja: 06 września 2016, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 1 ROcK z Wami!

Post autor: Puzzabell »

Vicky pisze:Obrazek

Cześć Wszystkim. Dziś akurat jest powód do imprezki :) Mija rok od kiedy jestem tutaj z Wami/między Wami.
...

Niemniej z okazji "Pierwszych Urodzin" pozwolę sobie wypowiedzieć "Three Wishes"
1. Po pierwsze wygrać w Totka. Bo jak wygram ;), to już nie będę miał żadnych ograniczeń w swoich puzzlowych zachciankach i reszta sama się jakoś spełni :lol:
2. Po drugie ułożyć to co już mam. A jest tego już naprawdę duuuużo! I w zasadzie braknie mi czasu do kolejnych Urodzin :P
3. Po trzecie zdobyć jeszcze kilka pudełek, na które mam wielką chęć, a które jakoś dotychczas jeszcze nie udało się posiąść. :oops:

I jako czwarte... więc nie musi się wcale spełnić... Chciałbym mniej wydawać na nowe nabytki :cry:

Jak coś zostało jeszcze z tego torcika, to poproszę :)
A co do życzeń, ja potrzebuję wyłącznie CZASU, kolejka jest taka duża, że już nic nie powinnam kupować (a i tak chociaż raz w miesiącu po prostu MUSZĘ ;) )
I love the smell of fresh puzzle in the morning.

Spis ułożonych puzzli *** Album Flickr *** Projekt "Big & Small" *** Lekcja Anatomii *** Tryptyki
Awatar użytkownika
Aśka300
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1492
Rejestracja: 20 stycznia 2017, 20:44

Re: 1 ROcK z Wami!

Post autor: Aśka300 »

Vicky pisze:Obrazek
Gratuluję Vicky :D

Zaś 20 kwietnia będzie 3 miesiące, od kiedy ja się tu pojawiłam ;)
Bardzo się cieszę, że znalazłam to forum.
Przyniosło to mi wiele radości i totalnie mnie odstresowało :D
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3940
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Kolejny rok na Forum. Podsumowanie!

Post autor: Vicky »

Witajcie. Dziś urządzam sobie coroczne podsumowanie.

Niedawno stuknął mi drugi rok od rejestracji. Patrząc wstecz na ostatnie 12 miesięcy i na to co się przez ten czas ułożyło i ile się kupiło :lol: mogę powiedzieć, że był to całkiem dobry rok dla puzzli. Oczywiście mnóstwo jeszcze jest do zrobienia, ale było dobrze i oby tak dalej. Bo liczby prezentują się fajnie. Uzbierało się równe 60 tytułów. Ponad 58 tys. elementów ułożonych. Zakupów... nie wspomnę, ile na przyszłość. :D


Moje Top 3 Drugiego roku:
Wychodzi na to, że znów w czołówce marka Heye :D

Poza powyższymi chciałbym zwrócić szczególną uwagę na całą Azjatycką serię pt. Azja Express. sielską serię autorstwa Ann Stookey, oraz na takie obrazki jak Street Music, czy WaterMill.

Na kolejny rok plany już są. Trudno przewidzieć co dokładnie, ale ogólnie pragnę bardziej skupić się na malarstwie..., i na większych nieco elementacjach (jak mi cierpliwości starczy). Będzie może trudniej, ambitniej, ale mam nadzieję, że równie satysfakcjonująco.

A z okazji urodzin oczywiście torcik (z ostatnich świąt :lol: ).
Oraz specjalny urodzinowy pomysł w postaci PuzzleCrossing dla Forumowiczów.
Jak również zapraszam do mojego Jarmarku Puzzli. - informację w stopce.

Obrazek
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Kolejny rok na Forum. Podsumowanie!

Post autor: michael_s »

Ostrzegam, że torcik może już być lekko nieświeży... :D
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2846
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Kolejny rok na Forum. Podsumowanie!

Post autor: Ann999 »

Bardzo mi się podoba takie podsumowanie :)
Nie wiem, czy top 3 jest z premedytacją w takiej kolejności? ja bym je ułożyła dokładnie odwrotnie :lol: chociaz z samą listą sie zgadzam :)
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3940
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Kolejny rok na Forum. Podsumowanie!

Post autor: Vicky »

michael_s pisze: 20 kwietnia 2018, 08:23 Ostrzegam, że torcik może już być lekko nieświeży... :D
Racja. Gdyby był prawdziwy. ;)
Niestety tutaj tylko symbolicznie.
Ale wiesz przechodząc już na grunt puzzli... Stare puzzle smakują najlepiej. :roll:
Awatar użytkownika
michael_s
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2903
Rejestracja: 09 maja 2014, 15:38
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Re: Kolejny rok na Forum. Podsumowanie!

Post autor: michael_s »

Vicky pisze: 20 kwietnia 2018, 12:10 Stare puzzle smakują najlepiej. :roll:
Puzzle jak wino... :D
Posiadam: 73 pudełka, 588700 elementów
Dotychczas ułożone: 36 obrazków, 214700 elementów
Aktualnie układam: Ravensburger 18000 Skylines of the World http://puzzleforum.pl/viewtopic.php?f=124&t=5953
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3940
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Kolejny rok na Forum. Podsumowanie!

