WADDINGTONS 1000 - Street Music (by, Janet & Anne Grahame Johnston).

Moderator: Vicky

Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

WADDINGTONS 1000 - Street Music (by, Janet & Anne Grahame Johnston).

Post autor: Vicky »

Puzzle przepiękne, ale... niestety z brakami. :cry:

Obrazek

Te puzzle od razu przyciągnęły mój wzrok. :D Niepozorne, stare i nieco infantylne, ale osobiście uważam, że właśnie w takich często chowa się prawdziwa magia i urok puzzli. :D I nie pomyliłem się. Przepiękne - to słowo, które od razu ciśnie mi się na myśl - z bogactwem żywych kolorów i cudnych dziecięcych postaci. Przedstawiona scenka przypomina mi kadr ze starych kolorowych przeźroczy (nie wiem, czy ktoś zna/pamięta bajki na projektor!?). Jak byłem dzieckiem namiętnie lubiłem je oglądać. I przyznam, że trochę tak się właśnie czułem (jak wtedy) układając ten obrazek.
Zresztą szukając informacji na temat autorki (lub autorek, bo to bliźniaczki!) okazało się, że to brytyjskie ilustratorki dziecięcych książeczek. :D
Ogólnie mówiąc rewelacja. Nawet prawie 30 letni staż puzzli nie przeszkadzał w ich układaniu, bo są w dobrym stanie. I w tym kontekście niestety braki, niekompletność puzzli, były dla mnie bardzo poważnym ciosem :( Niby liczyłem się z tym, ale te 3 i pół klocka to trochę jak tragedia ;( Szkoda, bo byłoby to takie małe arcydzieło. Choć oczywiście nawet z wadami nadal jest świetne. ;)

Moja Ocena 5.5/6

Galeria:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

* Puzzle Premiera!
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2020, 22:16 przez Vicky, łącznie zmieniany 3 razy.
grojec1
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Czwarty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 193
Rejestracja: 21 grudnia 2017, 23:04
Lokalizacja: na południu, tam gdzie robią dobre piwo

Re: Waddingtons 1000 - Street Music (by, Janet & Anne Grahame Johnston).

Post autor: grojec1 »

Mnie się podobają !
Awatar użytkownika
EwaKwiatkowska
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Trzeci stopień puzzlomaniactwa
Posty: 123
Rejestracja: 19 września 2018, 17:56

Re: Waddingtons 1000 - Street Music (by, Janet & Anne Grahame Johnston).

Post autor: EwaKwiatkowska »

Mam je w poczekalni (czekają w kolejce), ale zdziwiłam się bo u mnie też są 4 braki czyżby to było to samo pudełko? :o
Ann999
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 2846
Rejestracja: 25 kwietnia 2017, 15:29
Lokalizacja: Warszawa / Powiat Warszawski Zachodni

Re: Waddingtons 1000 - Street Music (by, Janet & Anne Grahame Johnston).

Post autor: Ann999 »

Piękne :) Braki, mi nie przeszkadzają, normalka przy starszych używanych puzzlach.
Puzzle w 2017-2020 roku: 147 obrazów, 161 353 elementy
Puzzle w 2021 roku: 6 obrazów, 3800 elementów
Puzzle w 2022 roku: 8 obrazów, 6800 elementów
Puzzle w 2023 roku: 23 obrazów, 21782 elementy
Puzzle w 2024 roku: 5 obrazów, 5500 elementów
Awatar użytkownika
jagabaga
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 5091
Rejestracja: 16 grudnia 2015, 12:31
Lokalizacja: Miasto Kiepury i... Gierka;-)

Re: Waddingtons 1000 - Street Music (by, Janet & Anne Grahame Johnston).

Post autor: jagabaga »

Piękne!!
Vicky pisze: 01 października 2017, 19:03 Przedstawiona scenka przypomina mi kadr ze starych kolorowych przeźroczy (nie wiem, czy ktoś zna/pamięta bajki na projektor!?). Jak byłem dzieckiem namiętnie lubiłem je oglądać. I przyznam, że trochę tak się właśnie czułem (jak wtedy) układając ten obrazek.
Wątek sprzed półtora roku, ale jakże miłe odświeżenie :). Ja też jestem "pokoleniem projektorów" :) (Diaskop). Jako że sprzęt nadal działa, to i mój syn uległ czarowi i magii "bajek z maszyny" :).
Vicky pisze: 01 października 2017, 19:03 szukając informacji na temat autorki (lub autorek, bo to bliźniaczki!) okazało się, że to brytyjskie ilustratorki dziecięcych książeczek. :D
Mnie ta scenka w pierwszym momencie skojarzyła się z ilustracjami do książek Astrid Lindgren :).
Awatar użytkownika
Vicky
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Piąty stopień puzzlomaniactwa
Posty: 3944
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 23:44

Re: Waddingtons 1000 - Street Music (by, Janet & Anne Grahame Johnston).

Post autor: Vicky »

EwaKwiatkowska pisze: 09 maja 2019, 20:13 Mam je w poczekalni (czekają w kolejce), ale zdziwiłam się bo u mnie też są 4 braki czyżby to było to samo pudełko? :o
To samo i nie to samo. Ja nadal mam swój egzemplarz. Ciekawe jak będzie wyglądał twój po ułożeniu. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Vicky”