Post autor: Vicky »

Ann999 pisze: 20 kwietnia 2018, 11:32 Bardzo mi się podoba takie podsumowanie :)
Nie wiem, czy top 3 jest z premedytacją w takiej kolejności? ja bym je ułożyła dokładnie odwrotnie :lol: chociaz z samą listą sie zgadzam :)
W zasadzie nie zastanawiałem się nad kolejnością. Może poza wyjątkiem, że dla mnie Bawaria była takim zwieńczeniem poszukiwań idealnego obrazku zamku Neuschwanstein. I bardzo chciałem to mieć.
Poza tym tyle tam efektów i plastycznych alegorii, że osobiście uwielbiam go.
Egipt ma świetny humor i mimo lekkich trudności układało mi się go rewelacyjnie.
A w kwestii japoneczki... To jest coś, do czego z chęcią wrócę i na pewno będę poszukiwał okazji do zdobycia kolejnych gejsz. Są piękne i oryginalne. :D
abee
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 934
Rejestracja: 18 września 2015, 23:57

Re: Kolejny rok na Forum. Podsumowanie!

Post autor: abee »

Vicky pisze: 19 kwietnia 2018, 21:16
A z okazji urodzin oczywiście torcik (z ostatnich świąt :lol: ).
Rany, sam krem! Nie wiem jak można to zjeść?
Gratuluję i kolejnego roku i zdolności pochłonięcia tego cudu :)
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3940
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Kolejny rok na Forum. Podsumowanie!

Post autor: Vicky »

Witajcie! Dziś rocznica. 3 lata na Forum.

Z tej okazji małe podsumowanie minionych 12 miesięcy - "osiągnięć", planów, a nawet porażek...

Zaczynamy od liczb: 44 tematy i 52 tysiące elementów (o ile się nie pomyliłem w liczeniu!). Zdecydowana większość to małe/standardowe formaty, choć pojawiały się też (z rzadka), przerywniki w większym wymiarze. Niestety nie ułożyłem zapowiadanego Zamku, i w kolejce czeka na mnie jeszcze wypożyczona Ślizgawka. Ale z drugiej strony udało się ułożyć kilka naprawdę ładnych motywów, w tym kilka nawet bardzo rzadkich obrazków. I co najważniejsze wszystkie były z mojego punktu widzenia te chciane! Ogólnie na rynku jest tego tak dużo, że czasu i kasy nie wystarczy, więc staram się unikać kupowania puzzli na zasadzie: "bo to też puzzle". Jak tylko mogę (jak mnie stać), wprowadzam element snobizmu i wybieram te najciekawsze, chociaż wiem, że i tak pewnie ciężko będzie to wszystko poukładać przez najbliższe 5 lat! :) :lol:
No ale to już niestety choroba. I to jest - co tu dużo mówić - ciemna strona tej pasji. Gromadzenie na zapas, zanim zniknie, bo się bardzo, bardo chce mieć, bo się podoba, bo przecież zawsze można sobie odmówić obiadu zamiast puzzli! :lol: itp. itd. Trzeba się powoli ograniczać...

Moje Top 3 Trzeciego roku:
To jest moje wytypowane podium. Takie "debeściaki" Natomiast przy okazji podsumowania chciałem tu wspomnieć/wyróżnić jeszcze 2 inne tytuły: Opery, oraz Road Trip USA. Oba w podobnej "kolarskiej" :D stylistyce i oba niewątpliwie motywy sprawiły mi mega dużo frajdy.

Zobaczymy co kolejny rok przyniesie? Całkiem niedawno przyniósł paczuszkę od kolegi, więc to pewnie w pierwszej kolejności. Poza tym zbliżają się ciepłe dni i wakacje (także od puzzli), i jak zwykle okaże się, że tak dużo pomysłów, a tak mało czasu... I tego bym sobie pewnie życzył - cierpliwości i czasu potrzebnego na układanie kolejnych fajnych puzzli.

Pozdrawiam.
V.
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Kolejny rok na Forum. Podsumowanie!

Post autor: Wojciech »

Wszystkiego puzzlowego i czasu wolnego z okazji rocznicy. :D

Co do obiadu, to czasami też tak mam. :oops:
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2846
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Kolejny rok na Forum. Podsumowanie!

Post autor: Ann999 »

Super podsumowanie :) aż pozazdrościłam, że sama takiego nie robię :oops:
Hotel Ritz piękny, dylematy zakupowe rozumiem, chociaż ja pojechałam już w drugą stronę - jak ten alkoholik z dowcipu, jak sprzedam pudełka to dużo osób wyżywię :lol:
Życzę kolejnego pięknego i bogatego w perełki roku na forum :)
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3940
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Kolejny rok na Forum. Podsumowanie!

Post autor: Vicky »

Witam Wszystkich!

Mija dziś kolejny, 4-ty już rok mojej obecności na Forum. Czas więc na coroczne podsumowanie się.
Obrazek


Część 1 - Statystyka.
Miniony rok pod wieloma względami był oszczędny. Pudełek (zakupów) jak zwykle trochę mi przybyło, ale na szczęście, z ekonomicznego punktu widzenia, nie tak dużo jak we wcześniejszych latach. I co ważne, trochę też ich ubyło. Ponadto od jakiegoś czasu staram się zachować względny umiar i rozsądek. Próbuję ograniczać się i nie szaleję już tak z wydatkami. Mam określone priorytety - również wśród puzzli! Przez pół roku udało mi się być nawet totalnie wstrzemięźliwym!
Ale jak zapewne sami najlepiej wiecie, "życie na odwyku" nie trwa wiecznie. Trudno jest wyleczyć się ze zgubnego nałogu. Powrót do kupowania był więc nieunikniony.

12 miesięcy i 40 ułożonych kompletów puzzli. W sumie wyszło równe 52 tysiące elementów. Nie tak źle, ale też nie mogę przyrównywać się pod tym względem do wielu Forumowiczów (Forumowych Maniaków).

I jeśli chodzi o podsumowanie minionego roku i wybór najlepszych puzzli, to muszę przyznać, że trudno jest mi podjąć jednoznaczną decyzję. Chyba jednak nie było takich puzzli, które z miejsca podbiły by moje serce/urzekły by mnie. Te które wymieniam obiektywnie uważam, że są naprawdę godne uwagi i na pewno w jakiś szczególny sposób były dla mnie ważne i bardzo piękne! Jednak, co trochę mąci ten laurkowy obraz, niekoniecznie uważam, żeby zasługiwały na miano "Wybitnego Puzzla".

Mój Top 3 minionego roku:


*Dodatkowo na wyróżnienie zasługują dwie Gejsze Agemaki i Tsubaki, oraz kanadyjska scenka Zima w pełni. Tak się składa, że wszystkie te trzy wymienione tytuły są produktami Eurographics. W ostatnim czasie jest to jedna z moich ulubionych marek, którą mogę gorąco polecać. 👍

**Tutaj mały EDIT! Otóż rzutem na taśmę pojawiła się ta oto Pani i Ona też wydaje się zasługiwać na specjalne wyróżnienie! :)


Część 2 - Plany.
Chciałbym tu wspomnieć o kilku projektach i założeniach, które mam nadzieję przez najbliższy czas będą definiować moją osobę na forum.

Po pierwsze.
Z okazji forumowych urodzin pozwoliłem sobie na małe szaleństwo. Mówiąc szczerze to całkiem spore szaleństwo w sklepie naszego kolegi. Kompletne zaprzeczenie słów o tej mojej wstrzemięźliwości. A jedyne wytłumaczenie... No, że trzeba jakoś uczcić te CZWARTE urodziny. 🍾🥂
Ale te zakupy to nie tylko chwalenie się. W głównej mierze będą to właśnie nowe puzzlowe projekty, których realizacji spróbuje podjąć się w ciągu kolejnych miesięcy. I opisy/prezentacje, które spodziewam się, że będzie można już wkrótce śledzić, w kolejno przybywających tematach.

Obrazek
Świnka poszła "się paść"! Zdecydowanie jest to dobry powód żeby od teraz przejść na kolejny odwyk!
W związku z zaprezentowanymi cudeńkami już niedługo pojawi się specjalny plan - odnośnik!


Obrazek
Jeden z powyższych (ten akurat od innego Forumowicza) i "zacny" opis klasycznego Falcona. Jednak co klasa, to klasa.

Obrazek
Komplet Gejsz od Eurographics. Zbieranie zajęło mi ponad 2 lata, ale ta kolekcja szczególnie cieszy!

Obrazek
No i na koniec... gwóźdź programu, albo może raczej do trumny? Razem, będzie to już kilka konkretnych gwoździ...

Sam nie wiem kiedy to wszystko uda się zrealizować. Projekty raczej na lata! No ale żądza posiadania była zbyt wielka. A to tylko "najlepsze zdobycze" na przestrzeni minionych 12 miesięcy.

Po drugie.
Niedawno udało mi się dokonać kompletnej migracji zdjęć na portal hostingowy Fotosik.pl. Chwilę to trwało, ale w końcu, od marca tego roku mogę powiedzieć, że prawie 100% moich albumów ma swoje fotorelacje. Można śmiało zaglądać, przeglądać, oglądać, gdzieniegdzie podziwiać, no i oczywiście - KOMENTOWAĆ!
Zapraszam!

Po trzecie.
W związku z tym uzupełnieniem zdjęć, postanowiłem również założyć osobny temat na własną puzzlo-biblioteczkę/metryczkę. Oczywiście motyw nie jest wcale oryginalny - jest jak najbardziej zgapiony od innych forumowiczów - ale mimo wszystko, starałem się stworzyć moją stylistyczną odrębność, nadając temu projektowi charakter swoistego przewodnika. Na razie liczba tytułów nie jest specjalnie imponująca, zakładam jednak, że to się przecież zmieni. ;)

Zapraszam, zachęcam do odwiedzin. Znajdziecie tam obrazkowe (i nie tylko) odnośniki do wszystkich moich puzzlowych prezentacji i galerii. Hasło "na skróty" mam nadzieję posłuży Wam do łatwiejszego wyszukiwania/szybkiego poruszania się po moim forumowym dorobku. Link do wspomnianego tematu zawsze znajdziecie w podpisie (stopce) pod moimi wypowiedziami.

Wizualnie widok katalogu został domyślnie dostosowany do szerokości ekranu komputera, więc w przypadku smartfona może się to odrobinę rozjeżdżać. Na to już nie mam wpływu. Ale dla ułatwienia podpowiem, że układ został ułożony i podzielony według trzech podstawowych kryteriów, oraz dwóch pomocniczych.

1 - Ostatnio ułożone (pomocniczy), oraz Alfabetycznie, według marki producenta (jest to podstawowy podział).
Obrazek

2 - Alfabetycznie, według tematów (nie jest to wyczerpujący podział!).
Obrazek

3 - Alfabetycznie, według nazw/tytułów puzzli.
Obrazek


Część 3 - "Pro Forum".
Ostatnio, jak zapewne większość z Was zauważyła, podjąłem się zastępstwa za kolegę Czaka w przygotowywaniu i prowadzeniu naszej forumowej zabawy na puzzle miesiąca/roku. Mam nadzieję, że dobrze i godnie wypełniam powierzone obowiązki. W każdym razie staram się, aby działało... Jeśli macie jednak jakieś podpowiedzi, albo zwyczajnie uwagi - proszę się nie wahać i pisać o tym na forum. ;)
Z racji tej nowej publicznej funkcji chciałbym również tutaj - od siebie - zachęcić Was do nieustającego wspierania tej idei. Do comiesięcznego układania, typowania, głosowania na ulubione puzzle. No i rzecz jasna do ciągłego udzielania się w tematach ważnych dla naszej społeczności. Bez Was/Waszych puzzli i opinii nie byłoby tej zabawy. A mówiąc górnolotnie - nie byłoby tego forum.

Przy okazji podziękowania ode mnie dla Pazzabell za trzymanie ręki na pulsie forum i dostarczanie nam dodatkowej pomocy w postaci listy ułożonych puzzli. Wielkie dzięki należą się także Pumattiemu za jego hojny gest - nagrody dla zwycięzców ostatniej edycji Puzzli Roku (2019!). Było już o tym dużo pisane i mówione, ale raz jeszcze podkreślam, że to jest kawał fajnej i porządnej roboty, a sprawa z nagrodami jest naprawdę godna podziwu. Mam po cichu nadzieję, że uda nam się zrobić z tego na przyszłość nową świecką tradycję Naszego Forum.
Wszelkie informacje odnośnie wspomnianej zabawy i konkursów znajdziecie w dziale: Puzzle miesiąca/roku.



***
Korzystając z okazji pragnę również przypomnieć, że w dziale "Na sprzedaż" znajduje się mój "jarmark puzzli". Link do aktualnych ofert znajdziecie zawsze poniżej, w podpisie (stopce)! Czasem jest tego więcej, czasem mniej. Ale jeśli tylko będzie coś, spośród moich puzzli, co Wam się spodoba i chcielibyście to ode mnie odkupić, lub wymienić się (nigdy tego nie wykluczam), zachęcam do pisania wiadomości bezpośrednio do mnie na Priv.


No to teraz idę się napić...🍻
Pozdrawiam. 😉
I oby kolejny rok był udany!


Vicky.
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5755
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejny rok na Forum. Podsumowanie!

Post autor: edorka »

Vicky pisze:No to teraz idę się napić...🍻
Pozdrawiam. 😉
I oby kolejny rok był udany!
Amen.

Gratuluję - piękna przeszłość i piękne plany na przyszłość.
Awatar użytkownika
ridibunda
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3088
Rejestracja: 04 lutego 2017, 11:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kolejny rok na Forum. Podsumowanie!

Post autor: ridibunda »

Imponujące podsumowanie i ambitne projekty.
Dziękuję za prowadzenie plebiscytu na puzzle miesiąca, na pewno jest z tym trochę roboty.
Awatar użytkownika
szu
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 588
Rejestracja: 23 listopada 2017, 01:00

Re: Kolejny rok na Forum. Podsumowanie!

Post autor: szu »

Sto lat :D Genialne podsumowanie! Już się nie mogę doczekać aż zaprezentujesz tą przepiękną gejszę ;) Sama mam ciągle na nią oko :roll:
Awatar użytkownika
Wojciech
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 4062
Rejestracja: 09 października 2018, 17:05

Re: Kolejny rok na Forum. Podsumowanie!

Post autor: Wojciech »

Piękne podsumowanie. Wszystkiego najlepszego i powodzenia w dalszej karierze forumowej. :)
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3940
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Kolejny rok na Forum. Podsumowanie!

Post autor: Vicky »

Noż w pyszczek jeża! To już pięć lat. Jak z bicza strzelił... 🎂

Obrazek

Drodzy Forumowicze.
Jak zwykle u mnie, przy okazji kolejnego 13-tego kwietnia, robię sobie (i również Wam) takie krótkie podsumowanie. Minionego roku na forum. Czyli moich puzzlowych osiągnięć, porażek, spraw puzzlo-ważnych i puzzlo-planów. W skrócie... tego co było u Mnie słychać, a raczej - co było widać. :)

Na początek kilka słów w temacie 5-tki Zwierzaka, czyli takiego tam, skromnego Jubileuszu...

To już naprawdę 5 lat! A do tego - tak się złożyło - za mną już 250 tematów na forum! Spory szmat czasu i całkiem fajna liczba! Poniżej wykreowałem taki mały obrazek upamiętniający - czyli kolaż wybranych kilkudziesięciu najciekawszych puzzli w pigułce. Wszystkie oczywiście znajdziecie w przewodniku "na skróty" do odwiedzin którego jak zwykle gorącą zapraszam. Link zawsze do odszukania w stopce pod tematami.
250 - ważna liczba, ale tym razem bez fajerwerków! Zresztą w ostatnie wakacje świętowałem w bardziej wyszukany sposób 200 temat na forum, i jak się to skończyło, zapewne dobrze wiecie, pamiętacie. Dla mnie osobiście Aurora to największa porażka minionego roku i największe rozczarowanie. Tym razem obejdzie się więc bez eksperymentów i bez niespodzianek. Niemniej taki "punkt w karierze" jest całkiem dobrym momentem na podsumowania...

Obrazek
Urodzinowy misz-masz - 48 wybitnych motywów spośród ćwierć tysiąca równie insertujących! :D

(...) "Mój powrót do puzzlowania zaczął się skromnie. Od małego kosmosu Castorlanda. Potem kilka większych i jakoś tak ten aktywny pobyt na Forum, nieprzerwanie trwa już 5 lat! Przez te kilka lat moje wybory i gusta puzzlowe ewoluowały. Z nieśmiałego naśladownictwa innych, do - myślę - już w miarę wypracowanego i określonego, własnego stylu (a może raczej skromnego indywiduum, bo staram się nie kopiować innych). Oczywiście cały czas darzę sporym sentymentem i uznaniem większość wcześniejszych prac tj. prezentacji. Ale dziś widzę, że jednak jestem na innym etapie rozwoju i wyborów. Jakby to powiedzieć, trochę inny ze mnie człowiek. Chociaż myślę też, że wstydzić się (gustu) wybranych dotychczas puzzli raczej nie muszę".


Część 1 - Podsumowanie roku.
Rok, czyli jednak całkiem sporo. I jak wszyscy doskonale wiemy, był to bardzo zwariowany czas. Nie tylko pod względem tego co działo się w tzw. "realu", ale również pod względem spraw związanych z Forum. Udało mi się w tym okresie ułożyć ponad 80 pudełek/tytułów, co dało łącznie ponad 80 tys. puzzli. I... jest to mój największy - jak dotąd - wyczyn. Zdaję sobie sprawę, że tym sposobem osiągnąłem zapewne trudny do powtórzenia rekord. I kolejnym sezonem ciężko będzie nawiązać do tego wyniku. Warto przy okazji wspomnieć, że ilościowo rozłożyło się to na 24 producentów, a wśród nich było aż 9 marek, z którymi miałem okazję zetknąć się po raz pierwszy. I to również ciekawy wskaźnik określonej wszechstronności. Dodam, że z większości tegorocznych obrazków jestem naprawdę zadowolony. Tym bardziej, że w tej liczbie ponad 60% to swego rodzaju premierowe odsłony na forum. Puzzle przez nikogo wcześniej nie prezentowane.

Obrazek
Pozazdrościłem zmyślnego podsumowania i sam też jedno takie kolorowe zrobiłem. ;)

Oczywiście nie żebym specjalnie miał się czym chwalić, bo są lepsi ode mnie (nawet dużo lepsi). Zarówno w ilości jak i wielkości. Ale takie liczby, jak na mnie, to i tak bardzo satysfakcjonujący rezultat. Mógłbym trochę pogrymasić, że szkoda, że nie są to same super perełki. Ale przecież nie można mieć wszystkiego. A konkurencja też nie śpi i wciąż podkrada mi pomysły. Heh! Zresztą broniąc swojego -"cudne puzzle" gdzieś po drodze też się zdarzały. Kolejne niestety to fakt, iż w większości przypadków były to puzzle małe. Tzn. w standardzie na tysiąc elementów. Czasem nieco większe. A od wielkiego dzwonu wypadały te naprawdę duże. Nad tym trochę boleję, bo oczywiście miałem zamiar też coś większego zrealizować. Ale przyznaję się, że ciężko mi ostatnio zmusić się do przerabiania bardzo dużych elementacji.

I jak zwykle, w rocznym podsumowaniu, kiedy piszę o ułożonych puzzlach, staram się dokonać wyboru kilku tych najlepszych w minionych 12 miesiącach. Decyzja zawsze trudna i nieobliczalna w obiektywny sposób. Więc znów będzie to suma największego wrażenia i największych zachwytów/emocji, które mną zawładnęły i zostały ze mną na nieco dłużej.


Mój Top 3 minionego roku:


Oczywiście mocno wahałem się, więc takie dodatkowe wyróżnienia też się należą dla kilku innych tytułów, o których warto przy okazji wspomnieć. Kolejność nie ma tu już znaczenia: Kitzbuhel (za wyjątkową trudność), Cobble Hille (w kategorii nowe odkrycie), Alicja (pożądało jej pół forum), Latarnia (za mega sympatyczny i pozytywny motyw).


Część 2 - Zakupy.
W tym parametrze nie chcę się pysznić i prawdę mówiąc nie lubię tego. Zostawiam to innym - jeśli czują taką potrzebę. Za to pisząc rok temu o próbie odwyku zakupowego, z przykrością muszę stwierdzić, że to się jednak nie udało. A każde kolejne zakupy, to tylko kolejny gwoźdź do puzzlowej trumny. Obrazowy kolokwializm, ale stwierdzam, że wielki chaos u Mnie zapanował. Kupuję. Układam. Sprzedaję. Więcej kupuję (niż powinienem). Mniej sprzedaję (niż bym chciał). A pytanie kiedy znajdę czas i sposobność, żeby to wszystko wreszcie ułożyć, pozostaje bez odpowiedzi.
Od czasu do czasu staram się ogarnąć. Ale niestety to nie wychodzi. Mówię sobie, że czas z tym skończyć i oczywiście po chwili znów idę na "stronę" i znów coś tam kupuję... Może ktoś z Was ma podobnie? Może psychiatra by tu pomógł?

O ilości i wielkości sterty pudełek już się nie wypowiem. Katastrofa to za dużo powiedziane, ale na swój własny sposób trenuje upychanie (po kątach i gdzie popadnie). Poza tym są takie puzzle, co do których wciąż sobie powtarzam, że koniecznie w tym roku, że już, już, za chwilę... trzeba w końcu je ruszyć i pozbyć się ich! I oczywiście przeważnie nic z tego nie wychodzi. Wystarczy więc, że napiszę - a Wy musicie uwierzyć na słowo - iż sporo tego jest. I w tym moim średnim tempie będzie to zapas na całe długie lata...

Jednakże... Od powyższej reguły "nie pokazywania" zrobię tutaj mały wyjątek. Bo skoro już tyle się rozpisałem: o tych urodzinach, o rocznicy, o jubileuszu, to w zasadzie czemu by nie zdradzić Wam, co sobie z tej okazji dokupiłem do kolekcji. Wiecie, takie małe urodzinowe szaleństwo. ;)

Obrazek
Widać, że "Nowa Turecka Fala" w mocnym ataku. I przy okazji reklama znanej firmy i dealera. ;)

No i w związku z powyższym zdjęciem ukłon w Waszą stronę - Forumowicze. Wkrótce pojawi się specjalna ankieta odnośnie zapytania o pomoc, tj. w kwestii Waszej podpowiedzi i wyboru pierwszego motywu do ułożenia spośród powyższych. Szczegóły w osobnym temacie.


Część 3 - Rzecz o przyszłości.🔮 Kolejny Plan Pięcioletni, czyli jak planować i przy okazji nie zwariować?
O planach minionych, a niezrealizowanych szkoda pisać. A o tym co przede mną trudno prorokować. Bo stale się to zmienia. Jak w kalejdoskopie. Mgliste wizję są. Ale jedno wydaje się być dla mnie pewne. Postanowiłem, że najwyższa pora "dojrzeć do pewnych celów". Jak powyżej już wspominałem, 5 lat to naprawdę szmat czasu i nastąpiło u mnie sporo zmian. Coś, co mi się na początku bardzo podobało, co brałem w ciemno, dziś często już mnie tak mocno nie fascynuje. Dziś dużo częściej spoglądam na kolejne puzzle (zakupy) przez pryzmat i pod kątem Szpinaku.
Eksperymentuje. Kupuje i testuje puzzle spośród nieznanych mi dotąd zagranicznych marek, po które sięgam zarówno z ciekawości, jak również szukając nowej "zachęty". Często te próby okazują się chybione, ale bywają też pozytywnym zaskoczeniem. Stawiam na oryginalność (przynajmniej tak mi się wydaje) i w takim zakresie jaki się tylko da. Bo często odnoszę wrażenie, że przecież wszystko już było. :D

Oczywiście planuję trochę się odchudzić. Puzzlowo rzecz jasna. Chciałbym ułożyć i sprzedać trochę zbędnych pudełek. Tak by zrobić sobie miejsce i innym być może dać trochę radości (z układania). Ale, że kupować jest łatwo, a sprzedawać trudno, to wiecie doskonale jak to może być. Tyle, że na kolejne miesiące - powiedziałem sobie - ruszam na odwyk. :P


Część 4 - Podsumowanie.
Z plusów minionego roku na pewno taka satysfakcja, że póki co idzie to do przodu. I że ten mój własny kącik na forum pod szyldem Vicky jakoś cały czas przyrasta. Fajnie, że współpraca z Fotosikiem działa - choć ostatnio przeżyłem chwile zwątpienia i załamanie, kiedy na 3 dni zniknęły zdjęcia. Ale odpukać jest już ok. Czasem też mnie wkurzają, i wtedy myślę, żeby z nich zrezygnować. Ale to są jednak chwilowe dylematy.
Pozytywów upatruje też w Szpinaku, który jak widzę po odsłonach (ponad 8 tys. wizyt na przestrzeni roku) wzbudził wasze zainteresowanie i akceptację. A naprawdę sam nie dałbym rady tyle naklikać :lol: No i oczywiście, co bardzo ważne, cieszy mnie również to, że te nasze Konkursy działają i mają się całkiem dobrze. Co więcej, wchodzimy obecnie w nowy etap ich rozwoju. ;)

A jeśli w ogóle mowa o konkursach, to chciałbym raz jeszcze złożyć podziękowania dla Ann i Pumattiego za wspaniałe prezenty/nagrody w Naszym rocznym Konkursie. I przy okazji życzyć im wytrwałości i powodzenia w trudnym puzzlowym biznesie!

No i sobie, tak zwyczajnie, po naszemu, chciałbym życzyć, aby dobra passa trwała. Żeby kolejne puzzle były przynajmniej dobre łatwe i przyjemne. Oraz, wiadomo przeważnie kompletne. I żeby ten 6-ty rok działalności nieco bardziej nastawiony był na "większy format". Bez przesady - małe też jest fajne i bardzo lubię - ale myślę, że już najwyższy czas skonsumować kilka z długo wyczekiwanych "perełek".


P. S. I jeszcze żebym jakoś sprawnie dotrwał do końca kalendarza piękności. Co by mnie przy okazji panie nie wykończyły. ;) :lol:

P. S. 2. Z okazji Pięciolecia postanowiłem przekazać na rzecz Forum kolejne Puzzle na tzw. Puzzlecrossing. Tym razem będzie to szacowny i stary "Pochód Trzech Króli" (Ravensburger 1500). Puzzle niestety mają braki, ale ich wartość artystyczna i generalnie ich jakość nie pozostawiają dla mnie wątpliwości, że będzie to kolejny, pożądany motyw wymiany. :D

Obrazek
"Pochód Trzech Króli" chciałem zaliczyć i dopisać do konkursu malarskiego.

No ale o tych i o wielu kolejnych jeszcze puzzlach opowiem przy innej okazji.



No to Zdrowia i Sto lat! 🥂👍
Pozdrawiam Wszystkich.

Vicky.
Awatar użytkownika
Nisia
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2665
Rejestracja: 03 listopada 2019, 10:06
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kolejny rok na Forum. Podsumowanie!

Post autor: Nisia »

5 lat to faktycznie całkiem sporo :mrgreen:
Gratuluję wytrwałości! :mrgreen:

Co my byśmy bez Ciebie zrobili na forum? ;) Kto by nam te wszystkie konkursy ogarniał? :mrgreen: super, że jesteś! :mrgreen:
Moje puzzle | Na sprzedaż :mrgreen:
2024: 4 obrazki, 3500 el
2023: 32 obrazki, 29826 el
2022: 29 obrazków, 26503 el
2021: układanych 59 obrazków, 58513 el
2020: układanych 58 obrazków, 64944 el
2019: ułożonych 27 obrazków, 24600 elementów
Awatar użytkownika
Puzzabell
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1551
Rejestracja: 06 września 2016, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolejny rok na Forum. Podsumowanie!

Post autor: Puzzabell »

Fajnie się to czyta razem z podsumowaniami poprzednich lat, ale brakuje w Twoim albumie większych elementacji, dlaczego leżą i się kurzą, a? :D
I love the smell of fresh puzzle in the morning.

Spis ułożonych puzzli *** Album Flickr *** Projekt "Big & Small" *** Lekcja Anatomii *** Tryptyki
Awatar użytkownika
edorka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5755
Rejestracja: 06 października 2019, 14:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejny rok na Forum. Podsumowanie!

Post autor: edorka »

Kolejnych lat w zdrowiu życzę - żeby oczy nie szwankowały, palce nie drętwiały i plecy nie bolały!

O odchudzaniu jak chcesz, to myśl, o psychiatrze równiez, ale jakoś nie wierzę w efekty.
Choroby nieuleczalne, jak sama nazwa wskazuje są nieuleczalne :twisted:
kasienka
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 1167
Rejestracja: 29 marca 2016, 10:03
Lokalizacja: Karczew powiat otwocki

Re: Kolejny rok na Forum. Podsumowanie!

Post autor: kasienka »

Piękne podsumowanie 🙂
Lubię zaglądać do Twojego albumu, bo często układasz fajne, ciekawe, ładne puzzle.
Mimo, że planujesz przystopować z zakupami to życzę udanych łowów i wielu miło spędzonych chwil nad puzzlami 🙂
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3940
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Kolejny rok na Forum. Podsumowanie!

Post autor: Vicky »

No to czas na kolejne - szóste już - urodziny!!! 😁

Obrazek

Dziś kolejny wpis z cyklu 13 kwietnia! Dziś zatem będzie drobne "urodzinowe" podsumowanie 6-tego sezonu mojego puzzlowania na Forum.
W skrócie pisząc - po tym roku, stuknęło mi już ponad 300 puzzli (tematów) na liczniku. I już grubo ponad 300 000 ułożonych elementów, przerobionych od początku mojego tu istnienia! Nie wiem czy to dużo, czy to raczej mało, jak na dorobek sześciu lat, ale i tak nie jest to chyba wcale najgorzej. A to, o czym konkretnie mogę poopowiadać za miniony rok, będzie ujęte w kilku zdaniach poniżej. Zapraszam do "lektury". :D

Część 1 - Podsumowanie roku.
Niewątpliwie 12 ostatnich miesięcy było dla mnie ciężkim i bardzo mieszanym okresem. Pod względem puzzlowania (oczywiście), choć zresztą nie tylko. Dużo projektów zostało otwartych i niedokończonych (tak w głowie, jak i na planszy). Dużo wdarło się chaosu i nieprzewidzianych przeszkód. Wiele spraw i planów musiałem poprzekładać, pozmieniać. Przez co sporo rzeczy ulegało niemałym opóźnieniom, odsunięciom, a nawet zarzuceniu. Mój kalendarzowy pomysł jest tego dobitnym przykładem.
Z drugiej jednak strony, te 71 skończonych układanek (ponad 65 tyś. elementów), świadczy dobitnie, że coś mi mimo wszystko też udało się dokonać. Niektóre (ułożone) motywy były super, inne trochę mniej. Ale to normalne przy takiej ilości. Z większości jestem wystarczająco zadowolony, lub przynajmniej usatysfakcjonowany. I chyba - co najważniejsze - nie muszę się specjalnie niczego wstydzić. :D

Obrazek

Jak widać na załączonym zdjęciu wypróbowałem całe mnóstwo marek puzzli (wyszło aż 11 wcześniej zupełnie mi nieznanych). Ale zdecydowanie największy udział wśród ułożonych puzzli miał Ravensburger! To znaczy, że pewnie bardzo lubię tego producenta! ;)

A poniżej tradycyjnie - takie moje indywidualne wyróżnienia dla "wyjątkowych puzzli" minionego roku!

Mój Top 3 szóstego sezonu:


Oczywiście wypada wyróżnić też kilka dodatkowych i bardzo dobrych układanek. Niewątpliwie słowa uznania należą się Oceanii, oraz Indianom. Bo były to swego rodzaju klasyki. Do tego trafiło się kilka humorystycznych, przyjemnych obrazków (przykładowo Kwiatowe życie, Jaś i Małgosia), kilka urokliwych chatek i jeszcze parę innych bardzo ciekawych egzemplarzy. Poza nimi, wielkim i mega pozytywnym dla mnie zaskoczeniem okazały się dwie nowe marki: Belvedere, oraz Corner Piece. Te pierwsze są tym większą niespodzianką, bo to przecież Trefle (w przebraniu). Normalnie szok. :lol:

Część 2 - Zakupy.
Bywały chwilę, że nic nie kupowałem. Bywało też, że wprost przeciwnie - szalałem na całego. Tak więc rozdźwięk między chcieć (posiadać), a móc (ułożyć) w tym roku pogłębił się jeszcze bardziej! I to już jest po prostu bardzo, bardzo niezdrowe. I niepraktyczne logistycznie. Wiem o tym i muszę coś z tym w końcu zrobić. Obiecuję sobie tak co roku. I co roku ponoszę na tym polu sromotną klęskę. Ale pomarzyć można i być może tym razem odniosę nieco większy sukces w tym aspekcie życia. Bo mam silne przykazanie, żeby się powstrzymywać. Jeszcze czekam tylko na kilka zaległych zamówień i koniec... przynajmniej na jakiś czas!

Obrazek

Na tym zdjęciu powyżej moja kanadyjska kolekcja. Sporo tego jeszcze jest w innych konfiguracjach. Aczkolwiek to jest taki powiedzmy wybitnie reprezentatywny przykład!

Obrazek

A na tym zdjęciu mogę pochwalić się ostatnimi zakupami dedykowanymi pod te urodziny.

Cześć 3 - Plany na kolejny sezon.
Plan jest taki! Niczego z góry nie planować! I zdecydowanie nie dokupywać nic. Układać i sprzedawać to co zbędne. Ograniczyć niezdrowe odruchy zakupowe! I przede wszystkim wreszcie cieszyć się zaległymi projektami. Nawet kosztem mniejszej ilości ambitnych puzzli.
Do tego muszę przysiąść nad jednym okropnie już zapóźnionym projektem! Skończyć go... Wreszcie mieć z nim spokój i czyste sumienie. Bo już mi naprawdę mega okropnie głupio. Że tyle to trwa. W międzyczasie na pewno trafią się jakieś puzzle pod konkursy. A w wakacje przeznaczyć ten czas na różne inne przyjemności. Stawiam zdecydowanie na wolność od przymusowego układania!


Na zakończenie tematu będzie też coś specjalnie pod forumowiczów!

Po pierwsze Ankieta na wybór. Znów wspólnie zabawimy się w wytypowanie puzzli do ułożenia. Po drugie spóźniony, ale już dawno zapowiadany i obiecany [puzzlecrossing]. Obie sprawy wkrótce, w osobnych wątkach ujrzą światło dzienne. Liczę, że przyłączycie się tak do typowania, jak również do puzzlecrossingu.

Tak społecznie pisząc - dziękuję za comiesięczny udział w zabawach i konkursach. Super też, że wypowiadacie się w tych kwestiach. I że jest po co i dla kogo to robić. Bo ja prawdę mówiąc tylko wstawiam control+C i contro+V, oraz odpowiednie klamerki i znaczki, w odpowiednie miejsca na stronie. :D
(P. S. Podzięki również wielkie dla mojego pomocnika - Puzzabell - która jako główna księgowa rozlicza nas co miesiąc z ułożonych puzzli!).

Tymczasem to byłoby z grubsza na tyle. Skromniej niż zwykle. Więcej chyba nie ma co "gadać". A ja naprawdę nie miałem ostatnio głowy, ani czasu do uzupełnienia wpisów. Niemniej uważam, że w pewien sposób tradycji stało się zadość. Więc kolejny raz! Happy Birthday to Me. ;)

V.


* PuzzleXrossing - Tu
** Ankieta - Tu
*** Ankieta Nr 2 - Tu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Vicky”